MAP 1511 Vrtěti Putinem! Nejnovější strategie NATO proti Rusku a podivné náhody za poslední dva dny.

Vrtěti psem (Wag the Dog, Dustin Hoffman, Robert De Niro.) je film z roku 1997. Ve filmu má specialista na politickou propagandu za úkol před blížícími se volbami odvést pozornost voličů  od prezidentské sexuální aféry, a tak najme filmového producenta, aby ve filmových studiích vytvořil falešnou válku, a tu potom média vydávají za skutečnou, aby vyděsila americké voliče, a ti aby volili sex-prezidenta.

Včera 15. listopadu dopadla na území Polska raketa, zabila dva polské zemědělce, a v noci na dnešek Polsko svolalo podle článku 4 NATO konzultace aliance o dalším postupu. Raketa je podle některých zdrojů ruská, podle některých zdrojů ukrajinská. Ruská média spekulují, že cílem této “operace s ruskou raketou” je aktivovat článek 5 NATO o povinnosti všech členů aliance bránit napadenou zemi, a zatáhnout NATO do vojenské operace na Ukrajině. 

Předevčírem 14. listopadu byla zveřejněna analýza světových bankéřů, podle které se polská vláda zbláznila, a podepsala takové množství zbrojních kontraktů, že Polsko v příštích letech zkrachuje, a všechny v cizině (USA, Jižní Korea) nakoupené zbraně budou jen rezavět ve skladech, protože Polsko nebude mít ani peníze na jejich provoz, ani na jejich údržbu. Analýzu zveřejnila Credit Agricole, 10. největší banka na světě, která je v Polsku velmi aktivní. Analýzu podpořil významný polský generál Waldemar Skrzypczak, který velel polským pozemním silám. 

Předevčírem 14. listopadu byl v Polsku potvrzen nečekaný trend letošního podzimu – popularita vládní strany PiS klesá, a nyní se zdá být už jasné, že na podzim příštího roku, kdy se konají parlamentní volby, se dosud vládnoucí strana PiS ocitne v opozici. Tím spíš, že obrovské zbrojní výdaje budou v Polsku stále více nepopulární, protože Polsko stejně jako všechny země EU trpí současnou krizí a drahotou. 

Zdá se tedy, podle strategie Vrtěti psem, že ruská raketa vypálená na Polsko, se spoustě politiků může hodit, aby hodně nahlas vrtěli Putinem. A nejen politikům, ale hlavně vojensko-průmyslovému komplexu, protože ten přijde o zisky. Generál Waldemar Skrzypczak a světoví bankéři totiž předevčírem došli k závěru, že budoucí polská vláda bude muset zbrojní nákupy přehodnotit a zrušit, jinak hrozí kolaps polské ekonomiky. 

Ve zbrojních obchodech podle generála Skrypczaka jde o hodně – 1000 tanků a 600 houfnic z Jižní Koreje, rakety HIMARS a vrtulníky Apache z USA, a válečné fregaty Miecznik. To vše je prý úplně zbytečné, protože Rusko, než se vzpamatuje z Ukrajinské války, aby někomu hrozilo, tak uplyne hodně času. Podle bankéřů mají polské vojenské nákupy hodnotu 1,7 bilionu PLN (8,67 bilionu CZK) a 2/3 z této částky představují dodatečné a provozní výdaje. Polské HDP za rok 2021 přitom představuje 16,8 bilionu CZK. Česká Černochová a její nákupy jsou na tom podobně.

Těsně před úderem raket na Polsko se k válce na Ukrajině vyjádřila Marie Le Penová takto: Člověk by musel být být velmi naivní, aby si myslel, že ukrajinská vítězství mohou ukončit válku… Věřím, že tato válka musí skončit, a myslím si – prezident to také řekl před několika týdny – že řešením je diplomacie, ne vojenská síla…..Domnívám se, že zbraně, které dodáváme na Ukrajinu jenom prodlužují válku, a obávám se, že jelikož dodáváme zbraně, tak už ve skutečnosti nehledáme žádné politické řešení. Takže vidíte, podle Le Penové  je smyslem každé operace vrtěti Putinem, tvářit se, že jsme pro mír, ale podporovat válku, aby k míru nedošlo. 

České předsednictví EU utržilo další porážku. 43 miliard EUR (1 bilion CZK, 1/8 hodnoty polských zbrojních nákupů, a 1 zbrojní nákup madam Černochové) se mělo z rozpočtu EU použít na zřízení Fondu na rozvoj výroby a vývoje čipů v Evropě! Byl to hlavní cíl České vlády Petra Fialy, a podle něj se měl do  1. prosince prosadit tzv. zákon EU o čipech, díky kterému by všechny země EU mohly z fondu rovnoměrně čerpat miliardy na novou čipovou ekonomiku. Zákon prý nebude, protože Západ EU, jmenovitě Francie a Německo se domluvily, že továrny na čipy se v Evropě budou výhradně stavět v Západní Evropě! Jak vidíte – čeští EURO-Hujeři zase naletěli Bruselským Eurokratům. Ovšem, když Černochová zruší svoje zbrojní nákupy, nemusíme v Bruselu žebrat o dotace na výrobu čipů, a můžeme konečně místo montoven investovat do mozkoven. Místo bilionu na zbraně, bilion na čipy! Že to Piráty nenapadne, že?

Generál Šedivý včera pozdě večer řekl, že výbuch rakety v Polsku je připomenutí, že válka je (Česku) opravdu blízko. Tak držme míru palce, ať nás do ní někdo nezatáhne.

Je 03.14 středa  16. listopadu a Gargamelova analýza je hotova. Všem moc děkuji za pomoc i dary. Analýzy vznikají právě díky Vám, a snad tomu bude tak i nadále, i přes současnou krizi.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář