MAP 2000 Proč USA prohrají válku na Ukrajině s Ruskem? Předpověď Erica Prince největšího US experta na hybridní války!

Eric Prince není jen tak někdo. Je bratrem Trumpovy ministryně miliardářky Betsy DeVosové. V roce 2020 vedl v Kyjevě se Zelenským tajná jednání o “budoucím poválečném” rozdělení privatizovaného ukrajinského státního majetku mezi US byznysmeny.  V letech amerických válek proti terorismu za Bushe ml. ovládal největší soukromou vojenskou společnost na světě Blackwater, přes níž Pentagon tehdy utrácel desítky miliard USD ročně. Nyní má opět blízko k nejpravděpodobnějšímu novému US prezidentovi Donaldu Trumpovi. Jeho názory na budoucí vývoj války na Ukrajině jsou už dlouhou dobu konzistentní – dojde k nevyhnutelné porážce Zelenského režimu i současné na Západě vládnoucí politické garnitury. (Viz naše analýza MAP 1927.) A 21. května poskytl rozsáhlý rozhovor Tuckeru Carlson, a v něm definoval své nové představy o budoucím vývoji války Západu proti Rusku na Ukrajině. 

(1) Prince si je neprosto jistý, že Ukrajina přes masivní pomoc Západu nakonec válku prohraje. Rusové nyní vítězí ve všech bitvách a budou mít letos “velmi dobré válečné léto”. Letní bitvy tak podle Prince rozhodnou o budoucí politické mapě Ukrajiny. Ta se podle Prince zcela určitě rozdělí na “východní ruskou Ukrajinu” a na “nějakou formu západní Ukrajiny”. Pokud Rusové ovládnou i Oděsu, Ukrajina jako suverénní samostatný stát podle Prince zanikne, protože “už nebude mít, jak vyvážet své obilí”, a její ekonomika zkolabuje, a její státní úředníky tak nebude z čeho platit. Prince proto předpokládá, že budoucí mírová konference rozdělí Ukrajinu mezi Rusko, které získá naprostou většinu území. A Polsko, které získá nějakou přidruženou formou Lvovskou a Volyňskou oblast. Představa, že Ukrajina získá zpět své území, které už Putin ovládnul, a nebo ještě obsadí, je nesmyslná, protože ani USA nejsou nyní vojensky “s to”  takový výsledek konfliktu dosáhnout. (+00.46.25 rozhovoru

Podle Prince využije Putin letošní léto, aby celý Západ na Ukrajině “úplně srazil na kolena”, (absolutely humiliate the west), a vojensky zajistil, že Ukrajina už nikdy nebude pro Rusko představovat žádný problém. (+00.46.13)

Že na tom je nyní Ukrajina vojensky extrémně špatně, dokládá i včerejší náhlé nařízení nejvyššího velení tamní soldatesky, podle kterého se okamžitě z Generálního štábu Ukrajiny přesune do bojových jednotek na frontu 60% jeho důstojníků, a jejich místa budou zrušena. Zlikvidovat “mozek armády”, její generální štáb, uprostřed války, tzv. “nasypáním” (backfilling) většiny jeho profesionálních důstojníků do bojových jednotek, je veřejným přiznáním obrovských ztrát, které armáda utrpěla, a které není kým nahradit. Pro pochopení. Je to jako by se z pražské Motolské nemocnice náhle Válkovým rozhodnutím přesunulo 60% chirurgů a dalších úzce specializovaných lékařů do pozic obvodních doktorů v okrajových regionech ČR, protože je tam už není možné nahradit jinak.  Ztráty ukrajinské armády jsou podle Prince děsivé. Když se v posledních týdnech bavil s americkými Kongresmany i s experty Pentagonu, kteří zásobují kyjevský režim zbraněmi a desítkami miliard USD, všichni mu přiznávali, že ztráty Ukrajinců představují “stovky tisíc”. Podle Prince se tak krásně ukazuje, že současným americkým vládnoucím politikům nejde v žádném případě o žádnou budoucnost Ukrajiny, ale pouze o zisky zbrojních firem. Podle Prince je totiž naprosto jasné, že Ukrajina ztratí jakoukoli svoji budoucnost, pokud na bojišti ztratí ještě další “stovky tisíc” svých mužů. Prince se tak ve svých předpovědích přímé úměry temné ekonomické budoucnosti Ukrajiny ve vztahu k celkovému množství padlých a invalidů v nynější válce přesně shoduje s předpověďmi ukrajinských vědců ze Sociologického ústavu Akademie věd. (Viz: MAP 1892 Gladun, MAP 1836 Libanová, MIP 65 Libanová.) Stejně přesné jsou závěry Prince o obrovských ukrajinských ztrátách, které rozkládají ukrajinskou společnost, a které už nedávno i nepřímo potvrdila i nejvyšší hlava ukrajinské sociologie. (Viz: MAP 1995 Holovakha.) 

Podle Prince Putin nikdy nepřipustí, aby se Ukrajina stala členem NATO. Prince tvrdí, že v roce 2021 stačilo, aby Biden smluvně USA zavázal, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO, a poslal jí “oněch 200 stíhacích letadel, která v roce 2022 Pentagon přemístil do svých válečných skladů v kalifornské poušti, jen proto, že vyčerpala svou plánovanou živostnost.” Výsledkem by byl mír za pár milionů dolarů. Největší hloupostí naopak bylo podle Prince poslat Kamalu Harris, aby v Mnichově na nezpečnostní konferenci na “kamery” slibovala Zelenskému, že se Ukrajina stane členem NATO. Toto vyhlášení Harris bylo podle Prince přímým vyhlášením války Rusku, a Rusko reagovalo jen stejně, jako reagovaly USA, když Chruščov rozmisťoval sovětské rakety na Kubě. 

Toto Princovo negativní stanovisko ke členství Ukrajiny v NATO včera překvapivě nepřímo potvrdil i náměstek ministra zahraničí USA pro Evropu James O’Brien, když na brífinku potvrdil novinářům, že “USA neočekávají, že Ukrajina dostane na letošním hlavním summitu NATO konaném ve Washingtonu pozvání do aliance”. Ale že ministr zahraničí Blinken letí do Prahy na neformální summit NATO, aby tam projednal nějakou jinou významnou podporu Ukrajině. Obdobně se USA vyjádřily i k požadavkům evropských válečných trpaslíků, aby Ukrajina mohla střílet americké dalekonosné rakety na Rusko – ani jsme to nezvažovaly. 

Jelikož Victor Orbán, který má z evropských politiků nejblíže Trumpovi, už nařídil maďarským vládním právníkům zahájit kroky ke změně podmínek členství Maďarska v NATO, aby se Maďaři nemuseli aktivně účastnit válek mimo své území, a ani do nich nemuseli posílat zbraně, zdá se čím dále tím jasnější, že politika Trumpa otočí kormidlo politiky USA úplně opačným směrem, a členství Ukrajiny v NATO bude smlouvou s Ruskem vyloučeno. 

Snad nejjasnější signál tímto směrem vyslali včera překvapivě Němci. Wolfgang Steiger hlavní mluvčí Ekonomické rady CDU varoval, že Německo si nesmí dovolit se nechat zatáhnout do nějaké velké obchodní války s Čínou, protože 25% německých pracovních míst je přímo závislých na exportu zboží z Německa. Německo proto musí donutit Brusel, a jeho prostřednictvím USA, aby přestaly vyvolávat obchodní války. Ve stejnou donu kancléř Scholz důrazně odmítnul dodávat Kyjevu útočné rakety a další zbraně, které by Zelenskyj mohl použít k útokům na Rusko. 

Německé signály se kryjí i s dalšími významnými zprávami z Washingtonu: Biden nepoletí na Zelenského mírový summit ve Švýcarsku, a z Moskvy: Putin ve stejnou dobu zorganizuje vlastní mírový summit. 

Ze všech těchto vyjádření je stále zřejmější, že Ukrajina bude relativně brzy Západem obětována ve prospěch vylepšení vztahů s Moskvou a s Pekingem. Logika je prostá. Podle Prince si USA nemohou dlouhodobě ekonomicky vyhazovat miliardy USD na kvazi válku s Ruskem na Ukrajině, a musí se soustředit na rozvoj své ekonomiky, aby držely krok se vzestupem Číny ve světě. Podle Steigera si Německo nemůže dovolit žádnou obchodní a celní válku s Čínou, (opakem je fialová doktrína), ale musí Číně konkurovat produktivitou i cenami. A to je v zásadě možné pouze normalizací vztahů s Ruskem a obnovením předválečných obchodních transferů mezi EU a Ruskem na původní úroveň. V této logice nemá Ukrajina místo, ani význam, a je pouze otázkou času, kdy a jak bude “konečné řešení ukrajinské otázky vyjednáno”. Vzhledem k blízkým vztahům Tuckera, Prince i Orbána s Trumpem, a stejně blízkým vztahům nejvyššího vedení CDU s německými průmyslníky se zdá být zřejmé, že válka spěje k rozuzlení v duchu Putinových požadavků z konce roku 2021. Jak ovšem kyjevští a západní politici vysvětlí svým voličům stovky tisíc mrtvých a zmrzačených Ukrajinců, a 2 biliony EUR vydaných Západem na válku, a na rekonstrukci válečných škod, se teprve uvidí. Tipoval bych velkou trachtaci na oslavu největšího vítězství v dějinách.  

Zítra v pokračování vyjde hodnocení současné Ruské armády a jejích zbraní od Erica Prince.

Včera nebyla analýza, protože jsem komentoval poslední události na TV Bureš. Zde najdete záznam pořadu. Děkuji za pochopení.

Je sobota 2. květen 05.36 ráno. Poslední pořady: V sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář