MAP 2030 Nejnovější tvrdá empirická data ukrajinských válečných lékařů nelítostně prozrazují kolik už Ukrajinců Rusové na frontě zlikvidovali.

Vůdce kyjevské soldatesky Zelenskyj se včera nečekaně rozbrečel Američanům v náručí, a naříkal, že nikdo na celém světě nedokáže vyrobit tolik protiletadlových střel Patriot, aby s nimi dokázal sestřelit všechny ruské klouzavé bomby a rakety, kterými moskevský Gosudar nelítostně každý den decimuje ukrajinská vojska. A že pokud okamžitě Ukrajina nedostane tisíce raket ATACAMS. A její vůdce povolení, aby s nimi ihned zaútočil na všechna ruská letiště, odkud startují nosiče klouzavých bomb FAB letadla SU-34 a TU-22M. Tak je válka prohraná. 

Protože z vyhlášení Putina, Lavrova i Bělousova je jasné, co by následovalo, kdyby Zelenskyj dostal americké rakety i povolení realizovat svůj pošetilý plán vybombardovat Rusko. Tak je také jasné, že Zelenskému už zbyla jen jediná možnost, jak se vyhnout nevyhnutelné kapitulaci. A proto se nyní za každou cenu snaží zatáhnout NATO do války s Ruskem. Bez ohledu na to, že by to skončilo jadernou katastrofou. 

Včerejší zoufalé naléhání Zelenského na Washington, aby mu umožnil rozpoutat III. světovou válku, má své logické vysvětlení. A tím jsou obrovské ukrajinské ztráty. Kyjevská soldateska sice počet svých utracených vojáků úzkostlivě tají. Ale na veřejnost na lékařském kongresu nedávno pronikla přesná data o počtu provedených ukrajinských protetických operací. A z nich už je maličkost celkový počet všech utracených ukrajinských vojáků dopočítat. (Následuje komentovaný výpočet.)

  1. Ukrajinský specialista na válečnou medicínu Denys Surkov začátkem letošního roku oznámil, že 50 000 ukrajinských vojáků už utrpělo taková zranění, že jim musela být amputována aspoň jedna končetina.  
  2. Už 23. září 2023 přiznal ředitel nejmodernějšího ukrajinského protetického centra Andriy Stavnitser, že na Ukrajině marně čeká na protézu 35 000 zraněných, kterým bylo provedeno celkem 60 000 amputací. 
  3. Tyto počty ukrajinských vojáků s amputovanou končetinou 27. června 2024 nepřímo potvrdila nejvyšší šéfka ukrajinské odborné organizace Protez Hub, Anna Kumka, když oznámila, že Ukrajina trpí nedostatkem nejvzdělanějších odborných protetiků, a jejich počet musí být v nejbližší možné době navýšen o 300. Podle analytické zprávy University Staffordshire působí v Británii pouze 295 takto vzdělaných protetiků, a ti podle jiné odborné studie provedou ročně zhruba 5200 náhrad horních končetin. Podle expertky Kumky je mírový počet protetických náhrad končetin rozdělen – 10% horní, 90% dolní končetiny. A z toho vyplývá, že 300 nejkvalifikovanějších protetiků dokáže za rok provést 52 000 protetik. Požadavek ukrajinské expertky Kumky, tak nepřímo dokazuje nutnost provádět na Ukrajině v důsledku války o 50 000 protetických operací více, než před válkou, přesně jak přiznali experti Surkov a Stavnitzer. Podle různých dalších údajů z Ukrajiny, je nyní 3 až 15% všech protetických operací zraněných vojáků provedeno v cizině. 
  4. Podle přiznání všech ukrajinských expertů se počet amputací končetin vojákům neustále zvyšuje. Růst pro letošní rok je udáván jako nejméně +15%. 
  5. Protože hlavní přesné statistické údaje o počtech protetik ukrajinských vojáků jsou půl roku staré, je třeba provést dopočet za letošních 6 měsíců. K číslu 50 000 amputovaných vojáků od experta Surkova je tak třeba přičíst dalších nejméně 25 tisíc za letošní rok. Výsledkem je pak celkový pravděpodobný počet ukrajinských vojáků, kteří ve válce ztratili aspoň jednu končetinu = 75 000!  
  6. Podle odborné medicínské zprávy z Ukrajiny publikované Wall Steet Journal v srpnu 2023 jsou amputace zraněným vojákům prováděny v 10% jednotlivých případů zranění končetiny. A to značí, že už 750 000 ukrajinských vojáků utrpělo vážné zranění končetin, které vyžaduje nemocniční hospitalizaci, a které většinou končí vyřazením ze služby.
  7. Podle hlavního chirurga ukrajinské armády plukovníka Yury Yarmolyuk představují zranění končetin 65 až 70% všech zranění ukrajinských vojáků. Po opravě o plukovníkovy údaje tak již bylo pravděpodobně vážně zraněno 1 050 000 ukrajinských vojáků.  
  8. Plukovník Yarmolyuk také ve své zprávě uvedl, že současná zranění jsou způsobena hlavně drony, granáty a bombami, a tak jsou značně komplikovanější, než byla zranění způsobená hlavně střelnými zbraněmi, která byla typická pro úvodní část Putinovy kampaně, a hlavně pro boj s rebely v letech 2014 až 2022. V důsledku těchto změn došlo k nárůstu o 81% tzv.  komplexních polystrukturálních zranění, při  nichž jsou současně postiženy měkké tkáně, nervy, cévy i kosti, a celé poranění je navíc často komplikováno rozsáhlými popáleninami. Z medicínského hlediska se jedná o případy vyžadující velmi náročnou, odbornou, komplexní a dlouhodobou medicínskou péči. Obrovský problém také přináší zamoření ran a nemocnic novými multirezistentními bakteriemi, na které nemá ukrajinská armáda antibiotika, ani peníze na nové léky. Problémy s rostoucím zamořením nemocnic, které léčí zraněné vojáky, bakteriemi, na které nefungují žádné léky, přiznal letos i doktor Surkov
  9. Z údajů plukovníka Yarmolyuka i experta na válečnou medicínu Surkova vyplývá, že současná zranění jsou 2 násobně komplikovanější, než v předchozích konfliktech, a že vyžadují náročnou odbornou léčbu. A že její úspěšný průběh snižují bakterie, na které neexistují léky. Tyto údaje jsou důležité pro stanovení počtu padlých vojáků. Za druhé světové války byl tento poměr 1 ku 4, ale armáda USA v posledních letech dosáhla poměru až 1 ku 12. Protože neexistují žádná věrohodná data, jak tento poměr nyní pro Ukrajinu stanovit, pomůžeme si údaji obou zmíněných expertů o dvakrát horších zraněních, a jako výchozí poměr pro Ukrajinskou použijeme poměr dvakrát horší než pro armádu USA, tedy  1 ku 6. A protože medicína Ukrajiny je nesrovnatelná s vojenskou medicínou Pentagonu, poměr srazíme na 1 ku 5. Výsledky naší analýzy jsou dole. 

Vojevůdce Putin do 30. června 2024 natrvalo vyřadil válečníkovi Zelenskému celkem 1 260 000 vojáků. Z toho 210 000 jich pozabíjel, a 75 000 učinil trvalými mrzáky. Válečník Zelenskyj tak už přišel o většinu vojáků, které ještě může mobilizovat, a již brzy nebude mít kým, další vyřazené vojáky nahrazovat. (Viz podrobně v MAP 2029.) Nezbývá mu tak, než kapitulovat, a nebo zatáhnout země NATO do války. 

V dnes večer ve 20 hodin budu hostem na TV Bureš. Vysílání najdete zde. Analýzy by už měly zase vycházet každý den. Už jsem se vzpamatoval.  Dnešní je bez veškeré gramatické kontroly, na ni už nezbyl čas. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli, moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je úterý 2. červenec 05.12 ráno. Poslední pořady: S Petrem Hájkem na Protiproudu  ke shlédnutí zde.  S Petrem Burešem na TV . červenec Bureš najdete zde.

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář