MAP 1671 Fiala dostal nůž na krk! Buď bude cena 1 KWh elektřiny za korunu! Nebo konec! Česku začala tikat časovaná bomba!

Německo chystá elektřinu pro domácnosti a průmysl za 1.50 Kč/KWh! Co na to Češi? Budou platit přes 4 Kč/KWh, aby měl Fiala na své ukrajinské státní hospodaření s rozpočtem ČR? Na celou nejnovější záležitost s ohlášeným prudkým snížením cen elektřiny u našich sousedů jsme se podívali podrobně.

Petr Fiala se začal koncem minulého týdne vztekat, že Česko nemá nejdražší energie v Evropě, jak tvrdil Brusel. A aby dokázal, že není nejhorším premiérem na světě, pozval si výrobce energií na kobereček, a ti potom nějakou shodou nevýslovných ekonomických náhod hned druhý den oznámily lidu, že snižují ceny elektřiny pro Čechy až na 3.97 Kč/KWh. Na první pohled se tak zdá, že profesor Fiala je úspěšný premiér, a že dezinformátoři opět neměli pravdu, když tvrdili, že vysoké ceny energií brzy zlikvidují český průmysl, a způsobí masovou nezaměstnanost, a krach ČR.

První pohled na Fialu má ovšem vadu na kráse, protože nezahrnuje do hodnocení jeho úspěchů z minulého týdne vyhlášení německých průmyslníků z pátku 5. května 2023. Nová šéfka ocelářského svazu Německa Kerstin Maria Rippelová, a šéfové dalších svazů německých průmyslníků, v pátek společně vyhlásili, že cena elektřiny pro průmysl musí být ihned sražena na maximální hodnotu 1.00 až 1.50 Kč/KWh, jinak celý evropský průmysl nebude schopen konkurovat ostatním světovým výrobcům, a továrny se budou muset zavřít, a zaměstnanci se budou muset vyhodit na dlažbu, ještě dřív než proběhne bruselská zelená transformace!

Podle přiznání německého ministerstva hospodářství se pohybuje současná průměrná cena elektřiny v Německu okolo 8 Kč/KWh, a to je značně nad požadovanou cenou 1.00 KČ/KWh. Němečtí politici proto začali přemýšlet, jak by svůj průmysl zachránili před bankrotem. První co vymysleli, je daň, kterou mají němečtí občané platit průmyslníkům, aby nezkrachovali. Daň má mít hodnotu rozdílu mezi skutečnou cenou elektřiny a dotovanou cenou elektřiny pro průmyslníky, která má být 1.50 Kč/KWh! Celá tahle dotační šaráda má do roku 2030 stát německé daňové poplatníky každoročně nejméně 750 miliard CZK. A to je i na Německo hodně. Ministerstvo financí, proto vzkázalo ministerstvu hospodářství, které zdanění Němců, aby bylo na dotace elektřiny pro průmyslníky, vymyslelo, ať na daň zapomene, protože žádné miliardy už v německé státní kase nejsou, a ani se nebudou vybírat. Protože – a teď to přijde – mluvčí kancléře Scholze vyhlásil, že německá vláda připravuje konkurenceschopné ceny elektřiny pro domácnosti a průmysl bez trvalých dotací! Tedy jinými slovy, v Německu se mají ceny elektřiny brzy vrátit na dobu před krachem Bohemia Energy v Česku v létě 2021!

Klíčová otázka zní – jak chce kancléř Scholz svého cíle zajistit cenu 1KWh elektřiny pro Němce za 1.50 CZK, 0.06 EURO, dosáhnout. Protože podle nejnovější bankéřské studie cen elektřiny z obnovitelných zdrojů – je průměrná světová cena větrné offshore elektřiny 0.0728 EUR/KWh, a solární elektřiny 0.0455 EUR/KWh, ale těchto nízkých průměrných cen se v Evropě ani zdaleka nedosahuje, protože slunce tu nesvítí jako v Arábii a v Indii, a ani vítr tu nefouká stejně dobře jako jinde. 

Jediné, jak může Scholz dosáhnout návratu cen elektřiny před rok 2022, jak vyhlásil jeho mluvčí, je rychle někde sehnat značné množství levného plynu, ze kterého se v Německu vyráběla levná elektřina. S největší pravděpodobností je to možné pouze z Ruska. Vzhledem k tomu, že se říká, že když letošní ofenzíva Kyjeva selže, je s pomocí Západu utrum. Zdá se tak, že Německým plánem je, aby ofenzíva Kyjeva selhala. A nebo, že v Berlíně už vědí, že ofenzíva selže. Ostatně možná proto generál Pavel před ofenzívou Zelenského varoval!

Ať je to, jak je to, evropští průmyslníci musí dostat rychle elektřinu za 1 Kč/KWh, jinak všichni společně brzy zkrachujeme. Když musí dostat průmyslníci levnou elektřinu, musí ji dostat i občané, jinak své vlády vyženou. Z těchto rovnic vyplývá, že kdo z politiků ve své další politické kampani vsadí na prosazení levné elektřiny za 1.50 CZK/KWh. Vsadí dobře! Ostatně bude tak pouze požadovat splnění naléhavých ekonomických požadavků německých průmyslníků, aby byla v Evropě zachována zaměstnanost, a aby byly evropské výrobky i nadále konkurenceschopné na světových trzích. Obvinit takového politika z toho, že je proruský šváb, bude moci pouze politický sebevrah. 

Celou situaci, jak Česku začala tikat časovaná bomba, která nás všechny ekonomicky zabije, nejen díky předraženým cenám elektřiny, ale i díky nesmyslným dotacím na nesmyslné projekty zbytečných pseudovědců, předevčírem náramně vtipně glosoval europoslanec za ODS Jan Zahradil. Ten si povšiml, že mladé angažované české vědkyně – novinářky dostaly tučnou eurodotaci, aby prozkoumaly, jak zlepšit odolnost západních médií proti východním dezinformacím. Výsledkem jejich vědeckého bádání má být dokonce kniha a virtuální laboratoř, kde se mají děti trénovat v odhalování dezinformací. Jan Zahradil to glosoval takto: Nový univerzitní soft obor: expert na dezinformace. Zjevně budoucí povolání snů, už teď v tom jsou granty za desítky milionů. Fair enough. Asie bude produkovat inženýry nových technologií, Evropa lektory “odolnosti médií proti dezinformacím”. Vítěz téhle soutěže je předem jasný.

Jan Zahradil byl přitom v roce 2021 opakovaně obviněn Eurokraty, že předsedá neformální politické skupině v Europarlamentu, která prosazuje přátelské vztahy s Pekingem a je kritiky vnímána jako hlásná trouba čínské propagandy. Kdo nahrává svou politikou více Číně, zda Zahradil, a nebo Eurokraté, je jasné nejen z nekonkurenčních cen energií v EU, ale i ze skutečnosti, že v Česku studuje jen 25% vysokoškoláků technické obory, kdežto v Číně je tomu opačně! (Podrobně v MAP 1670.)

Je pondělí 8. květen 02.51.  Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář