MAP 1892 Ukrajině má zbýt pouze 6 měst! Velitel absolutní ukrajinské elity – brigády Cholodnyj Jar, kterou porazil jenom Prigožin – přiznal, že mobilizovaní ukrajinští vojáci už nedokáží ani unést zbraň, ani bojovat, jak jsou staří a nemocní!

Ukrajinská média 21. ledna 2024 citovala zkušeného 50letého ukrajinského vojáka: Jsem na pokraji zhroucení. Odešel jsem bojovat první den války, ale už dál nemůžu. Nezvládají to už ani mladí muži, kteří přijdou na frontu jako náhrada za padlé, neustále útoky raketami, drony a bílým fosforem. Ztrácejí rozum. Nejsou na to připraveni!

Jak vypadá déšť bílého fosforu si můžete prohlídnout na tomto krásném včerejším videu snímaném z útočícího ruského tanku T-90, těsně před něj na ukrajinské pozice Rusové vypálí granáty plněné bílým fosforem, používané podobně jako kazetová munice, s tím rozdílem, že po dopadu okamžitě shoří, a nechovají se jako nástražné miny. 

Průměrný věk vojáků v mém praporu je 45 let. V tomto věku je už obtížné plnit úkoly. Pro některé vojáky je těžké, i jen jít se zbraní a municí a v neprůstřelné vestě na frontovou linii. Ukrajině docházejí lidé a kvalita posil je pokaždé nižší. Těmito slovy popsal před pár dny západním novinářům tristní situaci kyjevských vojsk na frontě u Kupjanska jeden z nejzkušenějších a nejzdatnějších ukrajinských polních velitelů Dmytro Berlym – foto: 

Dmytro Berlym vstoupil dobrovolně do Ukrajinské armády v únoru 2022 a díky svým mysliveckým konexím neprošel běžným mobilizačním procesem, ale byl po známosti přijat do nej-elitnější ukrajinské vojenské jednotky, legendární 93. mechanizované brigády Cholodnyj Jar. S ní prošel famózní kampaň roku 2022, kdy Cholodnyj Jar s přehledem porážel, deklasoval a ničil všechny ruské jednotky, na které na bojišti narazil, než potkal ve městě Soledar svůj osud – Kuchaře Prigožina a jeho Muzikanty. (Podrobně v MAP 1566 zde.) V měsíční bitvě Wágnerovci ukrajinskou elitu Cholodnyj Jar oslabenou v předchozích bitvách s 1. tankovou armádou přečíslili, vystříleli a zmasakrovali, ale město Soledar dokázali obsadit teprve, až americká generalita rozhodla, že přeživší zbytky brigády Cholodnyj Jar budou okamžitě staženy do zálohy, a povýšeny, a použity na zformování X. armádního sboru, který v létě 2023 po výcviku a vyzbrojení podle standardů NATO měl rozdrtit Putina a osvobodí Krym! 

Ukrajinský řád Za odvahu, který obdržel velitel Berlim!

Velitel Dmytro Berlym zaznamenal rychlou vojenskou kariéru. Z pouhého vojáka kulometníka v 93. brigádě se za jediný rok stal velitelem celého obrněného praporu ve 32. mechanizované brigádě! Takto rychlý kariérní postup svědčí jak o jeho velitelských kvalitách, tak o nedostatku kvalitních profesionálních velitelů v ukrajinské armádě, protože většina z nich už padla, a nebo byla zraněna. Velitel Berlym je nositelem řádu za odvahu “За мужність“, a je o něm známo, že se nikdy nerozpakoval médiím sdělit pravdu o skutečné situaci na bojišti, a že Rusy nesnáší. Pokud velitel elitního mechanizovaného praporu jako je hrdina Berlym, a ne velitel žádné brigády teroborony, která je určená jen za kanónenfutr pro ruskou artilerii,  veřejně přizná, že Ukrajina už není schopná doplňovat jeho jednotku vojáky, a ti, které dostává, už nedokáží ani nosit zbraně, ani bojovat, je situace “kyjevské” Ukrajiny a její budoucnost rozhodnutá ve prospěch Putina!

Tzv. Kyborgové z 93. elitní brigády Cholodnyj Jar vyznamenávání 14. ledna 2024 za letošní boje o Bachmut. Tato nej-elitnější ukrajinská jednotka je zřejmě poslední, která je ještě doplňována mladými a zdravými vojáky do 40 let!

Mapa bojů o Bachmut nejlépe vysvětluje současnou katastrofální situaci Ukrajinské armády s doplňováním čerstvých rekrutů. Žlutá barva označuje maximální linii postupu, kterou v letní ofenzívě 2023 dosáhly útočné brigády ukrajinského X. elitního sboru, za cenu svého zničení. Modrá a červená, pak maximální linii Prigožinova postupu od ledna do května 2023. Jak vidíte, na severu ruské jednotky už překonaly jak žlutou ukrajinskou, tak modrou Prigožinovu linii postupu, kdežto na jihu Ukrajinci stále drží v letní ofenzívě dobyté území, kdy zahnali Rusy zpět z Prigožinovy červené jižní linie. Klíčem k pochopení ukrajinského úspěchu je opět 93. mechanizovaná brigáda Cholodnyj Jar, která od začátku zimy operuje v prostoru vesnice Klischiivka, (500 obyvatel), bílý kruh. Proti ní bojují ruští výsadkáři. Z videa z bojů vidíte, že elitní Cholodnyj Jar byl po doplnění přezbrojen na americké houfnice 155mm a další západní novější obrněná vozidla, a ze snímků na FB brigády, že je doplňován a mladé a zdatné rekruty. Bojovníci ukrajinské 93. brigády tak jsou mladí, zdatní a vyzbrojení, stejně jako jejich protivníci ruští výsadkáři. Zatímco Cholodnyj Jar stejně jako v prosinci 2022 v Soledaru nyní u Bachmutu neustupuje a drží pozice, na severu se fronta hroutí, protože ji nebrání absolutní elita ukrajinské armády, ale jen obyčejná elita vycvičená a vyzbrojená NATO!

Další mapa ze včerejšího večera ze severního úseku fronty ukazuje další ruský postup. Cílem je obklíčit a dobýt vesnici Bilohorivka, (500 obyvatel, žluté pětiúhelníky), která otevírá postup směrem na města Siversk a Slavjansk z východu. Rusové vesnici poprvé nakrátko obsadili po těžkých a krvavých 4 měsíce trvajících bojích, které pro ně znamenali těžké ztráty dne 16. července 2022, ale už 19. září ji Ukrajinci při své slavné letní ofenzívě roku 2022 obsadili bez boje zpět. Na rozdíl od krvavých bojů z jara  roku 2022, kdy Rusové při jediném pokusu překročit řeku Severní Donec a vpadnout do vesnice ztratili 17 tanků a bojových vozidel, pontonový most, a 472 vojáků, včera řeku překročili beze ztrát, a vesnici už mají takřka stejně obklíčenou jako na konci 2022, kdy ji Ukrajinci raději vyklidili. Po obsazení vesnic Bilohorivka jižně, a Веселоe (už obsazeno, viz MAP 1891) severně od města Siversk (11 000) obyvatel, je obrana Siverska nemožná, neboť leží v kotlině, a ani plukovník Strelkov se ho po svém stažení ze Slavjanska do Doněcka na počátku rebelie nepokoušel bránit. Rusové nyní každodenně obsazují vesnici, či důležitý opěrný bod ukrajinské armády. Fronta, na které nyní bojuje i 32. mechanizovaná brigáda velitele Berlyma se drobí, protože tamní ukrajinské jednotky, i ty elitní, jako 32. brigáda vyzbrojená západní technikou, nedostávají náhradu za padlé, zraněné a nemocné vojáky, a když tak staré a neschopné bojovat! Nízké početní stavy ukrajinské armády, tak začínají připomínat ruskou situaci z pozdního léta 2022, kdy ještě obrana držela, a zejména výsadkáři na západním břehu Dněpru neustupovali, ale už se u Izjumu fronta drolila, až se najednou celá rozpadla, a Ukrajinci obsadili velká území, a Putin musel vyhlásit mobilizaci, a dát volnou ruku Prigožinovi, aby stabilizoval frontu a vázal Ukrajince boji o Soledar a Bachmut! 

Ještě před dvěma měsíci 6. listopadu 2023 velitel Berlym spolu s ostatními důstojníky 32. brigády tvrdili západním médiím, že situace na severní Kupjanské frontě je patová, že sice ukrajinský průlom je čirou sci-fi, protože protivník se zakopal, položil minová pole, a jakékoli ukrajinské útočné seskupení Rusové drony okamžitě odhalí a dělostřelbou zničí, ale Ukrajinci stejně tak odhalí a zničí každý ruský pokus o útok. Po dvou měsících už Berlym přiznává, že Rusové získali početní a materiální převahu, a ruské každodenní útoky drolí ukrajinskou obranu a nutí je ustupovat po celé šířce severní fronty. 

 

 

Ukrajinská 32. brigáda vyzbrojená 60 let starými americkými obrněnými vozidly M-113, a ještě staršími sovětskými houfnicemi D-30 utrpěla v posledních dnech značné ztráty při střetu s moderně vyzbrojenou ruskou 1. tankovou armádou a po celé šířce fronty pomalu ustupuje směry na Slavjansk a Charkov. Ruský postup zesiluje každým dnem. 32. brigáda je poslední jednotkou ukrajinské armády, která byla vycvičena a vyzbrojena NATO, a měla podle plánů NATO po vyzbrojení českými tanky T-72 a americkými vozidly Bradley provést hloubkový úder do ruského týlu . Už v době jejího výcviku na jaře 2023 však bylo rozhodnuto, že bude vyzbrojena jen starými zbraněmi, protože nové už ve skladech NATO nejsou. Brigáda tak místo útoku, ustupuje!

Věk průměrného vojáka Ukrajiny je nižší, než věk průměrného vojáka NATO – zdroj CIA!

Ukrajinští vojáci, jejichž průměrný věk je 45 let nejsou podle svých velitelů už schopni vést rovnocenný boj s Rusy. Podle CIA jsou však Ukrajinští vojáci ještě mladí ve srovnání s armádou důchodců NATO! Česká armáda měla v roce 2019 průměrný věk 36.3. Ovšem ještě v roce 2005 to bylo jen 32 let. Válečnice Černochová, aby udržela věk vojáků pod 40 let, vymyslela těsně před vánoci rekrutační novinky!

 

Jak drasticky a neslavně končí neustálé sebevražedné nájezdy Ukrajinců na východní břeh Dněpru, které se v českém mainstreamu oslavují, jako důkaz ukrajinské vychytralosti, a které prý děsí Rusy, si můžete prohlídnout na tomto včerejším videu

Jak se loví ukrajinští branci na těchto nových videích.

Ukrajinu nečeká žádná radostná budoucnost. Olexandr Gladun, zástupce ředitele Institutu demografie a sociálního výzkumu Ukrajiny přiznal, že ukrajinské ministerstvo pro komunitní rozvoj a infrastrukturu vypracovalo plán, podle kterého dojde k nucenému vysídlení obyvatelstva z celých regionů Sumy, Černihiv, Charkov, Luhansk, Doněck a Cherson. Ve všech těchto regionech mají být s výjimkou Charkova a Doněcka opuštěna veškerá města, zřízeny 30km hluboké karanténní zóny bez obyvatel, a zbytek území mají obydlovat pouze zemědělci! Plán nemuseli Ukrajinci ani pracně vymýšlet – už byl vymyšlen nacisty. Pozoruhodné na německém plánu bylo, že velká ukrajinská města měla být osídlena Němci, a na ukrajinském, že se počítá s jejich dosídlením cizinci, kteří se mají masově na Ukrajinu přistěhovat za prací, neboť se s návratem Ukrajinců z ciziny příliš nepočítá! Krom přesunu obyvatel se má z východní Ukrajiny odstěhovat i průmysl!! Obdobný nápad na vystěhování měst, provedený ovšem na Západní Ukrajině, předložil Stalinovi v roce 1944 i Chruščov, ovšem se zlou se tehdy potázal! Ukazuje se tak, že nápady politiků se s dobou příliš nemění, neustále by občany přestěhovávali, ovládali, cenzurovali a posílali je do válek, jen aby si pojistili svá koryta na věky! Putin se může jen usmívat, protože mu dozajista tyto nejnovější plány sociálních architektů z Kyjeva zajistí nové vojáky i obdivovatele mezi obyvateli těchto nešťastných regionů. 

Je středa 24. leden 2024, 04.53 ráno. Maily jsem ještě nestihnul, omlouvám se.  Poslední pořady: 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš, pořad najdete zde. Ve čtvrtek 11. ledna Studio Helene – Svobodný vysílač. Záznam pořadu najdete zde. Ve čtvrtek 4. ledna u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

 

 

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář