MAP 1958 Šokující zvrat v podpoře války Ukrajiny proti Rusku! Nová osa Washington-Bratislava má za cíl přivést válečnickou kliku Kyjev-Praha k rozumu! Fico hlavní spojenec Bidena v NATO! Pražská kavárna zoufale lapá po dechu!

Motto – Josef Stalin: “Nic nezastírající diplomat je jako suchá voda nebo dřevěná ocel.”

Kyjevská soldateska už mele z posledního. Zvláštní komisař pplk. Berežnyj, kterého loni v září po porážce své ofenzívy vyslal generál Zalužnyj  na levý břeh Dněpru, aby tam okamžitě nastolil pořádek, a v zárodku potlačil začínající vzpouru místního obyvatelstva proti ukrajinským mobilizačním vyhláškám, vydal včera 30 000 zatykačů na rebely z města Poltava, kteří odmítají položit svůj život za Zelenského a jeho Olenu.

Podle sčítání lidu žilo před válkou v Poltavě necelých 80 tisíc mužů v mobilizačním věku 25-65 let, a z nich bylo už 1842 oficiálně v Poltavě pohřbeno! Pro kyjevský režim je odpor Poltavanů k válce proti Putinovi těžkou ranou. 2.3% Poltavanů už padlo. Ale na 37.5% Poltavanů musel být vydán zatykač pro vyhýbání se mobilizaci! A přitom Poltava je městem, kde se zrodila ukrajinská kultura, ukrajinský jazyk, a kde žili a studovali ukrajinští národní hrdinové, spisovatelé a básníci! Celá 1. generace ukrajinských národních obrozenců a politiků, ze kterých se rekrutovala elita 1. svobodné ukrajinské republiky, byla pupeční šňůrou spojena s tímto městem. Do nástupu hitlerovské vlny Banderovců, kteří jsou zplozenci západního břehu Dněpru, rodáci z východního břehu Dněpru řídili ukrajinskou kulturu i politiku. A jejich potomci se teď vzpírají kyjevským rekrutačním nařízením stejně jako odbojní obyvatelé tradičně pro-ruské Oděsy, a Zakarpatí se svébytnými menšinami. 

Klíčem pro odmítání Poltavanů bojovat za Ukrajinu může být jednak jazykové složení města v roce 2017 doma mluvilo 53% Ukrajinsky a 47% Rusky, v roce 2023 přiznalo, že doma mluví Ukrajinsky 75% a Rusky 25%. Ale zřejmě spíš známá diskriminační mobilizační politika kyjevského režimu, která se přednostně zaměřuje na násilné rekrutování mužů důsledně mimo Kyjev, a mimo hlavní průmyslová a administrativní centra na západním břehu Dněpru, a všeobecně na rekrutování hlavně chudých a nevzdělaných, a zemědělců a osob nedůležitých pro válečný průmysl, ale hlavně na východním břehu Dněpru. Po řadě protestů na Ukrajině, které byly vyvolány tzv. masovými lovy ozbrojených komisařů na ukrajinské muže, učinil nedávno režim ústupek, a komisaři už nemají lapat muže přímo na ulicích, či je násilím vyvlékat z jejich domovů, které pročesávali, podobně jako nacisté prohledávali Prahu po atentátu na Heydricha. Ale má být dodržen správný úřední postup, a má být na odpírače služby nejprve vydán řádný policejní  zatykač, teprve po té může začít jeho lov! Ústupek se však ihned ukázal jako zrádný, protože hned při jeho první realizaci veřejně prasklo, jak masový je odpor Ukrajinců k válce za Zelenského a jeho Oligarchy proti moskevskému Gosudarovi a jeho atamanům.

Rozdílný byl i přístup k Hitlerovcům. Zatímco na západním břehu Banderovci sami spravovali vesnice a města, a sami v nich zorganizovali očistu od Židů a dalších plemen nižších ras, a potom po boků nacistů své očistěné gubernie zuřivě bránili před Rusy a dalšími pod-národy, které jim je pomáhaly osvobodit. Tak na východním břehu, typicky v Poltavě, v Charkově, a na Donbase, Hitlerovci nejprve tato města s pomocí místních Banderovců očistili od Židů a dalších podlidí, a potom je vzápětí očistili i od východních Banderovců, neb na východní Ukrajině se žádný dočasný Banderistán nikdy neplánoval. Východní břeh Dněpru tak tradičně uctívá hrdiny bojující proti Hitlerovi, kdežto Severo-Západní břeh nad-lidi bojující proti Stalinovi. Typicky tak v západním Žitomiru, 10 000 místních Židů povraždili sami Banderovci z OUN hned v létě 1941, a městu nerušeně vládli až do příchodu Rudé Armády na podzim 1943, aniž jim do toho Hitlerovci nějak vážně zasahovali. Kdežto ve východní Poltavě nacistické vyhlazovací komando Einsatzgruppe C ve dnech 11. až 24. listopadu 1941 s asistencí Banderovců 23 000 místních Židů zlikvidovalo i s jejich ukrajinskými a ruskými příbuznými samo, a o necelý rok později potom zatklo a zlikvidovalo i samotné místní špičky Banderovců. Hitlerovský postup přitom krásně ukazuje, jak nízká byla podpora banderovců v Poltavě. Němci dobyli Poltavu koncem září 1941. V říjnu do ní přivezli tisíce banderovců ze Západního břehu, a těm svěřili správu a drancování města, a povolili jim vytvořit masivní policii. Krom tisíců uniformovaných policistů, tak tito západní Banderovci vytvořili i silnou tajnou policii. Celkem 95 tajných policistů mělo na starosti jen evidenci Židů, Rusů, komunistů, a po jejich likvidaci, i evidenci a zajištění jejich majetku. Tato Západní Banderova policie měla na uniformách vyšité heslo – Sláva vůdci – Sláva Ukrajině! A v létě 1942 zatkla a zlikvidovala i místní východní Banderovce, kteří do té doby řídili městskou administrativu Poltavy. Západní Banderovci už v roce 1943 ani nerozlišovali mezi Židem, Rusem a nebo Východním Ukrajincem a vraždili všechny bez rozdílu. Ze seznamu jejich obětí celkem zřetelně vyplývá, že své oběti často nejprve mučili, a potom je za živa upalovali. Velmi často také mučili a vraždili děti, a svou činnost v protokolech označovali za provádění výslechů partyzánů! Západní Banderovci nakonec odtáhli z Poltavy i se svými německými pány, a o žádný odpor proti Rusům a komunistů se ani nepokusili. 

Jestli rebelie 30 000 poltavských Ukrajinců proti Zelenského mobilizaci rozkládá kyjevský režim pomalu zevnitř, nejnovější včerejší politický obrat Washingtonu mu zasazuje drtivou ránu. Po nečekaném odstranění architektky války Ukrajiny s Putinem Victorie Nulandové, která se místo očekávaného povýšení z čista jasna dočkala hodinového vyhazovu, Washington začal diplomatickými kanály tiše ponoukat Roberta Fica a Viktora Orbána, aby více brojili proti členství Ukrajiny v NATO! Cílem této nové politiky Bidenovy administrativy, a jejího zatím jediného veřejného evropského zastánce kancléře Scholze, je definitivně zabránit vstupu Ukrajiny do NATO, i jakýmkoli reálným příslibům jejího členství. Z vyjádření diplomatů je zřejmé, že Bílý dům vystavil členství Ukrajiny v NATO dlouhodobé VETO! A že Fico a Orbán pouze mají svým “zvýšeným brojením” ukázat, že Washington a Berlín nejsou v těchto svých postojích ke členství Ukrajiny v NATO samy, ačkoli je všem jasné, že tento postoj USA nelze v žádném případě změnit, ani obejít!

Čeští diplomaté a experti na zahraniční politiku se tak ukázali jako naprostí břídilové neschopní vyhodnotit, co se ve Washingtonu vlastně odehrává, a svými nedávnými nenávistnými výpady proti Robertu Ficovi a Viktoru Orbánovi, a proti vztahům ČR a Slovenska, tak trapně napadali osoby a země, které jsou v souladu s nejnovější linií politiky Washingtonu, a Bílý dům je ještě ponouká, aby byli aktivnější!  Takové řádění “slona v porcelánu” nemá v novodobých dějinách české zahraniční politiky obdobu, a ukazuje, že zájmy celé ČR jsou tvrdě podřízeny jen vnitropolitickým a finančním potřebám české fialové parlamentní smečky. 

Podle některých nejnovějších ukrajinských analýz Kongres USA vůbec neschválí balíček pomoci Ukrajině ve výši několika desítek miliard dolarů, protože jak demokraté tak republikáni ho evidentně nemají skutečný zájem schválit. Ačkoli to většina amerických zákonodárců veřejně nepřiznává, neustále obstrukce a neochota vyjednat kompromis ukazují, že panuje všeobecná shoda, že schválení balíčku poškodí politiky ve volbách stejně jako veřejné odmítnutí schválení balíčku na pomoc Ukrajině. Američtí politici se tak začali chovat, jak kdysi trefně definoval Stalin – A sincere diplomat is like dry water or wooden iron. 

Zelenskyj však má nejspíš americkou politiku přečtenou dobře, protože před čtyřmi dny bez uvedení důvodu odvolal náměstkyni ministra zahraničí Džaparovou a nadělil jí nedůležitý ale honorovaný důchod u UNESCO. Džaparová je krymská Tatarka, bývalá zaměstnankyně v Rusku neoblíbeného Rádia Svoboda a tvrdá zastánkyně linie “navrácení Krymu pod ukrajinskou nadvládu za každou cenu“. Džaparová navíc podle médií nedávno porodila dceru, a jejím otcem má být bohatý oligarcha Bogolyubov, který je na Ukrajině považován za kontroverzní osobu příliš spojenou s Kolomojským, a je navíc od roku 2018 na seznamu nepřátel Ruska, na které si Putin hodlá obzvlášť posvítit! Vzájemné přesuny milionů dolarů od Kolomojského k Zelenskému přes PrivatBank Bogolyubova jsou od Pandora Papers známou skutečností.  Zelenskyj tak zabil dvě mouchy jednou ranou – zbavil se hlavní zastánkyně vypuzení Putina z Krymu na ministerstvu zahraničí, a zároveň se zbavil osoby propojené s neoblíbenými oligarchy, kteří ještě před nedávnem financovali jeho živobytíčko. Který z důvodů bude důležitější, naznačuje ponoukání Fica Bidenem. 

Pokud si chcete přečíst skvělý manuál, jak rozpoutat III. světovou válku, doporučuji tento zaručený pražský návod! Zatím, co i Washington se už všemi silami snaží III. světovou válku odvrátit, pražská média si nedají pokoj, dokud se nad Chrámem Sv. Víta nerozzáří nové ruské slunce!  Otazné ovšem je, zda vůbec tuší, co činí! 

Je sobota 6. duben 2024, 04.33 ráno. Poslední pořady – V sobotu 16. března – diskuse Svatoš-Skála na TV Bureš zdeV úterý 5. března pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář