MAP 1566 Smutek v NATO! Rusové za 14 dní rozprášili elitní měsíce cvičené a po zuby ozbrojené posily Ukrajině!

Na Ukrajině došlo včera 11.ledna  pozdě večer k dramatické změně situace, o které raději média neinformují. Ruské dobytí Soledaru, pokud nebude podniknut úspěšný ukrajinský protiútok, znamená vynucený Ukrajinský ústup na široké frontě, a nebo velký kotel, do kterého padnou nejvýchodnější části ukrajinských vojsk. V dnešní analýze se proto na celou situaci podrobně podíváme. Na jejím konci potom bude úvod do slíbené syrské analýzy, protože v dnešním světě je vše propojeno s kuchařem Prigožinem. 

Na (níže) jednoduché mapě vidíte, že pád  Soledaru znamená pro současnou obranu Ukrajiny (zelená linie), buď vynucený ústup na červenou linii, a nebo velké obklíčení, (modré přeškrtnuté kolo). Vše je dáno logistikou frontového zásobování. Zásoby na zelenou linii se dají přepravovat takřka výlučně po trasách Kramatorsk-Bachmut-Soledar-Siversk, Konstantinovka-Bachmut-Soledar-Siversk. Jakmile Soledar padl, je hlavní zásobovací trasa pro severní polovinu zelené obranné linie Ukrajinců přerušena. Bez zásob se válka nedá dlouhodobě vést. Ukrajinci si musí rychle vybrat. 

Ukrajina zatím ústy plukovníka Romana Svitana, dnes v 00.04 oznámila, že Soledar stále drží, a že Rusové o jeho dobytí lžou, protože potřebují ospravedlnit další desítky tisíc mrtvých. Vágner podle Svitana v bojích o Soledar ztratil 35 tisíc vojáků! Ukrajinští vojáci se prý zatím skrývají v podzemí, a brzy odtud na Rusy udeří. Plukovník Svitan je známý kyjevský válečný propagandista. Už 22. října 2022 sliboval Ukrajincům, že NATO provede na Rusko jaderné údery, aby Ukrajina vyhrála válku! Nicméně Prigožin nenechává nic náhodě, a bitvu o mnohakilometrové podzemní jeskyně osobně řídí, a tvrdí že vítězně! 

 

Elitní, ve Velké Británii, a v dalších zemích NATO (Česko? Slovensko?) několik měsíců cvičení, a západními zbraněmi po zuby vyzbrojení výsadkáři ze 46. ukrajinské brigády rychle a zbaběle předevčírem prchli z bojiště, jen co na ně Rusové zaútočili. Analýza ruského úspěchu u Soledaru a Bachmutu ukázala neuvěřitelné. Tamní frontu dokázali proti Rusům držet od léta několik měsíců obyčejní ale udatní mobilizovaní rekruti z teritoriální obrany, (2-3 prapory), podporování slabými zbytky dnes asi nejlepší jednotky světa, 93. mechanizované brigády Cholodnyj Yar. Jenže v prosinci místo nich Napoleon Zelensky do boje nakomandoval své nové, elitní, a na Západě vycvičené brigády 46. výsadkovou, 4. a 10. tankovou, 10. a 128. horskou, a 3. dělostřeleckou. Na mapách kyjevského doupěte, (viz níže), vypadaly válečné plány kyjevského Napoleona skvěle. Převaha modrých nad červenými byla papírově impozantní, a tak se už ohlašovalo i brzké dobytí Krymu!

Rusové ovšem, přes přes papírovou převahu Kyjeva, pokračovali i v prosinci ve svých každodenních útocích, a už na nový rok se dočkali. Nové elitní ukrajinské jednotky vycvičené a vyzbrojené podle standardů NATO nevydržely vzdorovat 4 měsíce, jako předtím nevycvičení mobilizovaní rekruti, podporovaní skutečnou ukrajinskou elitou, brigádou Cholodnyj Yar, a už za 2 až 3 týdny bojů s 50 tisíci ruskými kuchaři v uniformách, (viz. červená značka PMC), se zhroutily, odházely zbraně a uprchly! 

Toto hodnocení lednových bojů u Soledaru zveřejnila včera Puccara Defensa, ostře protiruská organizace jihoamerických vojenských expertů, a ta Zelenského a jeho generály za tuto porážku ostře kritizovala. Pucara Defensa analyzovala, že:

  1. nekompetentní ukrajinští komandýři nahnali své jednotky po houfech na bojiště, tak aby jich tam bylo co nejvíc, podle známé neúspěšné strategie velícího generála Westmorelanda z Vietnamu,  přezdívané “Waste-more-men” (místo na zbytečnou likvidaci stále většího množství mužů). Na bojišti tak docházelo k takovým excesům, že ukrajinští velitelé ani netušili, kdy a kam jim jejich generálové posílají posily, a ty tak často končily na vlastních minových polích, a nebo napochodovaly rovnou před hlavně ruských kulometů, které podle kyjevských map měly být ještě celé kilometry daleko;
  2. ukrajinští komandýři nejsou schopni spolupracovat, a velitel každé roty, praporu, a nebo brigády se chová na bojišti jako by byl sám Napoleon, a vydává si své vlastní rozkazy, bez ohledu na celkovou situaci a rozkazy kyjevského Napoleona. Ukrajinská armáda u Soledaru tak vlastně není armáda, ale 25! nikým neřízených brigádních band pod komandem 25 mini-Napoleonů přesvědčených o své vojenské genialitě. Bojiště je tak ve stavu naprostého permanentního chaosu, který je tím větší, čím více elitních jednotek vycvičených NATO s dalšími mini-Napoleony včele Zelenský do prostoru bojů nakomanduje. Celý chaos ještě zvyšuje ruská radiotechnická převaha, která účinně ruší veškerou taktickou komunikaci mezi v týlu ukrytými ukrajinskými generálskými doupaty, a doupaty 25 svéhlavých mini Napoleonů na frontě;
  3. aby chaosu nebylo málo, ukrajinští političtí pohlaváři striktně zakazují přiznávat porážky, ztráty území, ztráty vlastních zbraní i ztráty mužstva, a místo toho plánují nad mapami,podobně jako Hitler v dubnu 1945, údery se sotva existujícími virtuálními jednotkami vyzbrojenými dosud nedodanými zbraněmi NATO. Tím dochází na frontě k ještě většímu chaosu, protože řada jednotek teprve až při pochodu na bojiště zjistí, že se už nachází na ruském území, a že vlastní ukrajinské jednotky na bojišti představují už jen malé houfy unavených vojáků;
  4. cesta k Putinově porážce není ve lžích a propagandistickém chvástání, jak činí kyjevské doupě, a západní média, ale ve střízlivém přiznání a zhodnocení vlastních chyb a slabostí, a využíváním skutečné přednosti Ukrajiny, udatných a obětavých obyčejných vojáků. Podle analýzy, se Rusové už ze svých chyb na jaře a v létě poučili, kdežto Kyjev to teprve čeká, a nebo bude poražen!

Poznámka: 93. mechanizovaná brigáda Cholodnyj Yar, která úspěšně odrážela od léta do konce listopadu ruské útoky na Soledar, je bezesporu nejlepší jednotka Ukrajiny, ne-li světa.  Na jaře perfektním výpadem napadla z boku slavnou ruskou 1. tankovou armádu při jejím ústupu z Kyjeva přes Sumy do Ruska, a způsobila jí chytrým vedením boje působivé ztráty. Počátkem léta profesionálně zastavila ruský útok přes Izjum, stabilizovala tamní frontu, vyčerpala Rusy, a vytvořila tak podmínky pro pozdější charkovsko-izjumskou ofenzívu Ukrajiny. Té se ovšem už sama neúčastnila, protože okamžitě po letním pádu aglomerace Lysyčansk – Severodoněck byla z Izjumu odkomandována, aby zastavila hlavní ruský postup ve směru Popasnaja přes Soledar na Slavjansk, který hrozil rozseknutím fronty a obrovským obklíčením. Cholodnyj Yar před Soledarem poprvé narazil na minimálně stejně zdatného protivníka – Wágnerovi symfoniky. Protože nebyl na rozdíl od Prigožina doplňován, a jeho palebná síla se ruské artilerii nemohla rovnat, Cholodnyj Yar pomalu ustupoval, ale vždy zabránil Rusům, aby přesekli, zničili, a nebo obklíčili slabé prapory teritoriální obrany, které obětavě nesly hlavní tíhu obrany první linie. Ústup byl sice každodenní, ale o desítky metrů a spořádaný. Toto obětování brigády Cholodnyj Yar k zastavení průniku kuchaře Prigožina po ose Popasnaja-Soledar-Slavjansk v letních statických bojích u Soledaru se už nyní ukazuje jako strategická chyba Kyjeva. Protože ani několik nově vycvičených po zuby ozbrojených brigád nakomandovaných do Soledaru aby vyměnilo v boji takřka úplně zničenou brigádu Cholodnyj Yar k zastavení Prigožina nestačilo, ba naopak způsobilo nečekaně rychlé zhroucení celé obrany. Nevratnou ztrátu několika tisíc profesionálních, několik let i na cvičištích NATO trénovaných dobrovolníků příslušníků brigády Cholodnyj Yar, s rozsáhlými bojovými zkušenostmi a s perfektním vojensko-technickým výcvikem, nebude jen tak snadné nenahradit.  Ukrajinští propagandisté neustále pějí chvalozpěvy na AZOV, a další jednotky, které se zaskvěly v bojích jen když měly značnou početní převahu nad Rusy. Skutečná elita Cholodnyj Yar, která celých 300 dní podávala ty nejtěžší výkony na těch nejtěžších úsecích fronty stála vždy v pozadí kyjevské propagandy, asi právě proto, že bojovala v těch nejtěžších bitvách, o kterých se z Kyjeva raději moc nemluvilo.

Bitva o Soledar byla mimořádně krvavá: Další fotky zabitých Ukrajinců zde.  Na tomto videu – uvidíte nejnovější ruský tank T-90M Proryv, který dostal v produkci přednost před T-14 Armata. Ruské jednotky vybavené T-90M Proryv poprvé dorazily na frontu před pár dny, a to v jeho nejvýchodnější části Svatovo-Kremennaja. Na videu je zachycena úspěšná obrana T-90M proti raketám NATO. T-90M má automatickou obranu proti raketám, a jakmile je ozářen naváděcím laserem, a nebo se k němu přibližuje výrazný tepelný bod, spustí se automatická obranná sekvence, které zneškodní přilétající raketu. T-90M před tím palbou zničil celé ukrajinský obranné postavení. Smrtící účinnost nové ruské zbraně už potvrdil i známý ruský analytik Podoljak.

Příchod nových ruských jednotek do oblasti Svatovo potvrdil i tzv. ukrajinský správce území Luhanska obsazeného ruskými rebely  Serhiy Haidai. Ten na FB přiznal posilování ruských tankových jednotek v oblasti Svatovo-Kremennaja, a v televizi dokonce přiznal, že se k ofenzívě v této oblasti chystá až 35 000 nových ruských vojáků vybavených novými tanky.

Nárůst ruských sil v oblasti Svatovo-Kremennaja, zejména výskyt nových tanků s protiraketovou obranou, je logický. Ofenzíva z dobytého Soledaru směrem na Slavjansk potřebuje svoji severní větev. Zřejmě proto v oblasti na východ od řeky Severní Doněc, (Soledar je západně od řeky), Svatovo-Kremennaja, soustřeďují Rusové další síly. Jejich útok bude směřovat k obnovení původních postavení Ruské armády z léta 22 před Charkovem. Vzhledem k očekávanému postupu jižních Prigožinových kleští na Slavjansk, se stane, co jsme už v létě předpovídali. Ukrajinci budou muset sami vyklidit letní ofenzívou dobyté území u Charkova, protože jeho obrana je logisticky nemožná bez ovládání měst Soledar a Bachmut.

Rusové, ale budou čelit i těžkostem. Pákistán se rozhodl vyhovět nátlaku USA, a začal dodávat Ukrajině náboje 155mm a 122mm, kterých má zásoby, a které je schopen v dostatečné míře vyrábět. Pákistán je tak jedna z prvních zemí, která se odklonila od spolupráce s Ruskem zpět k Západu. Je to důležitý politický mezník, protože čím více bude Pákistán prozápadní, tím více bude Indie proruská. Obdobné posuny nastanou směrem k Rusku i v Sýrii, Iránu, Ázerbájdžánu a Turecku. Pákistán se tak stal vedle Česka další zbrojní továrnou Ukrajiny. Z Pákistánu transportují náboje britská letadla. Z Česka se odváží po zemi nejspíš do Polska. Česko se tak vrátilo ke své staré roli říšské zbrojní kovárny, kterou hrálo za druhé světové války. Nám nezbývá než doufat, že Rusové nebudou jako Američané a Britové časem tyto naše říšské kovárny bombardovat. Už za druhé světové války způsobilo bombardování Plzně 25. dubna 1945! mnoho neštěstí a proměnilo 70% tehdejší Škodovky v ruiny, ale dnes by byly následky mnohem horší. Tak držme míru palce!

Na syrské analýze ještě pracuji. Prosím o strpení.

Je 02. čtvrtek 1. leden. Děkuji za dary, pomoc i podporu, a doufám, že i letošní rok všichni přežijeme ve zdraví a v pohodě. Gargamel. 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář