MAP 1531 EU Plán Morgenthau 2! Bruselský Ježíšek, na kterého do smrti nezapomenete! (Část I)

Válka na Ukrajině se řídí jednoduchým pravidlem – Ukrajinci bojují, Češi a Slováci platí, a USA kasírují. Dokud jsme to tvrdili my, byli jsme dezinformátoři. Jenže včera nastala významná změna a američtí bankéři potvrdili, že máme pravdu. A nebyli by to američtí bankéři, aby si nespočítali přesně, jak na té válce, na rozdíl od nás, pěkně vydělávají. V dnešní analýze se na jejich účetnictví podíváme podrobněji.

Když je krize, lidé přestávají utrácet a nakupovat. Čím je větší propad utrácení, tím je větší krize. Bankéři to spočítali takto:

 1. Bankéři oznámili, že USA se už vymanily ze současné krize vyvolané ukrajinskou válkou, a že Američané začali opět utrácet a nakupovat, jako by se nechumelilo. Roční nárůst tržeb za zboží nakoupené Američany v obchodech je 8,3%, měsíční nárůst tržeb je 1,3%.
 2. Bankéři oznámili, že EURO zóna se zřítila do krize vyvolané současnou ukrajinskou válkou, a Evropané přestali v obchodech nakupovat zboží. Roční pokles tržeb v obchodech je -2,7%, a meziměsíčně -1,8%.
 3. Bankéři oznámili, že do největší krize se zřítila východní Evropa, a že největší velmistr úpadku je Fiala! Roční pokles tržeb v Česku -9,3%, a meziměsíční -4,1%!
 4. US-bankéři svými daty navíc dokázali, že česká fialová vláda vede dvojí účetnictví, jedno pro bankéře, a druhé pro české novináře, aby jím mazali med kolem českých pus. Čeští novináři včera na rozdíl od amerických bankéřů (-9,3%) oznámili roční pokles tržeb v Česku jen o -3,2%! Rozdíl 6,1% v počtech bankéřů a novinářů představuje zajímavé téma pro interpelaci na Petra Fialu od opozice: Kam se ty bankéři nezapočítané, ale Čechy utracené miliardy vlastně poděly? 

Jak je možné, že USA se z krize na rozdíl od Evropanů, tak rychle vyhrabaly? A že Američané mají na rozdíl od Čechů a Slováků peníze na Ježíška?

 1. Bankéři spočítali, že Bruselské sankce na Rusko způsobily všem Evropanům v říjnu nárůst výdajů na energie o 41,5% a v listopadu o dalších 34,9% oproti loňskému roku.
 2. Bankéři spočítali, že Bruselské sankce na ruský plyn způsobily obrovský cenový rozdíl mezi cenou plynu v USA a v Evropě. V Evropě je plyn o 557% dražší než v USA! V USA se prodává 1MMBtu plynu za 7USD, v Evropě za 39USD!
 3. Bankéři spočítali, že USA jen v říjnu vydělaly na rozdílu cen plynu mezi EU a USA 8,8 miliardy USD.          USA vyvezly v říjnu na 61 lodích do Evropy 4,37 milionů tun LNG za 8,8 miliardy dolarů. Kdyby tento plyn prodaly v USA nebo v Číně utržily by za něj jen 1,5 miliardy dolarů.
 4. EU oznámila, že USA dovážejí do EU 50% všeho plynu LNG a Rusko 10%! (Pozor ruský plyn LNG je drahý a kupodivu nepodléhá sankcím jako levný potrubní plyn!) Je tak zřejmé, že i Putin si díky sankcím, které zdvihly ceny plynu v Evropě, řádně namastí svoji válečnou truhlu.
 5. Levné energie znamenají pracovní místa a výplaty. Financial Times, list US-globalistů, vyzval v listopadu americké politiky, aby  nepromarnili příležitost vytvořenou díky ruským sankcím, a tak v EU předraženým energiím, a donutili největší evropské průmyslové podniky, aby přesunuly výrobu (pracovní místa) do USA! Mercedes-Benz byl uveden jako příklad firmy, která tak už činí!
 6. Číňané budou příštích 30-let díky Bruselským sankcím nakupovat plyn v Rusku za 829 CZK za MWh. Nákupní cena 1 MWh plynu v USA je nyní 557 CZK, a nákupní cena 1MWh plynu v Evropě je nyní 3 326 CZK za MWh. (Přepočet MMBTu na MWh) Není potom divu, že Evropské firmy zahájily úprk z Evropy. Detroitizace Evropy začala. Tím spíš, že z nákupní ceny 3 326 CZK za 1MWh udělají bruselští energo-šmejdi konečnou cenu pro Čechy a české továrny 5 263 CZK!
 7. Detroit ztratil průmysl a zhroutil se. Z dvoumilionového města s 90% většinou pracovitých bělochů se stalo 600 tisícové město, kde žije 35% lidí pod úrovní chudoby a pouze 10% je bělošského původu. V době Obamy ve městě na každý prací vydělaný 1 dolar připadalo 1,08 dolaru vyplaceného na sociálních dávkách. Na 1000 obyvatel připadalo 18 městských úředníků oproti běžným 5-10 úředníkům na 1000 obyvatel ve srovnatelných městech USA. Město je zadlužené, žije na sociálních dávkách, a bují v něm kriminalita. Pád města byl důsledkem ztráty konkurence místního průmyslu a následným rozvratem způsobeným odchodem většiny schopných lidí z města za prací. To je osud, který Česku chystá Petr Fiala a jeho společníci z Bruselu, pomocí drahých energií a neuvěřitelně přebujelé a přeplacené státní byrokracie.
 8. Fiala se fláká, Xi Jinping maká! Včera přiletěl čínský prezident na historicky první společnou konferenci Číňanů a Arabů do Saudské Arábie! Cíl je jasný, uzavřít s Araby dlouhodobé smlouvy na dodávky plynu a ropy, výměnou za čínské zboží, investice a technologie. Žádný bruselský energo-šmejd a žádné spotové ceny! To je politika, na které se Arabové a Číňané shodnou. Krom toho včera společně deklarovali, že si nenechají do svých obchodů mluvit ani USA ani Bruselem. Výsledkem bude nahrazení evropského vývozu průmyslových výrobků a technologií do Arábie Čínou. Plyn a Ropa, které zbydou, si mohou za přirážku Evropané nakoupit! Ještě před 20 lety za Bushe mladšího by se kvůli takovéto změně obchodní politiky vedla nekompromisní válka. Teď USA raději vyždímají a detroitizují Evropu, a Fiala i Eurokrati tomu budou tleskat a hýkat Slava Ukrajině!
 9. Pokud tomu nevěříte, věřte Financial Times, podle nich se už tento rok ta největší a nejdražší SUV Mercedes-Benz, hlavně v elektro-verzi vyrábějí výlučně v Alabamě a 66% z výroby se vyváží do světa! Velká a drahá auta znamenají dobře placené zaměstnance – v USA, v Číně, jen ne v Evropě!
 10. Pokud tomu ještě nevěříte, věřte přední analytické firmě pro Automotive – Centre Automotive Research. Ta oznámila, že přes masivní dotace milionářům a úředníkům (až 225 tisíc na elektro-auto) se německý trh s elektro-auty zřítí tímto tempem: 2022 – 720 tisíc prodaných elektro-aut, 2023 – 484 tisíc, 2024 už jen 362 tisíc! Za propadem bude prý zdražení lithiových baterií i aut v důsledku drahých energií. Navíc se prý už ani milionářům, přes dotaci 225 tisíc na elektro-auto nevyplatí s ním jezdit, protože je drahá elektřina! V době, kdy lidé nemají, co jíst, a zač platit bydlení, naděluje Brusel na západě EU dotaci 225 tisíc na elektro-auto pro milionáře a úředníky! 
 11. Pokud tomu ještě nevěříte, věřte novému šéfovi VW Oliveru Blume, který v září převzal řízení koncernu VW, aby ten svinčík uklidil a provedl brutální reorganizaci! Reorganizace to je děsivá. VW za předchozího vedení naplánoval, že v roce 2026 zahájí výrobu úplně nového elektro-vozu Trinity, který bude vlajkovou lodí koncernu, a porazí jím Teslu! Blume včera 6. prosince celou připravenou Trinity – karoserii, motor, software nechal sešrotovat, a oznámil, že to byl koncepční omyl, a že nová Trinity se bude vyrábět až v roce 2028! Se zrušením Trinity se zastavuje veškerá výstavba nových závodů VW v Evropě! (Ne v Číně!) Podle analytiků, Blume nesdílí nadšení Bruselu a politiků pro elektromobily, a souhlasí s analýzou CAR, podle které budou elektromobily pro většinu Evropanů naprosto cenově nedostupné, a jejich výroba tak zkrachuje, protože je nebude komu prodávat!

Pokud nechcete dopadnout jako kdysi bohatí a spokojení obyvatelé amerického města Detroit, nezbývá nám než nahradit současné neschopné politiky manažery typu Olivera Blume, a dalšími vzdělanými, a nebo zdravým rozumem obdařenými jedinci. Bohužel v prezidentské volbě tohoto cíle asi nedosáhneme. A jak jsem si přečetl v materiálech Bruxelae, už se plánuje, aby příští volby řídily počítače. O tom ale někdy příště. Cílem plánu Morgenthau 2 je de-industrializace Evropy i Ruska. Dnes jsme ukázali, jak už probíhá, příště se budeme věnovat dalším bodům tohoto plánu!

Je 03.01  středa 7.prosince. Přeji Vám krásné období Vánoc a děkuji Vám za pomoc i za dary. Snad budeme moci v našich analýzách díky Vám pokračovat i nadále. Mějte se krásně, přeje Gargamel.

P.S. Na videa zatím nebyl čas, s analýzami je někdy víc práce, než se na začátku zdá. Snad to vyjde dnes večer.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] Více zde: MAP 1531 EU Plán Morgenthau 2! Bruselský Ježíšek, na kterého do smrti nezapomenete! (Část I)… […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář