MIP 110 Nová válka na obzoru?! Ruská flotila zablokovala Jaderské moře! Srbsko a NATO stahují vojska k hranicím Kosova!

Dnes dvě analýzy, zatím jen jako články.

Pořádně husto začíná být na Balkáně! Jak informují italská média – před pár dny nejprve ruská flotila (vlajková loď – raketový křižník Varjag s atomovými raketami na palubě) nečekaně vplula do Jaderského moře a agresivním manévrováním zablokovala Otrantský průliv a donutila americké útočné uskupení v čele s letadlovou lodí Truman zanechat demonstrací síly proto Srbsku, a stáhnout se do Středozemního moře

A současně další ruský raketový křižník Maršál Ustinov operoval v západním Středomoří a později odplul do Atlantiku. Obě ruské eskadry operovaly s cílem být neustále na blízku americké letadlové lodi Truman, tak aby mohla být v případě konfliktu rychle zničena. Operace ruských eskader ve Středomoří trvají už několik měsíců a zintenzivnily se v souvislosti s napětím na Kosovské hranici. Podle některých informací – jedna z lodí escadry “Varjag” ruský torpédoborec Admirál Tributs už na misi operoval vyzbrojen raketami Kinžál.  (V tomto případě se jedná o raketový námořní protiletadlový systém TOR-1, jehož námořní varianta se jmenuje Kinžál. Děkuji odborníkům za upozornění na naši nepřesnost.)

25. srpna odpoledne USA vyslaly do středomoří čerstvé posily další letadlovou loď – Bush a 25. srpna večer se v řeckých vodách u Soudy objevila jaderná ponorka třídy Ohio – Florida, která je přestavěná na nosič 154 střel s plochou dráhou letu Tomahawk. (Zbraň prvního úderu)

USA teď neví kam dřív poslat své lodě. V Jižním Pacifiku zahájila 25. srpna manévry proti Tchaj-wanu úplná bojová skupina čínské letadlové lodi Shandong (včetně jaderných ponorek) a současně Rusko a Čína (jak oznámili Číňané – hlavní vojenské mocnosti světa!) chystají od 30.srpna největší vojenské manévry v historii Vostok-22. Poprvé v dějinách vysílá Čína do Ruska ke společným manévrům pozemní, letecká i námořní uskupení velké síly. Manévrů se mají zúčastnit pod Ruským velením další spojenecké armády – Mongolska, Indie, Tádžikistánu, Běloruska a dalších zemí.  

Vše prý souvisí s eskalací na Kosovské hranici. Podle tohoto videa se srbská armáda rozmisťuje na hranici s Kosovem. Na druhé straně hranice se rozmisťují síly NATO. Viz mapa ze včerejšího večera:

Mediální polnice už vřeští na poplach na všech stranách. Srbský probruselský aktivista Orhan Dragaš dokonce oznámil, že Severní Korea se už domluvila s Ruskem a vyšle mu na pomoc proti Ukrajině 100 tisíc dobrovolníků. A burcoval Srby, aby se nespojovali s Ruskem a Čínou do nového konfliktu. 

Srbsko se v dubnu letošního roku pořádně vyzbrojilo čínskými raketami, které mu byly z Číny promptně zaslány několika vojenskými dopravními letadly

Situace na Balkáně je velmi napjatá. Před 14 dny konfrontaci de-eskalovaly USA, které nařídily Kosovské vládě, aby se do počátku září vyvarovala provokací proti Srbům. Ruská média mají z konfrontace ve Středomoří evidentní radost a jásala nad úspěšnou blokádou Otrantského průlivu, která donutila US-Navy se stáhnout z Jaderského moře. Zda USA s konfrontací v Kosovu čekaly do ukončení turistické sezóny v Chorvatsku, čí z nějakých důvodů (připlutí USS Bush do Středomoří) je nejasné. V každém případě, do termínu oznámení zahájení operací Kosovských policejních sil proti bouřícím se Srbům zbývá 5 dní a jak USA, a NATO, tak Srbové s Rusko zatím demonstrují svoji odhodlanost neustoupit!

Na západním břehu Jadranu v Itálii mezitím eskalovala všeobecná nespokojenost s Bruselskou drahotou do jednoznačného konce – logika předvolebního boje donutila všechny italské politické strany, aby se sjednotily na ukončení nenáviděné bruselské politiky povolenek CO2, které neúměrně zdražují elektřinu a plyn. Ukazuje se tak, že povolenky, se kterými se kšeftuje za nehorázné ceny, mají posledního ochránce – českého premiéra Petra Fialu, který je evidentně neschopný jako rotující předseda EU svolat zasedání k jejich ukončení, a nebo aspoň dočasnému zrušení.  Zároveň Itálii zní unisono požadavek na oddělení ceny elektřiny od ceny plynu – tedy na zrušení nenáviděné lipské burzy. Pokud Aeronet má pravdu, a ČEZ už prodal veškerou ještě nevyrobenou elektřinu levně na burze – má Fiala kariéru spočítanou – a Češi se drahé elektřiny nezbaví! To by byl největší průser v dějinách Česka. Podivné Fialovo chování k vysokým cenám elektřiny pro Čechy má snad jediné logické možné odůvodnění právě v tom, že Aeronet trefil bingo, a ČEZ už prodal. Modleme se, aby to nebyla pravda. 

Italové odhadují, že současné rekordní ceny plynu zbankrotují 120 tisíc italských firem! Ne pracovních míst! 

Je 02.40 26. srpna a přeji Vám všem krásný a pohodový den. Všem moc děkuji za pomoc. Držte se a mějte se. Gargamel 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář