MAP 1522 Ruské vítězství – mrazivá předpověď profesora z vojenské akademie! Kardinální chyba Západu, před kterou varoval už kardinál Richelieu!

V roce 1566 zachránila zbytečná bitva celou západní civilizaci před zánikem. V roce 2022 zahubí zbytečná válka celou západní civilizaci. Aneb před čím všechny Evropany varoval už slavný kardinál Richelieu?

Ukrajina se rozhodla, že zruinuje všechny Evropany. Ukrajinské požadavky na zbraně rostou každým dnem. Ukrajina jen od února do listopadu už dostala od zemí NATO jen zbraně v celkové hodnotě 40 miliard dolarů. Tato suma představuje hodnotu 200 nových stíhaček F-35 se vší výzbrojí a vším servisem. (Česko si F-35 pořídí jen 24, a bude je 30 let splácet!). Ukrajině to ovšem nestačí. Ukrajinský ministr zahraničí Kuleba na včerejší válečné poradě šokoval zkoprnělé pohlaváry EU novým požadavkem, aby Ukrajina neprohrála válku s Ruskem nutně tentokráte potřebuje dostat, už nejen zbraně, jak požadovala v létě v Ramsteinu, ale tentokrát, naprosto akutně, potřebuje protivzdušnou obranu, tanky a výrobní linky. Ukrajina přiznala, že potřebuje celé továrny na zbraně, na náhradní díly, a všechno zadarmo, respektive z peněženek Evropanů a Američanů!

Ukrajina na přežití letošní zimy potřebuje nejen zbraně, ale i palivo, elektrické generátory, náhradní díly, zimní ošacení. Situace tak připomíná II. světovou válku, kdy sovětská armáda dostávala z USA zásilky uniforem a nákladních automobilů v takovém množství, takže SSSR mohl doslova místo aut vyrábět tanky, a místo šití uniforem v textilkách, v nich mohly ženy montovat dohromady dělostřelecké granáty. Rozdíl je ovšem v tom, že SSSR naprostou většinu zbraní vyráběl sám, kdežto Ukrajina dnes nedokáže zbraně ani vyrábět, ani opravovat. Výsledkem je, že Západ musí celou válku nejen zaplatit, ale i všechny válečné a civilní potřeby vyrobit a na Ukrajinu dopravit. To představuje astronomickou cenu několika set miliard dolarů!

Čínští ekonomičtí experti k tomu lakonicky poznamenávají, že Západ, aby vyhrál válku s Ruskem na Ukrajině, bude muset obětovat nejen Ukrajince, ale i životní úroveň vlastních občanů – tak je to drahé! A dodávají – a Západ na to ani nemá, protože Energie a Potraviny už zdražily na Západě natolik, že už není možné válku na Ukrajině podporovat tak jako tomu bylo doposud! 

Rusko už roztočilo zbrojní výrobu na plné obrátky, zmobilizovalo, a zahájilo první malé lokální ofenzívy, s cílem připravit výchozí taktické podmínky pro prolomení ukrajinské obrany při očekávané zimní ofenzívě na východním břehu Dněpru. 

Zbrojní pomoc, kterou v létě Ukrajina dostala, jí nebude stačit, aby ztracená území dobyla zpět, a zřejmě ani k tomu, aby zastavila zimní ruskou ofenzívu, a ochránila svoje města před úplným rozvratem. Vojenský expert, analytik rakouské válečné akademie plukovník Markus Reisner, který si nemusí dávat pozor na jazyk, protože Rakousko není v NATO, před pár dny velmi střízlivě zhodnotil současnou situaci války na Ukrajině takto:

(1) Západ i Ukrajina opět hrubě podcenily Rusko.

(2)Rusko, které se na válku proti NATO dlouhodobě připravovalo, má stále plné sklady zbraní, munice a hlavně rozvinutý vojenský průmysl. Země NATO celá desetiletí nezbrojily, a omezovaly vlastní vojenský průmysl. Aby mohlo být Rusko Západem poraženo, musel by Západ nejprve znovu obnovit továrny zbrojního průmyslu, a to potrvá roky!

(3) Všechny zásoby zbraní, které Západ mohl postrádat už Ukrajina dostala. Dobyla díky nim sice Cherson, ale Rusko naopak ve stejné době zcela raketami zničilo schopnost Ukrajiny vést dlouhodobou válku. Bez elektřiny nemůže žádný stát na světě vést dlouhodobou válku. 

(4) Obrana Ukrajiny proti útokům ruských raket je nemožná z prostého důvodu – Ukrajina je příliš velká, aby se dala ubránit proti raketovým úderům.

(5) Přes tvrzení západních médii je situace na válčišti stále stejná – Rusko stále diktuje válečné podmínky a vybírá si, jak a kde se válka povede. Vzhledem k likvidaci ukrajinské ekonomiky ruskými raketami, a vzhledem k vyčerpání zásob zbraní na Západě, se bude ruská převaha na válčišti projevovat stále zřetelněji!

Při každé válce si je třeba v každém okamžiku spočítat, zda cena velkého vítězství nebude mnohonásobně vyšší, než cena za malou porážku. Do dějin tato strategie vešla ve známost jako Pyrrhovo vítězství. Snad největším Pyrrhovým vítězstvím bylo v roce 1566 turecké dobytí maďarské pevnosti Szigetvár. Největší turecký dobyvatel Sulejman nádherný vyrazil v létě 1566 dobýt Vídeň, a po cestě k ní se rozhodl, že dobude také malou pevnost Szigetvár. Pevnost sice dobyl, ale ztratil přitom polovinu vojáků i svůj život. Turecko, které bylo v roce 1566 na vrcholu svých sil, se v důsledku krvavé bitvy o Szigetvár propadlo do chaosu, ekonomických problémů, a trvalo přes sto let, než se v roce 1683 vzchopilo k dalšími pochodu na Vídeň. To už ale čelilo moderním evropským armádám, které se zformovaly za třicetileté války, a které už drtily turecké janičáry nejen modernějšími zbraněmi, ale i propracovanou vojenskou taktikou. Kardinál Richelieu nazval bitvu o Szigetvár “Bitvou, která zachránila západní civilizaci“. Já k tomu dodávám, že současná bitva o Doněck a Krym bude “Bitvou, která zahubí západní civilizaci”. 

Obdobně, jako Sulejmán Nádherný se v roce  1396 přepočítali Srbové. (Viz MAP 1236) Ti mylně považovali Zikmunda Lucemburského za větší hrozbu pro svou samostatnost než Turky, a v průběhu bitvy mezi francouzsko-německo-česko-maďarskou armádou a Turky u Nikopole vpadli Zikmundovi nečekaně do zad a zachránili Turky od naprosté porážky a darovali jim naprosté vítězství. V jeho důsledku padl nejprve Cařihrad, později Balkán, a nebýt Sulejmánovy chyby v roce 1566, kdy místo toho, aby 3 000 Maďarů ve Szigetváru se svou stotisícovou armádou obešel, a dobyl Vídeň, na Szigetvár zaútočil, a polovina jeho armády při útoku padla!

Ti, kdo v současné době tvrdí, že jedině porážka Ruska zachrání Západ, počítají stejně hloupě jako Srbové v roce 1396. Bohužel za jejich chybu zaplatíme my a naše děti. Sulejmánovi bylo v roce 1566, když zaútočil na bezvýznamnou pevnost Szigetvár 71 let, a to byl ve středověku požehnaný věk. Stejně jako Sulejmán, je i nyní Biden stařík, a ještě ke všemu občas ani neví, kdo vlastně je, a co se po něm chce.

Jsou 04.03  středa 30. listopadu. Naše analýzy vznikají díky Vaší pomoci a Vašim darům. Děkujeme, že díky Vám můžeme analyzovat i v dnešní těžké době. Aktuálně připravujeme opět video pořady, a ty najdete od 1. prosince na tomto kanále: MAP analýzy.

 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář