MIP 149 Ropní šejci ukázali Západu dlouhý nos a podpořili Putina. V Bruselu se politici začali navzájem obviňovat ze zrady!

Včera byl zase den. Nejdřív se ropní šejci vysmáli celému západnímu tažení proti Rusku, a podpořili zdražením ropy Putina, až se burzy na celém světě varovně zapotácely. Chvilku potom si hlavní evropští politici navzájem ostře vjeli do vlasů, a obvinili Německo, že se chystá se zachránit před energetickou drahotou, tak že zruinuje všechny ostatní Evropské země. Rusové se večer konečně po trapné odmlce slavnostně pochlubili, že už dobili jednu vesnici, a Česká ministryně obrany napráskala, že Česko vyvezlo letos na Ukrajinu zbraně za 47 miliard korun. Jestli je někdo zaplatil, ministryně neprozradila, ale slibovala velkolepou obnovu českého zbrojního průmyslu, a přetvoření Česka ve zbrojní mocnost světa. Tím Černochová opět ukázala, že členové Fialové vlády jsou naprostí diletanti, kteří absolutně netuší, co se kolem nich děje. A tak jsme se na to všechno podívali podrobněji:

To, že Černochová (ODS) nic nechápe a plácá nesmyslné bludy, dokazuje včerejší hádka v Bruselu o dotování cen energií. Vše začal evropský komisař Thierry Breton (Francouz), který obvinil německého kancléře Scholze, z toho, že astronomickým balíčkem 200 miliard EUR zlevní ceny energií v Německu na tak nízkou úroveň, že žádný evropský národ už nebude moci Německu konkurovat, a všichni budou muset zavřít továrny, zatím co německé továrny pojedou na plný plyn! K Francouzům se okamžitě přidali Italové, protože ti jsou už tak zadlužení, že jim nikdo nepůjčí, a tak jediné peníze, kterými můžou dotovat ceny energií, jsou peníze, které jim pošle Brusel, a které místo Italů budeme bankéřům splácet my. Francouzsko-Italské bědování Německého kancléře Scholze nechalo chladným, a vzkázal, že si obě země mají zamést před vlastním prahem. Tím evidentně myslel, aby začali hýkat stejně jako čeští fialoví oslíci. 

Aby Černochová mohla uskutečnit svůj plán na vytvoření zbrojní mocnosti světa, musela by Česká Fialová vláda dotovat ceny energií v Česku roční částkou 641 miliard korun! To je ekvivalent Německých energetických dotací vyhlášený kancléřem Scholzem přepočítaný na celkovou spotřebu energií oběma zeměmi. Roční spotřeba všech energií v Česku je 1,776 kvadrilionů BTU, a v Německu 13,854 kvadrilionů BTU. Německá spotřeba všech energií je tak 7,8 krát vyšší než spotřeba celého Česka. Německo na podporu levných cen energií uvolní ze státního rozpočtu 200 miliard EUR (5 bilionů korun). Česká vláda plánuje na tu samou podporu levných cen energií utratit nanejvýš 200 miliard korun. Přitom je jasné, že, aby Český průmysl, a České domácnosti měly srovnatelně levné ceny energií jako v Německu, musela by fialová vláda utratit na jejich podporu 641 miliard korun (Německá podpora dělená 7,8 krát vyšší spotřebou). Síkela se ovšem vyjádřil, že částku okolo 750 miliard nedá, protože je vyšší než všechny české důchody.

Protože Česko si finančně nemůže dovolit podporovat levné energie srovnatelnou částkou jako Německo, je jasné, že k vytvoření zbrojní velmoci nedojde, protože na výrobu zbraní je třeba soustu levné energie. Můžeme tak poděkovat německému kancléři Scholzovi, že zachránil náš stát před bankrotem, protože by mě zajímalo, z čeho chce Ukrajina platit za české zbraně, když každý měsíc musí na Západě vyžebrat skoro 5 miliard USD, aby nezkrachovala. Co je horší, že když nemůžeme dotovat ceny energií stejně jako Němci, musíme si vybrat – buď nám zkrachují všechny továrny, a potom zbankrotuje celé Česko, a nebo musíme začít ihned jednat s Putinem. Černochová v době, kdy lidé nemají z čeho platit za teplo, jídlo a elektřinu, jako šílenec nakupuje americké F-35 a sní o vybudování kovárny 4. říše. Asi by pro ni měli poslat Chocholouška.

Tím spíš, že se včera v Bruselu dohodli, že zakáží vývoz ruské ropy do celého světa za ceny vyšší než povolí Brusel. Tenhle plán měl pomoci Biden-demokratům aspoň trošku uspět v podzimních doplňovacích volbách. Leč z plánu se stal bumerang, ještě dřív než se v Bruselu včera večer dohodli. Už odpoledne šejci po poradě s Putinem oznámili, že sníží těžbu o 2 miliony barelů denně, aby zvedli ceny. Tím se v USA zvednou před volbami ceny benzínu na čerpacích stanicích, a demokraté prohrají volby ještě víc, než by je prohrály už tak. V Evropě zase vzroste drahota, a kdo se pokusí dodržovat sankce na ceny ruské ropy vyhlášené Bruselem, zbankrotuje svůj průmysl. Takových šílenců nebude mnoho. Nicméně pro nás škoda, že Fiala i Heger k nim patří. 

Na východní frontě setrvalý stav – Ukrajinci slušným tempem osvobozují další vesnice a Rusové podle vlastenců chystají brzkou odvetu. Včera se pochlubili, že 208. kozácký pluk už zahájil ofenzívu, a dobyl zpět první vesnici.  Tak uvidíme. Ačkoli to vypadá, že se válka na Ukrajině rozhodne ne na bojišti, ale na burzách. Krach Itálie a dalších zemí EU se už rýsuje, a budou-li ještě pár měsíců drahé energie, EU se začne rozpadat, a nebo krachovat. Tím dojde ke snížení podpory Ukrajiny. Ostatně – dosavadní velký příznivec války na Ukrajině, komisař Joseph Borrell, najednou včera přehodil výhybky, a začal vyzývat k mírovým rozhovorům.  

Jsou 03.05 a já přeji všem krásný den 6. října 2022. A děkuji všem za dary, pomoc i podporu. Bez Vás by to nešlo, tak se mějte krásně. A držte míru palce!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář