MAP 2641 Ukrajina válku s Ruskem s jistotou totálně prohraje, nejspíš v létě příštího roku, náznaky se množí. Analýza
Ukrajina válku s Ruskem s jistotou totálně prohraje, nejspíš v létě příštího roku.
Bývalý nejvyšší velitel armády USA v Evropě generál Ben Hodges sice včera po svém letitém zvyku opět po kyjevských médiích šířil naivní fámy, že Ukrajina letos v létě už definitivně převzala válečnou inciativu, a že díky nynějším hloubkovým úderům proti poloostrovu Krym, a proti hlubině ruského území, dojde k rychlému vyčerpání Ruska, a tím ke konečnému velkému ukrajinskému vítězství ve válce. Avšak tohoto generála netřeba brát příliš vážně.
Ben Hodges byl velitelem US armády v Evropě v letech 2014 až 2018, tedy skoro navlas stejně, jako se generál Petr Pavel v letech 2015 až 2018 usilovně činil ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO. A lze si tak s jistou mírou nadsázky představit, že generál Valerij Gerasimov tou dobou začínal každý svůj pracovní den ve funkci náčelníka Generálního štábu Ruské armády tichou modlitbou, aby tahle povedená dvojka pomatených západních stratégů sloužila ve svých funkcích ještě pár dalších let k větší budoucí slávě velkého Ruska.
Generál Hodges je totiž poloostrovem Krym doslova posedlý. Už na jaře 2023 zasvěceně tvrdil, že vojska Kyjevské branné moci v létě 2023 rychle převálcují úderem ze severu zdemoralizovanou ruskou armádu zakopanou v záporožských stepích na linii generála Surovikina, a následným mocným a rychlým úderem celý krymský poloostrov osvobodí, a Rusko kapituluje.
Ukrajinská ofenzíva řízená z tajné centrály NATO ve Wiesbadenu tehdy skutečně nastala, ovšem ještě rychleji skončila hordami tlejících těl ukrajinských vojáků a stovkami spálených německých, britských a amerických tanků, a dalších obrněných vozidel, na záporožských polích před Surovikinovou linií.
Generál Hodges věští okamžité porážky Ruska naprosto pravidelně. Třeba už 13. září 2022 analyzoval, že Rusko se už pod údery ukrajinské armády hroutí, a brzy se už rozpadne, a Západ by se už měl připravit na závěrečné dělení Ruska.

Mapa z analýzy MAP 125 ukazuje situaci na frontě 10. září 2022, která vedla 13. září 2022 vlivného US generála Bena Hodgese, aby vydal výzvu, aby se Západ připravil na rychlé dělení Ruska, protože Rusko se už hroutí. Tato analýza a ukrajinský útok do pustých stepí severně od města Kupjansk, vyvolaly okamžitou šílenou paniku mezi ruskými nacionalistickými blogery a politiky, a ti začali vřískat jako vzteklí paviáni, aby Putin okamžitě vyházel zrádce Gerasimova a Šojgu, a vyhlásil mobilizaci. A vskutku, Putin 22. září 2022 nařídil částečnou mobilizaci. Věčná sláva generálovi Ben Hodges, bývalému veliteli US Armády v Evropě za časů, kdy Petr Pavel sloužil jako předseda Vojenského výboru NATO, bude tak stát v tajných budoucích skriptech pro výuku ruských armádních stratégů, protože vyhlásit mobilizaci a válku potřebuje záminku, a pokud ji poskytne nepřítel dobrovolně a sám, je to naštěstí ukrutný blbec.
Pokud se podíváme do historie, co tak důležitého se stalo těsně před 13. září 2022, kdy generál Hodges vydal toto své vítězné proroctví, zjistíme, že ten den ukrajinská armáda osvobodila 1000km2 pustých stepí severně od města Kupjask, a kolem Charkova, a roztáhla tak frontu o tisíc kilometrů, a rozředila své síly na obranu ze strategického hlediska naprosto bezvýznamných končin. Ale vyvolala mezi ruskými válečnými blogery takovou paniku, (srovnej dnes), že Putin za 8 dní od Hodgesova proroctví vyhlásil částečnou mobilizaci, a aby tak učinil, potřeboval přesně tento ukrajinský úspěch, paniku ruských nacionalistů, a proroctví bývalého velitele US Armády v Evropě, že se Západ chystá dělit Rusko!
Ve své nejnovější předpovědi z 21. června 2026 generál Hodges zopakoval své letité narativy, že odříznutí poloostrova Krym drony rozhodne válku v ukrajinský prospěch – (Hodges nyní nějakou náhodou je “NATO Senior Mentor for Logistics“, a jako stratég zřejmě dlouhodobě myslí pouze v mantinelech omezení armádního zásobovače, respektive je tzv. “inflexible strategist”) – a aby tato svá tvrzení o ukrajinském vítězství vyšperkoval nějakou novinkou, vypustil dokonce narativ, že Německo, Velká Británie a Francie musí nyní pomoci Ukrajině k osvobození Krymu dodávkami dalších zbraní, protože pouze de-okupace Krymu zabezpečí ukrajinské vítězství.
Jenže, mohou Francie, Německo, Velká Británie a další země EU zajistit pro Ukrajinu tolik zbraní a miliard EUR, aby dokázala zvrátit průběh války?
Celkem 52 miliard USD chtěla Ukrajina od sletu G-7 konaného minulý týden, ale dostala jen 2.5 miliardy. Na následném sletu hlav zemí EU se nedohodlo pro jistotu pro Ukrajinu raději nic. Respektive Itálie torpédovala program EU-PURL, jehož prostřednictvím mají země EU nakupovat za miliardy EUE ze svých státních rozpočtů americké zbraně pro Ukrajinu. A Meloniová dokonce na sletu tvrdila, že její vláda musí upřednostnit zmírnění životních nákladů Italů, zejména zmírnění cen energií a paliv, a dala tak jasně najevo, že před nadcházejícími italskými volbami konanými v příštím roce nebudou vyšší vojenské výdaje u voličů nijak populární, a politici toužící po znovuzvolení se jim budou vyhýbat jako čerti kříži.
Číňané se sletu EU takto vtipně vysmáli:

Čínský vtip k poslednímu summitu EU – uvozen titulkem “Consistently divided”. Publikován médiem ÚV KS-Číny.
Ukrajina letos ani příští rok nedostane pro válku s Ruskem dostatek miliard a zbraní, aby průběh války zvrátila, zcela stejně, jako tyto miliardy a zbraně nedostala v letech 2022 a 2023, kdy se chystala na svou slavnou ofenzívu, aby osvobodila Krym.
Letos je navíc situace ještě mnohem dramatičtější. Pokud bude nakonec Trumpův mír s Iránem uzavřen, včera to tak nevypadalo, bude tato mírová smlouva stát podle analytických výpočtů každou německou domácnost dodatečných 400 EUR ročně, a to představuje souhrnnou ztrátu kupní síly v Německu 34 miliard EUR ročně, které místo za zboží, služby a potraviny, budou muset být utraceny za energie. Pro ČR to znamená ztrátu 1/8 kupní síly, protože obyvatel ČR je přibližně 8 krát méně, ale jejich výdaje za energie jsou podobné, a tedy Trumpův mír, pokud bude uzavřen, bude ČR stát 106 miliard CZK ročně, respektive každý průměrný Čech zaplatí o 9 600 CZK ročně navíc za nové Trumpovy mírové ceny energií. Pokračování války představuje ještě horší scénář, že. Budou se po prázdninách opakovat demonstrace z léta 2022? Nedivil bych se.
Podle pár hodin starého průzkumu voličských preferencí v Německu, (pozor průzkum publikovala tamní veřejnoprávní televize ARD!) už dosáhly jak vládnoucí CDU, tak opoziční AfD nových absolutních rekordů = AfD vystoupala na 28%, a CDU se propadla na 24%. V Sasku-Anhaltsku, kde se 6. září konají volby, to už vypadá tak, že AfD sama dosáhne v zemském parlamentu absolutní většinu! Kancléř Merz je na politický odstřel, stejně jako se tento týden očekává řízené nahrazení Keira Starmer novým Andym Burnham ve Velké Británii. Leč, kdo je Andy Burnham?
Andy Burnham bude prý novým britským premiérem, Keir Starmer už prý píše rezignační dopis. Andy Burnham je představitel labouritsické levice, Starmer byl představitelem labouristické pravice. A Burnham hodlá ve Velké Británii znárodňovat klíčové vodárenské, dopravní, a energetické firmy, a zavést sociálně hrazené veřejné zdravotnictví a státní sociální bydlení. Aby tento program prosadil, což je jediná šance pro Labouristy, že zcela nepropadnou v příštích volbách, ví, že nesmí zvýšit daně, s výjimkou vyššího zdanění největších boháčů, a mezinárodních obchodních a technologických megafirem. A zároveň všichni vědí, že tento program znárodňování bude stát neskutečné miliardy liber! A tedy budou miliardy liber pouze na nejnutnější britské obranné projekty, ale nebudou miliardy na zbraně pro Ukrajinu. Je to buď, a nebo. A je britskou tradicí, házet spojence přes palubu, že?
Andy Burnham sice v roce 2024 tvrdil Ukrajincům: “Budeme s vámi stát tak dlouho, jak bude potřeba.”. Leč uvidíme. Protože s tím samým úkolem poslali Britové v létě 1939 svého věhlasného maršála lorda Ironside do Polska, aby tamní vládu přesvědčil, že Polákům přijdou s Francouzi na pomoc, ale Poláci se předtím musí každopádně Hitlerovi postavit na rozhodný odpor, a neuzavírat s ním žádné dohody. Maršál Ironside si po návratu z mise v Polsku do svého deníku tou dobou v Anglii poznamenal, že Poláci válku s Hitlerem rychle prohrají, že proto varoval britskou vládu, že pomáhat jim, nemá žádný smysl, a že Francouzi Polákům bezostyšně lhali, že zaútočí na Němce, ačkoli se nic takového nechystalo.
Historie se tak bude opakovat, bych řekl.
Je pondělí 22. červen 2026 ráno 04:59 a přeji Vám všem krásný den. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com.
Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!