MAP 1716 Prigožin se chystá za pár dní rozehnat summit prezidentů NATO ve Vilniusu! Po dálnici to má jen 30km od hranice! Přesun 8000 elitních žoldnéřů do Běloruska děsí NATO!

Včera oznámila ukrajinská média, že první pobočník prezidenta Zelenského, Rostyslav Shurma, slíbil před pár dny v Londýně na Konferenci o obnově Ukrajiny, že Kyjev, aby vymýtil veškerou korupci, a dokázal Západu splácet své dluhy, zakáže všem Ukrajincům používat jakoukoli hotovost, a jediné povolené peníze na Ukrajině už budou pouze elektronické tokeny! Plán podle Shurmy vymyslel osobně Zelenskyj, a hodlá jej realizovat. Shurma oznámil, že takto Ukrajina vyhladí 99% korupce, a že se stane prvním státem světa, kde se bude zkoumat, jak se zákaz hotovosti projeví na lidech. Některá ukrajinská média se už proti plánům Zelenského, zakázat peníze, začala bouřit, a označila plán za nepovedenou komedii, a varovala občany, že veškerou moc nad Ukrajinou se nyní chystá uchopit Syndikát politiků, úředníků, bankéřů a cizích finančníků!

Včera v Bruselu oznámila na setkání se šéfem NATO Stoltenbergem estonská premiérka Kaja Kallasová velké překvapení ohledně členství Ukrajiny v NATO. Překvapení má být oficiálně vyhlášeno 9 až 12 července na summitu NATO v Litevském Vilniusu, kam slíbil, že se dostaví i Biden osobně! 

Včera ovšem také v Polsku svolali narychlo Výbor národní bezpečnosti, a na něm jeho zkoprnělé členy varoval prezident polské vládnoucí strany PiS Jaroslav Kaczyński, že nyní hrozí, že Prigožinovi žoldnéři v nejbližších dnech vpadnou do Litvy!!!  

Polský ministr obrany Mariusz Błaszczak na výboru v reakci na rozmísťování 8000 Prigožinových žoldnéřů v Bělorusku, oznámil, že nařídil okamžité opevňování polské hranice a přesun armády blíže k hranici. Blaszczak včera děsil členy výboru polské národní bezpečnosti výroky, že Prigožinovi lidé jsou zkušení v boji a nemají žádné morální zásady! Jsou nebezpeční a nerespektují žádná pravidla!  Jaroslav Kaczyński zase varoval před nebezpečím nové formy hybridní války – před náhlým útokem soukromé žoldnéřské armády. Nyní hrozí, že žoldnéři vpadnou na Ukrajinu, nebo do Polska, a nebo do Litvy! A z hybridního útoku nebude možné přímo vinit Rusko, protože Putin tyto žoldnéře ze svého území vyhnal, po té, co  se ho snažili svrhnout!

Přesun 8000 elitních Prigožinových žoldnéřů do Běloruska včera vyvolal horečnaté přesuny značně silnějších uskupení vojsk Ukrajiny, Polska, Litvy, Německa a dalších zemí NATO směrem k Běloruské hranici! Že se tak děje na rozkaz z nejvyšších míst v Bruselu, přiznal včera i náčelník generálního štábu AČR generál Řehka, který potvrdil, že už poslal do Bruselu návrh, kolika vojáky může ČR rychle přispět k obraně Litvy. Rovněž mazaní Němci včera oznámili, že splní svůj dávný slib velení NATO, že vyšlou do Litvy 4000 vojáků do 10 dní. Ale ihned  dodali, že lhůta pro splnění slibu začne běžet, až Litva pro tyto vojáky postaví ubytovny! 

Vilnius, kde se za pár dní bude konat nejvyšší summit NATO, leží na dálnici E28 asi 35 km cesty od běloruské hranice. Na rozdíl od tažení na Moskvu se ovšem Prigožinovi kuchaři mohou dostat do Vilniusu i několika dalšími cestami. Z východu to mají 25 km po cestě I. třídy 103, a 31km po podobné silnici 101. Z jihu se nabízí hned několik dobrých cest, ale tudy do Vilniusu je to z Běloruska skoro 50km! 

Litevský prezident Nauseda včera přijel do Kyjeva, a tam oznámil Zelenskému, že Rusko bylo po vzpouře žoldáků Wagnera oslabeno, a že prezident Vladimir Putin už situaci nekontroluje tak, jak by si přál, a že je třeba oslabení Ruska důkladně využít, a na summitu ve Vilniusu přijmout Ukrajinu za člena aliance! Den před vyhlášením Nausedy v Kyjevě se v Litvě provalilo, že tamní ministerstvo obrany ještě ani neschválilo žádný plán obrany litevské hranice před útokem z Běloruska. Novináři zjistili, že plán měl být hotov už loni v listopadu, ale stále ještě ani není projednán ve vládě. Vznikají tak pochybnosti, jak Litva zajistí ochranu summitu před možným výpadem Prigožina! 

Vilnius je uprostřed oblouku hranice s Běloruskem. Celý oblouk má délku přes 150 km! A celá hranice s Běloruskem je více než dvojnásobná. Malá litevská armáda a slabé jen několikatisícové síly NATO umístěné v Litvě, tak nedokáží účinně blokovat všechny přístupové cesty do Vilniusu. Náhlý výpad 8000 po zuby ozbrojených elitních kuchařů schopných podle Putina sestřelovat i ruská letadla a vrtulníky proti summitu NATO by mohl nejen summit překazit, a úprk prezidentů zemí NATO před houfem soukromých kuchařů by zasadil prestiži NATO smrtelný úder. Ale celá akce by mohla být posledním varováním Ruska před rozšiřováním NATO o Ukrajinu, jak prosazují válkychtiví východoevropští politici. Putin dal několikrát jasně najevo, že nepřipustí členství Ukrajiny v NATO! Není divu, že Polsko i Litva mají najednou takový strach. Válka se může už za 14 dní rozšířit na jejich území. A Washington, Londýn, Paříž i Berlín určitě neobětují blahobyt a životy svých miliardářů nějaké válce na východě Evropy. 

Přesun Prigožinových kuchařů do Běloruska začíná přinášet ovoce. Ruská obrana na Donbase se bude v létě potýkat s mnohem menšími silami Kyjeva! Vojenská profesionalita Prigožinových komand, jejich pověst z bojů u Bachmutu, kdy porazily každou elitní jednotku, kterou na ně z Kyjeva poslali, včetně tlup polských dobrovolníků, vyvolává respekt a strach. Drzý pochod na Moskvu proti brutální přesile Gosudarových vojsk nyní děsí politiky jak v Kyjevu, tak ve Varšavě i ve Vilniusu! Pokud byl pochod na Moskvu domluven, je možné, že cílem bylo připravit podmínky pro pochod na Vilnius, a nebo s ním aspoň Bidenovi vyhrožovat, že se Putin nezalekne zaútočit, pokud USA nezabrání přijetí Ukrajiny do NATO! Pokud pochod na Moskvu nebyl domluven. 8000 elitních žoldnéřů se šíleným velitelem 30 km od summitu prezidentů NATO je scénář pro hollywoodský megafilm, v němž stařeckou demencí stižený prezident USA rozpoutá jadernou apokalypsu, aniž si uvědomí, co udělal! Stejně jako parta šílenců, kteří budou na plátně v každé scéně před rozpoutáním jaderné války nadšeně poskakovat a vykřikovat na lidi hesla o humanitě, genderu a záchraně lidstva před oteplením! 

V úterý jsem byl hostem u pana Hájka na Protiproudu. Záznam naší diskuze najdete zde.

Je čtvrtek 29. červen 05.04. Video z 24.6. se Skálou najdete zde! Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Aktuálně připravujeme na příští týden opět nové pořady. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář