MAP 1942 Jak Putin řekl, se i stalo! A Macron už řádí jako pominutý! Tvrdá rána Paříži, Londýnu i Washingtonu tentokráte přišla z Číny!

Vladimír Putin včera po svém očekávaném a jasném zvolení prezidentem Ruska na další období řekl: Čína se rozvíjí mílovými kroky, a co je velmi důležité, struktura ekonomiky se v Číně mění směrem k inovacím. A my se snažíme o to samé. Dosáhneme společných úspěchů ve prospěch ruského a čínského národa! Putin tak nejen potvrdil pevnou čínsko-ruskou alianci, ale i komentoval nejnovější drtivý úder, který Čína zasadila obchodním gigantům Londýna, Paříže i Washingtonu. Úder to byl tak drtivý, že vyděšený Macron ihned naléhavě svolal parlament, a nechal ho odhlasovat pokutu 10 EUR na každý čínský módní výstřelek, který by si jakýkoli Francouz chtěl v budoucnosti koupit!

Pokud začnete přemýšlet – Proč Macron naléhavě svolal parlament, a nechal francouzské poslance uvalit pokutu 10 EUR na každé čínské tričko, kalhoty či kalhotky  – Rychle zjistíte, že Číňané za poslední dva roky vytlačili tradiční západní módní značky Nike, Adidas, H&M a Zara z trhů v USA i v EU, a ovládli tak obchod s módou v roční hodnotě přes 100 miliard USD ročně, (2.3 bilionu korun), který má mnohem větší hodnotu, než představuje vývoz všeho zboží a služeb z celé Evropy do Indie! Pouhé dvě čínské módní značky Shein a Temu tak loni  samy “ukradly” západním módním konglomerátům jejich tradiční roční zisk ve výši 25 až 30 miliard dolarů jen z prodeje módních výstřelků v Evropě a USA, a prodeje Shein i Temu trvale stoupají! Desítky miliard dolarů zisku a daní tak už neputují do francouzských, španělských, britských a amerických soukromých kapes a státních pokladen, ale do Číny! Tento čínský zisk z prodeje módního zboží Shein a Temu v EU a USA ve výši 25 miliard EUR ročně je dvakrát vyšší, než celá 1. února 2024 slavně v Bruselu schválená letošní finanční a válečná pomoc celé EU Ukrajině!

Tento smrtelný úder lukrativnímu západnímu byznysu – módním značkám, které draze přeprodávají levný asijský textil – je dalším z drtivých úderů Číny, které byly, podobně jako údery elektromobily a 5G řídící systémy, dosaženy ne levnou pracovní silou, ale vědecko-technickým pokrokem, a o to je to horší!

Čínské značky Temu a Shein v posledních dvou letech vyvinuly a úspěšně nasadily místo lidských módních návrhářů, umělou inteligenci! A ta vytváří desítky tisíc módních kreací měsíčně. Všechny tyto nové módní kreace jsou ihned umístěny na internet, a nové čínské algoritmy ihned vyhodnotí, které nové AI kreace vzbudily u zákazníků v USA a EU největší zájem. Těmito algoritmy vyselektované úspěšné módní AI kreace, dostanou ve druhém rozhodovacím kole algoritmové výhody a jsou zákazníkům nabízeny častěji. Nejúspěšnější kreace, vybrané algoritmy ve druhém kole, potom začnou propagovat ve třetím kole najatí influenceři, včetně hvězd typu Kardahsianek, a dalších. A Američané i Evropané odešlou v řádu dnů miliony objednávek do ústředí čínských firem Shein a Temu, kde se na ně opět vrhne umělá AI a v mžiku je roztřídí do 6000 různých asijských šicích firem, které je “přesně podle specifikace každého zákazníka” okamžitě ušijí, a co nejrychleji dopraví do USA a EU. Nad celým procesem výroby trička, bundy nebo kabelky dozírá vševidoucí AI a její algoritmy zařídí, že na výrobu čínských značek Shein a Temu je zapotřebí pouze 60% materiálů a energií, jako na výrobu těch samých triček, bund nebo kabelek západních značek vyráběných v těch samých asijských zemích. Zatímco západní značky vymýšlejí módu pomocí klasických lidských kreativců a marketingových specialistů na několik měsíců dopředu, a co z několik měsíců dopředu vyrobeného zboží v sezóně neprodají, pošlou na sekundární trhy sekundárním zákazníkům do východní Evropy nebo do Afriky, a neprodaný zbytek se nakonec vyhodí, tak Číňané jedou online, a od vytvoření módní kreace, po její vyhodnocení, výrobu a distribuci ubíhají jen dny, a každý zákazník dostane přesně, to co si před týdnem online objednal.

Čína tak za dva roky odsoudila k ekonomickému úpadku celý lukrativní západní módní průmysl, který se odmítl přizpůsobit nové době a technické revoluci. Co se děje nyní v módě, děje se i ve výrobě aut, strojů a letadel! 

Co je však poučné – je, že Macron svolal parlament, aby na čínské textilní zboží uvalil poplatek 10 EUR za kus, až když čínský módní byznys začal ohrožovat zisky majitelů západních módních značek! Když před 20ti, 30ti lety, levný čínský textil likvidoval evropská, a hlavně česká a slovenská pracovní místa v textilkách, Paříž i Brusel tehdy mlčely, a nechaly celé historické odvětví československého průmyslu úplně zlikvidovat! Tehdy přeci Číňané likvidovali jen pracovní místa dělníků v textilkách, a ne zisky majitelů západních módních značek, kteří od nich levný textil nakupovali, a v Evropě i v USA draze a s obrovským ziskem prodávali! Dnes jsou nejen expanzí čínských módních značek ohroženy zisky majitelů západních módních značek, ale také zisky majitelů obchodních domů a nákupních středisek po celém Západě. Tyto nemovitosti jsou často zastaveny hypotéčními úvěry u bankéřů. Celý západní byznys se hroutí pod tlakem BRICS jako domeček z karet! Oblečení značky Shein se v USA díky úžasné čínské technologii, levným energiím, nízkým daním a levnější pracovní síle prodává kus za pouhých 10 dolarů, a přesto Číňanům vytváří zisk 4 USD! Mladí západní zákazníci se brání, že potřebují při nákupu oblečení Shein “ušetřit”, protože mají drahé bydlení, energie a potraviny. Začarovaný kruh vyvolaný politikou Green Deal, sankcemi na Rusko a podporou prodlužování války na Ukrajině, se tak uzavírá, a vše se jako bumerang vrací na Západ! 

Jak se ekonomika EU hroutí je vidět na obchodu s Indií. Ještě v roce 2022 vyvezla EU do Indie více zboží, než dovezla. Loni už tomu bylo opačně, a letos jsou prognózy ještě horší. Když srovnáme obchod EU s Indií a Indie s Čínou musí nám být na zvracení, kam to naši politici vedou. V roce 2023 Indie vyvezla do EU zboží za 98 miliard USD, a zpět přivezla za 91 miliard USD. Indický export vzrostl o 14,6%, dovoz jen o 5.86%.  Do Číny Indie ve stejném roce dovezla zboží za 19 miliard USD (+6% za rok), a zpět dovezla zboží za 118 miliard USD, (+0,8% za rok). Oba údaje krásně ukazují upadající vliv evropského průmyslu ve světovém obchodě, a je z nich patrné, že Indie se stává “levnou montovnou” pro zboží do Evropy “sestavené z čínských součástek”. Typicky v oblasti léků, (viz. minulé analýzy MAP), je indický vývoz léků do EU závislý na čínských subdodávkách klíčových surovin a strojů! 

Plukovník Abdourahamane Amadou, mluvčí nigerijských rebelů, kteří loni s podporou Putina svrhli prozápadního prezidenta, včera oznámil, že USA musí okamžitě opustit ilegální vojenskou základnu, kterou si v Nigeru v rozporu s tamními zákony vybudovali. Po Francii, tak balí i USA

Vliv Západu upadá děsivým tempem. Po Francouzích dostali včera v Nigeru padáka i Američané, a mají vyklidit svoji největší vojenskou základnu, (1500 vojáků), v Západní polovině Afriky! Do oblasti se stěhují Rusové! A africká média už začala obviňovat vojáky OSN a EU, že brání ruským “kuchařům”, aby bránili africké venkovany před útoky islamistů, a že Afričanům, kteří Rusům ukazují, kde mají islamisté své základny, aby je ruští kuchaři zničili, vojska OSN a zemí EU ve Střední Africe vyhrožují zatčením! Africké média dokonce obvinila pákistánské vojáky OSN, že tajně vyzbrojují islamisty výměnou za diamanty a zlato! Obdobně ředitelka Tuniského mezinárodního centra pro strategická a vojenská studia Badra Kaaloul v pátek 15. března obvinila Macrona, že se snaží neustále vměšovat do afrických záležitostí, protože Francie na rozdíl od Afriky nemá ani zlaté doly, ani ložiska uran! A že africké země k současnému boji za skutečnou politickou i ekonomickou nezávislost neprobudilo Rusko, ale že se probudili sami mladí Afričané, kteří si uvědomili skutečnou povahu tohoto francouzského kolonizátora.

Macron má nulovou důvěryhodnost i pro Putina, ten mu včera vzkázal, že jeho mírový návrh, aby Rusko přestalo na Ukrajině útočit v době letních olympijských her konaných letos v létě Paříži, je nepřijatelný, protože Rusko se už nenechá napálit jako v minulosti nějakým rádoby-mírem na jeden nebo dva roky, jen aby Západ získal čas na znovu vyzbrojení Ukrajiny! Rusko i BRICS jsou na koni, a pokuta 10 EUR ta každé koupené čínské tričko, nebo kalhoty opravdu Evropu a její blahobyt nezachrání. Je třeba okamžitě začít v každých volbách důsledně nahrazovat současné politiky, kteří nerozumí ani ekonomice a ani diplomacii pragmatickými manažery Orbánova nebo Trumpova typu! 

Pokud by někdo ještě pochyboval – Krásné srovnání – Za dva roky dokázaly dvě malé čínské společnosti pomocí digitálních technologií a AI rozvrátit západní módní průmysl a expandovat svůj byznys z 10 miliard USD ( Fialovo roční manko ve státní kase), na 100 miliard USD ( Víc než 25% českého HDP, a víc než celý český státní rozpočet), a vydělávat 25 miliard USD ročně ( Tolik kolik Fiala dokázal za dva roky své prodělat!). A přitom Fialovi vládní partneři Piráti za stejné dva roky nedokázali ani digitalizovat českou státní správu, ba dokonce ani zařídit obyčejné digitální přihlášky na střední školy! Kdyby místo Fialy vládnul v ČR čínský prezident Xi, udělal by okamžitě ze všech pirátských ministrů a vysokých úředníků obyčejné krejčí a švadleny v digitálním textilním průmyslu, protože nejsou k výkonu žádné manažerské ani politické práce naprosto použitelní! Umějí jen nahlas plkat prázdná hesla, jak Čínu porazí, jako před 60 lety vykřikovali, že Porazí Západ, poblouznění čínští Rudí gardisté, a málem přitom zničili celou Čínu, než je Mao rozprášil, a poslal manuálně pracovat, a tvrdě studovat! 

V sobotu jsme s Josefem Skálou na TV Petr Bureš  120 minut diskutovali o nedávné tchajwanské dizertační práci, která nelítostně odhalila, že Macron vlastně letos jen oprášil Mnichovský scénář 1938, a plánuje ho znovu použít proti občanům ČR! Pořad najdete na tomto odkazu zde.

Je pondělí 18. březen 2024, 04.33.  V úterý 5. března jsme diskutovali s Petrem Hájkem na Protiproudu. Poslední pořady: 21. února s Josefem Skálou najdete zde. 15. února s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde. 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář