MAP 1972 Syrskému došel kanónenfuter! Zelenskyj tajně evakuuje Charkov! Pokračování včerejší velké analýzy.

Časy se mění a kyjevské soldatesce už podle všeho došel dech. Rusové včera obsadili vesnici Очеретино a znuděně se po ní začali procházet jako turisté po karlovarské lázeňské promenádě. Místo zuřivé sebevražedné ukrajinské banzai protizteče. Místo vzteklého náletu kyjevských dronů. Místo rozběsněného nájezdu tanků Abrams a obrněných Bradley. Na bojišti zavládl nečekaný klid a zmatení ruští výsadkáři chvilku postávali u nezničených domů a po kratším váhání vytáhli své telefony a začali si ve vesnici natáčet selfíčka a mávat ruskou vlajkou. Slunce svítilo a válka jako by skončila. Ukrajinci nejen z vesnice Очеретино hned ráno zbaběle prchli, jen co Rusy spatřili, ale ani na ně nepodnikli žádný protiútok, žádný nálet a nebo aspoň nějaký malý dělostřelecký přepad.

Rusové včera překvapivě obsadili vesnici Očeretino. Má to dalekosáhlé důsledky.

Tahle malá epizoda velké kruté války zaznamenaná na několika videích (1), (2), by nikoho nezajímala, kdyby se neodehrála ve vesnici Очеретино. Boje o ni se začali 20. října 2023. A Rusové několikrát mezí Očeretinem a Berdičemi prorazili ukrajinskou obranu a s tanky i obrněnými vozidly postupovali po zaminovaných polích vpřed. A pokaždé se na ně vyřítili rozzuření Ukrajinci s americkými tanky, drony, děly a pověstnými HIMARS, a zahnali je se ztrátami zpět. Mezi Očeretinem a Berdičemi se několik měsíců odehrávaly jedny z největších střetů obrněných vozidel za celou dobu Putinovy války. A včera nastalo ticho. Ukrajinci se nezmohli na jediný protiútok. A Rusy tím dokonale zaskočili.  Z obou videí, které Rusové včera v Očeretino natočili, jsou patrné tři zásadní změny:

Boje o vesnici Očeretino začali v říjnu 2023.

  1. Ukrajinci už mají tak panický strach z ruských klouzavých bomb FAB, které v mžiku rozboří celé mnohapatrové železobetonové budovy a pod sutinami pohřbí veškeré jejich obránce, že se začali těmto velkým a pevným budovám vyhýbat jako čerti křížům a vůbec je nebrání a Rusové je tak nemají důvod ničit. Na videích z Očeretina je tak krásně vidět, že o tyto budovy se vůbec nebojovalo, protože vůbec nebyly bráněny. Ukrajinský strach z bomb FAB začal drtit ukrajinskou morálku. Než se nechat rozmetat, raději utéct. Ukrajinci tak jen potvrdili zkušenost Němců z bitvy o Normandii. Výbuchy tunových bomb vyvolávají ve vojácích takový děs, že ztrácí veškerou vůli bojovat. Bomby FAB tak budou Rusům čistit cestu vřed ještě rychleji, než tomu bylo doposud. 
  2. Na videu je vidět, jak bezstarostně ruští vojáci ve vesnici postávali. Neměli strach ani z dronů, ani z dělostřelby. Kdyby se tato scéna neodehrávala na bojišti, které bylo několik měsíců dějištěm těch nejtvrdších střetů obou znepřátelených armád, budiž. Ale když se odehrála na hlavním bojišti, znamená jediné. Ukrajinci jsou vyčerpaní, nemají děla ani munici, a nejsou díky ruské dronové blokádě schopni v zóně 10-20 km od své přední linie udržovat dělostřelecké baterie v pohotovosti, aby takovou to bezstarostnou tlupu vojáků zasypala granáty. Ruští vojáci, kteří obsadili Očeretino jsou mladí, a jde členy elitních ruských jednotek. A ti jsou dostatečně zkušení, aby se zbytečně neshlukovali, aby nebyli jednou ranou zničeni. Je tak jasné, že jsou si jisti svou převahou.
  3.  Známý ukrajinský válečník a hrdina generál Krivonos, který je zavilý nepřítel Zelenského, a má blízko k odvolanému Zalužnému, ve stejný den, kdy Rusové překvapivě snadno takřka bez boje obsadily Očeretino, oznámil, že Ukrajina už nemá žádné “motivované” a “zkušené” vojáky, kteří by Rusům kladli odpor. Všichni byli “zbytečně utraceni” při obraně měst a míst, která nemají žádnou vojenskou strategickou hodnotu, ale jejich obrana představovala pro Zelenského snadný politický kapitál. Naopak Rusové, si podle generála Krivonose své profesionály ušetřili, a ti teď “nemotivovaným a demoralizovaným zbytkům ukrajinských vojsk” řádně zatopí. Podle jiných ukrajinských zdrojů, nyní Rusové tak snadno postupují, protože ukrajinští generálové vykazují do Kyjeva v hlášeních i padlé vojáky jako živé, aby na ně mohli fasovat peníze, potraviny, zbraně a další materiál, který se dá dobře vyšmelit. V každém případě, skutečnost, že Ukrajinci přestávají provádět své sebevražedné protizteče, ukazuje na značný nedostatek vojáků. 

Že Kyjev plánuje velký ústup za Dněpr se zdá být jasné i z posledních zpráv z největšího ukrajinského města východně od řeky. V Charkově se začalo bouřit místní obyvatelstvo, protože zjistilo, že místní průmyslové, výrobní a potravinářské závody se začaly tajně stěhovat z města do Lvova, na Zakarpatí, a do měst jihozápadně od Kyjeva. Obyvatelé Charkova se tak bojí o práci, protože továrny ve městě se začaly zavírat. Z historie je známo, že když někdo začne z města tajně evakuovat důležité průmyslové podniky, třeba jediného výrobce turbín na Ukrajině, počítá s tím, že město brzy ztratí. 

Je úterý 23. dubna 03.29 ráno.  Analýzu dokončím zítra, dnes mi nebylo moc dobře, proto byla jen krátká. Na maily odpovím až večer. Děkuji za pochopení.  Poslední pořady: V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  V sobotu 16. března – diskuse Svatoš-Skála na TV Bureš zdeJe sobota 13. duben 2024, 05.56 ráno. Mějte se krásně a děkuji za Vaši pomoc i pozornost.  

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář