MAP 1593 EU: Zkrátit důchody a donutit důchodce a ženy více pracovat! Jinak nebude na válku a na uprchlíky!

Český důchodce má být ožebračen, a čeští zaměstnanci mají pracovat nejdéle na světě, aby dostali nejnižší důchody! Děsivé vládní a bruselské plány odhaleny! Strašlivá statistika je na konci analýzy i s odkazy na zdroje našich dat! Aby vláda Velké Británie v čele s Churchillem a Attleem motivovala chudé Brity k válečným obětem v boji proti Hitlerovi, podepsala sérii bílých knih, které slibovaly Britům mnohem lepší sociální stát po válce. Mezi přísliby patřilo národní zdravotnictví, rozšíření vzdělání, sociální bydlení a řada sociálních programů včetně důchodů a znárodnění klíčového průmyslu a bank. Své sliby Churchill a Attlee dodrželi! Aby fialová vláda Česka motivovala chudé Čechy k obětem při podpoře boje Ukrajiny proti Putinovi, vyhrožuje jim vězením, zavádí cenzuru, úplatné pisálky, chystá útok na důchody, zdravotnictví a sociální jistoty, a zřizuje dokonce úřad digitálních konfidentů! Místo znárodňování energo-šmejdů a válečných zbohatlíků chce Fiala sedřít chudé pracující, a rozprodat zbylý státní majetek! To jsou typické metody fašistické diktatury! 

Zástupce šéfa německé CDU/CSU a mluvčí tzv. křídla byznysmenů Carsten Linnemann se o tomto víkendu ozval z Mnichova a oznámil: Do Německa loni přišlo 531 000 neevropských imigrantů, ale jen 40 000 z nich pracuje! Pracuje jen 1 ze 13 loňských imigrantů! Dalších 600 tisíc obyvatel Německa ve věku 18-26 let nechodí ani do práce, ani se na ni nepřipravuje. Jen loni v Německu přibylo dalších 50 tisíc mladých lidí v pracovním věku, kteří nemají žádné vzdělání, nic neumí, a proto nemohou pracovat! To je katastrofa! Protože do roku 2025 odejde do důchodu až 25% kvalifikovaných německých dělníků, a nemá je, kdo nahradit! Čelíme mimořádné situaci, a musíme přijmout mimořádná opatření! Musí se proto zavést tzv. aktivní důchod, aby lidé pracovali i v důchodu! 

Naše letitá “dezinformace”, (viz. michalapetr.cz), že imigranti nepřicházejí do Evropy pracovat, ale žít na sociálních dávkách, byla tento víkend potvrzena místopředsedou největší německé demokratické strany Linnemannem, a označena za katastrofu, kvůli které, budou muset důchodci pracovat i v důchodu! České ministerstvo vnitra pana Rakušana (STAN) přitom ještě  31. ledna 2023 obvinilo ve zprávě o Projevech extremismu a předsudečné nenávisti, hnutí SPD Tomio Okamury, že operuje s imigrací a islamizací, aby narušilo demokratické hodnoty české společnosti! (Viz. strana 5 zprávy.) Zatím co v Německu si už významní politici uvědomují, že jejich předchůdci způsobili svou nekontrolovanou proimigrační politikou národní ekonomickou katastrofu, v Česku je tomu naopak, a politici i občané, kteří si tuto skutečnost už uvědomili, jsou napadáni a obviňováni z extrémismu! 

České vládě nic jiného než napadat zoufalé občany ani nezbývá! Jak jsme dokázali 2. února 2023 v MAP 1588, Fialova vláda se rozhodla navýšit vojenské výdaje o 62 miliard korun, a ty bude muset podle profesora Chalmerse někde někomu sebrat! A už v neděli 5. února se ozval ministr Juračka (KDÚ-ČSL), a oznámil, že důchody se musí snížit, a věk odchodu do důchodu prodloužit na 68 let, protože je třeba ušetřit 62,5 miliard na důchodech! Aby měla vláda na svou válku, neumí nic jiného, než okrást důchodce!  To je katastrofa! My se proto v dnešní analýze na celou tuto problematiku podíváme velmi z blízka, a zveřejníme jasné důkazy, že tato vládní politika je jen vodou na ruský mlýn!

V Česku se nevyplatí pracovat, protože vláda dře lidi z kůže a přitom mrhá penězi, kde může! Příklad, který snad každý pochopí:

 1. Minulý týden se stávkovalo ve firmě Nexen, protože její korejské vedení nechtělo zvyšovat platy. Nástupní plat operátora v Nexenu byl letos 20 700 korun, a z něj se už dnes neuživíte! Ovšem v roce 2021 byl průměrný mzdový náklad na jednoho z 1 045 zaměstnanců Nexenu 86 200 korun! Tento údaj zveřejnil samotný Nexen ve svém účetnictví, a ukazuje, že tu v Česku něco smrdí!? Kdo by stávkoval, když je ve firmě NEXEN tak vysoký hrubý průměrný plat? 
 2. Podle Mariany Machové z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) činí měsíční hrubý plat docentky na pražské fakultě 32 400 korun, a vysokoškolští profesoři se proto chystají stávkovat proti vládě vysokoškolského profesora Fialy!
 3. Já se jim nedivím, protože špatně placení stávkující zaměstnanci firmy NEXEN mají totiž průměrně dvojnásobné hrubé platy, než vzdělaní pražští docenti placení Fialou, a to, jak firma Nexen uvádí: Zaměstnáváme i lidi s vyšším a univerzitním vzděláním, zejména v oddělení vědy a výzkumu, kde máme na 50 zaměstnanců, a přes 60 v administrativě.
 4. Firma Nexen dostala neuvěřitelně tučnou státní dotaci! De facto stát platí její zaměstnance! V roce 2015, aby Nexen podnikal v Česku, dostal státní dotaci od tehdejšího vládce Sobotky (ČSSD) 3,8 miliardy CZK. Vláda to zdůvodnila nutností, aby v Česku nebyla nezaměstnanost! Podle personální vedoucí Nexenu pracuje ve firmě 500 lidí ve výrobě! Firma začala vyrábět v srpnu 2019. Na vznik 1 pracovního místa dělníka, tak česká vláda Nexenu vyplatila 7 600 000 korun! A to se rovná důchodu 18 000 korun vyplácenému po dobu 35 let! 500 dělníků v Nexenu by vlastně vůbec nemuselo nikdy pracovat, protože vláda by jim mohla platit luxusní důchod, a vyšlo by jí to na stejné peníze! 
 5. Firma Nexen vyrábí v Česku pneumatiky, ale její hlavní činnost spočívá také v dovozu pneumatik z Číny a Koreje, kde má své jediné dvě další výrobní továrny! Nexen sám přiznává, že polovinu pneumatik do Česka dováží! Sobotkovi se tak podařilo opravdu neuvěřitelné, udělil vlastně dotaci na dovoz čínských a korejských pneumatik do Česka, a zdůvodnil to, aby lidé nebyli nezaměstnaní! Samozřejmě, že dotace je vlastně původně z Bruselu, a tam se také schvalovala!
 6. Každý stát na světě se snaží, aby na dovozu zboží na jeho území vydělávali co nejvíce místní podnikatelé a zaměstnanci, jen Česko vlastně dotuje korejskou firmu, aby z Číny a z Koreje dovážela své pneumatiky do Čech. Kde jsou časy, když Česku patřily továrny na pneumatiky!
 7. V čem je ale hlavní problém – výroba pneumatik je energeticky náročná – a Nexen tvrdí, že si nemůže dovolit navýšení platů, protože je firma díky zvýšeným nákladům ve ztrátě!
 8. Firma Nexen dokonce uvedla, že díky rostoucím nárokům na energie je ve ztrátě výlučně způsobené výrobou v Česku – tedy, že dovoz pneumatik z Číny a Koreje vlastně drží firmu v Česku nad vodou! Chcete snad jasnější důkaz, že fialová energetická politika likviduje český průmysl?! Jenže bez práce v takových to továrnách, jako je Nexen, brzy nebude, ani na platy vysokoškolských docentů v Praze, ani na důchody!

Hlavní čeští anti-Putinisté, jsou už P0utinem tak posedlí, že nejen nevidí realitu evropské ekonomiky, ale ještě tvrdí, že k žádnému kolapsu v důsledku drahých energií nedochází. A přitom:

 1. Německý export za prosinec klesnul o 6,3%! V tomto německém exportu je přitom i podíl vývozu komponentů z českých továren! 
 2. Německý export, který živil svým přebytkem evropský průmysl a evropské státy, je poprvé v moderních dějinách nižší, než německý dovoz! Evropa musí vyvážet více zboží, aby mohla dovážet energie!

(Foto: Rodilé Němky málo pracují! Nebude na důchody! Je třeba nakomandovat Němky do práce, pracuje jich jenom 71%! Oznámila nová celostátní vůdkyně německých zelených Ricarda Lang, která nedokončila dvě vysoké školy a nikdy nepracovala!  Nový vůdce CDU/CSU Linnemann jí oponoval: Lepší ukončit imigraci, protože jen 8% (1 ze 13) neevropských imigrantů v Německu pracuje!)

Ani Německo už nemá na to, aby zaplatilo své důchodce, a to pracují jen do 63 let! Nová vůdkyně německých Zelených Ricarda Lang (foto) před pár dny oznámila, že krach důchodového systému a nedostatek pracovních sil ochotných pracovat, se vyřeší jednoduchým způsobem – nakomandováním nepracujících žen do práce! Podle Langové pracuje jen 71% německých žen, a to hlavně proto, že vychovávají děti. To se musí změnit, a více německých žen musí začít pracovat. Sama Ricarda Lang podle vlastního životopisu, který oficiálně zveřejnila, nikdy nepracovala. Za to studovala 7 let na dvou Universitách práva, ani jednou však školu neukončila! Děti také nemá. Typický politik! I u nás se takové najdou!

V Německu při televizní debatě o budoucnosti důchodů nakonec nad všemi profesionálními politiky jasně zvítězil pokrývač Jörg Dittrich, předseda svazu řemeslníků. Dittrich, který na rozdíl od v debatě také vystupující, vůdkyně zelených Langové, při práci pokrývače vystudoval několik vysokých škol, všem vysvětlil, že je třeba zavést do výroby roboty, že je třeba snížit počet vysokoškolských univerzitních studentů, kteří se stejně nic užitečného nenaučí, ve prospěch odborných vyšších škol, ale hlavně, že je třeba radikálně snížit zdanění práce, protože přeci nikdo nebude v mládí pracovat, když si spočítá, že prací si nikdy nic nevydělá, protože mu stát všechno sebere!

Podle prestižního výzkumu OECD sebere Německo daněmi a poplatky každému samostatně žijícímu bezdětnému zaměstnanci 53,3% všech peněz, které si za rok svou prací vydělá! Německo je tak třetí nejlakotnější země světa! Česko sebere stejnému zaměstnanci 49,2% vydělaných peněz, a je 7 nejlakotnější země světa!  Slovensko je 13 nejlakotnější země světa, a sebere 45,9%. Japonsko je 26 nejhorší, a sebere už jen 36%. USA jsou 29 nejhorší a seberou jen 31%! Neutrální Švýcarsko jen 25%! 

Zajímavé je srovnání mezi Českem a Holandskem! Česko zabaví zaměstnancům 49,2% jejich výdělku, Holandsko jen 41,8%! Proč je jasné – v Česku je ze všech pracujících 17% vládními úředníky, v Holandsku jen 11%! Obdobné je to i v počtech soudců a státem placených politiků!

Za německé důchody se už v Německu nedá žít, a tak už 250 tisíc Němců emigrovalo na důchod do ciziny! Němci považují za nejlepší destinace pro důchod: Panamu, Kostariku, Mexiko, Portugalsko a Ekvádor. Nejvíce se jich ale usazuje v Itálii, která je blízko! Kam se ovšem mají vystěhovat čeští důchodci, aby bídu přežili, vláda raději nezveřejňuje!

Český zaměstnanec odevzdává státu 49,2% svého výdělku, ale jeho důchod představuje jen 42% jeho poslední mzdy před důchodem! Má být ještě hůř! A to:

 1. Ital odevzdává státu 49,5%, a dostane 91,8%!
 2. Rakušan odevzdává 52,1% a dostane 89,9%!
 3. Maďar odevzdává 49,9% a dostane 84,3%!
 4. Španěl odevzdává 43,7% a dostane 83,4%
 5. Holanďan odevzdává 41,8% a dostane 80,2% 
 6. Francouz odevzdává 50,8% a dostane 73,6%
 7. Angličan odevzdává 35,7% a dostane 28,4%   (Zdroj 1, Str. 14) (Zdroj 2)

Už dokonce i v ČSSD pochopily, že Fialová vláda v Česku slouží hlavně Putinovi, a tak předseda ČSSD Šmarda se inspiroval Churchillem, a oznámil, že půjde válečným zbohatlíkům po krku. : že zvýšení věku odchodu do důchodu je pro ČSSD nepřijatelné. Ve Francii se protestuje proti zvýšení odchodu do důchodu ze současných 62 let na 64 let. My už teď máme věkovou hranici odchodu do důchodu na hranici 65 let a naše pravicová vláda chce tuto hranici posunout na 68 let. My přitom už teď máme jednu z nejvyšších hranic odchodu do důchodu v celé Evropě! Místo snižování důchodů je třeba zdanit nadnárodní korporace, a válečné zbohatlíky, jako jsou energetické společnosti a banky! Brzy si tak od ministra vnitra Rakušana (STAN) přečteme zprávu, že ČSSD se dala na dráhu extrémismu a dezinformací! Dosavadní hvězda obyčejných lidí Okamura tak dostane novou konkurenci! A protože je známo, že zdravá konkurence je zdrojem vývoje, můžeme doufat, že snad Fialová vláda Česka skončí dřív, než ruské tanky stihnou přebrodit Dněpr! 

Je pondělí 6. únor 02.47ráno. Velice Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se politiky. Už je nejvyšší čas, na jejich výměnu. Také pro jistotu zase připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a tak si na mne, jako na ostatní absolventy dávejte pozor!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář