MAP 1776 Berlín včera nad Evropou vyhlásil “Německý Pakt”, a němečtí politici začali ihned hromadně jásat! Česko i Slovensko tak opět čekají chmurné časy!

Baronka Thatcherová měla velké obavy z budoucnosti Evropy pokud dojde ke znovusjednocení Německa. Její diplomaté v Německu, Mallaby a Eyers, jí v době pádu berlínské zdi poslali varovnou depeši, ve které stojíNení důvod očekávat okamžitý návrat k chování, které způsobilo dvě světové války. Musíme si ale dát pozor zejména na interakci mezi větší německou asertivitou a tlakem německé veřejnosti na obrannou politiku, což by mohlo způsobit vážné problémy! Thatcherová dokonce Gorbačovovi v té době řekla: Británie a západní Evropa nemají zájem na sjednocení Německa. Od té doby uplynulo bezmála 34 let, a všichni si už mysleli, že se Thatcherová ve svém hodnocení nebezpečnosti Německa pro Evropu a mír spletla. Jenže 6. září 2023 německý kancléř Olaf Scholz, s jedním okem převázaným jak starý Hitlerův válečník, vyhlásil “Německý pakt”, a všichni němečtí politici napříč partajemi začali skandovat a jásat! A to je problém s dalekosáhlými důsledky pro ČR i Slovensko, které si v dnešní analýze rozebereme. 

Ruská média včera zveřejnila tyto dvě fotografie a dopsala k nim strohou poznámku: Времена и эпохи! Na spodní fotografii je kancléř Scholz, na horní slavný sovětský herec Leonid Kuravlev v roli vysokého příslušníka SS v ruském kultovním seriálu 17 zastavení jara. Hlavní hrdina seriálu nesmrtelný sovětský agent фон Штирлиц  se dokonce loni dočkal zvěčnění jako socha věnovaná památce všech ruských a sovětských agentů v ústředí ruské rozvědky SVR! Čeho se obávala baronka Thatcherová včera Rusové vyjádřili pro Rusy dvěma srozumitelnými fotkami a dvěma slovy Времена и эпохи! My se na to podíváme blíže! 

Stejně tak jednotně, jako včera jednotně němečtí politici provolávali slávu novému “Deutschland-Pakt”, německá i česká média i politici jednotně hanobili Rusko za raketový masakr na trh ve městě Kosťantynivka, při kterém zahynulo 17 osob. Rusové měli útok dokonce provést na výročí osvobození městečka od nacistů! Takřka žádné mainstreamové médium ani západní politik se nezabýval ve svých obviněních Rusů z útoku tímto ukrajinským videem z útoku, které jednoznačně ukazuje, že raketa na trh přiletěla ze severozápadu, tedy z ukrajinského území! Ve 4 sekundě tohoto videa jasně vidíte, že těsně před výbuchem lidé otáčejí hlavy směrem k přilétající raketě – na severozápad, jak ukazuje tento rozbor německého novináře Juliana Röpcke z deníku Bild. Je tedy zřejmé, že raketa přiletěla směrem z výlučně ukrajinského území, a její odpálení Rusy předpokládá velmi složité manévrování, s obratem o 120 až  180 stupňů do protipohybu, které je velmi nepravděpodobné u protiletadlové rakety S-300 starší verze upravené na provádění útoků proti pozemním cílům, protože tato raketa má dolet 40-75 km. Raketa by totiž musela letět nejméně 50 až 70 km z území ovládaného Rusy směrem na severozápad, a potom se otočit, a letět několik kilometrů na jihovýchod, přičemž při vysoké rychlosti protiletadlové rakety je obrat do protipohybu velmi náročný a komplikovaný pro SAGG navádění rakety na pozemní cíl, protože ji navádí pozemní radar umístěný na ruském území, a raketa neprovádí žádnou vlastní korekci letu. Žádné trajektorie letu asi nebudou zveřejněny, protože rakety S-300 je obtížné sledovat, neboť mají malou odrazovou plochu. Obviňovat Rusy z masakru v Kosťantynivce je zatím velmi předčasné – tím spíš, že Rusové vždy velmi pečlivě zvažují historické souvislosti svých činů – například premiéra 17 zastavení jara byla plánována na 9. května 1973, ale z důvodů návštěvy Brežněva v NSR byla přesunuta na pozdější termín. Provést cílený útok na civilní obyvatelstvo v den výročí jeho osvobození od nacistů je tak typicky neruské!  Navíc podle ruského práva je Kosťantynivka ruské státní území, a její obyvatelé jsou ruští státní občané žijící na okupovaném území! K útoku navíc došlo jen pár dní po zveřejnění prestižní zprávy o používání kazetové munice na Ukrajině, která jednoznačně potvrdila, že Ukrajinská armáda používala zakázanou kazetovou munici k ostřelování vlastních měst a vesnic, v době kdy byly obsazeny Rusy, bez ohledu na ztráty vlastního obyvatelstva! Kdo způsobil včerejší masakr v Kosťantynivce je zatím jednoznačně předčasné tvrdit, tím spíš, že raketa přiletěla na cíl prokazatelně směrem z území ovládaného Kyjevem! Jednotnost s jakou ihned západní i česká média a politici viní Rusko, je právě tak nebezpečná pro budoucnost Evropy, jako jednotnost s jakou nyní němečtí politici provolávají slávu nové Paktu-Německo! 

Včera vyhlášený Deutschland-Pakt je pro ČR i SR mimořádně nebezpečný. Manfred Weber, šéf asi nejmocnějšího evropského politického uskupení EPP, (za ČR jsou v EPP TOP-09 + KDÚ-ČSL, a Fiala je Weberem osobně označován za blízkého spojence), včera přiznal, že hospodářský úspěch Německa v posledních desetiletích byl dosažen pouze díky vytvoření jednotného vnitřního trhu EU a zavedením EURA jako hlavní evropské měny. A že bez těchto dvou úspěchů německé politiky by se Německo nikdy nestalo exportním mistrem světa! Díky EURU německá ekonomika získala levnou měnu, kdežto ostatní země EU získaly drahou měnu. Německá práce tak zlevnila, zatímco práce ostatních evropských zaměstnanců mimo Německo zdražila. Tímto zdražením práce díky EURU byly postiženy i země mající vlastní měnu v EU. Německý trošku vyspělejší průmysl tak rychle převálcoval konkurenční průmysl i zemědělství v ostatních trošku méně vyspělých zemích Evropy a donutil je sloužit Německu jako dodavatelé méně náročných výrobků. Německo si tak doslova monopolizovalo vysoce placenou práci v evropském průmyslu, a odsoudilo ostatní země přežívat na méně placené práci. Daňové zisky tak tekly do Německa proudem, kdežto zbytek EU byl trvale odsouzen k rozpočtovým deficitům. Pravidla EU přitom celou tuto dobu striktně zakazovala všem zemí EU zachraňovat svůj v důsledku německé expanze upadající průmysl státními dotacemi!!!!

Nyní přichází změna!  Základním principem Deutschland-Paktu je povolit zemím EU státními dotacemi subvencovat svůj průmysl!!! Jenže – nyní už pouze několik zemí EU – zejména Německo a Francie – má dostatečnou rezervu státních financí a kapacitu levných státních dluhopisů, aby mohlo účinně svůj průmysl zachraňovat státními subvencemi!!! Jinak řečeno – Češi ani Slováci ani Italové nesměli 30 let zachraňovat svůj průmysl dotacemi, protože to Německu nevyhovovalo, a tak ho museli rozprodat západním majitelům, nebo zrušit – typicky třeba české cukrovary! A teď, když už nemáme dostatečné státní úvěrové kapacity, ani vlastní průmysl, nám to Německo Deutschland-Paktem milostivě dovolí, protože to samo potřebuje, a my už to udělat nemůžeme. 

Příklad – žijete v dvojdomku, jedna jeho půlka je na německé straně, druhá na české straně. Německý obyvatel dvojdomku dostane podle Deutschland-Paktu dotaci na nové tepelné čerpadlo, aby měl levné teplo až 60 000 eur, (1.5 milionu CZK), ale Český obyvatel dvojdomku dostane jen 100 000 CZK! Obdobně – cílem Deutschland-Paktu je dotovat celému německému průmyslu energie na hodnotu 1.5 CZK za kWh, což by položilo český státní rozpočet! Německé masivní dotace dokáží udržet Německo v růstu a konkurenceschopné, jenže stejně vysoké dotace nejsou možné ve většině zemí EU, v ČR a SR určitě! Výsledkem bude další likvidace kvalifikované a energeticky náročné práce v ČR i SR a celé východní EU!! Německo a Francie v roce 2022 poskytly v roce 2022 neuvěřitelných 77% všech evropských veřejných dotací svému průmyslu, zemědělcům i občanům! Samotné Německo dotovalo své území sumou 672 miliard EUR, 16.6 bilionu CZK, a to jsou dvě HDP ČR za letošní rok! Nedivte se potom, že tchajwanské továrny na čipy se staví v Německu, a ne v Česku, jak si naivně představovali Vystrčil, (ODS), Pekarová-Adamová, (TOP-09), a Lipavský, (Piráti).

Krom toho se Německo pomocí Deutschland-Paktu hodlá zbavit nepoužitelných, nevzdělaných a nebezpečných imigrantů, a ponechat si jen ty prospěšné! Manfred Weber to včera vyjádřil lapidárně:

Je tak nejvyšší čas v České republice donutit vládu rychle konat, než bude pozdě, a staneme se ještě větší kolonií Západní EU, než jsme se zatím stali! Deutschland-Pakt k tomu, co dělat, a s čím okamžitě začít, dává ovšem také jasný návod – Větší rychlost při snižování byrokracie a jasné zaměření na budoucí investice – to jsou další dva hlavní úkoly! Je třeba okamžitě začít vyhazovat zbytečné byrokraty – jak požadoval už v roce 2007 Kalousek, a jak Kalousek požaduje i dnes! Bez rychlého, tvrdého a efektivního zeštíhlení státního a veřejného úřednického aparátu, včetně osekání přebujelých ČT a ČRo, jak prosazuje Babiš,  je jakákoli snaha modernizovat ČR, zvýšit lidem platy a důchody, odsouzená k nezdaru, protože jedině redukcí byrokracie a nesmyslných dotací neziskovkám a pseudo-podnikatelům je možné konsolidovat státní a veřejné rozpočty, a ušetřené miliardy investovat!  Koaliční vláda Petra Fialy to ovšem nikdy neudělá, protože snad až na velkou část voličů ODS jsou právě tito přemnožení úředníci a dotační pijavice její hlavní volební základnou!!! Proto se staňte novými politiky, podporujte nové politiky a určitě choďte k volbám. Nebo 12. září podpořte tuto stávku organizovanou skupinou českých vlastenců, které osobně znám. Jakýkoli způsob, jak donutit Fialu k nějaké formě inteligentní reformy, je dobrý, a nutný! 

Je čtvrtek 7. září 04.38! Na maily odpovím zítra, dnes už jsem se zmátořil, ale tahle analýza byla poněkud delší, a ještě jsem byl včera pozván na poradu Stávkového výboru do pražské restaurace U Schnellů.  Všem od srdce děkuji za podporu. Nejnovější video – moji besedu s panem Hájkem ze středy 30. srpna najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář