MAP 1886 USA sraženy na kolena! Průjezd Panamským kanálem omezen! Hútíové triumfují! Putin už formuje Africkou armádu! Washington vyhrožuje Izraeli!

Trpaslík sráží obra na kolena! Jemenští Hítíové, podporovaní Putinovým spojencem Iránem včera opět svými levnými drony prorazili obranu US-NAVY a zasáhli a poškodili další, už 3-tí, americkou nákladní loď za poslední týden. Proslulá americká vojensko-analytická korporace RAND už oznámila, že “citlivé nákladní lodě” proplouvající Rudým mořem kolem území jemenských Hútiú nelze v žádném případě účinně ochránit proti jejich “moderním smrtelným zbraním”. A  že ani systém konvojů střežených západními loďstvy nedokáže zabránit ekonomicky neakceptovatelným ztrátám. Podle analýzy RAND je na celém světě pouze 780 kriticky důležitých lodí Ro-Ro, které jsou naprosto vytíženy přepravou mezi Asii a Evropou a USA, a nutnost obeplouvat Afriku vyvolá více než 10% ztrátu přepravní kapacity lodí Ro-Ro, kterou nelze nijak nahradit, a to povede k  dramatickému omezení přepravy nákladů mezi USA, EU a Asií.

Oblast Panamského průplavu ke všemu letos zasáhlo nebývalé sucho, které už vyvolalo nutnost omezit průjezdnost námořních lodí kanálem. Podle analytiků sucho v Panamě nějakou dobu potrvá, a to celou katastrofu světového obchodu vyvolanou Hútíi, kteří se postavili na stranu Palestinců proti Izraeli, jenom podtrhuje!

Americké mamutí obchodní řetězce Tractor Suply, Target, švédská Ikea už oznámily zákazníkům, že zboží z Pákistánu, Indie i Číny dorazí se značným, až třítýdenním zpožděním, a automobilky Volvo a Tesla v Evropě už přerušily výrobu! Pokud budou operace Hútíú proti západním lodím pokračovat, situace se bude jen zhoršovat. RAND proto vyzývá vládu USA k okamžitému zajištění bezpečnosti námořních tras po celém světě, neboť má obavy, že jakákoli další komplikace, by mohla být pro západní obchod a ekonomiku fatální. Čína se zřejmě na celou krizi vyvolanou současnou Izraelsko-palestinskou válkou a zásahem Hútíú proti podporovatelům Izraele připravovala dopředu, neboť nyní urychleně dokončuje stavbu desítek lodí Ro-Ro, které mají ovšem přepravovat především čínská auta a výrobky. 

USA včera večer opět zaútočily další raketovou salvou na Hútíe. A to navzdory doporučení RAND o nesmyslnosti pokračovat v leteckých a raketových útocích na Hútijské rebely, protože jejich předchozí ostřelování raketami vždy ukázalo, že jim v podstatě není, co zničit. 

Administrativa Bílého domu včera těsně před výpravou ministra zahraničí Blinkena do Tel-Avivu začala překvapivě různými  polooficiálním i oficiálními kanály šířit, že Biden už má Netanjahua plné zuby, a pokud Netanjahu rychle nepřijme arabské podmínky na mír, včetně uznání Palestiny, Washington je připraven jej nechat svrhnout, a diplomaté USA, a různí jejich poslíčci, na tom v Izraeli už začali pracovat.

Americká armáda včera podle Teheránu v důsledku neustálých náletů raket a dronů na své základny v Sýrii zahájila stahování ze základen v okolí velkého letiště  Qamishlii. Stahuje se prý 500 vojáků. USA zprávy Teheránu zatím nepotvrdily, ani nevyvrátily.  

Velitel jednotek Ruské národní gardy Viktor Zolotov oznámil zahájení náboru dobrovolníků z celého světa i z Ruska do nové žoldnéřské armády, která bude řízena Ruskou gardou. První armáda se formuje pro boje na Ukrajině, druhá armáda pro boje v Africe. Délka kontraktu pro Ukrajinu je nejméně 6 měsíců, pro Afriku nejméně 9 měsíců. Výplaty pojistek za smrt i za zranění jsou zaručeny Ruským státem. Poradce prezidenta Středoafrické republiky Fidel Ngouandika ve stejnou dobu oznámil, že vláda už připravila pozemky pro velkou ruskou základnu a letiště v Africe. Na základně má být umístěno až 10 000 vojáků ruské armády a příslušníků žoldnéřských jednotek Ruské národní gardy. 

Sečteno –  Podtrženo: Hútíové srážejí Washington na kolena, a ten se tak rychle snaží donutit Izrael k míru, než bude pozdě, a velká část světa skončí v plamenech. Nerušený americký globální obchod je náhle důležitější než Izrael! Tak to tu ještě nebylo! Zelenskyj se tak může těšit na velké Putinovo vítězství. Tím spíš, že i Emmanuel Todd, muž, který vědecky předpověděl čas rozpadu SSSR i důvody, které k němu povedou, nyní oznámil, že porážka Kyjeva je absolutně nevyhnutelná!

 

Je  čtvrtek 18. leden 2024, 04.14 ráno. Dnes v noci haproval internet, proto jen krátká analýza. V sobotu večer jsem diskutoval s Josefem Skálou na TV Bureš, pořad najdete zde. Ve čtvrtek 11. ledna jsem byl hostem ve Studio Helene – Svobodný vysílač. Záznam pořadu najdete zde. Ve čtvrtek 4. ledna jsem natáčel u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář