MAP 1659 Polsko razantně zvyšuje mzdy a snižuje daně! Poláci už válcují Čechy nejen nízkými cenami, ale teď budou už i vysokými platy! Fialový vydřiduch dokázal za jediný rok své vlády, co se v historii ještě nikdy nikomu nepodařilo, učinil Poláky bohatší než Čechy!

Další šok pro české fialové vydřiduchy přichází z Polska! Po levných potravinách a energiích, a snížení daní, Polsko oznámilo razantní růst mezd! Od června má polská minimální mzda činit nejméně 3600 PLN, (18 360 CZK), a její další brzké zvyšování včera Polákům slíbil náměstek ministra pro rodinu a sociální politiku Stanisław Szwed, který doslova řekl: Výdělky se posouváme na evropské poměry!

 Už teď je česká minimální fialová mzda o 700 CZK nižší, než polská před zvýšením, a dokonce o 3000 CZK nižší, než v mnohem chudším Portugalsku i Litvě! Fialový lidojed vládnoucí Česku se nemůže postavit před novináře a jako polský premiér včera oznámit – Letošní stav veřejných financí Polska je historicky nejlepší v moderních dějinách Polska! – protože v Česku jsou rok po Fialově hospodaření veřejné finance v historicky nejhorším stavu v moderních dějinách Česka a očekává se další propad!

Fialový profesor se nemůže ani chlubit, jako se včera pyšnil premiér Polska – Snížili jsme daně Polákům z 18% na 12%. Výdělky do 150 000 CZK ročně nepodléhají žádným daním. Podle studie OECD má Polsko ke svým občanům, k jejich rodinám s více dětmi, ale i k rodičům samoživitelům – nejpřívětivější daňový systém. Místo Poláků jsme zdanili mezinárodní korporace, které se vyhýbaly placení daní v Polsku! – protože jediné, na co fialový profesor evidentně ve dne v noci myslí, je jak dalšími daněmi a poplatky oškubat Čechy, aby mohl nakupovat zbraně, zvyšovat platy přemnožené fialové nomenklatuře, a posílat dary Ukrajincům a Ukrajině, na které prostě Česko nemá ekonomické zdroje!

Poláci tak mají poprvé v moderních dějinách obou zemí nejen vyšší platy, než Češi, ale ještě tam kilo řízků stojí 76, máslo 15, chleba 14, a houska 1,7 CZK! A ukrajinské potraviny, jejichž výroba není podle přísných norem EU o zdravotní bezpečnosti, se k nim nedovážejí, na rozdíl od Česka, jehož vládě je zdraví Čechů evidentně ukradené.

Včera došlo k tragikomické situaci. Nejprve se Aspen Institut Středula, známý jako vůdce odborů, vypravil na Hrad za Aspen Institutem Pavlem, známým jako prezident Česka, aby mu podal poníženou supliku o zvýšení mrzké české minimální mzdy. Zatímco se oba dva Aspen Instituti na Hradě bezvýsledně radili, jak naložit se mzdami prostého lidu a nízkého úřednictva, oznámil v Podhradí Aspen Institut Kovanda, známý jako hlavní ekonom privátní banky, že se Aspen Institut Středula utrhl z řetězu, když žádá o největší nárůst minimální mzdy v tomto tisíciletí, a vyzval, aby lid nic nedostal, a byl držen na rozdíl od Polska o hladu a bídě, což prý prospěje české ekonomice! Tím nasadil pověstnou korunu blázna Fialovi, protože ten se den před tím radil s vietnamskými komunisty v Hanoji, jak zřídit letecký most mezi Prahou a Vietnamem, a pak se Čechům chlubil, že si už budou brzy moci začít užívat krás vietnamského tropického ráje. Jenže to bez zvýšení platů na evropskou úroveň, jako slibují v Polsku, přeci nejde! Z čehož vyplývá, že novým leteckým mostem mají létat bohatí vietnamští komunističtí zbohatlíci do Čech! Asi aby zachránili skomírající pražské hoteliéry, kteří včera oznámili, že bohatí ani chudí turisté už do Prahy nelétají v potřebných počtech, že se všechno zdražilo, a že tak není prostor pro zvyšování ani daní, ani nákladů, ani mezd, jinak hoteliéři své podniky raději zavřou! 

Aspen Institut Středula je další z českých odborářských bossů, který nepochopil, jak se v moderní demokratické společnosti o výši platů vyjednává. Včera Němci dosáhli 11% zvýšení mzdy pro veřejné zaměstnance. Němci také dostanou 3000 EUR, 75 000 CZK, ke svému platu tzv. inflační prémii, a ta bude nezdaněná! Proč si Němci opět vyhádali tak vysoké zvýšení platů, které je opět vzdálí od životní úrovně Čechů. Protože v čele jejich odborů jsou lidé bojovní, a ne ustrašení, kteří se nebojí základního prostředku pro zvyšování mezd – stávky! V Německu se nevyvážely odpadky, nejezdila doprava. Stávkovalo se v nemocnicích, na úřadech i v sociálních službách. Vláda to vydržela jen pár dní, a potom mastně Němcům přidala! Dokud se odboráři nenaučí stávkovat, mají smůlu. 

Středulovi odboráři od víkendu evidentně chystají koalu s ČSSD. Obě skomírající uskupení, které prudce ztrácejí svůj někdejší vliv, se po nedávném výprasku od voličů v parlamentních i prezidentských volbách, evidentně rozhodly vrátit k moci bojem za sociální práva, a platy chudých lidí. Obnovit ztracenou důvěru nebude jen tak. Z vyhlášení tohoto týdne to vypadá spíš jako mazaný pokus vedení ČSSD vyškrábat se po zádech Středulových odborů zpátky k dobře placeným veřejným funkcím. Je totiž jasné, že když se odbory dají do vleku jedné politické strany, jejich schopnost mobilizovat odboráře a pracující ke stávkám rapidně klesá, protože fandové jiných stran s touhle mazaností nechtějí mít nic společného. Nicméně výsledky dvou posledních voleb v Rakousku ukazují, že nynější voliči slyší na téma sociálního bydlení a sociálně udržitelných mezd, a že jsou ochotni pro jejich splnění volit razantně jak komunisty, tak vlastence silně konzervativního ražení. Šance jak přemoci Fialovou koalu znamená otevřít témata dostupného bydlení a nízkých platů, a zároveň přesvědčit občany, že se nejedná o nějaký nový fialový volební trik. Pokud se mají mít Češi stejně dobře, jak se začínají mít lidé v Polsku, nezbývá než si vybrat a podporovat poctivé politiky, kteří sledují tento cíl, a ne se pomocí tohoto cíle snaží hlavně dostat k placeným korytům, aby se po volbách opět všem vysmály.

Protože každý pokus, jak potkat takovéto správné politiky je dobrý, přijďte pochodovat na Vítkov 1. května. Třeba je tam najdete, třeba taky ne! 

Je úterý 25. duben 02.19.  Děkuji za pomoc, dary i nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vaší podpoře. Snad tomu tak bude i nadále přes tuto finanční mizérii a drahotu, která mě tíží stejně jako Vás.  Mail, na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky, jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! A pochodujte na Vítkov!

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář