MAP 1973 Zásadní změna na východní frontě! Co nového chystá generál Gerasimov na Ukrajince?

Ruské letectvo pokračuje ve své bombardovací kampani a v posledních dnech dokonce zvýšilo počet těžkých bomb FAB, které denně vrhá na Ukrajince, ze 100, na 150 kusů. A co hůř, bomby FAB už ruská letadla SU-34 nevrhají jen do vzdálenosti 20 km od frontové linie na obyčejné ukrajinské pěšáky, ale začala je nyní metat hlavně na ukrajinská velitelská doupata, muniční sklady a na shromaždiště techniky, které jsou rozmístěny ve vzdálenosti 20 až 40 km od frontové linie. Taková to změna v letecké taktice značí dvojí. (1) Kyjevské soldatesce došly protiletadlové rakety, a ruská letadla tak mohou beztrestně létat blíže k linii fronty, a klouzavé tunové bomby tak mohou zasahovat důležitější cíle hlouběji na ukrajinském území. (2) Ruská letadla začala vedle cílů v taktické hloubce ukrajinské obrany, (do 20km), jako jsou pevnůstky obyčejných vojáků, vozidla, děla a obrněná vozidla, napadat i cíle v operační hloubce (20-40km) ukrajinské obrany, jako jsou zásobovací základny, shromaždiště techniky, radarové a komunikační uzly, a štábní nory, ve kterých jsou poschováváni vysocí velitelé soldatesky, a odkud operátoři dronů vedou své útoky. Bombardovací a raketová kampaň proti těmto operačním cílům značí jediné – čas Gerasimovy ofenzívy se přiblížil v horizontu několika týdnů. 

Ukrajinská obrana na strategickém směru Doněck-Avdijivka-Očeretino-Pokrovsk se včera nečekaně zhroutila a Rusové Očeretino obsadili. Situace je navlas podobná pádu Soledaru 11. ledna 2023. Soledar tehdy bránila nejelitnější ukrajinská obrněná brigáda Cholodnyj Jar a ta už byla tak vyčerpaná a vystřílená, že musela být nahrazena čerstvou rezervní brigádou vytvořenou z mobilizovaných rekrutů. Prigožin si výměny jednotek bránících Soledar všiml a okamžitě, jako zkušený válečník, na promíchané ukrajinské jednotky zaútočil, a v nastalém zmatku Soledar snadno dobyl. Včera se to samé stalo v Očeretinu. Elitní ukrajinská 47. brigáda, která je jako jediná vyzbrojená tanky Abrams a vozidly Bradley, byla už několika měsíčními boji tak oslabená ztrátami a demoralizovaná neustálým bombardování, že generál Syrskyj rozhodnul ji vyměnit za 115. brigádu rekrutů bez těžké výzbroje. Takovou příležitost si nejlepší ruský generál Mordvičev nenechal ujít a okamžitě na Očeretino vrhnul ostřílené válečníky své 155. brigády námořní pěchoty, 10. tankového pluku, a 36. samostatné motostřelecké brigády. A přesně jako v Soledaru v lednu 2023, tak i včera v Očeretinu promíchaní, dezorganizovaní a demoralizovaní Ukrajinci bez boje prchli. 

Analýzy fiaska Ukrajinců v Očeretinu však odhalily mnohem hlubší problémy. Ukrajinská 47. brigáda v okamžiku ruského útoku neměla k dispozici ani munici 25mm do vozidel Bradley, ani 120mm do tanků Abrams. Většina těchto amerických vozidel byla navíc už buď zničená, nebo rozbitá. Řada proti-putinovských analytiků po celém světě se kvůli tomu vzteká. Protože ve stejné době, kdy USA nedokázaly zásobit Ukrajinu ani municí, ani obrněnými vozidly, dodaly 500 vozidel Bradley s úplnou výzbrojí Maroku, a další munici za miliardy Izraeli. Podle většiny těchto analýz, je ukrajinská armáda dezorganizovaná a vyčerpaná, a je třeba očekávat relativně rychlý ruský postup vpřed. 

Je středa 24. dubna 01.26 ráno.  Stále mi zdravotně není ok, proto opět jen krátce Na maily odpovím až mi bude líp.  Děkuji za pochopení.  Poslední pořady: V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  V sobotu 16. března – diskuse Svatoš-Skála na TV Bureš zdeJe sobota 13. duben 2024, 05.56 ráno. Mějte se krásně a děkuji za Vaši pomoc i pozornost.  

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář