MAP 1938 Putinova nová tajná zbraň překvapivě snadno proráží ruským vojskům cestu Afrikou! Západ proti ní neumí najít obranu!

Ve válce je k nezaplacení každá zbraň, která na bojišti prokáže svoji vysokou účinnost. Ještě před pár dny se Pentagon domníval, že nejúčinnější ruskou zbraní je protitanková vrtulníková raketa Vikhr-1, která za poslední půlrok prokázala, že co jedna vypálená raketa, to jeden zničený západní nebo ukrajinský tank. Pentagon se tak lekl účinnosti těchto raket, které zdecimovaly všechny ukrajinské obrněné jednotky při jejich slavné letní ofenzívě, že okamžitě nařídil změnit strukturu svých pozemních vojsk, a začlenit do každého z 5 svých bojových operačních seskupení aspoň jeden batalion mobilních protiletadlových střel SHORAD krátkého doletu a jeden batalion raket středního doletu. Raketa Vikhr-1 tak letos v létě způsobila revoluci v americkém nejvyšším velení, které přehodnotilo předchozí vyřazení mobilních protiletadlových raket ze svých pozemních operačních uskupení, protože tyto rakety považovalo od pouštních válek za zbytečné. Doplnění všech amerických bitevních uskupení o dva nové bataliony raket PVO si vyžádá dodatečné náklady v řádu desítek miliard dolarů, a hlavně odčerpá už tak tenké lidské zdroje Pentagonu. Zatím, co Washington bude muset dolary za nové antirakety utrácet, Putin bude dolary za prodej raket Vikhr-1, na které kupci už nyní v Moskvě stojí fronty, spokojeně inkasovat. A to, jak se letos ukázalo, má ještě mocnější zbraň, proti které dokonce ani není obrany!

Tajná Putinova zbraň na ovládnutí Afriky – ruské pivo a pivovary decimují v Africe francouzské pivovary! Srovnání cen vlevo ruské pivo, vpravo francouzské pivo.

Ve válce je k nezaplacení každá zbraň, která na bojišti projeví svoji vysokou účinnost. Ale zbraň, která ještě při svém použití nasype svému majiteli miliardy, je k nezaplacení. Tento týden CIA vážně varovala, že ruské pivovary, které začaly v Africe růst jako houby po dešti, svými zisky financují Putinovu expanzi. Na první pohled ta zpráva CIA vypadá podivně – Jak může pivo rozhodnout bitvu o Afriku? Leč bližší pohled na africké pivovarnictví a jeho majitelskou strukturu krásně ukazuje, že Putin opět mířil expanzí ruského piva v Africe do černého, a provádí s její pomocí první konkrétní a účinný úder proti dolaru, v tomto případě konkrétně proti EURU, a proti Francii. 

Expanze ruské pivní kultury v Africe je vynálezem nebohého kuchaře Prigožina. Dmitryj Sytyj, hlava ruského kulturního domu ve Středoafrické republice, je mimo jiné také majitelem nového ruského pivovaru v hlavním městě Bangui. Pivovar nechal postavit Prigožin v roce 2022, a o rok později, “dealeři Prigožinova pivovaru na motorkách a s kalašnikovy v rukou” rychle přesvědčili většinu odběratelů dosavadního monopolního zemského pivovaru MOCAF, (součást francouzské nadnárodní společnosti CASTEL), aby raději odebírali “ruskou vodku” a “ruské pivo”, protože jsou nejen levnější, chutnější, a vařeny ze zdravějších surovin, než výrobky Francouzů, ale také jejich distributorům nehrozí “náhlé noční samo-vzplanutí prodávaných výrobků”! Francouzský MOCAF se stal dokonce terčem nočního bombardování neznámými bojovníky, a francouzští diplomaté si na Prigožina ostře stěžovali u místní vlády. Loňská pivní válka v Bangui nicméně skončila vítězstvím Prigožinova pivovaru Africa Ti L’Or, a podle CIA jej nyní řídí Putinova GRU, a podle místního tisku skvěle. Afričané, (fotky dole, pár dní staré,) jsou se studeným, kvalitním, a levným ruským pivem velice spokojení, navštěvují pivovar, aby se naučili lépe si užívat skvělého moku, a svorně nadávají na proradné Francouze, kteří jim ve starém starém pivovaru vařili nekvalitní francouzskou břečku a nechávali si za ni nekřesťansky platit. Podle západních analytiků jde o typický projev Putinovy strategie šířit nenávist k bývalým kolonizátorům, denunciovat přitom jejich zavedené obchodní značky a nahrazovat je ruskými a čínskými. A strategie prý funguje velice dobře!  

Ruský Prigožinův pivovar v Bangui produkuje 50 000 litrů denně.

Distribuční sklad ruského pivovaru v Bangui. Vaří i nealkoholické pivo pro muslimy!

Putinovi vysoce postavení vyslanci jednají s místní vládou takřka každý týden.

A Rusové staví nejen pivovary, ale i školy, vojenské základny, letiště i solární elektrárny.

Abyste pochopili rozsah Putinova útoku na francouzské pivovary, podívejte se zde na seznam dceřiných společností francouzské společnosti CASTEL v Africe, a srovnejte ho se zeměmi, které Putin nyní přebírá pod svou kontrolu. Země Niger, Burkina Fasso a Mali 4. března  oznámily svůj záměr, co nejrychleji  vystoupit ze systému francouzské měny CFA, pomocí které Paříž ovládá jejich ekonomiky. Podle mechanismu CFA 85% všech devizových rezerv státních bank zemí používajících CFA musí být uloženo v Paříži! Afričtí analytici odhadují, že díky mechanismu koloniálních franků CFA, který Francie vnutila svým bývalým africkým koloniím se 500 miliard EUR ročně přesune z Afriky do francouzské ekonomiky, a Francie se, se zánikem mechanismu CFA, ekonomicky zhroutí! Ruské Prigožinovy pivovary nyní řízené GRU, stejně jako doly na zlato, měď, uran, diamanty a další suroviny transferují maximum svých zisků do ruské vojenské a civilní expanze v Africe, tedy zisk zůstává v Africe. Francouzské obdoby ruských investic maximum zisku převádějí do Francie. Expanze Číny a Ruska na úkor Francie je tak místními elitami i občany vítaná, protože vytlačuje ozbrojence, džihádisty a podporuje růst ekonomiky. Nenávist k Francouzům za drancování a postkoloniální útlak je v regionu natolik všudypřítomná, že se Washington absolutně zdráhá jakkoli podporovat Macrona a Francii proti rusko-čínskému tlaku, a jen se snaží, jako v konfliktu neutrální síla, budovat své vlastní pozice, ale tak, aby nebyl spojován s Evropany, hlavně Francouzi. Takřka všichni nejvyšší velitelé rebelů byli v USA vycvičeni, ale ze zjevného důvodu, zabránit vydrancování svých zemí Západoevropany, se spojili s Putinem, a na USA hledí opatrně a s nedůvěrou, nicméně ne úplně nepřátelsky. 

Kam touto operací “Žabák” v Africe Putin míří, je snadné vidět. Rusko vyvíjí a nabízí zadarmo všem zemím mimo západní koalici nový systém zpracování mezinárodních bankovních plateb. Na rozdíl od systému SWIFT pracuje ruský systém i s architekturou blockchain známou z Bitcoinu, a má umět automatické vypořádávání plateb v různých národních měnách, takže všichni plátci zaplatí ve svých měnách do jednoho balíku, a z něj se všechny platby vypořádají vzájemným prohazováním měn podle jejich dostupnosti a počtu závazků. Tento ruský systém tak má zpočátku převzít jen několik % obchodů v Eurech a Dolarech, protože Rusové jsou realisté a vědí, že vláda Dolaru ještě nějaký ten pátek potrvá. Nicméně analytici odhadují, že s růstem afrických a asijských ekonomik a s růstem objemu jejich vzájemných obchodů bude ruský systém nabírat na síle a pomalu ale jistě dolar vytlačovat. Rusové systém nabízejí zadarmo a díky blockchain nepotřebuje ústřední kontrolní středisko jako SWIFT. Systém je v plenkách a zda se osvědčí se ukáže. Hrozbu však představuje obrovskou.

Jak obrovský je Putinův útok na Macronovu ekonomiku dokazují poslední údaje z letošního března – francouzská vodárenská společnost Veolia si sbalila všechny svoje fidlátka, a potichu vyklidila Niger.  Ihned ji následovala stavební a realitní mega-společnost Sogea-Satom. Vodárny, potrubí, domy a budovy, tak budou vydělávat jiným vlastníkům, a ne Francouzům! Andrej Babiš za doby své vlády prosazoval heslo “Česká voda do českých rukou”! Dopadlo to prý opačně! Co se v Česku nepodařilo zajistit, aby zisky z české infrastruktury plynuly zpět do ČR, a ne do zahraničí, zařídil v severní Africe Putin podle Prigožinova receptu za jediné dva roky! 

Tento tlak zemí BRICS a USA na vytlačení evropských kolonialistů s Afriky se zdá už nese své ovoce. Průmyslová výroba v EU poklesla v roce 2023 o 4 až 6%, silný úpadek zaznamenalo hutnictví. ČR je premiantem v úpadku ocelářství -22%. Podle největší japonské banky MUFG bylo v EU v roce 2023 uzavřeno 50 továren na výrobu hnojiv, a EU se stala závislou na dovozu ruského obilí! a hnojiv! Putin si zase mne ruce nad skvělými kšefty a raduje se z nové závislosti na Rusku, kterou Brusel vytvořil! Pirátský podnáčelník Lipavský přitom dnes a denně Čechům slibuje, jak se závislostí na Rusku a Číně zatočí. Opak je pravdou! (Pokračování příště, předchozí díl má číslo: MAP 1937) 

Putin včera v rozhovoru s novináři sdělil, že Rusko nevyhání Francouzské kolonizátory z Afriky, jak šíří Macron, ale když slavný Prigožin rozjel úspěšné podnikatelské aktivity v Africe, tak místní vlády mají právo chtít v těchto úspěšných projektech s Ruskem pokračovat! Taky sdělil Rusům, že imigrantů v Rusku “není mnoho”, a slíbil, že nějací, dobře připravení na ruskou kulturu, a dobře vzdělaní ještě v přibydou, (viz moje nedávná beseda s Hájkem na Protiproudu o Putinových imigračních záměrech, je tak potvrzena!), ale priorita Ruska budou roboti. Z 10 robotů na 10 000 pracujících Rusů to hodlá zvýšit na 1000 robotů. Jiné cesty není, a podnikatelé v Rusku si musí uvědomit, že budoucnost jsou místo zaměstnanců roboti!  

Co dodat závěrem – jestli si ze školy dobře pamatuji přednášky k mezinárodnímu obchodu, tak ještě za mých a Fialových vysokoškolských studií, ČSSR vyvážela pivovary jak do Ruska, tak i do Afriky! Asi se to od nás Rusové dobře naučili, že! Fiala pivovary už asi nevyváží, pivo zdražil, a tak Čechům nezbývá, než za levným pivem vyrazit do Afriky! Litr Putinova piva vařeného věhlasnou GRU se tam prodává za 39 CZK! (1000 CFA = 39 CZK) Jak Putinovo pivo chutná, bohužel, nebo naštěstí, netuším!

(Poznámka k prvními odstavci analýzy: Skutečná účinnost ruských raket Vikhr-1 je 0.9 na 1 západní tank, při jednom letu ruský bitevní vrtulník průměrně zničil 4-6 obrněných vozidel. Americké rakety AGM-114 Hellfire mají účinnost pouze 0.6-0.8, ovšem americké vrtulníky nejsou schopny podle propočtů bez nadměrných ztrát proniknout ruskou mobilní PVO krátkého a středního dosahu, která US armádě takřka stále ještě chybí, a teprve se buduje, a Ukrajina žádnou ani nemá. A naopak podle izraelských analytiků Rusko prokázalo překvapivou schopnost zničit nepřátelskou PVO. ) 

Je čtvrtek 14. březen 2024, 04.48.  V úterý 5. března jsme diskutovali s Petrem Hájkem na Protiproudu. Poslední pořady: 21. února s Josefem Skálou najdete zde. 15. února s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde. 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář