MAP 1584 V Česku slaví, v USA truchlí! Konec fialové politiky se blíží rychleji, než si myslíte!

Zatím, co v Česku včera slavila kavárna své vítězství ve volbách lokálního prezidenta, který má zajistit, aby bezbolestně přežila současnou krizi. Svět Česko nezajímalo, a ubíral se svým vlastním směrem, který se pražské kavárně líbit nebude.

Včera 28. ledna varovala ministryně financí USA Janet Yellenová  před bankrotem USA do začátku června, pokud Kongres nezvýší dluhový strop. Jenže Kongresu USA už vládnou republikáni, a nový předseda Kongresu Kevin McCarthy, který nahradil Nancy Pelosi známou z letů na Tchaj-wan, požaduje snížení US federálních výdajů o 130 miliard USD ročně, a další změny. McCarthy byl zvolen předsedou Kongresu až po značných tahanicích, a až po té, co slíbil, že donutí vládnoucí demokraty škrtnout výdaje právě o 130 miliard USD. Bidenova administrativa tak má zaděláno na pěkný problém. Buď USA přestanou platit své dluhy, a nebo budou muset začít šetřit. Ušetřit se dá podle expertů jen na sociálních výdajích pro Američany. Na řadě jsou tak nepopulární škrty v programech, které jsou zásadní pro seniory, střední třídu a pracující rodiny. Jakmile se ale na Američanech začne šetřit, budou nespokojení, že se nešetří na válečných výdajích. Ne nadarmo před pár dny Trump troubil do světa, že by válku na Ukrajině ukončil za 24 hodin. Státní dluh Spojených států je nyní šestkrát vyšší, než byl na začátku tohoto století. Navzdory rostoucím závazkům USA nikdy nesplácely své platby, okomentovala nynější situaci USA Al-Džazíra. Podle Goldman Sachs a dalších bankéřů, je letos od roku 2011 nejvyšší pravděpodobnost, že se splácením US dluhu začnou problémy, a bankéři, investoři a globalisté už jsou prý nervózní. Wall Street dokonce už varoval před blížící se katastrofou!

Ani u našich sousedů není klid. Maďarský ministr zahraničí Szijartó varoval Německo, aby si nezahrávalo s Maďarskou trpělivostí. Putin v Maďarsku staví jadernou elektrárnu Paks. Její bezpečnostní řízení ale má podle smlouvy dodat německo-francouzské konsorcium. A nastal problém. Německá vláda prý nechce dát svolení k výrobě německých komponentů! Za vším mají stát Zelení! Tak, pozor, až budeme konečně stavět nové české jaderné reaktory – aby to zase nějací němečtí Zelení nesabotovali! Levnou elektřinu potřebujeme!

Pár minut po půlnoci ohlásili ruské nezávislé zdroje, které většinou nedezinformují, že Wágnerovi žoldnéři dobyli malou vesnici Благодатно! A to má větší význam něž se na první pohled zdá. Protože jestli Rusové nelžou, a nebo jestli je Ukrajinci z vesnice nevyženou – tak Rusové severně od Bachmutu poprvé překročili řeku Bachmutovku, a k obklíčení velmi významné dopravní křižovatky města Bachmut, jim brání už jen rovná pole, viz mapa na odkaze. Vzhledem k tomu, že Rusové v posledních týdnech převzali na celé frontě iniciativu, a soustavnými útoky si vylepšují své nástupní pozice před Dněpropetrovskem, a jižně i severně Bachmutu, tak se zdá být pravděpodobné, že brzy začne očekávaná ruská ofenzíva, a to směrem na Dněpropetrovsk, a po obou stranách Bachmutu směrem ke Slavjansku. Západní tanky, už tuto bitvu nestihnou, protože do léta potrvá vycvičit jejich posádky. 

Situační mapa z 28.1. v noci. Čerstvě dobytou vesnici Благодатно, klíč k obklíčení Bachmutu jsem označil žlutým kosočtvercem.

Ruské zdroje z bojiště tvrdí, že Rusové se nyní naučili používat Ukrajinskou vojenskou tankovou taktiku, která spočívá v tom, že tanky jsou na bojišti, co nejvíce skryté, a vyrážejí k boji ve dvojicích a pouze po podrobném průzkumu bojiště drony, a střílejí pouze na co největší vzdálenost, a na předem drony zaměřené cíle. Touto taktikou se Rusům podařilo minimalizovat ztráty svých tanků. Taktiku se naučili od několika zbylých ukrajinských tanků s velmi profesionálními osádkami, které takto bojují u Doněcka. Zvládnout tuto taktiku na mistrovské úrovni prý ale trvá celé měsíce i vycvičenému tankistovi. Jeden Ukrajinský tank dokonce Rusy tak sere, jak je dobrý, že na jeho velitele vypsali prémii. Tanky, které tuto taktiku nezvládnou, čeká smutný osud – 16 minut na jeden tank, a konec! Chce-li na dnešním bojišti osádka tanku přežít, musí se prý chovat úplně stejně jako odstřelovači. Kdo se to nenaučí, rychle zemře. Rusové to už pochopili. Na tomto odkaze uvidíte video záznam, jak smutně dopadly nevycvičené osádky 4 ukrajinských tanků T-72, a 20 holandských bojových vozidel YPR-765, když padly do léčky jedinému ruskému tanku s veteránskou osádkou! Ukrajinci při nečekaném střetu dokonce propadli panice, a začali se ostřelovat navzájem! Ten, kdo je poslal do útoku nevycvičené, je má na svědomí. A nebo postupuje podle Žukovovy brutální ale úspěšné taktiky z konce léta 1941 – obětovat ruskou krev v sebevražedných útocích za spotřebování německé munice a pohonných hmot, a tak získat čas, pro  vytvoření a vycvičení záloh, a zpomalit německý postup na Moskvu přetížením německých zásobovacích kapacit, které nebyly schopné při odrážení sebevražedných útoků vystřílenou munici a spotřebované PHM nahrazovat. Dodnes se přitom vedou spory, zda Žukov s tímto efektem svých útoků počítal, a nebo prostě jen nic, než brutálně útočit, neuměl. Ať o bylo jakkoli, Rusům i nám to zachránilo hlavy na krcích, a měli bychom jim to započítat k dobru i dnes.  

Nehledě na válečnické choutky vítězů českých voleb to vypadá na uzavření míru, protože prý už 80% Němců, tuto myšlenku podporuje. V německé vládní koalici to už vře. USA a NATO požadují po zemích EU vyšroubovat vojenské výdaje na 3% HDP, protože USA musí začít šetřit. (Česko zatím vydávalo 1,6%)! Německé vládní strany SPD, a FDP se postavili na odpor. V Česku v koalici asi žádný odpor nevznikne, a výdaje se budou šroubovat, aby bylo na válku. Jenže čím ví se budou šroubovat, tím víc lidí bude s vládou nespokojeno, a bude protestovat.  

V Česku se včera slavilo, jak to generál natřel Babišovi. Jenže pozor. Generála volilo jen 40,9% voličů, přesně jak jsem předpověděl v tomto pořadu 5 dní před volbami, a Babiše volilo jen 29,3% všech voličů. 29,8% voličů k volbám nepřišlo. Výsledek včerejších prezidentských voleb je tak přesným naplněním tzv. Toddovi poučky, podle které volby v Evropě bude vyhrávat vždy 43% chytrých a bohatých občanů, který přijdou k volbám a podpoří předem vybraného kandidáta, proti 57% chudých a méně vzdělaných občanů, kteří se ale nikdy nedomluví, a nepodpoří jediného kandidáta.  Výsledek českých voleb je důkazem platnosti Toddovi poučky: 40,9 Generál, 29,3% Babiš, 29,8% voličů nehlasovalo! Tedy vládní kandidát 41%, ostatní 59%!

A z toho vyplývá, že jakmile začne Fiala utahovat šrouby výdajům pro občany, aby vyšrouboval válečné výdaje podle požadavků NATO a USA, a snížil strukturální deficit Česka, aby vyhověl bankéřům, bude ve společnosti stále větší počet nespokojenců, a ten se brzy projeví! Vláda má velmi malou podporu pouhých 41% občanů, a to je hlavní výsledek včerejších voleb, o kterém raději nikdo moc nahlas nemluví! Všichni nespokojení, kteří chtějí odvetu za včerejší prohru, mají v tomto pořadu demokratický a spravedlivý návod, jak jí mohou docílit. 

Je neděle 29. leden 05.13 ráno, a já Vám velice děkuji za pomoc, dary i nápady. Jen díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. Doufám tak, že ani letos na nás nezanevřete. Gargamel. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář