MAP 1836 Bitva o Pokrovsk !!! Pokud cíl Putinovy zimní ofenzívy padne, spadne celá Ukrajina Gorudarovi do klína! Gargamelova analýza.

Dnešní analýza je dokončením této analýzy, kterou jsem přednesl v TV Petr Bureš v pátek 17. listopadu

Ve čtvrtek 16. listopadu navštívila Kyjev zmocněnkyně prezidenta Bidena pro Ukrajinu, miliardářka Penny Pritzkerová, a srazila celému nejvyššímu vedení Zelenského kamarily náladu hluboko pod bod mrazu, když na všech setkáních, se všemi úředníky, politiky i generály, opakovala stále stejnou myšlenku – začněte okamžitě přemýšlet, jak budete svou válku financovat a materiálně zajišťovat bez pomoci USA

Pritzkerová není přitom jen tak někdo, aby její slova nebyla v Kyjevě brána vážně. Je prominentní členkou rodiny Pritzkerů, která je už od roku 1982 neustále ve všech seznamech 10 nejbohatších rodin USA. Zakladatelem americké miliardářské rodiny Pritzkerů byl Nikolaj Pritzker, (1871-1957), židovský přistěhovalec z Kyjeva, který v USA založil zárodek budoucího impéria, advokátní kancelář Pritzker and Pritzker. Sama Penny Pritzkerová byla Obamovou ministryní obchodu, a její bratr J.B. Pritzker je úřadujícím guvernérem státu Illionois. Pritzkerové jsou známí filantropové, a jejich jméno nese i první moderní a skvěle komentovaný překlad mystického učení Kabaly, The Zohar: Pritzker Edition – 12 svazků Stanford University Press – 2004–2017,  z aramejštiny do angličtiny. Zóhar se překládá z hebrejštiny do češtiny současně jako Nádherný a Zářící. A jde o skupinu starých knih, které obsahují komentáře k mystickým aspektům Tóry. Zohar jsou v podstatě filosofické diskuse o povaze Boha, o původu a struktuře vesmíru, o povaze duší, o vykoupení, o vztahu Ega k temnotě, a pravého já ke Světlu Božímu. Pokud současní analytici tvrdí, že současný konflikt v Gaze odvede pozornost USA od Ukrajiny, slova a činy Penny Pritzkerové v Kyjevě, pokud jsem počítal správně je pravnučka Nikolaje Pritzkera z Kyjeva, razantně ohlásila změnu americké politiky. Komu to nestačí – Pritzkerovou jmenoval Biden 14. září 2023! A jak jsme už zveřejnili v minulých analýzách – egyptská rozvědka varovala USA i Izrael, co Hamas chystá, a útok takového rozsahu, jaký provedl HAMAS 7. října, se připravuje dopředu, ne týdny, ale měsíce! Stejně tak se připravuje i změna politiky. 

Joe a Jill Bidenovi tento pátek osobně a vřele uvítali ruského ministra Overčuka na konferenci v USA. Časy, kdy Washington bojkotoval ruské diplomaty a politiky, a snažil se jim všude důsledně vyhýbat, evidentně skončily. Overčuk je na společné fotografii druhý v zadní řadě zprava.

Tento pátek Joe Biden osobně s manželkou přivítal ruského ministra Overčuka, místopředsedu vlády pro otázky asijské spolupráce i s jeho chotí. Změna politiky Bílého domu ke Kremlu nemůže být zřetelnější. Po důsledném bojkotu ruských politiků i diplomatů na veřejnosti, který trval přes rok, nyní společná účast na slavnostním rautu, zdvořilostní konverzace, a potřesení rukou, včetně manželek! Navíc v textu deklarace není žádná zmínka o Ukrajině, USA ustoupily

Už 13. listopadu tuto novou politiku USA k Ukrajině avizovala Ella Libanová, šéfka demografického úřadu Ukrajinské akademie věd, která v obsáhlém rozhovoru místním médiím zdůraznila, že nechápe, jak chce armáda dobýt Kyjev a Donbas, když už teď je celá ukrajinská společnost unavená válkou, ještě víc než jsou podporou Ukrajiny unavení lidé na Západě! A že má strach, že až válka skončí a otevřou se hranice, že muži prchnou z Ukrajiny za svými ženami na Západ, a málokdo se vrátí, protože obnova Ukrajiny bude náročná, a nikdo do ní nebude investovat, zejména v pohraničních oblastech na východním břehu Dněpru, dokud nebude uzavřen trvalý mír! Podle Libanové, čím déle válka potrvá, tím více uprchlíků se ze Západu nevrátí, a tím více milionů pracovních sil bude Ukrajině chybět při novém Marshallově plánu na obnovu zničené Ukrajiny, Plánu Pritzkerové!!!

Pokud Washington nyní veřejně nabádá Kyjev, aby se rychle uchystal financovat válku a vyrábět zbraně a munici sám, potom Putin má před sebou jasný cíl – co nejrychleji zničit klíčové body ukrajinské ekonomiky. A město Pokrovsk představuje právě takovýto neuralgický bod ekonomiky Ukrajiny!

Ukrajinské město Pokrovsk, (70 000 obyvatel, na mapě ve žlutém kolečku), leží 37 km severozápadně od města Avdijivka, (30 000 obyvatel), které nyní Rusové obkličují ze severu i z jihu, a na které už v sobotu podnikli i první úspěšný čelní šturm!  Jakmile Avdijivka padne, Rusové postoupí vpřed, a dostanou město Pokrovsk pod dostřel hlavní svého dělostřelectva. A buď, na Pokrovsk zaútočí, a nebo ho děly rozstřílí na cimpr-campr. Proč?

Město Pokrovsk je posledním velkým uhelným revírem, který Kyjevu zbyl. Od Doněcké a Luhanské Rebelie z roku 2014, a od Putinova vládu na Ukrajinu v roce 2022, zbylo pod kontrolou Kyjeva pouhých 20% uhelných revírů. Už v důsledku pouhé Rebelie musela Ukrajina začít loděmi dovážet uhlí až z USA. A od letošního srpna, kdy Putin neprodloužil dohodu o černomořských přístavech, už Ukrajina nemůže uhlí ani dovážet, ani vyvážet. Ukrajina vyvážela od Rebelie do letošního léta kvalitní koksovatelné uhlí, a dovážela nekvalitní palivové uhlí pro vytápění. Jakmile Putin přístavy zablokoval, a začal ve velkém ničit raketami jejich vybavení, a minami lodě, které nepatří jeho přátelům, zbyl Kyjevu jediný a poslední velký uhelný důl Pokrovsk!! A ten letos v zimě hodlá Gosudar obsadit, a nebo aspoň dělostřelectvem vyřadit z provozu! Proto se musí k dolu přiblížit na nejméně 20 km! Tedy urazit polovinu cesty z Avdijivky do Pokrovska! 

Klíčem k pochopení významu Pokrovska pro schopnost Ukrajiny vést dlouhodobou válku s Ruskem jsou tato data:

  1. Ukrajina v důsledků Putinových úderů na svou elektrickou soustavu, a aby nemusela platit za dodávky ruského plynu, letos zcela a úspěšně přestavěla značnou část svého zimního vytápění z plynu na uhlí.
  2. Ukrajina letos zvýšila o 7% svou vlastní těžbu plynu, a pokryla poprvé v historii svou, letos značně sníženou, domácí zimní spotřebu plynu!
  3. Důl Pokrovsk letos od ledna do října vytěžil 5 milionů tun černého koksovatelného uhlí. Toto uhlí se podle ukrajinských těžařů částečně spotřebovalo v místním těžkém průmyslu, ale hlavně se po železnici odvezlo do zemí východní Evropy. Pro srovnání – v ČR se letos za stejnou dobu vytěžilo jen 0.75 milionu tun černého uhlí
  4. Letos zatím prvotřídní černé koksovatelné uhlí z dolu Pokrovsk putovalo vlaky do Východní Evropy, a opačnou cestou stejnými vlaky cestovalo méně kvalitní elektrárenské uhlí, které Ukrajina dovážela hlavně z Polska! Ukrajina tak zlevnila uhelnou železniční logistiku, protože vlaky byly oběma směry naložené uhlím, a díky rozdílu v ceně koksovatelného, a elektrárenského uhlí, si přišla i na nemalé peníze. A s tím hodlá Putin učinit konec! 

Putin v posledních dnech s nástupem zimy obnovil své raketové i dronové útoky na Ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Včera třeba v Oděse úspěšně vypálil další trafostanici. Drony sršely ale i na Charkov, Poltavu, Dněpropetrovsk, Kyjev, a další města. Ruská zimní ofenzíva začala! 

Je neděle, 19. listopad, 05.19 hodin ráno. Mějte krásný den!  V úterý 21. listopadu budu natáčet u Hájka na Protiproudu. Moje poslední pořady:  U Hájka z 19. října najdete zde, a na Petr Bureš TV ze 17. listopadu najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář