MAP 1884 Putinův definitivní Šach-Mat moci USA na Kavkaze! Vytlačování Západu z Asie v plném proudu! HIV hlavním důvodem pro diagnosu Neschopen mobilizace! na Ukrajině!

Třetí díl opět popisuje operaci Žabák. Nejděsivější zpráva z Ukrajiny je opět na konci dnešní analýzy.

Čínský ministr zahraničí Wang-Yi dorazil v sobotu večer při své první letošní zahraniční cestě do Káhiry, a hned v pondělí podepsal s Egyptem, novým členem skupiny BRICS, druhý pětiletý plán komplexního strategického partnerství mezi Čínou a Egyptem. Plán zahrnuje všestranný rozvoj Egypta, od otevření nových ropných vrtů, protože v Egyptě se našlo nové obrovské naleziště, přes vybudování nových továren, až po vypuštění druhého egyptského satelitu čínskou raketou. Egypt tak definitivně přešel pod patronaci Ruska a Číny, a oba ministři zahraničí si podle toho notovaliJe třeba ukončit barbarskou válku v Gaze, je třeba odsoudit v Haagu Izrael za genocidu, je třeba, aby USA okamžitě přestaly bombardovat jemenské Hutie, protože jim to OSN nepovolila…., a mohli bychom pokračovat. Wang-Yi teprve svoji letošní cestu po Africe zahájil, a v Bruselu i ve Washingtonu už hrůzou vstávají vlasy na hlavě, co se bude dít dál! 

Na Kavkaze zase na přelomu roku nečekaně mazaně zaúřadoval Putin a CIA hned psala do Washingtonu horečnaté stížnosti, že i nejnovější americký plán na ovládnutí Kavkazu byl zase zmařen. Jak CIA odhalila, Rusko a Irán, a Ázerbájdžán a Turecko, ještě v roce 2020 zavilí nepřátelé kvůli Rusko-Iránské podpoře Arménie, se teď domluvily, že v průběhu letošního ledna podepíší smlouvy o vybudování tzv. Koridoru ARAS, který spojí Irán, Ázerbájdžán, Turecko, Gruzii a Rusko novými železnicemi a dálnicemi, a který bude důsledně obcházet území Arménie, zejména tzv. Zangezurský koridor, který blokuje všechna stávající spojení centrálního Ázerbájdžánu s jeho enklávou Nachičevanem, a mezi všemi zeměmi regionu. Arménský náčelník Nikol Pašinjan na rady svých nových západních poradců založil 2. listopadu speciální vojenskou jednotku, která měla na arménském území v Zangezurském koridoru tzv. střežit a kontrolovat veškerou dopravu mezi Iránem, Ázerbájdžánem, Tureckem, Ruskem a Gruzií, tak ostrouhal, a teď s překvapením zjistil, že žádná doprava přes Arménii nebude, protože všechny země v jejím okolí se dohodly, že nové dálnice a železnice celou Arménii obejdou. Bude to drahé, ale Číňané i ropní exportéři mají dolarů nadbytek, a nehodlají připustit, aby jim nějaký nový vazal Washingtonu na Kavkaze kontroloval náklady, které si mezi sebou posílají. Analytici CIA ze smlouvy o koridoru ARAS vyvozují, že tak brzy vejde v platnost nová smlouva, která už je podepsaná,  a podle které budou veškeré mezinárodní dopravní trasy a náklady na Kavkaze střežit ne Západem vycvičené arménské jednotky, ale přímo Gosudarova armáda! Předpokládá se, že Pašinjan, který vlaje jako korouhvička, podle toho, kam větry foukají, rychle přehodí výhybky arménské politiky a připojí se k novému Putinovu dopravnímu projektu. Ekonomicky mu nic jiného ani nezbývá.  

14. ledna 2024 se generál major Ázerbájdžánu Arif Hasanov (vlevo) radil v Teheránu s iránským brigádním generálem Esmaeilem Ahmadi Moqaddamem o vyslání důstojníků Ázerbájdžánu ke zdokonalení na Iránskou válečnou akademii. Je to další krok v posilování vojenské spolupráce obou zemí podle scénáře Putinova letního gambitu. Irán za odměnu získá nejnovější ruské stíhačky SU-35, a další moderní zbraně. (Podrobně o Putinově gambitu zde v MAP 1789. )

Včera 15. ledna se setkali indický ministr zahraničí Jaishankar a iránský Amirabdollahian. Iránský ministr oznámil, že plavba v adenském zálivu je pro všechny lodě, kromě anglosaských a izraelských bezpečná, protože Hútiové na tyto lodě nebudou útočit, a Indický ministr oznámil, že Indie má mimořádný zájem zapojit se výstavby a využívání nových dopravních koridorů, které povedou z Iránu do “Severních zemí”, (Kavkaz + Rusko), a že Indie celý projekt podporuje. Indický ministr také požadoval konec útoků na lodi v oblasti, protože to ohrožuje indické zájmy, a dovoz ropy. Ačkoli byl indický ministr ve své rétorice zdrženlivější, hlavní strategii Putina na vytvoření dopravních koridorů přes Irán do Indie, které budou mimo kontrolu USA, jednoznačně podpořil. 

Po náletech USA a Británie na Jemen, Hútíové včera překonali protiraketovou obranu západního námořního uskupení v Adenském zálivu, a podpálili americkou kontejnerovou loď. Video z obrovského požáru na lodi, zde na ruském kanálu. Britsko-americká hlášení potvrzují pouze zásah kontejnerové lodi převážející ocel, a tvrdí: žádná zranění ani významné škody

Nejděsivější zpráva dne ovšem přišla z Ukrajiny. Podle ní se v roce 2023 stala nemoc HIV nejčastějším důvodem pro stanovení neschopnosti vykonávat vojenskou službu pro mobilizované Ukrajince. Průměrná neschopnost mobilizovaných sloužit v armádě se zvýšila ze 20% na 27%. Přičemž na východní Ukrajině dosahuje 54% v Dněpropetrovském regionu, 43% v Žitomirském a 38% ve Vinickém regionu.  Naopak nejméně neschopných mobilizovaných branců bylo nalezeno v západních nacionalistických regionech  – Lvov 18% a Rovno 16%. Na spodním grafu od ukrajinské Národní agentury pro prevenci korupce modré údaje představují neschopné mobilizované brance v roce 2022, a žluté za prvních 9 měsíců loňského roku. 

Z grafu se zdá, buď, že Východní Ukrajinci nechtějí být mobilizováni, a korupce tam jenom kvete, a simulovat krevní test na HIV není pro šikovnou komisi nic složité, nebo, že nemoc HIV řádí na Ukrajině více než si byly dosud ukrajinské státní orgány ochotny připustit. Jak jsme analyzovali v MAP 1849, podle sdělení vedoucí ukrajinské lékařky pro boj s HIV bylo úřady zjištěno, že 1% veškeré populace Dněpropetrovska je už nakaženo HIV! Situace však podle odhalení vojenských mobilizačních komisí může být ještě mnohem děsivější!!! V roce 2022 představovaly hlavní důvod neschopnosti pro povolání do armády nemoci páteře, v roce 2021 nemoci očí. V Kyjevě chytili a soudí tři městské poslance, za to že se rok vyhýbali mobilizaci. 

Po velmi podezřelé smrti amerického novináře Gonzalo Liry, který byl Zelenským vsazen do ukrajinského vězení, protože prý informoval v proruském duchu, se včera do pozornosti dostal další novinář v ohrožení  – Yuri Nikolov. Nikolov se proslavil odhalením miliardové korupce na ministerstvu obrany, která vedla k pádu ministra obrany Oleksie Reznikova, a Reznikov mu nejprve vyhrožoval, že se o něj začne zajímat ukrajinská tajná služba SBU, a potom, včera se už Nikolov stal terčem přímého útoku dosud neznámých osob – ukrajinské video zde.  Na Ukrajině z toho je velký skandál. Je ovšem také možné, že jde o klasickou operaci Vrtěti psem na odvedení pozornosti. 

Zítra vyjde čtvrtý díl analýzy operace Žabák. Děkuji všem za podporu, dary, přání i maily, odpovím až ve čtvrtek večer, dřív nestíhám.

Je úterý 16. leden 2024, 02.58 ráno. V sobotu večer jsem diskutoval s Josefem Skálou na TV Bureš, pořad najdete zde. Ve čtvrtek 11. ledna jsem byl hostem ve Studio Helene – Svobodný vysílač. Záznam pořadu najdete zde. Ve čtvrtek 4. ledna jsem natáčel u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář