MAP 1943 Válka mezi Putinem a Macronem v Africe na spadnutí! Macronův úderný dron včera sestřelen! Francouzské jednotky v Čadu se začaly aktivizovat a pochodují na pozice proti ruským “kuchařům”!

Včera eskalovala situace v Severozápadní Africe. V tzv. Sahelu se začaly aktivizovat francouzské jednotky, které se tam letos a loni stáhly z Mali, a z Nigeru, odkud byly Putinovými africkými rebely vypuzeny. 

Středoafrické vládní síly podporované Ruským Africkým Sborem včera oznámily, že v oblasti Moyenne-Sido s pomocí nejnovějších elektronických zbraní  “uzemnily” a “zabavily” francouzský válečný úderný dron Matrix 350, který měl vyletět z francouzské vojenské základny v Čadu, a pokusit se tajně proniknout na území Středoafrické republiky! Stejné zdroje potvrdily, že v posledních týdnech značně zesílily pohyby francouzských vojenských jednotek z Čadu směrem ke hranici se Středoafrickou republikou. Francouzi prý na hranicích soustřeďují armádní síly a vedou odtud silnou zpravodajskou činnost, zejména pomocí dronů. Současně Francouzi už celý týden vedou v čadských médiích, a na čadských sociálních sítích, silnou dezinformační kampaň zaměřenou proti armádním jednotkám Středoafrické republiky a jejich spojencům “ruským instruktorům“, ve které je lživě obviňují ze zabíjení čadských občanů! Francouzská propagandistická kampaň má prý za cíl znepřátelit obyvatele Čadu a Středoafrické republiky, a vyvolat mezi oběma zeměmi válku! 

Ve Středoafrické republice se letos začala “nelegálně rozmisťovat” US polovojenská žoldnéřská skupina Bancroft Global Development, a v zemi okamžitě vypukly proti její přítomnosti rozsáhlé demonstrace. Washington, který má značné obavy, že se v regionu rychle stane terčem stejné kolektivní nenávisti jako Francouzi, (podrobně v MAP 1937-38), už oficiálně vyhlásil, že žoldáci firmy Bankroft se ve Středoafrické republice rozmisťují bez oficiálního zapojení USA, a že je Washington ani nijak nepodporuje, a ani nechystá žádnou válku! 

Ani hlavní expertka Pentagonu na Rusko a Ukrajinu Celeste Wallanderová o minulém víkendu neuspěla ve snaze Washingtonu zastavit Putinův rychlý postup v Africe.

Víkendové nečekané vyhnání armády USA ze základny v Nigeru, (1 000 mužů s drony), bylo rebelskou chuntou oznámeno bezprostředně po skončení tajných jednáních mezi vysokými činiteli Washingtonu a rebelskými generály. US delegaci oficiálně vedl náčelník amerického válečného uskupení Afrika generál Michael Langley, ale za mnohem důležitější se na jednáních v Nigeru považuje osobní účast samotné Celeste Wallanderové, současné náměstkyně ministra obrany USA pro otázky mezinárodní bezpečnosti, která si v předchozích letech pod Obamou vysloužila své ostruhy “jako hlavní náměstkyně Pentagonu pro otázky Ruska a Ukrajiny”.

Agadez – Moc pěkná US vojenská základna s letištěm pro velká dopravní letadla v Nigeru má brzy padnout do Putinových rukou!

Delegace Washingtonu “varovala” nigerské rebely, před možnými důsledky zamýšleného otevření  jejich “uranových dolů” Iráncům a Rusům. Bílý dům má totiž značné obavy, že Niger tyto doly brzy otevře Iráncům, a tím před volbami silně poškodí Bidena, protože z prezidentské kampaně na jeho podporu efektivně vyřadí oba Obamy.  “Achillova pata” nadcházejících amerických voleb pro Demokraty je skryta v tzv. “jaderné dohodě s Iránem” uzavřené pod tlakem Bruselu v letech Obamova prezidentování. Dohoda umožnila Iránu efektivně odstranit mezinárodní sankce, a Bruselu prodávat Iránu zejména německé a francouzské pokročilé výrobky, jako jsou léky a pokročilé průmyslové stroje. Dohoda je léta nenáviděná všemi republikány a všemi příznivci Izraele v USA. Její vytažení v předvolební kampani s poukazem na novou skutečnost, že Irán má nyní v Nigeru přístup k jednomu z největších ložisek uranu na světě, a může tak s pomocí Ruska rychle vyvinout a vyrobit jaderné zbraně, může Demokraty stát definitivně nejen už předem prohrané prezidentské volby, ale hlavně i volby Kongresmanů a Senátorů! Niger však reagoval přesně podle analýz CIA, které varují, že bitva o Sahel a Severozápadní Afriku s Rusy je už pro USA prohraná, a Washington se má raději soustředit na ovládání Jižní Ameriky, kde má slušné šance zvítězit, a Američany ze základny o víkendu vyhostil. Základna Agadez stála několik set milionů USD, je pár let stará, a Putin s ní bude určitě velmi spokojen, až mu padne do rukou. Zároveň lze předpokládat, že Putin moc dobře ví, že včasné dodávky nigerijského uranu Iránu mohou americké volby rozhodnout.

Zda nigerský uran poputuje do Iránu už před volbami, nám odpoví na zapeklitou otázku – chce Putin v Bílém domě raději Bidena, nebo Trumpa!?

Podle CIA Putinovi přinesly do státní kasy “Prigožinovy zlaté a diamantové doly v Sahelu”  jen od začátku války na Ukrajině přes 2.5 miliardy USD! Podle afrických analytiků Francie “vysávala” z území, které nyní Putin ovládnul, až 500 miliard USD ročně. Prigožin tak nejspíš musel zemřít, protože jeho potencionální africké bohatství, které začal zabírat Francouzům, mělo kapacitu změnit ruskou politiku! 

Jak se bude situace v Africe dále vyvíjet, brzy uvidíme. V každém případě, Irán mající přístup k nigerským uranovým dolům, je noční můra Izraele! Konflikt v Gaze tak může brzy dostat nový impuls, kterého se všichni bojí, přímý střet Izraele s Iránem! 

Je úterý 19. březen 2024, 04.02. V sobotu 16. března – diskuse Svatoš-Skála zdeV úterý 5. března jsme diskutovali s Petrem Hájkem na Protiproudu. Poslední pořady: 21. února s Josefem Skálou najdete zde. 15. února s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde. 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář