MIP 111 V Evropě se už nebude vařit pivo! Nejnovější výsledek Bruselské politiky! Co nám doporučí pít místo piva česká Marie-Antoinetta?

Ceny plynu a elektřiny včera lámaly další rekordy. Evropské burzy padaly a firmy oznamovaly zastavení výroby a propouštění zaměstnanců – vše v důsledku drahého plynu a elektřiny. Dokonce: Pivovarníci po celé Evropě včera hromadně oznamovali, že přestanou vařit pivo! Tak to tu ještě nebylo!

Proč se nebude v Evropě vařit pivo – protože pivovarníci potřebují k výrobě piva plyn CO2. Brusel plyn CO2 nenávidí, protože prý způsobuje globální oteplování.  Plyn CO2, který pivovarníci potřebují na výrobu piva, je vedlejším produktem výroby hnojiv. Protože všichni největší výrobci hnojiv v Evropě včera hromadně zastavili výrobu, protože plyn už je tak drahý, že si nemohou dovolit vyrábět hnojiva, nebude vyroben ani plyn CO2, a bez něj se nedá uvařit pivo!

Jak vidíte vše je propojené se vším dohromady, a díky Bruselu, tak v Evropě nebudou ani hnojiva, ani potraviny, a ani pivo. 

Kupodivu produkce plynu CO2, který se vypouští spalováním plynu do ovzduší, se nesníží ani o kilogram!  Proč? Protože Rusko plyn, který kvůli sankcím nedodává do Evropy, spaluje ve speciálních spalovnách plynu. Ty byly v minulosti postaveny, aby v případě poruch plynovodů spalovaly jeho vytěžené přebytky. A teď spalují sankciovaný plyn na plný výkon. Jenom spalovna v ruském městě Portovaja u finských hranic spálí denně 17% veškeré denní české spotřeby plynu. Jak vidíte – plyn CO2 se vypouští do ovzduší v Rusku obyčejným spalováním, místo toho, aby v Evropě byl vypuštěn, při výrobě hnojiv, potravin a elektřiny, a mělo to aspoň nějaký užitek.  Rusům spalování plynu nevadí, protože díky jeho několikanásobné ceně oproti loňsku mají pokladnice narvané k prasknutí.

Je nejvyšší čas s tím něco udělat, nebo zmrzneme a umřeme hlady, a CO2 se bude do ovzduší vypouštět naprosto bez užitku!

3. září, za pár dní, se u Koně na Václaváku sejde demonstrace proti Drahotě a vládní neschopnosti ji ukončit. Na demonstraci budu a můžeme spolu zase pokecat jako v Příčovech. Vy tentokráte máte ale možnost své životní burzovní investice. Pokud investujete do cesty na demonstraci, a na demonstraci přijedete, tato investice se Vám mnohonásobně vrátí, protože pokud bude na Václaváku dostatek lidí, vláda se lekne, a začne s drahotou bojovat. Vy tak vyděláte na rychlém poklesu cen mnohem více peněz zpátky na levné elektřině a plynu, než utratíte za cestu na demonstraci. Je to tedy velmi výhodné. 

Vysvětlíme proč. Ruský Dimitrij Medveděv včera oznámil, že Rusko dodá do Evropy tolik plynu kolik si bude Evropa přát, za tří podmínek:

  • Za prvé – pustí se plynovod Nord Stream 2, který už je naplněný plynem, jenom ho Brusel zakázal pustit.
  • Za druhé – Evropa bude platit za plyn v Rublech a nebude zabavovat žádné peníze za ruské dodávky.
  • Za třetí – Evropa uzavře na dodávky plynu řádné smlouvy s Ruskem.

Jak vidíte řešení problému Drahoty je naprosto jednoduché, a už za pár dní mnohou ceny plynu klesnout na loňskou úroveň, a díky kapacitám plynovodů Nord Stream I a Nord Stream II bude v Evropě plynu dost, bude levný, a tak bude vše levné, a budou se zase vyrábět, jak hnojiva, tak vařit pivo.

Na druhou stranu Medvěděv oznámil, že pokud bude Brusel pokračovat ve svých plynových obstrukcích, Rusko nezaručuje, že dodá Evropě plyn v potřebném množství, které Evropa nutně potřebuje, aby nezkrachovala!

Dodávky Ruského plynu si takto už zajistilo Maďarsko, a jak jsme oznámili před pár dny, Bulharsko se k tomu chystá v nejbližších dnech. Česká vláda se bojí jednat s Ruskem asi proto, že tam nemůže poslat žádného českého ministra vyjednavače. Ministr zahraničí Lipavský je v Rusku považován slušně řečeno za personu non grata, a ministryně Černochová dokonce za teroristku. S takovou to partou jsou naděje na ukončení drahoty v Česku naprosto beznadějné.

Jak dopadne Česko, bude-li tato vláda pokračovat, si můžete představit na smutném konci Itálie. Podle listu Financial Times už největší světové hedgeové fondy spekulativního kapitálu vsadily jenom v měsíci srpnu 39 miliard dolarů do spekulace, že Itálie vyhlásí bankrot a přestane splácet své dluhy. To znamená, že burziáni a bankéři už vědí, že Italové budou trpět jako Řekové, sníží se jim důchody, zdravotní péče, a vyprodá se jejich státní majetek. A vsadili miliardy, že na tom krachu Itálie vydělají raketu!

Česko dopadne jako Itálie, protože jsou jen čtyři množná řešení současné drahoty:

  • Řešení první: Drahý plyn a elektřinu zaplatí občané a firmy. V tom případě občané zmrznou a budou mít hlad, a firmy propustí většinu zaměstnanců, a řada z nich zkrachuje.
  • Řešení druhé: Drahý plyn a elektřinu zaplatí vláda nekrytými, a nedej bože vypůjčenými penězi. V tom případě se všechno mnohonásobně zdraží, a inflace do roka způsobí ten samý kolaps, jako řešení první. 
  • Řešení třetí: Drahý plyn a elektřinu zaplatí Brusel nekrytými EURY. Dopadne to úplně stejně jako řešení druhé.
  • Řešení čtvrté: Vláda, a nebo Brusel podepíší s Ruskem smlouvy na plyn a elektřinu a spustí Nord Stream II. Do jednoho měsíce spadnou ceny elektřiny a plynu na loňskou úroveň, a ceny potravin se přestanou zvyšovat, vysoké už zůstanou, protože jejich cena je způsobena už vytištěnými nekrytými EURY v minulých letech. 

Jak vidíte, můžete si vybrat, buď hlad, bída a zima, a nebo život jako v minulých letech. Pokud chcete žít, musíte přijít na demonstraci. Tak jako bankéři vsadili miliardy na krach Itálie i Vás, musíte i vy vsadit cenu cesty do Prahy a zpět. Pokud Vás vsadí dostatečné množství – budete mít vysoký zisk – vyhrajete zpátky slušný život Vás i Vašich dětí. 

Tak se mějte, a naši analýzu prosím šiřte. Namluvena bude zítra. Naše kanály postupně rozjíždíme. Gargamel Michael.

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář