MAP 1732 Fiala bude na podzim sesazen! Domluvili se včera večer účastníci schůzky ve slavné restauraci U Schnellů v Praze na Malé straně, kde se už za Rakouska-Uherska scházeli vlivní pražští politici, aby rozhodli o osudech Čech, Moravy i Slezska!

Restaurace u Schnellů v Praze na Malostranském náměstí toho za svoji historii zažila už opravdu hodně. První zmínky o její existenci jsou už z roku 1774. V době Rakouska-Uherska v ní bez obav před pronásledováním kuli své politické pikle poslanci tehdejšího Zemského sněmu, a to přesto, že majitelem restaurace byl c. k. policejní komisař Bedřich Schnell. Později v ní sedávali vedle politiků i významní čeští umělci jako Nezval, Seifert, Mrštík, Zdeněk Štěpánek, Werich, Šejbalová a výčet by mohl pokračovat. V restauraci U Schnellů si také hosté spletli Zdeňka Svěráka s vrchním, a chtěli mu zaplatit. A tak prý přišla na svět zápletka slavné komedie Vrchní prchni!

Nyní má restaurace U Schnellů opět možnost vejít do dějin. Včera se v ní totiž sešlo několik nespokojenců, a ti se po několika týdenním vyjednáváním společně domluvili, aby prosadili systémovou změnu, která povede ke zlevnění cen energií, tak se na podzim pokusí vládce ČR Fialu přivést k rozumu, a nebo ho rovnou pošlou do politického důchodu legální politickou ne-generální hodinovou stávkou

Zatímco jsem si pochutnával na řízku s minerálkou, a kolegyně na utopencích s pivem, a oba jsme poslouchali shromážděné nespokojence se stavem České republiky, kteří se rozhodli pro dosud nejrazantnější formu politického protestu – politickou výstražnou hodinovou stávku, tak jsem si s překvapením uvědomil, že organizátoři podzimní stávky ani netuší, do jak příhodného časového okna se se svou stávkou možná trefili.

Podle analytiků totiž mají na podzim zdražit potraviny, protože Putin neprodloužil černomořskou obilnou dohodu, a jen za jediný den tak už vzrostly ceny pšenice na hlavní chicagské burze o 3.4%, a to je nevídaný rekord. Také má dojít k vážným potížím při zásobování EU plynem, protože Zelenskyj má v plánu zastavit transport ruského plynu do EU přes své území! A to by podle analytiků znamenalo snížení současných dodávek plynu do Evropy o 5%, a jejich nahrazení by vyvolalo nové kolo růstu cen plynu, tak jako loni.  K tomu všemu se ještě očekávají závažné problémy německého průmyslu. Podle analytiků není současná recese v Německu jen „technická“, jak se modlí politici, ale je spíše předzvěstí zásadního zvratu v německé ekonomice, který hrozí vyvolat nové otřesy po celé Evropě, a vnést tak ještě větší napětí mezi již tak znesvářené společenské vrstvy ve všech zemích Evropy. Ekonomická krize a inflace tak mohou od podzimu udeřit v Česku opět plnou silou. Může se tak stát, že podzim bude pro řadu obyvatel ČR po návratu z klidné letní dovolené nepříjemným překvapením. A lidé tak mohou chystanou stávku uchopit jako příležitost, jak si vynutit ekonomické i politické změny. Tím spíš, že Stanjurův záchranný balíček státních financí má jediný terč – obyčejné těžce pracující lidi, a hlavně ty s dětmi

Restaurace U Schnellů už jednu legrační komediiVrchní prchni! – zrodila. A včera možná stvořila druhou. Nápad uspořádat politickou ne-generální výstražnou stávku je opravdu troufalý, a sami organizátoři včera projevovali obavy, že se nakonec stanou pouze terči všeobecného posměchu, protože jen málo lidí se do stávky zapojí. Z jejich obav je vidět, že jsou političtí realisté, a že vědí, že před sebou nemají snadný úkol, a že se nebojí. V každém případě bude nakonec záležet jen na Vás, jaký scénář se včera v restauraci u Schnellů začal psát.  Zda: Běž vlastenče, běž!  A nebo – Utíkej Fialo, utíkej! Máte tak v rukou moc režisérů dalšího politického směřování ČR, a záleží jen na Vás, jak tuto svoji moc uplatníte. Pokud se Vám konečný scénář nové politické komedie z restaurace U Schnellů nakonec nebude líbit, bude to třeba tím, že jste se nechtěli podílet na jeho realizaci.

Hlavním cílem revolucionářů z restaurace U Schnellů je podle jejich slov, jak jsem pochopil, systémovými změnami zbavit úředníky a politiky panských zlozvyků, které získali za posledních 20 let, a naučit je zpátky, že jsou pouhými služebníky občanů ČR, a ne jejich pány! Zajímavé na těchto nespokojencích také je, že tvrdí, že nechtějí usilovat o žádnou placenou politickou trafiku.

Pro ty, kdo by se přes riziko, že se organizátoři stanou terčem posměchu, když se akce nepovede, chtěli nějak realizace stávky účastnit –  máte možnost kontaktovat organizátory přes tento odkaz. A nebo se rovnou účastnit jejich velké porady v Kounicích!

Pohřeb c. k. policejního komisaře Bedřicha Schnella se stal mimořádnou vlasteneckou událostí! Po jeho smrti totiž vyšlo najevo, že tento rodilý pražský Němec odkázal českému školství na tehdejší poměry obrovskou sumu 400 tisíc rakouských korun. Většinu peněz získala Ústřední matice školská, spolek pro zřizování českých menšinových škol v německy mluvících regionech, a pro Matici to znamenalo velkou pomoc. V předchozích letech totiž otevřela větší množství škol v českém, moravském i slezském pohraničí, ale ukázalo se, že její příjmy nestačí na úhradu jejich provozních nákladů. Schnellův odkaz, ale tyto problémy okamžitě vyřešil! Je tak možné, že Vaši pradědové a prababičky mohli chodit do české školy v pohraničí právě díky tomuto rakousko-uherskému c. k. policejnímu komisaři, jehož mateřským jazykem byla němčina. Toto poselství c. k. policejního komisaře Schnella je aktuální zejména v letošním roce, kdy zásluhou neschopnosti Fialovy vlády, není opět dostatek míst pro výuku českých dětí! Na fotografiích níže si můžete prohlédnout portrét Bedřicha Schnella i jeho fotografii z jeho pohřbu, který se stal velkou vlasteneckou manifestací! Bedřich Schnell by si jistě zasloužil, aby vešel do českého národního povědomí! Samotného mně dnes v noci, když jsem začal shromažďovat informace pro dnešní článek překvapila historie této pražské restaurace a lidí s ní spojených. Vlastenci, kteří si restauraci za místo schůzky vybrali, mi tak nevědomky umožnili najít zajímavý příběh skvělého úředníka a mecenáše, který jsem neznal. Rád říkám, že Bůh má smysl pro humor a další překvapivé kousky. Vlastenci se tak nějakou náhodou sešli v ryze vlastenecké restauraci, o jejíž historii už nikdo ani neví. Možná právě proto nám vládne vláda, která chce, abychom přestali být vlastenci! Ústřední matici školskou, kterou Němec Schnell finančně zajistil, jiný Němec v roce 1943 nechal zlikvidovat! Němec Schnell a obyčejný pilníkář Antonín Chvojka z Jablonce byli za celou dobu existence této české vlastenecké školské organizace jejími největšími soukromými dárci, a zejména Chvojka, byl bezúspěšně dáván českým boháčům za první republiky za příklad nezištného vlastence! 

 

Je čtvrtek 20. červenec  04.00. Protože jsem byl dvakrát v rozmezí několika dnů pozván na jednání Stávkového výboru, abych o něm informoval, mám dokonalý maglajz při změně biorytmů. To by už mělo skončit, a tak analýzy budou zase pokračovat obvyklým tempem. Přeji Vám krásné léto!   Video z 27.6. s Hájkem najdete zdeVideo z 24.6. se Skálou najdete zde! Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Starší pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář