MAP 1530 EU – Nebude Nafta! Po Novém Roce! Oznámili v Bruselu! Sankce na Putina, a jejich děsivý důsledek!

Jak vláda Čechům nestydatě lže, ukázal včera 5. prosince zvláštní zmocněnec fialové vlády pro energetickou bezpečnost Česka Václav Bartuška. Ten v médiích obhajoval nové bruselské sankce na ruskou ropu, které právě vstoupily v platnost, a doslova řekl, aby uklidnil Čechy, že : Zajímavá byla reakce OPEC (na zavedení sankcí), který odmítl snižování těžby, takže velkou podporu Rusko mezi ostatními těžaři nemá.

Češi se tak nemůžou divit, že mají nejdražší energie na světě, protože zvláštní zmocněnec vlády Petra Fialy pro energetickou bezpečnost je takový energetický odborník, že ani netuší, že už v neděli 10. Jumada Al-Awwal 1444 AH oznámil faktický vládce Saudské Arábie, a její ministr energetiky, Jeho královská Výsost princ Abdulaziz bin Salman, závěr konference OPEC, že: OPEC a další země, se na včerejším nedělním zasedání rozhodly zachovat současnou politiku snižování těžby ropy o 2 miliony barelů denně

Tuto informaci o snižování těžby ropy organizací OPEC ihned po nedělní konferenci v pondělí 5.prosince 2022 odcitovaly Rijádské noviny, které k tomuto účelu slouží. Použití arabského kalendáře v textu oznámení je tak zřejmě pro české vládnoucí politiky natolik matoucí, že opět neví, co se ve světě děje! No potom se na benzínce nedivte, až po Novém Roce dojde nafta, jak oznámili v Bruselu!

V Evropě prý po Novém Roce nastanou problémy se zásobováním  naftou. Oznámil to Claudio Galimberti, viceprezident světoznámé norské poradenské firmy Rystad, která je specialistou na analýzy ropného trhu. Galimberti už v neděli 4. prosince varoval Evropany, že: Evropa závisí na Rusku, pokud jde o dovoz nafty. 60%  evropské nafty se dováží z Ruska. Neexistují žádné jednoduché alternativy, jak ji nahradit. Uprostřed zimy tak bude v Evropě potenciální nedostatek nafty. Nafta se v Evropě používá téměř všude, od automobilů po průmysl a vytápění.

Proč nebude nafta? Protože se 60% evropské nafty dováží z Ruska! A protože v Evropě, na rozdíl od Indie a Číny nejsou rafinerie, aby naftu z ropy vyrobily! A protože 5. února 2023 vstoupí v platnost Bruselská sankce na zákaz dovozu ruské nafty do Evropy! 

Fialův zmocněnec pro energetickou bezpečnost Česka Václav Bartůšek včera odpověděl na otázku médií, zda dojde v Česku ke zvýšení cen pohonných hmot takto:  …ani my, ani další členské státy Evropské unie neočekáváme nějaké výraznější problémy

A jsme zase na začátku našeho problému, Bartůšek, Fialův nejvyšší energetik, zase netuší, co se ve světě děje. Tentokráte, že když budou sankce na Putina, tak nebude ruská nafta, a ta se nedá nijak nahradit! Vyberte si, zda budete věřit Bartůškovi, a nebo Abdulazizovi bin Salman a Claudiu Galimberti. Je to na Vás, obzvlášť, když do práce jezdíte dieselem, a ne Bruselem štědře dotovaným elektromobilem pro zbohatlíky!

Je 04.05  úterý 6. prosince. Všem Vám přeji krásný den a děkuji, že díky Vaší pomoci a Vašim darům můžeme analyzovat i v dnešní nelehké době.

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář