MAP 1878 Putin začal tento týden Kinžály bořit velká ukrajinská městská obchodní centra! Proč? Hlavní vojensko-strategický mozek USA včera oznámil, že Ukrajina je odsouzena k porážce!

Kyjevské nejvyšší vedení včera přiznalo, že už nemá čím ruské rakety a drony sestřelovat. Americké Patrioty včera selhaly a došly. Ruské rakety včera dopadaly přesně, a bez zábran. Jeden Kinžál si to namířil přesně doprostřed města Kryvyj Rih a srovnal se zemí část tamního obchodního centra Gallery Sun Mall, která byla do včerejška nejoblíbenějším nákupním střediskem obyvatel tohoto na ukrajinské poměry slušně bohatého města. 

Obchodní středisko Gallery Sun Mall bylo včera 8.1.2023 v důsledku Putinova útoku uzavřeno. (Foto 1) V obchodním centru panoval i o letošních vánocích čilý ruch. Třeba 27. prosince: (Foto 2) Obchodní centrum po včerejší ranní návštěvě Putinova Kinžálu dopadlo takto: (Foto 3) Nám zbývá vyřešit záhadu, proč Putin vyslal jednu svou enormně drahou a ničivou střelu, aby v uzavírací době srovnala se zemí část oblíbeného městského nákupního střediska, a druhou aby vyhodila do vzduchu tramvajovou trať vedoucí kolem bombardovaného nákupního střediska. (Mapa s fotografií 4). 

Článek 58b Ženevské úmluvy (Dodatkový protokol z 12. srpna 1949, str 137.): Strany konfliktu v maximální možné míře: se vyvarují umísťování vojenských objektů do hustě obydlených oblastí nebo do jejich blízkosti

6. ledna 2024 generál Krivonos ostře kritizoval Kyjevské vedení, že nebylo dosud schopno decentralizovat výrobu pro válku kritických zbraní, zejména dronů, jako dokázalo nacistické Německo v letech 42/43, a tak velké výrobní haly Putin snadno zničil, což se Anglosasům v Německu nepodařilo, a Němci vyráběli zbraně stále ve velkém, na rozdíl od současné Ukrajiny.

Začátkem prosince 2023 začal Zelenskyj ve všech svých vystoupeních Ukrajincům slibovat, že v roce 2024 Ukrajina vyrobí armádu “milionů dronů” a zničí a vyžene s nimi ruské okupanty. K Zelenskému se okamžitě přidali všichni kyjevští a regionální politici a začali se veřejně předhánět, kdo se nejvíce přičiní o masovou výrobu dronů, zejména v rajonu svého politického mandátu.

20. prosince 2023 se dokonce ministr strategického průmyslu Oleksandr Kamyšin chlubil, že pro výrobu milionu dronů je už vše připraveno. V Kryvém Rihu se politici a místní podnikatelé celý loňský rok v médiích vychloubali, že jsou ve výrobě dronů nejlepší na Ukrajině. 27. prosince 2023 se místní hlavní vynálezce dronů Віталій Бризгалов v médiích chlubil, že už ve spolupráci s armádou má vše připravené pro sériovou výrobu tisíců dronů nové ukrajinské konstrukce s doletem 300km. Ještě v únoru 2023 ten samý podnikatel Бризгалов vyráběl podle videa drony sám, v malé špinavé dílně s jediným strojem, ale už se chlubil, že vymyslel nový jednoduchý a levná válečný dron za hubičku. Podle sdělení Бризгаловa ze 27. prosince 2023 se z bezpečnostních důvodů výrobní zařízení nových dronů Cobra (foto dole) nacházejí na různých místech v Dněpropetrovské oblasti, (v němž je město Kryvyj Rih druhou hlavní městskou aglomerací), a jsou utajované. Podle Бризгаловa může kompletní sestavení dronu zabrat tři hodiny, pokud se na něm podílí deset inženýrů, a lze ho provést i v garáži. Tento proces zahrnuje všechny fáze, dokonce i montáž motoru. Už 20. prosince 2023 vytroubil kyjevský portál UNIAN, který má blízko k Zelenskému, že ve městě Kryvyj Rih se začaly sériově montovat tisíce nových dronů Cobra, které doletí 300 km s náloží 15kg a stojí pouze 2000 USD. Podle Бризгаловa  dokáže jeden skrytý podnik s desíti zaměstnanci vyrobit až 100 dronů Cobra měsíčně. Výroba těchto dronů je také financována sbírkou na výrobu ukrajinských dronů. Dron Cobra na fotce dole.

Podle sdělení ruského výrobce slavných válečných dronů Lancet, byla jejich průmyslová sériová výroba zahájena rychlou proměnou jednoho moskevského předměstského obchodního střediska na továrnu na drony. V Moskvě se počet neobsazených obchodních center v důsledku války zvýšil na 14% jejich plochy, což je nejvíce od roku 2009. Nebylo třeba tak stavět žádné haly, ani infrastrukturu, protože vše potřebné k montáži dronů je hala a infrastruktura a kvalifikovaná pracovní síla – je tedy efektivní měnit obchodní střediska u velkých měst na výrobny válečných dronů. 

Ruská strana zatím nemusí decentralizovat a utajovat výrobu dronů, protože Zelenského rakety do Moskvy zatím nedoletí. Kyjevský režim naopak musí decentralizovat a utajovat výrobu dronů, protože Putinovy rakety mohou zasáhnout libovolné místo na Ukrajině. Z hlediska utajování před satelitní rozvědkou Ruska a různými slídily je umístění montážní linky na výrobu dronů do části obchodního střediska ve městě perfektní. Menší auta, která dováží součástky a odváží drony nebudí pozornost, protože při zásobování velkého obchodního střediska je to běžná záležitost. Montážní inženýři se snadno ztratí v davu zákazníků. Na Ukrajině i v Rusku jako i v Evropě je běžné, že části hal jsou neobsazené a uzavřené. Vše funguje dobře dokud nepřítel neví, že chystáte v konkrétním městě spustit velkokapacitní tajné linky na výrobu dronů. V Případě Ukrajiny, která je podle SBU prošpikována Putinovými špiony a ukrajinskými zrádci, je trestuhodné se veřejně chlubit, ve kterém městě, co chystáte. Rusové sami vědí, že vyrábět drony v bývalých obchodních halách je efektivní. Kinžál je drahá raketa, a nikdo ji nebude střílet na slepo. Jeho cena je tak vysoká, a je jich tak málo, že úder každého Kinžálu nejspíš podepisuje nejméně Gerasimov, a nebo Šojgu. V každém případě útok Kinžálu na malou decentralizovanou montovnu dronů ukazuje, že Putin ví, jak jsou drony nebezpečná zbraň, která snad jediná může zvrátit jeho už jisté vítězství. Bude-li Ukrajina pokračovat ve výrobě velkého množství dronů v decentralizovaných montovnách ve městech, bude muset Putin častěji útočit na ukrajinská města. Úder přesným Kinžálem na obchodní středisko tak byl v souladu s válečným právem, protože útoky na místa soustředění civilního obyvatelstva, ve kterých se nacházejí vojenské objekty, musí být podle Ženevské konvence prováděny pouze přesnými zbraněmi, a to Kinžál je. Dopad druhé rakety, která zničila tramvajovou trať vedoucí okolo nákupní galerie, ukazuje, že buď Kinžál není přesný, protože útočit extrémně drahým Kinžálem na koleje, které jsou do 24 hodin opraveny, když je třeba, je ekonomický nesmysl. A nebo, což si myslím, že na rozdíl od tvrzení Ukrajinců, že v obou případech útočily Kinžály, na Kryvyj Rih útočily značně levnější střely, možná dokonce jen Shahedy, čemuž by odpovídaly malé stupně míry ničení v místech dopadu. Pro Kyjevské velení by bylo ovšem ostudnou porážkou přiznat, že jeho obranou proletělo, cokoli jiného, než Kinžály a Kh-22/32 střely, tedy nesestřelitelné zbraně.

Podrobně o útoku na Kryvyj Rih včetně fotografií zásahů v ukrajinském podání, které nepřipouští, že by Putin střílel na jiné, než civilní cíle, najdete zde.

Jeden z nejvýznamnějších vojensko-strategických mozků USA, profesor John Mearsheimer, absolvent slavného West Point, včera oznámil, že “všichni rozumní lidé už pochopili, že Ukrajina je odsouzena k porážce! A logicky vysvětlil proč. 

Jeden z nejvýznamnějších současných amerických vojensko-strategických mozků, profesor mezinárodní strategie na University of Chicago, absolvent nejvýznamnější válečné akademie USA West Point, John Mearsheimer, včera oznámil:

  1. že, Spojené státy se přepočítaly, když se rozhodly podpořit Ukrajinu v konfliktu s Ruskem.
  2. že, Ruské ozbrojené síly v důsledku vojenského konfliktu na Ukrajině se staly ještě silnější. Zlepšily svou sílu a profesionalitu, zvýšily své početní stavy a zmodernizovaly své zbraně, a nyní tak má Rusko ještě impozantnější jednotky, než před válkou.
  3. že, Rusko zvýšilo velikost své armády a zmobilizovalo svůj průmysl, vyrábějící všechny druhy zbraní. Rovnováha sil se tak posunula ne ve prospěch Kyjeva, jak předpokládali autoři politiky sankcí proti Rusku a podpory Ukrajiny, a myslím, že všichni rozumní lidé už chápou, že Ukrajinci jsou odsouzeni prohrát.

Co dokonale chápe mozek profesora Maersheimera, nechtějí pochopit v Kyjevě ani v Berlíně ani v Bruselu. Ukrajina naléhavě potřebuje na příští rok 40 miliard USD v hotovosti, (840 miliard CZK), pouze na výplatu důchodů, platů civilní zaměstnancům a úředníkům, a zabezpečení základního chodu státu, jinak v podstatě zkrachuje. EU se není schopná už měsíce domluvit na financování několikaleté finanční pomoci Ukrajině ve výši 54 miliard EUR. 

Macron si v roce 2019 připíjel s Xi v Šanghaji, jen aby otevřel čínský trh lukrativnímu vývozu vín a vinných destilátů, a byl francouzský národní hrdina. Teď se bojí, že kšeft za 1.44 miliard EUR skončil.

Zeman si v Praze připíjel s Xi pivem, aby otevřel čínský trh českým výrobkům, a Škodě se tehdy v Číně enormně dařilo. Místo národním hrdinou jako Macron se však stal pro česká média národním zrádcem. Výsledek brzy pocítíme všichni, automobilový průmysl v ČR zkrachuje, a budou tu desítky % nezaměstnaných. Na podporu Ukrajiny nebude.

Nejkrásnější důkaz, proč EU nemá potřebné miliardy pro Ukrajinu, a nebude je mít, je skryt v cestě belgického premiéra de Croo, který tento pátek narychlo na rozkaz bruselské Komise EU letí do Pekingu jednat s prezidentem Xi. O cestě bylo naléhavě rozhodnuto ve stejný den, kdy čínští daňoví a finanční úředníci nečekaně zahájili kontrolu, zda vývoz koňaku, armaňaku a  brandy neporušuje čínské dovozní předpisy. Kontrola je v souladu se strategií operace Žabák zaměřena především na francouzské nápoje, a výslovně se netýká anglosaské whisky. Hodnota francouzského ročního exportu těchto voňavých alkoholických vinných destilátů je 1.44 miliardy EUR, ale pozor – bez daně a cel! Macrona málem trefil šlak, když se dozvěděl, že Číňané se chystají přestat dovážet hektolitry jeho luxusního alkoholu. Už přišel o ruský trh, a když přijde ještě o čínský, může své vinaře rovnou zastřelit, protože ti jinak udělají takový bordel ve Francii, že se na Žluté vesty bude vzpomínat jako na klidné břídily. Hrozba pouhé ztráty hodnoty 1.44 miliardy EUR z exportu lukrativní zemědělské komodity přivedla celou západní Evropu do varu, mohlo by dojít na holandské mléko a sýry, italské luxusní kulinářské pochutiny, a španělská prasátka! To nelze připustit. Nejvyšší politici západní EU rázem pro 1.44 miliardy zapomněli na Ukrajinu, a vyslali svého nejvyššího vyjednavače do Pekingu žadonit! Doba je zlá. Scholz včera slíbil, že Ukrajině příští rok pošle zbraně za 8 miliard EUR, ale jeho ministr hospodářství se musel skrývat před rozzuřenými farmáři, kterým sebral dotace, aby ho nenabrali na vidle! S Ukrajinou bude konec, protože jak řekl vrchní strategický mozek USA profesor Maersheimer – Západ udělal chybu, protože se přepočítal – přecenil schopnosti své ekonomiky, a podcenil schopnosti ekonomiky Ruska a Číny. A teď Ukrajina slízne Putinovu odvetu. Taková je stále stejně smutná realita našeho světa. Jak si v roce 1939 zapsal do svého válečného deníku britský polní maršál Ironside, kterého poslali do Polska těsně před válkou, aby ponoukal Poláky k boji s Hitlerem: Angličané a Francouzi Polákům nestydatě lhali, když jim tvrdili, že se připravují k válce s Hitlerem. Nic takového se ani nepřipravovalo, ani nebylo v úmyslu. Vy mladší se možná dozvíte, co si letos napsali do svých válečných deníků naši generálové. Analýza Žabák bude dokončena zítra, dnes jsme z ní zase kousek vysvětlili. 

 

 

Je úterý 9. leden 2024, 03.35 ráno. Ve čtvrtek jsem natáčel u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete na tomto odkazu. Ve středu 27.12 jsem vystupoval na na Bureš TV, pořad na tomto odkazu Záznam z konference v Ústí nad Labem, na které jsem byl 11. prosince, najdete zde.  Další pořady: Konference v Roudnici nad Labem 2.prosince. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář