MAP 1885 Šok! Největší konference o dovozu ukrajinského obilí do EU bude za pár dní v Praze a sponzoruje ji Babiš!

Stovky malých českých zemědělců letos zatím nedostaly vyplacené ani základní zemědělské dotace a hrozí jim, že jim kvůli dluhům zabaví půdu! Za vším je ztížení podmínek pro dotace a nová nařízení českého ministra zemědělství Marka Výborného z party KDÚ-ČSL flamendra Mariána Jurečky, které dotace snížily a posunuly jejich výplatu! Pro české zemědělce na včasné dotace nejsou peníze, protože EU ztížila jejich vyplácení, ale pro ukrajinské zemědělce se ovšem kupodivu našly! A posílá je Brusel a má jich být stále víc, jak tvrdí Kyjev! Jak slavnostně před pár dny vytroubilo nejvyšší velení kyjevské soldatesky na Ukrajině se bude letos vyplácet nová základní dotace pro malé zemědělce, kteří nevlastní víc než 120 hektarů půdy! Ukrajinský malý zemědělec tak letos dostane základní dotaci 1860 CZK (3100 UAH) na každý hektar svých polí. Základní dotace pro české zemědělce je letos přitom jen 1760.44 CZK, ale jsou možné stejně jako na Ukrajině různé příplatky, (viz Výborného nařízení). Český malý zemědělec ovšem dostává dotaci pouze na 4 hektary, a může mít maximálně 10 hektarů polí, jak vyplývá z nařízení. Různí čeští baroni-agro-čerti tak budou mít letos žně, a skoupí půdu od chudých malozemědělců! A potraviny opět zdraží! 

S ukrajinským obilím začíná být vážný problém. Včera v Davosu bruselská Ursula nejprve vyhlásila nelítostný boj všem dezinformacím, které jsou novou největší hrozbou lidstva, a pak začala sama dezinformovat, když oznámila, že Ukrajinci dokázali zahnat ruskou námořní flotilu a otevřít Černé moře pro vývoz pšenice, tolik potřebné ve světě. 8. ledna přitom její podřízený komisař Janusz Wojciechowski zaslal vedení EU kritický dopis, ve kterém napsal, že Rusko úspěšně blokuje export ukrajinského obilí přes Černé moře, a svou cenovou politikou vytlačuje Ukrajinu z jejích tradičních obilných trhů!

Na Ukrajině se loni až 1/3 polí s kukuřicí nesklidila, a budou se sklízet až letos. Kukuřice tak podle US State University Iowa navlhne a zamoří ji toxické houby a plísně, a bude smrtelně nebezpečná nejen lidem, ale hlavně kočkám a psům, kterým se kukuřice někdy přimíchává do průmyslové stravy! Putin podle EU vytlačuje ukrajinské obilí z asijských a afrických trhů kvalitou i cenou!

O tom, že Wojciechowski není dezinformátor jako Ursula svědčí nejnovější zprávy z ukrajinských polí. Podle nich byla velká část ukrajinské kukuřice, až 1/3 vší osevní plochy, zemědělci ponechána přes zimu na polích nesklizena, protože se jí kvůli nízkým výkupním cenám a malému odbytu nevyplatí sklidit, sušit a skladovat přes zimu! Podle analýzy publikované Iowa State University, předního zemědělského výzkumného centra USA, se ovšem kukuřice musí přes zimu sklidit, usušit a skladovat v prostoru s nízkou vlhkostí vzduchu o teplotě 1 až 5 stupňů celsia, neboť i velmi krátká doba, kdy je uzrálá kukuřice ponechaná nevysušená a vystavená vlhkému vzduchu, vyvolává její velmi významné zamoření toxickými plísněmi a houbami, které jsou pro lidi i zvířata smrtelně nebezpečné! Kukuřičné toxiny vyvolávají u lidí i zvířat rakoviny! Zejména je nebezpečné tuto kukuřici přimíchávat do potravin pro psy a kočky, neboť jsou pro toxiny obsažené v kukuřici doslova rakovinově vražedné. (Celý text UNI IOWA) Ukrajinci, jak oznámili, plánují tuto nesklizenou kukuřici sklidit až na jaře, až uschnou pole, protože je nasáklá po podzimních deštích, a z vlhkého vzduchu, a na její sušení  a skladování ve vytápěných prostorech se suchým vzduchem nemají peníze! Podle ukrajinského analytika Bohdana Kostetskyi se ani nevyplatí kukuřici sklízet a zkoušet exportovat přes Černé moře, protože exportní výkupní cena ukrajinských přístavů je 145 až 150 USD na tunu, kdežto cena všech zemědělských nákladů s dopravou do přístavu činí 140 až 170 USD na tunu kukuřice. Sklízet a vyvážet se tak vyplatí pouze velkopěstitelům v blízkosti přístavů, typicky oligarchům a západním firmám. 

 

Putin zvýšil loni vývoz obilí z 25 milionů tun na 31 milionů tun. Ukrajinský vývoz obilí se naopak propadl z 21 milionů tun na 15 milionů tun za stejnou dobu. Hlavní odběratelé Putinova obilí v tabulce! 

Ukrajinské obilí tak není dodáváno na africké a asijské trhy, odkud jej vytlačilo levnější a kvalitnější ruské obilí, ale doslova opět zaplavuje země Střední Evropy, jak včera napsaly do Bruselu společně vlády Maďarska, Polska, Slovenska, Bulharska a Rumunska! Podle jejich dopisu záplava levného ukrajinského obilí nutí zemědělce ze střední a východní Evropy opustit jejich tradiční exportní trhy a ohrožuje tak potravinovou bezpečnost těchto zemí! Jejich vlády proto požadují okamžité zavedení cel na „nejcitlivější zemědělské produkty“ a požadují, aby Brusel připravil zprávu, zda vůbec jsou předpisy pro zemědělskou produkci na Ukrajině v souladu s předpisy EU pro kvalitu potravin a zemědělství! (V EU se určitě kukuřice nesklízí na jaře, až pole vyschnou, aby se ušetřilo na jejím skladování přes zimu! Ukrajina už loni na jaře poslala do EU obilí plné toxinů.)

Bruselský komisař Wojciechowski letos opět vyzval EU k podpoře tranzitu ukrajinského obilí do námořních přístavů EU, odkud má být přepravováno na africké a asijské trhy, aby nelikvidovalo středoevropské zemědělce. Tento postup ovšem Brusel odmítá. Důvody jsou prosté – ukrajinské obilí není na asijských a afrických trzích schopné konkurovat ruskému obilí ani když je vyváženo přes ukrajinské nebo rumunské přístavy, a Brusel by tak jeho vývoz ze západoevropských přístavů musel dotovat, včetně plateb za jeho přepravu do těchto přístavů. Ruský vývoz obilí za rok 2023 dosáhnul rekordní hodnoty 31 milionů tun! To představuje zvýšení exportu o 6 milionů tun oproti loňskému roku. Ukrajinský vývoz obilí i luštěnin v roce 2023 činil jen 15 milionů tun, a to představuje o 5 milionů tun méně než loni! 

Ukrajinské obilí se často převáží odkrytými vagony, může tak zmoknout a zvlhnout, a mohou se v něm namnožit toxické houby a plísně smrtelně nebezpečné lidskému zdraví. Foto z ukrajinského odborného zemědělského serveru

Bruselu vyhovuje, když levné ukrajinské vývozy, 402 železničních vagónů denně,  zlikvidují zemědělce a potravináře ve východní EU, protože na oplátku za povolení Ukrajině, aby zaplavila střední a východní Evropu levnými potravinami, získal povolení dramaticky zvýšit export západoevropských potravin na Ukrajinu! 402 vagónů obilí denně představuje 9 600 tun obilí denně, které míří do střední Evropy! Ukrajinské obilí se ovšem přepravuje v těchto vagonech, které nejsou chráněny proti vlhku a dešti, a obilí tak opět může zvlhnout, a být jako kukuřice zamořeno toxiny. Do přístavů v Černém moři se aktuálně naváží 600 až 900 vagonů obilí denně. Jak přiznávají Ukrajinci, většina obilí je ale převážena kamiony. Z uvedeného poměru lze usoudit, že do Střední a Východní Evropy proudí více ukrajinského obilí, než přes Černé moře do celého světa! Podle stížností Poláků toto obilí v regionu zůstává, ač má být vyvezeno do západní EU! Mluvčí Ukrajinského námořnictva Pletenchuk včera Ukrajince ve státní televizi přesvědčoval, že vývoz obilí z přístavů v Černém moři už dosáhnul předválečné kapacity. Pletenchuk je asi jako všichni ukrajinští mluvčí komik, protože Ukrajina v roce 2021 vyvezla 47 milionů tun obilí, a to nevyvážela kamiony a vlaky do zemí východní a střední EU!

V EU se obilí už od Hitlera převáží v zastřešených speciálních vagonech. Další fotky, včetně hitlerovských vagonů na obilí najdete zde na tomto odborném serveru. Obilí tak nemůže navlhnout a nemohou se v něm rozmnožit plísně a houby!

Ukrajina zaplavuje země střední Evropy levným obilím, a země západní EU zaplavují Ukrajinu levnými potravinami! Jen v prvním čtvrtletí 2023 se zvýšil export potravin na Ukrajinu o 22%, viz hlavní vývozci: Turecko (538 milionů $), Německo (449 milionů $), Itálie (391 milionů $), Nizozemsko (267 milionů $), Francie (237 milionů $), a Norsko (225 milionů $). Opět se tak ukazuje, že z čeho má prospěch Západní EU, škodí východní EU! Proč se tomu tak děje, se zdá být jasné. Malí čeští zemědělci nedostali včas jako bylo dříve obvyklé své malé zemědělské dotace, a hrozí jim, že přijdou o půdu. A přitom ukrajinské obilí ničí výkupní ceny českého obilí.  Kdo po půdě malých českých zemědělců pídí, se zdá být jasné z posledního plánu členů fialové party. Poslanec z KDÚ-ČSL Karel Smetana s podporou ministra zemědělství Výborného, který českým zemědělcům zpozdil dotace a ztížil k nim přístup, předložil před pár dny mazaný plán, jak ztížit přístup cizincům ze zemí mimo EU k české půdě! Zdůvodnění obou Jurečkových kumpánů, aby půda zůstala v českých rukou, je směšné, protože se netýká investorů se sídlem v EU!! Velcí hráči – evropští i domácí latifundisté – si tak přijdou na své, a ještě se zbaví neevropské konkurence, která by možná zaplatila za hektar i víc! Plán party Smetana – Výborný je jako vystřižený ze současného dění na Ukrajině! I tam náčelník soldatesky Zelenskyj, jak slíbil Washingtonu a Bruselu, zahájil privatizaci zemědělské půdy!

Na Ukrajině se bouří malí a střední farmáři. Prezident jejich Asociace zemědělců a soukromých vlastníků půdy Ukrajiny Viktor Gončarenko zahájil v prosinci tažení proti Zelenského privatizačním plánům. Farmáři tvrdí, že většina z nich nyní musí bojovat na frontě, a o jejich pole se nikdo nestará, a že i ti, kteří mají nějaké příbuzné nebo zaměstnance, jenom kvůli nízkým cenám prodělávají. Nikdo z nich nemá peníze na nákup půdy. Zelenskyj přitom chce prodávat 10 000 hektarů každému zájemci, který zaplatí! Hrozí tak, že všechnu půdu skoupí jen oligarchové a zahraniční investoři. Až se malí zemědělci a farmáři vrátí z fronty, nic na ně nezbude! Gončarenko a farmáři proto žádají prodej půdy odložit až několik let po válce, což je přesný opak plánů MMF, Bruselu a Washingtonu! Gončarenko varuje, že k půdě se nově podle Zelenského zákonů mohou dostat i právnické osoby, a že jakmile vzniknou latifundistické monopoly, už nikdy na Ukrajině nebudou levné potraviny. 

Ukrajinská konference o zvýšení vývozu ukrajinského obilí se koná v Praze!!!

Ukrajinské farmáře ničí nízké výkupní ceny obilí na export, a zároveň dovoz levných západních potravin z EU, které se ovšem draho prodávají v obchodních řetězcích.  To samé se děje v Česku. Proti tomu samému se demonstruje v Německu. Brusel, Washington, Berlín, Praha i Kyjev se rozhodly vyhladit své zemědělce i farmáře. A Fialová Praha je opět v čele všeho úsilí, a místo podpory domácích zemědělců a potravinářů, aby byly levné potraviny, organizuje letos v únoru velkou ukrajinskou konferenci o zvýšení vývozu ukrajinského obilí!!!

Konference Black Sea Grain Europe se bude konat v Praze 27 a 28. února. Konferenci pořádá v rámci 8. Prague Carlsbourse německá firma ze Stuttgartu, a hlavním sponzorem uvedeným na prvním místě ze všech je Babišův Agrofert! Na konferenci bude řečnit mimo jiné Dan Basse, prezident americké globální společnosti AgResource, jejíž heslem je “Maximalizujte zisk, minimalizujte rizika! A řada dalších odborníků z Ukrajiny a EU! Organizátoři konference vyhlásili, že Konference sjednotí producenty a drtiče obilovin i olejnatých semen, obchodníky s komoditami, šéfy zemědělsko-potravinářského, logistického a finančního sektoru, i vysoké činitele vládní i průmyslové, aby zahájili efektivní interakci v dodavatelských řetězcích komodit, které začínají na Ukrajině a rozvinuli ji globálně!

Globalisté tak ožebračí chudé ukrajinské zemědělce, kteří musí bojovat proti vojskům moskevského Gosudara, i evropské zemědělce, nimž se kvůli financování boje kyjevské soldatesky a sankcím na Putina snižují dotace, rostou ceny hnojiv i energií, a valí se na ně dumpingovými cenami globalisty na Ukrajině vykupované i pěstované  ukrajinské obilí. Až to skončí, nebudou už potraviny nikdy levné, shodují se jak český odbojník proti fialovým ničitelům českého zemědělství Zdeněk Jandejsek, který založil nové hnutí Jasana to pořádá 20. února vlastní konferenci, jak zachránit ČR a jeho občany i zemědělce, tak ukrajinský vůdce farmářů Gončarenko! Andrej Babiš to však evidentně vidí asi obráceně, a proto sponzoruje konferenci Black Sea Grain Trade, jejímž cílem je evidentně vyvézt z Ukrajiny co nejvíce levného a nekvalitního obilí, a to v době, kdy vlády Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska a Maďarska žádají okamžité ukončení tohoto dovozu!  

ANO HOT – Alena Schillerová vyzývá vládu, aby ukončila dovoz ukrajinského obilí!

V hnutí ANO se tak zdá, že Schillerová tahá HOT, bojuje proti dovozu ukrajinského obilí do ČR,  a je v zuřivé nemilosti českého mainstreamu za svůj mírový plán pro Ukrajinu, kterým prý dokonce ohrožuje obranyschopnost ČR, a Andrej tahá ČEHÝ, a jeho Agrofert sponzoruje konferenci o zvýšení vývozu ukrajinského obilí, který podle vlád Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska a Maďarska ohrožuje bezpečnost celé EU! 

 

ANO ČEHÝ – Andrej večeří v kravíně, aby se ukázal, jak podporuje české zemědělce, a jeho Agrofert a sponzoruje konferenci, jak vyvážet z Ukrajiny víc obilí a maximalizovat zisky globalistů! Podle vlád 5 zemí východní EU tento vývoz obilí ohrožuje bezpečnost celé EU! Komu vlastně slouží ANO?

Co dodat závěrem – Staňte se politiky, a nebo podporujte jen politiky, kteří plní své předvolební sliby! Volby budou brzy! A těšme se, že hlavní sponzor konference globalistů s Ukrajinci v Praze Andrej vyšle svoji tetu Alenu, aby jim přednesla svůj mírový plán. Takovou legraci a pozdvižení, které to vyvolá, Češi určitě ještě nezažili! 

Je úterý 17. leden 2024, 06.01 ráno. V sobotu večer jsem diskutoval s Josefem Skálou na TV Bureš, pořad najdete zde. Ve čtvrtek 11. ledna jsem byl hostem ve Studio Helene – Svobodný vysílač. Záznam pořadu najdete zde. Ve čtvrtek 4. ledna jsem natáčel u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář