MAP 2125 Šok! Putin se směje: Ukrajinská tajná služba na kurském bojišti rozprášila vlastní prapor válečných dronů své elitní 21. brigády vyzbrojené stovkami západních obrněnců. Rusové situaci, kdy ukrajinské drony nemohly létat, dokonale využili a takřka celou novou ukrajinskou brigádu i s jejími západními obrněnci za miliardy EUR zničili! Za vším je prý pokus kyjevských papalášů zlikvidovat svědky korupce, tvrdí obyčejní ukrajinští vojáci.

(1) Existují dva způsoby, jak může demokracie úspěšně vést velkou a vleklou válku, jakou nyní vede Ukrajina. Způsob historicky osvědčený USA – okamžité zvýšení životní úrovně a sociálních jistot prostých zaměstnanců, (Roosevelt), a postup ověřený ve Velké Británii – pevný a po válce splněný slib znárodnění bank, dolů, železnic a energetiky, a zavedení všeobecné zdravotní a sociální péče, (Churchill). A existují dva způsoby, jak demokracie velkou a vleklou válku s určitostí prohraje. Fialův – vše před volbami slíbit, a pak se lidem vysmát, a učinit pravý opak. A Zelenského – nahnat násilím lidi do války, a když už jsou na frontě, rozprodat jejich zemi korupčníkům, oligarchům a cizincům. 

V českých médiích se zprávy popírající, že Zelenskyj prodává ukrajinskou půdu cizincům, jenom hemží. Prý jde dokonce o dezinformace šířené maďarskou provládní tiskovou agenturouLeč, opak je pravdou. Jak včera zveřejnila oděská média v obsáhlém rozhovoru s Julií Tymošenkovou, náčelnicí parlamentní strany Baťkivščyna, – Tymošenková podala k ústavnímu soudu Ukrajiny stížnost proti “náhle v noci přijatému zákonu” o rozprodeji milionů hektarů ukrajinské státní půdy bohatým cizincům. A Tymošenková včera výrazy opravdu nešetřila: “Naši farmáři jim nejsou schopni konkurovat. Je nespravedlivé, že v dobách tak brutální agrese, kdy Ukrajinci brání každý kousek své země, se státní úřady svévolně rozhodly prodat miliony hektarů zemědělské půdy.“. Podle Tymošenkové nejsou nyní ukrajinští farmáři sloužící většinou na frontě schopni při prodeji zemědělské půdy finančně konkurovat spekulantům s půdou a mezinárodním oligarchickým strukturám, a Tymošenková proto navrhuje, prodej půdy zakázat, a povolit, až  5 let po skončení války. 

Opačnou politiku než Zelenskyj nyní na Ukrajině provádí chytrý Putin. Ten už v létě pověřil své oblíbené kozácké atamany Vodolackého a Židkova, aby na Ukrajině mezi zemědělci šířili, že po válce dostanou na nových ruských územích  půdu, zvířata, koně, stroje i hnojiva zadarmo, aby se mohli stát novými “Záporožskými kozáky”,  “jádrem budoucí bohaté ruské polovojenské multikultury” ve venkovských oblastech jižní Ukrajiny. (Podrobně v MAP 2050.) Na Ukrajině tak nyní soutěží dvě politické koncepce. Plán Zelenského oligarchie, rozprodat bohatství Ukrajiny západnímu kapitálu, namastit si své vlastní kapsy, a odsoudit ukrajinské farmáře přeživší válku s Gosudarem k postavení nemajetných peónů ve své vlastní zemi. A plán Putina, nalákat ukrajinské farmáře na příděly půdy do osobního vlastnictví, vstupem do Záporožského (rusky multikulturního) kozáckého bratrstva, a za slib věrnosti Rusku. 

Že Zelenského rabiácká politika na jižní Ukrajině selhává, je zřejmé ze zpráv tamních médií. Včera v Oděse na místním městském trhu rozzuřený srocený dav zahnal mobilizační komisaře, kteří se na trh vypravili ulovit na frontu nové vojáky, na policejní stanici, a vynutil si osvobození zmobilizovaných. Tento týden v Oděse neznámá individua popravila “velitele dobrovolných pomocníků mobilizačních komisařů”. Ukrajinci houfně navádějí ruské drony na ukrajinské cíle. (Viz jen za posledních pár dní: Případ 1. Případ 2, Případ 3, Případ 4.  A po celé Ukrajině se jako lavina šíří mladí Putinovi špióni, kteří o nocích podpalují vojenská auta, vypalují elektrické transformační stanice, a zapalují zabezpečovací a rozvodné skříně ukrajinských železnic. Kyjevská tajná služba SBU jich lapá desítky v jediném městě denně. A pak ventiluje stále stejný příběh. Mladé Ukrajince, chtivé peněz, napálil nějaký prohnaný ruský špion na Telegramu. Že toho mladí Ukrajinci se svým prohnilým režimem už mají dost, je ovšem vzhledem k rostoucímu počtu žhářských útoků mnohem pravděpodobnější. Tak jako “sňatkovému podvodníkovi” Fialovi klesly preference, jakmile všem jeho vdavekchtivým voličům došlo, že jen sliboval, ale plnit nehodlal. I Zelenského slibům už věří jenom Fiala a jeho parlamentní parta. O tom, že je na Ukrajině velmi napjatá nálada svědčí i apel ukrajinské tajné služby HUR ze 24. října, ve kterém se občané důrazně varují, aby si dali “bedlivý pozor” na připravovaná protestní setkání “nepřátel Ukrajiny”, která “moskevští špioni” v nejbližší době chystají v Kyjevě, Oděse, Dněpropetrovsku, a v dalších velkých městech, a aby se jich neúčastnili, nebo proti nim bude okamžitě použito liter Stanného práva. Neuvěřitelná věc se pak stala 25. října v Poltavě. Zelenskyj nařídil, že každé zastupitelstvo na Ukrajině musí demonstrativně schválit jeho “Vítězný plán”. V Poltavě však došlo k šoku, když se několik poslanců příkazu vzepřelo, a “Vítězný plán” svým hlasem nepodpořilo. Tamní média hlásala : Žádná jednotná podpora Zelenského plánu Vítězství! (Консолідованої підтримки Плану перемоги Президента Володимира Зеленського у Полтавській міськраді не вийшло.) Ono není až tak divu, protože Poltava je 270 tisícové město na východním břehu Dněpru, které leží 150km severozápadně od Pavlogradu, který se už připravuje na kruhovou obranu. Charkov se dá zásobovat dvěma logistickými tepnami Dněpropetrovsk – Charkov, a Kremenčuk – Poltava – Charkov. První tepna bude brzy přeříznuta, a na druhou dojde časem, pokud Zelenskyj nekapituluje. Zdá se, že bohatí poltavští politici i občané si už uvědomují, že fronta, a tím zničené vlastní byty, domy i majetky, může potkat i je. Vítězný plán nepodpořili v Poltavě ani místní šéf Zelenského vlastní partaje, ani hlavní představitelka tamní probruselské opozice. 

(2) Perlička na konec : Včera se Putin chlubil, že před dvěma týdny ruská 155. brigáda námořní pěchoty perfektním manévrem obklíčila 2000 ukrajinských vojáků severně od Sudži na kurském bojišti, a teď se už obkličovací smyčka na ploše 6 x 15 km nelítostně stahuje. Co Putin neřekl, přiznala včera ukrajinská média. Na vyproštění obklíčených ukrajinských vojáků vyslala kyjevská Soldateska elitní 21. mechanizovanou brigádu, kompletně vyzbrojenou západními zbraněmi. 10 švédských tanků Strv-122, všechny zbylé německé Leopardy, 50 těžkých švédských obrněných vozidel CV-90, a 100 polských obrněných Rosomáků, a houfy pěchoty se přemístilo na bojiště a chystalo se udeřit. Když tu se na brigádu vrhla kyjevská tajná policie a zatkla a odvlekla jednoho ze dvou klíčových vojáků brigády, “slavného programátora dronů”  Эдуардa С, který je považován za jednoho z nejlepších ve svém oboru.  Prapor úderných a průzkumných dronů 21. brigády měl tyto speciální programátory dronů jen dva, a to byl také nejnižší možný počet, aby prapor dronů mohl vést válku dronů, a ničit ruská obrněná vozidla, děla, a operátory protitankových raket. Rusové ukrajinské neschopnosti vést válku dronů okamžitě využili a brigádě, která podle oděských médií” bojuje na nekritičtějším místě fronty, zasadili tvrdé údery vlastními drony. Ukrajinské tajné policii se tak zadařil husarský kousek, na který by byl pyšný i ten nejlepší ruský Specnaz, rozvrátila průlom obklíčení i celou elitní brigádu. 

Velení 21. brigády se už několik dní domáhá, návratu klíčového programátora ze zadržovací basy do boje, leč marně. Programátor dronů Эдуард С, který se dobrovolně přihlásil na frontu, je obviněn, že zmanipuloval oděské mobilizační počítače, a několika stovkám lidí umožnil na falešná povolení a za úplatu vycestovat z Ukrajiny. Případ je to podivný, protože Эдуард С byl na začátku války zmobilizován a stal se příslušníkem vojenské mobilizační správy v Oděse, a jeho prací bylo vkládání dat, která dostával od svých nadřízených do celostátního počítačového systému. Všichni jeho nadřízení byli pro obrovské úplatkářství propuštěni, ale až mnohem později, když už Эдуард С na vlastní žádost programoval drony na frontě. Podle médií nejsou proti Эдуардy С žádné důkazy, všichni zadržení podvodníci, kteří si měli od Эдуардa С koupit falešná potvrzení, nakonec odcestovali z Ukrajiny na úplně jiné identity i doklady, a vše nasvědčuje tomu, že obrovský korupční skandál, který nyní na Ukrajině propukl, a podle kterého se desítky tisíc bohatých a vlivných Ukrajinců úplatky vyplatily z mobilizace má skončit obžalobou Эдуардy С, který většinu času dobrovolně strávil na frontě, aby se celý případ podvodů s mobilizací rychle zametl pod koberec. Podle médií jsou všichni propuštění zaměstnanci i jejich mobilizační klienti bohatí a vlivní a nikdy nebyli na frontě, kdežto Эдуард С je chudý, a dobrovolně slouží na frontě. 

Co dodat? Už aby válka skončila. 

Je neděle 27. října 05.16 ráno. Děkuji za maily. Poslední analýzy byly zatím náročné na hledání detailních informací a na uvádění jejich zdrojů. Na maily proto budu odpovídat až po víkendu. Jsem už konečně zdráv, takže zítra další analýza. děkuji všem, za úžasnou podporu. Mějte se krásně.

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Ve středu 23.10. jsme na Protiproudu s Petrem Hájkem rozebírali korespondenční volby a nejnovější válečné události na Ukrajině a na Blízkém východě. Pořad najdete zde

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2124 Velká porážka Ukrajiny. Fronta prolomena, Ukrajinci prchají. Hrozí velká obklíčení. Kyjev urychleně buduje novou obrannou linii 150 km západně od linie fronty! Ukrajinci poprvé přiznali, že bojovat s Rusy ve městech jim přináší větší ztráty než jim sami způsobí!

Rusové včera na několika místech prolomili frontu, rychle postupují vpřed, a obkličují velké ukrajinské formace. Na některých místech fronty se zdá, že se už ukrajinská obrana rozpadá. V Kyjevě večer zavládla panika a tamní politici začali vyzývat k okamžitému vybudování kruhové obrany velkých měst, která leží na přímce Dněpropetrovsk – Charkov. Města, která se mají okamžitě opevňovat přitom leží okolo 100 km severozápadně od čelních obrněných kolon generálů Mordvičeva a Kuzovleva, které včera synchronizovaně prolomily frontu. Celou novou situaci, pro přehlednost nejprve rozebereme na mapách. 

Včerejší mnohačetný ruský průlom fronty jižně od Pokrovska vyvolal paniku jak mezi nižšími ukrajinskými frontovými veliteli, tak mezi vysokými kyjevskými politiky. Ti vyzvali k okamžitému vybudování kruhové obrany ukrajinských měst na východním břehu Dněpru, a to na linii Dněpropetrovsk (1 milion obyvatel), Pavlograd (100 tisíc),  Izjum (45 tisíc). Na mapě tuto novou linii ukrajinské obrany znázorňuje žlutá šipka. Linie se zatím nachází 100 až 150 km od současné fronty. 

 

Rozhraní mezi ruskými operačními slupinami generála Mordvičeva a Kuzovleva je označeno černou přímkou. 150 km severozápadně od konce a ve směru černé šipky leží velkoměsto Dněpropetrovsk. Zelená úsečka měří 38 km a má jediný účel, znázornit měřítko mapy. Červené tlusté šipky jsou včerejší odpolední útoky vojsk generála Kuzovleva. Prostřední šipka znázorňuje průlom do hloubky 8 km za jediný den. Červená úzká šipka v horní části mapy je včerejší večerní průlom generála Mordvičeva, kterým defacto obklíčil zbytky několika ukrajinských brigád v tmavě-modrém kole. Žluté šipky jsou předpokládané osy dalšího postupu ruských vojsk, které vytvoří několik kotlů. Pokud Ukrajinci nestihnou prchnout, může jich být obklíčeno až 30 000. Podle zpráv místních ukrajinských médií z prostoru bojů – útěk z obklíčení už začal. Podrobně v textu analýzy. 

Druhá mapa zachycuje prostor označený na předchozí mapě tmavě-modrým kruhem. Jak vidíte ruské jednotky včera ve vesnici Новоселидівкa přeřezali poslední zásobovací cestu pár tisícům Ukrajinců, kteří se brání přitisknuti k přehradní nádrži na jihu. Velitel části krajinských vojsk ve vznikajícím pytli známý jako “Мучной” včera místním novinářům z Pokrovska (20 km severně od mapy) přiznal, že už vydal svým podřízeným svévolně rozkazy k okamžitému ústupu z pytle, protože Rusové mají obrovskou převahu, zásobovací cesty jsou přeříznuty, a on “Мучной” si nehodlá vysloužit vyznamenání, tím že zbytečně obětuje své chlapy v marném boji. 

Na třetí mapě vidíte situaci v Obklíčeném městě Selidove (24 000 obyvatel). Město je 8 km severně od předchozí mapy. Včera večer poslední zbytky ukrajinských obránců město opouštěli bažinatým údolím řeky Solona, která město dělí na jižní a severní část. Na mapě jsou krásně vidět panelová sídliště města, zbytek města tvoří různé nízké domky. Ukrajinský generál  Ihor Romaněnko, který ještě loni v prosinci věštil v českých médiích Rusům velké ztráty díky moderním západním zbraním a letadlům, včera přiznal, že obrana Selidova se zhroutila a po pádu Vuhledaru, a celé fronty nezbývá Ukrajincům, než se stáhnout do aglomerace Pokrovsk-Myrnohrad (150 tisíc obyvatel, 15 km severozápadně od Selidove), a tam se pokusit Rusy vyčerpat. 

Ukrajinská média z Pokrovska už přestala, na rozdíl od kyjevských médií, zastírat pravdu o absolutní ruské převaze na doněckém bojišti. Krom generála Romaněnka, a velitele “Мучной” včera citovala i známého válečného experta “Сергійe Згурецьe“, který vystudoval Harvardskou universitu, a často vystupuje pro Rádio Svobodná Evropa(!). Expert Zgurets včera přiznal, že ukrajinská armáda nedokáže ve městech bojovat s Rusy, a že ztráty v městských bojích jsou 1 ku 1, což si Ukrajina už nemůže dovolit. Zgurets je tak prvním ukrajinským expertem, který pochopil, že taktika vyvinutá ruským generálem Mordvičevem letos na jaře, vytvořit absolutní převahu na úseku bojiště v dronech, letectvu a dělostřelectvu je neporazitelná, a po vyčerpání ukrajinské obrany stačí vyslat několik dvojic vojáků, aby město obsadili. 

Zprávy z Pokrovska přinášené tamními médii hovoří, že ve městě zůstává 11 000 obyvatel, kteří nehodlají zatím prchnout. A že se město opevňuje. Jeho ulice jsou však až na pár důchodců, kteří shánějí vodu a jídlo pusté. Ve městě je vypnuta elektřina a netopí se. Žádní vojáci, kteří by připravovali jeho obranu, však vidět nejsou. (Kanál místní televize z města zde) Podle médií z Volyně se zdá, že důvodem podivné absence ukrajinské armády v aglomeraci Porkovsk-Myrnohrad, bude nedostatek vojáků, kterému Ukrajina čelí. Média Volyně, srdce hnutí Bandery, totiž podobně jako východní ukrajinská média začala brojit proti vládě a mobilizaci, a včera varovala Volyňany, aby si v příštích dnech dali pozor, protože kyjevští komisaři hodlají na Volyň uspořádat loveckou výpravu, zřídit zátarasy a uzávěry, a ulovit nové vojáky. Když volyňská média takto varují tamní Banderovce, aby si v příštích dnech dávali pozor na mobilizační komisaře,  je jasné, že už nikdo za Zelenského režim dobrovolně bojovat nechce. Ukrajinská mobilizace skončila letos v létě naprostým nezdarem. Na frontě tak už nemá, kdo bojovat. Proto nyní Rusové rychle obsazují velká města o 10 nebo 20 tisících obyvatelích. 

Situace v Kyjevě po včerejším průlomu fronty nabrala grady, a poslankyně Bezuglá a další, začali požadovat vybudování kruhové obrany velkých měst na linii Dněpropetrovsk – Pavlograd-Izjum-Charkov. V Kyjevě je tak jasné, že Rusové brzy postoupí o dalších 150 km na severozápad, a bude hrozit obklíčení Charkova. Rozpad ukrajinské fronty v posledních dnech je tak rychlý, že se můžeme do vánoc dočkat ještě velkých překvapení. 

Dnes v noci začal očekávaný Izraelský útok na Irán. Podle nočních hlášení Izrael zatím útočí pouze na vojenské cíle. Očekává se, že útoky budou pokračovat. V noci na dnešek o útocích nejlépe informoval Al Džazíra. Její on-line aktualizaci najdete zde. Izraelský Y-net-news, najdete zde

Je sobota 26. října 05.16 ráno. Děkuji za maily. Poslední analýzy byly zatím náročné na hledání detailních informací a na uvádění jejich zdrojů. Na maily proto budu odpovídat až o víkendu. Jsem už konečně zdráv, takže zítra další analýza. děkuji všem, za úžasnou podporu. Mějte se krásně.

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2123 Další projev fialové deformace ČR. Španělští soudci i politici mají značně nižší platy než jejich české protějšky, ale nikoho tam ani nenapadne, že by tím byla ohrožena tamní demokracie!

Vládnoucí čeští politici jsou brutálně nenažraní a zase si hodlají zvýšit platy. V dnešní analýze proto na několika přesných srovnáních jejich nenažranost podrobně vysvětlíme. 

(1) Tabulka první – ukazuje, že čeští politici si jako politici jediné země zvyšují své mzdy více, než stoupají ostatním občanům. Nenažranost českých fialových politiků ve srovnání s jejich Euro kolegy je tak zřejmá.

  • Německo      – Poslanecký plat 2014   = 206 300 CZK   Plat 2025 = 280 675         Nárůst = 136%
  • Německo      – Průměrný plat 2014     =    67 323 CZK   Plat 2024 = 104 688          Nárůst = 156%
  • Česko            – Poslanecký plat 2014    =   55 900 CZK    Plat 2025 =  109 500        Nárůst = 196%
  • Česko            – Průměrný plat 2014      =   25 768 CZK    Plat 2024 =  45 854           Nárůst = 178%
  • Portugalsko – Poslanecký plat 2014    =   95 375 CZK    Plat 2025 =   97 300          Nárůst = 102%
  • Portugalsko – Průměrný plat 2014      =   24 700 CZK   Plat 2024 =   41 000          Nárůst = 166%
  • Španělsko    – Poslanecký plat 2014    =   70 325 CZK    Plat 2025 =   80 900          Nárůst = 115% 
  • Španělsko    – Průměrná mzda 2014   =   47 620 CZK    Plat 2024 =   56 250 (*2)  Nárůst = 118%
  • Francie         – Poslanecký plat 2014    =   177 500 CZK  Plat 2025 =   190 925         Nárůst =  108%
  • Francie           – Průměrný plat 2014      =    64 925 CZK  Plat 2024 =   82 900           Nárůst =  128%                       

Velmi zajímavě je vypočítán plat francouzského poslance, jeho základem je průměrem nejnižšího a nejvyššího platu francouzských státních zaměstnanců kategorie “Hors-échelle”, (Mimo stupnici.). Jde o nejvyšší státní zaměstnance Francie s nejvyšší odpovědností. 

(2) Španělsko je bohatší něž Česká republika, přesto mají jeho politici i soudci nižší platy než jejich čeští kolegové, a tamní Nejvyšší soud na rozdíl Ústavního soudu ČR v této skromnosti a poctivosti nevidí žádné ohrožení existence právního státu v zemi.

Ekonomika Španělska je silnější než česká. HDP na hlavu letos činí podle MMF 34 045 US, kdežto ČR jen 31 700 USD. Oficiální průměrná mzda ve Španělsku je nyní 56 000 CZK, (technicky byla v roce 2022, protože tamní statistický úřad ji zveřejňuje vždy až dva roky zpětně). Podle profesionálních odhadů je však letos už 67 750 CZK. V ČR je od poloviny léta průměrná mzda jen 45 854 CZK a dosahuje tak jen 68% výše průměrné španělské mzdy. Samozřejmě, že Španělská ekonomika roste, v roce 2023 +2,5% HDP, letos + 2,4%, kdyžto díky Fialovi česká ekonomika stagnuje +0.2% loni, +0.7% letos

Jakmile se však podíváme na platy španělských politiků a soudců zmrzne nám úsměv ještě víc, protože hned bude jasné, co jsou čeští parlamentní politici za sprosté syčáky. 

Plat španělského poslance a senátora je jen 80 900 CZK, tedy 120% platu průměrného Španěla. Plat českého poslance plánuje Fiala navýšit na 109 500 CZK, tedy na 239% platu průměrného občana ČR! Předsedkyně Parlamentu o třetinu bohatšího Španělska, (dle průměrné mzdy), Francina Armengol má plat jen 169 400 CZK, kdežto oba čeští Tchajwanci ve stejné funkci Pekarová-Adamová a Vystrčil mají dostat od Fialy naděleno 294 000 CZK, a to už teď mají 274 000 CZK.  Předsedkyně Armengol bere za svou službu španělskému lidu jen 250% platu průměrného Španěla, kdežto oběma českým Tchajwancům má být za jejich letité škození českému lidu naděleno 642% platu obyčejného průměrného Čecha. Obdobně nižší jsou i platby dalším funkcionářům španělského parlamentu, viz kompletně zde. 

Ústavní soud ČR nedávno zrušil zmrazení platů soudců, a tím i politiků. Argumentace soudu je shrnuta zde soudem samotným. A mimo jiné se v ní argumentuje “existencí jakých si limitů pro možnost zákonodárce platy soudců omezovat, a to s ohledem na soudcovskou nezávislost. Ta je podstatnou náležitostí demokratického právního státu”. Tato argumentace soudců českého Ústavního soudu je sice teoreticky i obecně přijatelná, ale jakmile srovnáme platy španělských a českých soudců, hned nám bude divné, že ve Španělsku mají soudci relativně malé platy, ty mohou být omezovány, a nikomu to v této demokratické zemi nepřipadá divné, a ohrožující demokracii. 

Základní plat nejnižšího španělského soudce bez soudní praxe je 439 000 ročně, (17 560 EURO ročně). Tento plat, jako plat každého španělského soudce může být státními orgány zvýšen až o +15%, pokud při své práci překročili očekávanou “soudní produktivitu” o 20%, a nebo snížen o 5% pokud mají “očekávanou soudní produktivitu” nižší než 80%. Základní český soudce je na tom už teď, před zvýšením platů, které nařídil Ústavní soud značně lépe. Jakmile navleče okresní soudní talár nejnižší úrovně, má hned plat 1 200 000 ročně, a pokud nepovýší dosáhne na konci své okresní kariéry krásného platu 2 062 800 CZK, který odpovídá platu 82 512 EUR ročně. Plat průměrného španělského soudce se pohybuje okolo 50 až 60 tisíc EUR ročně. Ve Španělském soudnictví je však na rozdíl od českého velmi složitý systém příplatků – viz zde, a sami tamní novináři varují, že platy soudců se těmito příplatky značně liší, ale plat soudce Nejvyššího soudu prý představuje až 120 000 EUR ročně, (250 000 CZK měsíčně). Pro srovnání plat českého vrchního soudce před zvýšením může dosáhnout 209 400 CZK, a ústavního soudce 234 400. (Kompletní tabulka pro platy španělským soudcům zde.) (Pro platy českých soudců před zvýšením zde.)

Pro posouzení vlivů platů soudců na jejich nezávislost, je zřejmé, že španělský nejvyšší soudce si může vydělat až 369% španělského průměrného platu, a není tím ohrožena španělská demokracie, kdežto plat českého nejvyššího a ústavního soudce ve výši 457% respektive 512% českého průměrného platu už ohrožuje demokracii v ČR a musí být zvýšen. Srovnání nižších soudců je pro ČR ještě smutnější. Průměrný španělský soudce si podle tamních médií vydělá asi 55 000 EUR ročně, a to představuje 169% průměrného ročního španělského platu 32 500 EUR, kdežto nejnižší český soudce s nejnižším možným platem si vydělá 100 200 CZK měsíčně, to představuje 219% platu průměrného Čecha, a Ústavní soud v tom vidí ohrožení demokracie! 

Pracující Španělé tedy mají vyšší průměrné platy než pracující Češi, ale platy jejich soudců jsou buď nominálně, a nebo aspoň v poměru k průměrnému platu značně nižší. Zajímavé však je, že platy španělských soudců závisí také na jejich očekávané výkonnosti. Platy španělských soudců a politiků a růst výkonnosti jejich ekonomiky a vyšší životní úroveň než v ČR ukazují, že jejich nižší platy nemají vliv na španělskou prosperitu i právní stát a demokracii. 

Ve středu 23.10. jsme na Protiproudu s Petrem Hájkem rozebírali korespondenční volby a nejnovější válečné události na Ukrajině a na Blízkém východě. Pořad najdete zde

Je pátek 25. října 04.46 ráno. Děkuji za maily. Poslední analýzy byly zatím náročné na hledání detailních informací a na uvádění jejich zdrojů. Na maily proto budu odpovídat až o víkendu. Jsem už konečně zdráv, takže zítra další analýza. děkuji všem, za úžasnou podporu. Mějte se krásně.

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2122 Ukrajinští experti včera přiznali, že celý Západ není schopen bez moderních čínských komunikačních sad produkovat drony! Západní drony jsou prý navíc několikrát předražené! Co na to Fiala a Černochová?!

(1) Ukrajina hodlá kráčet ve stopách III. říše a zmobilizovat do boje proti Rusům svou mužskou populaci starší 14 let. 

Kyjevská Soldateska už musí opravdu hrabat z posledního, protože ukrajinští politici začali včera nahlas uvažovat o rozšíření branné povinnosti i pro děti staré 14 nebo 16 let. Vlivní představitelé Zelenského režimu Ivan Tymochko a Roman Kostenko včera přiznali, že vzhledem ke špatné situaci na bojišti bude Ukrajina muset urychleně mobilizovat i další mladé muže z ročníků, které dosud nepodléhaly mobilizaci. Současný mobilizační věk na Ukrajině je 25 let, a do letošního dubna byl 27 let. Letošní rozšíření mobilizace o dva ročníky narozené koncem 90-tých let teoreticky rozšířilo mobilizační kontingent Ukrajiny o 400 000 nových potenciálních vojáků. (Viz graf ukrajinské porodnosti dole.) Od tohoto čísla bude nutno odečíst 20%, protože tito Ukrajinci se ještě narodili a dospívali na nynějších nových ruských územích, které v roce 2014 ovládli ruští separatisté a tzv. “moskevští zelení mužici”, a jejich draft tak není nyní v silách kyjevského režimu, ale pouze v moci moskevského Gosudara. Dalších 20% bude z různých důvodů nezpůsobilých službě, a dalších nejméně 10% už ze země uteklo. Reálně tedy letošní dubnové rozšíření mobilizace o dva ročníky přineslo Ukrajině jen 200 000 nových potenciálních vojáků, a to se z nich ještě většina někde skrývá, a nebo se pod různými “legálními” příčinami vojenské službě vyhýbá.

Graf porodnosti na Ukrajině od roku 1990. (Zdroj)

Včerejší přiznání o nutnosti mobilizovat do války proti Gosudarovi i ukrajinskou mládež a děti ukazuje na obrovské problémy, kterým ukrajinská armáda čelí: 

  1. Letošní kontingent 3 ročníků, které letos nově podléhají mobilizaci, (jeden věkem dorostl, dva byly zákonem povolány), představuje 300 000 nových duší, které letos mohl Zelenskyj prostřednictvím Gosudara poslat na věčnost. Leč, jak včera potvrdili jeho vlivní stoupenci Tymochko a Kostenko, roční oběť 300 000 nových duší k zastavení Gosudara nestačí. A protože příští rok bude bez dalšího snížení mobilizačního věku k dispozici jen jeden ročník, a tak nedostatečný počet 100 000 duší, je třeba opět snížit mobilizační věk. 
  2. Z přiznání Tymochka a Kostenka je zřejmé, že Ukrajina potřebuje každý rok nejméně 300 tisíc nových vojáků, aby je obětovala na frontě a zpomalila tak ruský postup. Tyto vojáky je však třeba získat z dosud nemobilizovaných ročníků. Ukrajina tak musí každý rok o dva ročníky snížit mobilizační věk. Příští rok musí přijít na řadu ročníky věku 24 a 23. V roce 2026 ročníky věku 22 a 21. A v roce 2027 ročníky věku 20 a 19. Pak ovšem už nebude, kde brát, a lze se jen začít opičit po předchozím vůdci, který se opovážil vtrhnout do Ruska. 

Hitler v dubnu 1945 dekoruje Železnými kříži poslední obránce Berlína. Vlivní Ukrajinští politici včera přiznali, že diskutují o snížení mobilizačního věku na 14, respektive 16 let. Podobnost životních osudů Hitlera a Zelenského tak možná nabere vskutku tristní shody. 

Ukrajinská mužská populace ve věku 15 až 25 let nyní představuje cca 1 728 000 mužů. Jakákoli větší redukce tohoto počtu bude pro budoucí vývoj Ukrajiny smrtelná, protože další ročníky jsou ještě mnohem méně populačně silné, od zahájení války ani poloviční. (Viz graf.)  Pomineme-li socioekonomické důsledky povolání těchto mužů do války, je jisté, že redukce jejich počtů na ruském válčišti bude hrát do karet hlavně Putinovi. Jakmile Ukrajina část těchto mužů ztratí, (smrt na bojišti, invalidita, útěk do zahraničí), dojde k další značné redukci porodnosti, a tím k neschopnosti vytvořit nějakou příští novou ukrajinskou armádu. Ukrajina se tak stane státem s velmi malou a velmi starou populací, a přestane mít schopnost ohrožovat Rusko. Putinova strategie, kterou jsme analyzovali už před rokem, spočívá v přednostní likvidaci co nejvyššího počtu Ukrajinců na relativně statické frontě, spíše než v obsazování území, a podle včerejšího vyjádření vlivných Zelenského stoupenců Tymochka a Kostenka nese své plody. Putin se nedávno lakonicky vyjádřil k možnému míru na Ukrajině slovy, že neví, kdy válka skončí. Jeho cílem je srazit Ukrajinu tak hluboko, aby přestala pro Rusko představovat hrozbu. A jedna z nejjistějších cest, jak tohoto cíle dosáhnout, je na válčišti maximálním možným způsobem redukovat ukrajinskou mužskou populaci. Po včerejšku se zdá být jisté, že část vlivných Zelenského stoupenců je rozhodnuta, Putinovi dosažení jeho cílů v maximální možné míře usnadnit. Snad nejnebezpečnější ze všeho jsou nápady, některých ukrajinských politiků, že o věku mobilizovaných vojáků by napříště neměly rozhodovat zákony, ale jen vojenští generálové

(2) Ukrajina ani Západ nejsou absolutně schopny vyrábět drony, přiznali tamní experti. 

Válka se už táhne třetím rokem, a celý kolektivní Západ nebyl za celou tu dobu schopen vybudovat ucelený výrobní řetězec na výrobu válečných dronů. Ba co víc, podle jednoho z největších ukrajinských expertů na výrobu válečných dronů Andreje Lipovy, (Андрій Липовий), je výroba na Ukrajině nejrozšířenějšího čínského vojenského dronu Mavic, nebo jeho ukrajinské kopie, naprostý ekonomický nesmysl. Lipovy včera přiznal, že na Ukrajině vyrobený Mavic, kterého se používají desetitisíce, by stál nejméně 2 krát více, než je jeho čínská pořizovací cena. Nejhorší podle Lipového však je, že i kdyby se na Ukrajině rozjela masivní výroba dronů, jak je běžné v Číně, stále je nebude možné bez čínských komponentů vyrábět, protože třeba celá komunikační sada pro spojení dronu a jeho operátora, bez které jsou drony k ničemu, se vyrábí v dostatečné kvalitě a kvantitě pouze v Číně, a nikdo na celém kolektivním Západě nebyl tuto schopen tuto komunikační sadu začít masově vyrábět!! Podle experta Lipového cena komunikační sady dronu a operátora představuje 30% jeho celkové ceny, a dokud nikdo na Západě, stejně jako Číňané neinvestuje obrovské prostředky do výrobního řetězce produkujícího komunikační sady pro vojenské drony, nebude se možné závislosti na Číně nijak zbavit. 

Z přiznání experta Lipovy, v kombinaci s přiznáním dalšího ukrajinského experta, velitele praporu úderných dronů Ukrajiny “Achiles” Jurije Fedorenka, navíc vyplývá, že ruský REB obecně ničí více “čínských” dronů v Ukrajinských službách, než je tomu naopak. A tudíž tedy, Rusové nejspíše od Číňanů dostávají přesné údaje o technologických možnostech komunikačních sad dronů nakupovaných Ukrajinci v Číně, a dokáží je tak lépe likvidovat. Ukrajinský dron, který není určen k provádění sebevražedných úderů má podle experta Fedorenka značně kratší životnost, necelý týden, než jeho ruský protějšek. Expert Lipovy potvrdil, že Rusové se soustřeďují na masovou unifikovanou produkci modifikovaných dronů sestavených z velké části z čínských součástek, které jsou dostatečně kvalitní, kdežto ukrajinská i celá západní produkce je roztříštěná mezi řadu dodavatelů, takže výsledkem je doslova “Zoopark” různých typů dronů, a různých naváděcích sad k jejich obsluze, který klade značné nároky na velikost logistiky i výcvik operátorů ukrajinských bojových brigád. Ruská sázka na unifikaci spojená v poslední době s unikátní komunikační sadou po optických kabelech, která znemožňuje rušení komunikace ruského dronu s jeho operátorem, tak slaví úspěch. Z přiznání experta Lipovy je zřejmé, že Rusko dokáže na rozdíl od Ukrajiny a celého Západu vyrábět drony v masivních sériích, a ještě vyvinulo jejich nerušitelnou komunikaci. Podobně jako ve výrobě mobilů a další elektroniky, aut a elektromobilů, i oblasti dronů Čína ovládla svět, a Západ přes neustálé kecy jeho úřadujících politiků odmítá pochopit, že jedině obrovské investice do pokročilých technologií a do masivní produkce technologicky špičkových produktů jsou záchranou evropské prosperity. Celá neschopnost Fialova kabinetu i všech jeho patolízalů se opět krásně odhalila v nejnovější závislosti na Číně. Bez jejích produktů – dronů – by už bylo po ukrajinské armádě! Komické, při všech vyhlášeních Lipavského, Pávka a Fialy, jak se Číně srdnatě postaví, že? 

Ve středu 23.10. jsme na Protiproudu s Petrem Hájkem rozebírali korespondenční volby a nejnovější válečné události na Ukrajině a na Blízkém východě. Pořad najdete zde

Je čtvrtek 24. října 04.22 ráno. Děkuji všem za pomoc i podporu. Pořad u Hájka jsem natočil s vypětím sil, stejně jako napsal tuhle analýzu. Jdu se zase léčit do postele. Na maily zatím není čas ani síla. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2121 Překvapivé nejdůležitější poselství z probíhajícího summitu BRICS v ruské Kazani. Plus – Pořad na Protiproudu u Petra Hájka.

Různá západní média a tzv. všeznalí liberální komentátoři se nyní předhánějí, jak by Rusko, Putina a skupinu zemí BRICS, kteří se právě sešli v ruské Kazani, co nejvíce pošpinili. Summit BRICS bude v příštích dnech středem světové pozornosti. Dnes se očekává přílet tureckého prezidenta Erdogana, a nový náčelník NATO teflonový Rutte mu k cestě za Putinem dal své požehnání, když oznámil, že Turecko, vážený člen NATO, má plné právo spolupracovat se zeměmi BRICS. Za Putinem do Kazaně zamířil i generální tajemník OSN Gutteres, a v Kyjevě z toho málem všechny zlostí trefil šlak. Putin tak už první den summitu BRICS celému Západu ukázal, že Rusko je ve světě stále populárnější.

Co je však pro Čechy nejzajímavější, je včerejší výsledek setkání indického premiéra Módí a ruského prezidenta Putina. Ze setkání totiž vyplynulo, že indická ekonomika prudce proste, díky levným ruským energiím, zejména ropě a plynu. Ve stejný den si přitom němečtí ekonomové postěžovali, že německá ekonomika krachuje kvůli drahým energiím, zejména ropě a plynu. Jsou tak potvrzeny dvě základní ekonomické rovnice. První: levná elektřina + levný plyn + levná ropa = růst ekonomiky a životní úrovně. A druhá: drahá elektřina + drahý plyn + drahá ropa = ekonomický krach, nezaměstnanost a bída.

Dnes byla analýza jen symbolická, protože jsem včera byl hostem v pořadu u Petra Hájka na Protiproudu. Náš hodinový rozhovor najdete dnes někdy odpoledne na tomto kanálu YT. Přeji Vám příjemný zážitek. 

Je středa 23. října 03.49 ráno. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2120 Generál Mordvičev včera po 30 dnech bojů obklíčil silné uskupení Ukrajinců ve městě Selidove. Analýza operační situace na úseku ruské armádní skupiny “Střed”. Kyjev podle všeho nařídil v dalších bojích proti Rusům aplikovat Hitlerovu taktiku “Festung”.

Ukrajinské město Selidove, (cca 24 tisíc obyvatel), představuje jižní klíč nutný k ovládnutí velké průmyslové aglomerace Pokrovsk-Myrnohrad, (cca 150 tisíc obyvatel). Bitva o celou oblast se rozhořela koncem letošního srpna, kdy ruské jednotky při pronásledování Ukrajinců ustupujících z Avdijivky dostaly všechna tři města na dostřel své polní artilerie. Generál Mordvičev koncem srpna po obsazení předměstí měst Pokrovsk a Myrnohrad nechal své dělostřelectvo zatím obě města ostřelovat a pustošit, a stočil své hlavní úderné kolony směrem na jih, aby nejprve obklíčil město Selidove, a zároveň, aby tímto postupem nebezpečně tlačil do severního boku ukrajinského uskupení, které se tou dobou marně bránilo souběžnému postupu operační skupiny generála Kuzovleva do prostoru města Kurachova. Jakmile Kuzovlev minulý týden dosáhnul předměstí Kurachova, a obklíčil přitom několik set Ukrajinců, kteří nestihli z pytle vytvořeného oběma ruskými vojevůdci včas prchnout, Mordvičev pochopil, že má tím zajištěn svůj jižní bok, a rychle přeskupil své hlavní úderné jednotky z jihu své sestavy do jejího středu, a včera rychle a bez potíží prolomil ukrajinskou obranu severně od Selidova, a vytvořil přímou palebnou přehradu ručními zbraněmi přes poslední Ukrajinci ovládanou cestu vedoucí do města Selidove. 24 tisícové město je tak od včerejšího večera de facto obklíčeno, a podle sdělení hlavy tamní vojenské administrativy se v něm nachází celá ukrajinská bojová brigáda určená k obraně města, a ještě pár rot pěchoty, které musely do města ustoupit pod tlakem Morvičevových úderných kolon.

Celá Mordvičevova obkličovací operace 24 tisícového města Selidove trvala od 28. srpna do 21. října, tedy 56 dní. Kolona obcházející město z jihu při operaci postoupila o 15 km. Kolona ze severu o 10 km. Ukrajincům zbývá z města poslední koridor o šířce 2 km, který vede po náspu 4 proudové dálnice E50 obcházející město ze severu. Z obklíčeného města vede k dálnici dvouproudový přivaděč, který z obou stran lemuje lesní porost o šířce 30 metrů. Jinak je celý koridor v otevřené stepní krajině bez zástavby a porostů. Jakékoli zásobování, a nebo ústup přes tento koridor bude sebevražedná akce. Ukrajinci buď obklíčení prolomí, nebo budou opakovat osud 6. německé armády ve Stalingradu. Na první spodní mapě je stav bojiště k 27.8. 2024, na druhé a třetí pak ke včerejšímu dni. 

První mapa zachycuje výchozí stav obkličovací operace města Selidove dne 27.8.2024. Žlutý kruh vlevo dole je Selidove. Oranžový nahoře je aglomerace Pokrovsk-Myrnohrad. Velké žluté šipky jsou hlavní zásobovací trasy do oblasti vedoucí z města Doněck. V této první fázi Selidovské operace se Mordvičev tlačil na jih, aby přeříznul zásobování ukrajinských vojsk, která se bránila proti postupu generála Kuzoveleva, viz červené šipky. Celou situaci na mapě podrobně vysvětluje naše srpnová analýza MAP 2078. 

Druhá mapa zachycuje výchozí frontovou linii ze 27.8.2024 = žlutá čára, a klíčové napojení dálničního přivaděče na E-50, = červený kruh, který je poslední komunikací v ukrajinské moci. Růžová barva = současné území ovládané ruskými vojsky k dnešnímu dni. Fajnšmekři si mohou zde prohlížet satelitní mapu celého bojiště.

Třetí mapa zachycuje dnešní stav stejného bojiště. Žlutý pentagon = Selidove. Černá čára = přibližné rozhraní ruských operačních skupin Střed generála Mordvičeva a Jih generála Kuzovleva. Oranžový kruh = zlikvidovaní obklíčení Ukrajinci. Žlutý kruh = Ukrajinci přitištění zády k řece v operačním obklíčení. Ruské červené šipky ukazují, že hlavním cílem obou generálů je nyní vyčistit prostor severně od Kurachovské přehrady od Ukrajinců. Zelená linie = území obsazené jednotkami generála Mordvičeva podle jiných ruských zdrojů. Kanál Rybar, jehož mapy, jako tuto, často používám, je poměrně opatrný, a nerad zveřejňuje ruské úspěchy, pokud hrozí, že budou Ukrajinci vytlačeni zpět. V prostoru zelené linie probíhají intenzivní boje, a Ukrajinci se tudy snaží obnovit komunikační linie do Selidove. 

Podle ruských pozdně nočních hlášení oddíly generála Mordvičeva už včera večer po krátkém boji obsadily i centrum města Горняк (10 000 obyvatel), viz na 3. mapě východně od oranžového přeškrtnutého kruhu. Protože celou oblast jižně od Selidovo a severně od Kurachovské vodní nádrže bylo možné zásobovat pouze ze Selidovo, a nebo z Kurachovo, nedá její vyčištění od Ukrajinců Rusům nijak zabrat. Rusové tak brzy obsadí dalších 221 km2 Ukrajiny se dvěma městy velikosti českého Humpolce

Ukrajinská regionální televize z Pokrovska odvysílala včera zajímavou reportáž z města. (Zde video) V reportáži Serhiy Dobryak, náčelník vojenské správy města, nevybíravě vyzval zbylé obyvatele, aby z města prchli, protože ve městě se v zimě určitě nebude topit, a nebude v něm žádná elektřina. Dobryak zbylým Ukrajincům ve městě připomněl, že každý den vidí, jak se město intenzivně opevňuje, (je vidět na videu), a že armádní velení chystá město tvrdou obranou proměnit v ruiny podobně jako Avdijivku i Vuhledar. Každé město Pokrovské oblasti, podle Dobryaka, už obsadilo podle jeho velikosti několik záložních ukrajinských brigád, a ty dostaly nařízeno bránit se do posledního dechu. Ve městě Pokrovsk, na které denně dopadají ruské granáty, zůstalo z 80 tisíc obyvatel už posledních 18 000, včetně několika desítek dětí. Část se evakuovat i nadále odmítá. Ukrajinská příprava na obranu měst do posledního dechu připomíná Hitlerovu taktiku “Festung” z roku 1944. Při sovětské běloruské útočné operaci dostali němečtí generálové vůdcův rozkaz, bránit se ve velkých městech do posledního dechu a žádných okolností neustupovat. Vůdce předpokládal, že velká města vydrží v obklíčení několik týdnů až měsíců, a budou tak bránit přesunům sovětských zásob a posil k útočícím jednotkám, protože ovládají důležité železniční a silniční uzly. Tato taktika Festung slavila velký úspěch na západní frontě, ale na Východě totálně zkrachovala, a němečtí generálové se raději Sovětům rychle vzdali. Od letošního léta se ruští generálové začali díky rostoucí materiální i početní převaze svých vojsk stále častěji odvažovat obkličovat ukrajinská města volným terénem. A ukázalo se, že Ukrajinci, jakmile jim hrozí obklíčení, ihned z města uprchnou. Takto byly v posledních týdnech na Donbase velmi rychle dobyty Vuhledar (14 000 obyvatel), Novohrodivka (15 000, dobytí trvalo jen 5 dní),  a Ukrainsk (10 000). 

Rostoucí ruská převaha na bojišti, zejména v úsecích operačních skupin generálů Nikiforova, Mordvičeva a Kuzovleva, je evidentně dána stálým přísunem ruských dobře vycvičených záloh. Tento neustálý tok posil umožňuje Rusům nejen kompenzovat své ztráty, ale i zvětšovat početní stavy svých útočících jednotek. Podle posledních analytických zpráv profesionálních německých vojenských expertů Christiana Mölling a Andráse Rácz je ruský měsíční přísun záloh každý měsíc 30 000, a umožňuje navyšovat bojové stavy ruské armády. Všichni tito noví ruští vojáci jsou přitom dobrovolníci. Naopak podle přiznání nejvyššího velení kyjevské Soldatesky z tohoto víkendu se Ukrajincům daří pouze díky násilí obléknout do uniforem 17 600 vojáků měsíčně, a dalších 2 400 se k odvodu dostaví “dobrovolně”. Kvalita nových vojáků je však rozdílná. 75% ukrajinských posil je k boji nepoužitelných, a frontoví velitelé elitních jednotek je raději posílají zpět, než aby riskovali, že utečou, a obnaží jejich obranou linii ruskému rychlému postupu. Tito nepoužitelní vojáci jsou pak nahnáni do oddílů tzv. teritoriálních brigád, které Soldateska posílá na frontu, aby v ní ucpala díry, a mohla stáhnout ty nejvyčerpanější elitní jednotky k doplnění. Vývoj posledních měsíců však ukázal, že tyto nově násilím mobilizované jednotky, jakmile mají čelit ruskému útoku, okamžitě se rozprchnou. Došlo k tomu, jak tento měsíc na kurském bojišti, tak několikrát i na doněckém bojišti. Tyto násilím mobilizované jednotky nemají žádné drony, žádné rušičky REB, žádná děla, těžká obrněná vozidla a ani tanky. Neměli by proti Rusům šanci, i kdyby byly složeny z motivovaných dobrovolníků. Souhrnem, nedostatek zbraní, zkušených velitelů, a nedostatek náhradních vojáků, každý den a stále více, degraduje ukrajinskou armádu na pouhou skupinu nesourodých, špatně vyzbrojených a demoralizovaných tlup. Opakuje se tak historie neslavného tažení polského magnáta Chodkiewizce na Moskvu v roce 1612. Jádrem polské pěchoty tehdy byli maďarští a němečtí žoldnéři, a jejich už tak bídná morálka se zhroutila, jakmile přestali dostávat tučný žold, a začali na ně útočit ruští kozáci a moskevští střelci a další dobrovolníci, kteří se na obranu ruského státu hrnuli z celé země. Rusko je proti Ukrajině veliké, populačně silné, plně vyzbrojené a motivované zvítězit. Ruský postup by se tak měl zrychlovat, a pouze počasí tomu může zabránit. 

Jak vyplývá z analýzy MAP 2018  Ukrajině v roce 2023, a v první polovině roku 2024, nestačilo mobilizovat 35 000 vojáků měsíčně, ani aby nahradila utrpěné ztráty. A současně z analýzy německých vojenských expertů Möllinga a Rácze vyplývám že Rusku stačí měsíční přísun 30 000 dobrovolníků, aby se početní stav ruské armády trvale zvyšoval. Česká mainstreamová média, která každodenně hlásají, že ruská armáda má větší ztráty než ukrajinská, by si tak raději měla nastudovat německé odborníky, a hlášení ukrajinských vojenských náčelníků, než začnou vypouštět veřejnosti své fantasmagorie. 

V pátek jsem měl diskutovat v pořadu na TV Bureš s Josefem Skálou, ale bohužel pořad nebylo možné natočit z důvodů na straně TV Bureš. Nový pokus tak bude učiněn někdy po 27. říjnu. Ve středu platí, že budu na Protiproudu s Petrem Hájkem. V pondělí 14. 10. jsem byl Klatovech, pořad najdete zde, ale trošku jsem se přecenil, a horečka se mi vrátila. Proto mám stále zpoždění s odpověďmi na Vaše maily, ale analýzu už zase zvládám každý den. Maily klidně piště, čtu je v posteli. A děkuji za ně. Snad mi dnes odpoledne zbude čas na první odpovědi. 

Je úterý 22. října 05.13 ráno. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2119 Elitní severokorejské jednotky pochodují na frontu! Proč budí takový strach? Proč nejnovější Putinův trik, tolik vyděsil Západ i Ukrajinu.

Kyjevská Soldateska nyní na frontu posílá hlavně násilím pochytané, nemocné a chudé starce, a ti většinou zemřou už během svého prvního boje. Jaroslav Gavlas, jeden z vyšších štábních náčelníků 128. horské úderné brigády, včera ukrajinské nejvyšší politické a vojenské vedení vůbec nešetřil, a současný tristní stav ukrajinské branné moci popsal jako naprostou katastrofu. Podle Gavlase je nejhorší, že kyjevská vládnoucí chunta naprosto nechápe, že současný stav, kdy “bohatí Ukrajinci odpočívají, a chudí Ukrajinci jsou nuceni bojovat”, (Іншими словами – багаті відпочивають, бідні воюють), zcela podkopává veškerou důvěru frontových vojáků v ukrajinské státní úřady, a vojáci, kteří jsou nuceni už často i 3 roky nepřetržitě nasazovat své životy na frontě, a nemají žádnou šanci být demobilizováni, a nahrazeni těmi, kdo dosud nebojovali, a celou válku zatím jen odpočívali, toho všeho už mají dost.

Podle Gavlase, se po letním uzákonění první beztrestné dezerce, rozmohl mezi frontovými vojáky nový sport, dezertovat, schovat se, a prodloužit si tak život. Zákon, který byl v létě přijat, měl původně zabránit hromadné kriminalizaci dezertérů. Koncem léta totiž  na Ukrajině prasklo, že Ukrajinci začali z fronty hromadně dezertovat, (až 60 000 dezertérů, podrobně v MAP 2105), a aby Soldateska nemusela dezertéry na roky zavírat do kriminálu, první dezerci raději zlegalizovala, pokud se dezertér vrátí na frontu. Výsledek je podle Gavlase tristní.  Dnes Ukrajinci dezertují ještě více než před novým zákonem, protože, když se v dezertér na pár měsíců na Ukrajině někde zašije, odpočine si, a když je chycen, souhlasí, že se vrátí na frontu, a nic se mu nestane. Novým zákonem se demoralizace ukrajinských vojáků podle Gavlase jen prohloubila, a dezertérů jen přibylo. Podle Gavlase, když se nových vojáků brigády ptal, za co budou bojovat, nikdo z nich už neřekl, že za Ukrajinu, za vládu, či za prezidenta, ale jen za rodinu. Motivovaní dobrovolníci tak už došli a nikdo už nechce bojovat, přiznal Gavlas. 

Ukrajinská armáda se tak podle všeho nyní nachází ve stavu blízkém stavu francouzské armády po bitvě u Chemin des Dames v roce 1917. Tehdy generál Robert Nivelle nahnal Francouze do nesmyslných ztečí, při kterých zbytečně padlo 200 000 vojáků. Otřesné životní podmínky v zákopech a naprosté pohrdání životy obyčejných vojáků francouzskou generalitou tehdy vyvolaly masovou vzpouru a odmítnutí bojovat. Velení na frontě musel převzít Pétain, a ten okamžitě zastavil všechny idiotské krvavé čelní útoky, a snažil se, aby co nejméně vojáků bylo za vzpouru potrestáno. Nebýt zřejmě Pétaina, francouzská armáda by se vzbouřila celá, a I. světová válka mohla mít jiného vítěze. 

Putin, jak potvrzuje i náš “bdělý” agent Koudelka, má své špehy všude, a tak je určitě o bídném morálním stavu ukrajinské armády a neochotě jejích obyvatel za kyjevský režim bojovat, velmi dobře informován. Putin, jak se opět potvrdilo i při jeho posledním interview s Tuckerem Carlson, je skvělým znalcem historie. A všichni uznávají, že Putin umí historii pro naplnění svých cílů skvěle využívat. Sečteme-li všechny předchozí údaje, víme, kam bude Putin směřovat jeden ze svých příštích úderů – proti zbývající morálce ukrajinských vojáků a obyvatel.

Jednou z logických možností těchto budoucích Putinových scénářů je postavit proti “starým, nemocným, a násilím na frontu odvlečeným Ukrajincům”, kteří podle přiznání svých vlastních velitelů, v žádném případě nebojují za svého prezidenta, a za své politiky a oligarchy, protivníky “mladé, zdravé, fyzicky zdatné,  a hlavně přesvědčivě motivované”. Pro úplné zničení podlomené morálky starých a nemocných vojáků nepřítele, kteří ještě ke všemu nesnášejí své vládnoucí elity a své frontové velitele,  není tak nic lepšího, než je přesvědčit, že jejich oběti budou marné. Jednou z možností jak tohoto cíle dosáhnout, je nasadit proti nim do bojů elitu severokorejské armády. Starý, nemocný a vyčerpaný ukrajinský voják, tak získá nového nepřítele, mladého, zdravého a plného sil.

12 000 severokorejských vojáků, příslušníků tamních vysoce hodnocených speciálních jednotek, sice nepředstavuje žádnou rozhodující sílu, která by změnila poměr sil v nějaké části současného ukrajinského válčiště, ale představuje hrozbu pro ukrajinskou morálku jako takovou. Konec války a přežití ukrajinského vojáka se opět vzdálí, a ukáže se, že za Putina jsou ochotni riskovat své životy i jiné národy. Severních Korejců je 25 milionů, stejně jako je nyní zbylých Ukrajinců na Ukrajině. Porazit Putina tak bude v myslích vojáků v ukrajinských zákopech zhola nemožné. 

Putinův trik se severokorejskými vojáky už vyvolal zděšení nejen mezi nejvyššími kruhy kyjevské Soldatesky, ale i mezi jestřáby v USA. Proč se tyto elity tak bojí 12 000 severokorejských vojáků? Protože mohou zničit ukrajinskou morálku, a přesvědčit tamní obyvatele, že každý další odpor je marný. A to se zdá, že je první terč, na který Putin povoláním 12 000 Severokorejců do Ruska míří. Mnohem důležitější je však druhý terč.

Letos se už jasně ukázalo, že “Ruský jaderný štít” jen svou pouhou existencí, přesně podle staré britské úspěšné válečné strategie Fleet in being, dokázal odradit celý “Kolektivní Západ”, aby eskaloval ukrajinský konflikt podle požadavků Kyjevské Soldatesky. Ruský jaderný štít se tak stal neoddiskutovatelným vítězem války na Ukrajině. Za pár dní přiletí elita BRICS a zemí, které o členství v organizaci usilují, do ruské Kazaně. Putin, Xi i Severní Kim, dávali v posledních měsících najevo, že neustálá expanze NATO, nyní plánovaná i do asijského prostoru, je jim trnem v oku, a nebylo by špatné proti NATO zformovat BRICS-Alianci. Společná obrana BRICS zajistí celé organizaci strmý příliv nových členů, protože být schován pod ruský jaderný deštník, bude v dnešním znepřáteleném světě jistota, že si druhá strana nic nedovolí. Povolání 12 000 mladých Severních Kimů do Ruska tak nejspíš představuje první balónek, jak by celá obranná architektura BRICS-Aliance mohla vypadat. A snahu dodat projektu důvěryhodnosti. Putin se nikdy netajil, že Západ srazí na kolena, jestli si nedá pokoj se svými neustálými válečnými výpravami proti slabším státům, které se Západu něčím znelíbili, a nebo vlastní nějaké přírodní poklady, které se západním globalistům hodí vytěžit za směšné ceny. Jakmile válečné spojenectví Rusko-Severní Korea obstojí, bude řada zemí Afriky i Asie usilovat o podobný pakt. A to může být Putinův hlavní cíl. 

Na ruské frontě byl včera klid. Největší postup Rusové včera dosáhli jižně od velkého městě Selidove, které pomalu padá do obklíčení. Jakmile Selidove padne, Rusové jej změní na logistickou základnu, která bude zásobovat ruskou armádu v bojích o ještě větší města Pokrovsk a Myrnohrad, která jsou několik kilometrů severně od Selidove. 

V pátek jsem měl diskutovat v pořadu na TV Bureš s Josefem Skálou, ale bohužel pořad nebylo možné natočit z důvodů na straně TV Bureš. Nový pokus tak bude učiněn někdy po 27. říjnu. Ve středu platí, že budu na Protiproudu s Petrem Hájkem. V pondělí 14. 10. jsem byl Klatovech, pořad najdete zde, ale trošku jsem se přecenil, a horečka se mi vrátila. Proto mám stále zpoždění s odpověďmi na Vaše maily, a analýzu zatím nezvládám každý den. Do čtvrtka 24. 10. se to asi nezlepší. Děkuji za pochopení. Maily klidně piště, čtu je v posteli. A děkuji za ně. Snad mi dnes odpoledne zbude čas na první odpovědi. Dnešní analýza dala zase zabrat.

Je pondělí 21. října 04.59 ráno. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

Na ruské frontě byl včera klid. Nicméně, jak ukazuje včerejší mapa

 

 

MAP 2118 Tisíce Ukrajinců obklíčeny! Poměr ztrát za celou válku = 1 Rus vyřídí 6 Ukrajinců! Kam na Ukrajině zmizely všechny nakoupené válečné drony?

(1) Poměr nevratných ztrát ukrajinské a ruské armády na živé síle = 6 ku 1 !!!! Spočítáno podle oficiálních údajů Pentagonu, CIA, a vysokých hodnostářů kyjevského režimu. Aneb kam za dva roky zmizelo 1 a půl milionu ukrajinských vojáků.

Včera 19.října se náčelník oddělení výcviku generálního štábu ukrajinské armády Vasyl Rumak kasal, že celá jeho Soldateska každý měsíc vycvičí 20 000 vojáků, a pošle je na frontu. Ministr obrany Soldatesky Umerov k tomu nadšeně dodal, že celých 12% z těchto vojáků, nebylo mobilizováno násilím, ale přihlásilo se do boje proti Rusům dobrovolně. Na konci konference pak zaznělo, že v předchozích měsících se Soldatesce dařilo plnit mobilizační úkoly lépe, a měsíčně vycvičila a poslala na frontu 35 000 vojáků. 

Čísla jsou nádherná, protože mají skvělou vypovídací hodnotu. S čísly Rumaka a Umerova to není jinak. Vyplývá z nich, že v letech 2023 a 2024 Soldateska podle vlastního přiznání vycvičila a poslala na frontu skoro 800 000 mobilizovaných Ukrajinců. Podle oficiálních údajů Ukrajinského ministerstva obrany, zveřejněných předchozím ministrem Reznikovem,  měla Ukrajinská armáda 9. července 2022 více jak 1 milion vojáků. (V roce 2022 bylo zmobilizováno 700 000 Ukrajinců. A povoláno do armády 100 000 policistů, 60 000 pohraničníků, 90 000 tzv. “národních gardistů”, a 30 000 příslušníků tajných služeb.) Ukrajinská armáda by tak k dnešnímu dni měla čítat nejméně 1 800 000 vojáků. Ale podle všech analytiků je sotva poloviční – 900 000. Kam se tedy poděl skoro 1 milion mobilizovaných Ukrajinců?  

Před necelým týdnem 11. října 2024 vrchní velitel zdravotních sil Armády Ukrajiny Anatolij Kazmirchuk přiznal, že 70% všech ukrajinských vojáků, kteří na frontě utrpěli zranění, je po vyléčení schopno další služby, a posláno na frontu. Kazmirchuk na konferenci doslova řekl, že přesně těchto 70 % vojenského personálu je ve skutečnosti páteří, základem vojenského kontingentu Ukrajiny na frontě. (Ми можемо говорити, що саме ці 70% військовослужбовців, по суті, є кістяком, основою військового контингенту.) Podle současného znění ukrajinských zákonů, nelze “být z armády propuštěn”, až na několik velmi rigidních výjimek, jako jsou, návrat ze zajetí, a ztráta zdravotní způsobilosti. Protože z ruského zajetí se vrací pouze po několika stovkách ročně, a je s tím spojená velká mediální publicita, a protože podle Kazimirchuka je 70% zraněných vyléčeno a posláno zpět na frontu, záhada, kam zmizel 1 milion ukrajinských vojáků nabývá na síle. 

Hlib Parfonof, absolvent kyjevské Národní letecké university a čelný ukrajinský protagonista CIA, (Jamestown založena CIA na podrývání SSSR Ruska a Číny), známý svými excelentními analýzami operačních postupů obou znepřátelených armád na současném východním válčišti, už 26. července 2023 na základě podrobných výpočtů tvrdil, že Ukrajina už k tomuto datu zmobilizovala 2 miliony vojáků, a už takřka vyčerpala svůj mobilizační rezervoár, a brzy tak nevyhnutelně nastane kritická mobilizační situace. Technický maximální počet Ukrajinců, kteří ze země neuprchli, a kteří jsou věkem a zdravotním stavem schopni služby, Parfonov vypočítal na 4 miliony mužů. Ale s připomínkou, že je nelze mobilizovat všechny, protože část z nich musí vykonávat své civilní profese, jinak by se ukrajinská ekonomika i administrativa zhroutily. 

Jakmile logicky sečteme mobilizační čísla Rumaka, Umerova, Reznikova a Parfonova, a přepočteme je s údaji hlavního ukrajinského vojenského lékaře Kazmirchuka, dostaneme konečný, a velmi zajímavý výsledek. A podle něj Ukrajina mobilizovala do léta 2023 okolo 2 miliony mužů, a za posledních 12 měsíců dalších 400 000. Protože ukrajinská armáda čítá necelý 1 milion mužů, včetně těch, kteří byli zraněni, a vrátili se do služby, (70% zraněných podle Kazimirchuka). Jsou Ukrajinské nevratné ztráty 1 až 1 500 000 mužů!!  (Nevratné ztráty = padlí, nezvěstní, a po zranění neschopni služby, tedy váleční invalidé všech stupňů.)

Pentagon zveřejnil 9. října své odhady ruských ztrát za celou dobu války, a podle nich bylo za celou dobu války zraněno a zabito 600 000 Rusů. Protože ukrajinská vojenská medicína nebude lepší než ruská. A protože Rusko má několikanásobnou převahu v dělostřelectvu, letectvu, i dronech, a bude tak způsobovat těžší zranění nepřátelským bojovníkům, než oni ruským, bude poměr úspěšně vyléčených raněných Rusů schopných návratu do služby nejméně 70%. Při obvyklém počtu 1 zabitý na 6 raněných, jsou ruské ztráty 85 000 padlých, 150 000 válečných invalidů a osob, které v důsledku zranění ztratily schopnost sloužit v armádě, a 365 000 raněných, kteří se buď po vyléčení vrátili do armády, a nebo byli propuštěni do plnohodnotného civilního života. (V Rusku se po úspěšném vyléčení zranění na rozdíl od Ukrajiny může propustit ze služby.)

Nevratné ztráty Ruska tak jsou okolo 235 000. Naproti tomu ukrajinské nevratné ztráty jsou 1 až 1.5 milionu mužů. Tedy 4 až 6 krát vyšší. Ovšem jak mylně přičetl Marc Twain britskému premiérovi Benjaminu Disraelimu: “Lies, damned lies, and statistics“, (Lži, zatracené lži, a statistika), skutečnou pravdu se dozvíme až několik let po válce, až její současní hlavní aktéři ztratí svou schopnost falšovat své vlastní statistiky

(2) Teflonový Rutte a jeho spojenci už začali úřadovat, a oznámili, že Ukrajina bude přijata do NATO, až skončí s veškerým rozkrádáním státních financí. Jen co to dořekli, ozval se Zelenskyj, a hned bylo jasné, že byznys s válečnými drony je na Ukrajině novým rájem všech korupčníků. 

Když jsme počátkem roku v MAP 1912 analyzovali, že se šéfem NATO letos na podzim stane teflonový Mark Rutte, aby se v brzkém budoucnu vztahy Západu a Ruska vrátily do starých osvědčených kolejí, a ne bigotní anti-Ruska Estonka Kaja Kallas, netušili jsme, že změna korouhvičky politiky NATO bude tak razantní. Jestli ještě v červenci na summitu NATO ve Washingtonu parta evropských anti-ruských mopslíků trpasličího politického významu – Petr Pavel, a dvě neúspěšné kandidátky na post šéfa NATO, dánská premiérka Mette Frederiksen a estonská Kaja Kallas – společně spřádala pod taktovkou US senátního jestřába Jima Rische plány, jak zajistit co nejrychlejšího přijetí Ukrajiny do NATO, tento týden už nikdo nemůže být na pochybách, že mopslíci selhali. Události šly rychlým tempem.

Ve čtvrtek Zelenskyj po odchodu z jednání NATO a EU smutně přiznal, že se mu podařilo získat podporu pouze 18 kolegů ze 27 zemí EU. V pátek se s Berlíně sešli 4 největší buldoci západní politiky, a Ukrajinu a NATO krom obecných prázdných slibů ostentativně nijak neřešili. Korunu celému natočení plachet do nového východního větru pak zasadil nizozemský ministr obrany Ruben Brekelmans, mimochodem ze strany VVD Marka Rutte, když agentuře Reuters oznámil, že Ukrajina, aby se stala členem NATO, musí nejprve splnit všechny standartní podmínky, jako třeba – vymýtit korupci!  A vymýtit korupci na Ukrajině, jak všichni politici vědí, nebude jen tak. 

V pátek 18.října se Zelenskyj v médiích holedbal, že Ukrajina letos, od začátku do konce roku, jen za nákup a výrobu válečných dronů utratí celkem 350 miliard hřiven, (196 miliard CZK). Ta suma je astronomická, a podílejí se na ní i dary ze zemí celého Západu. Jak Zelenskyj přiznal většinu dronů vyrobil a nakoupil ukrajinský soukromý sektor. A v tom je problém. Jeden standartní zabijácký dron, který Ukrajině dodává tzv. česká iniciativa stojí lehce přes 10 000 CZK. Jeden pokročilý turecký zabijácký dron se i s technikou k jeho obsluze nakupuje za 800 000 CZK, a podobné ceny mají i ruské pokročilé zabijácké drony Lancet, nebo iránské Šáhid. Z cen těchto dronů vyplývá, při nákupu 1/2 standartní drony, 1/2 pokročilé drony, že na ukrajinském nebi by letos muselo operovat 9 800 000 standartních českých zabijáckých dronů, a 122 500 pokročilých turecko-rusko-iránských dronů. Tato čísla jsou absurdní. Představují 336 útoků pokročilými drony denně, a 26 850 úderů standartními drony denně. 

Ruské pokročilé drony Lancet útočily letos počátkem léta asi 300 krát měsíčně. Skutečný počet útoků bude asi vyšší, protože 300 jsou pouze zaznamenané útoky. Útoky Šáhidů jsou podobně četné. Lze tak počítat, že Rusko útočí asi jen 30 až 50 pokročilými drony průměrně denně. O ruských útocích standartními drony nejsou údaje, pouze je všeobecně přijímáno, že Rusové mají v dronech několikanásobnou převahu. Zelenského čísla však hovoří o přesném opaku. Ukrajinci, kteří válku dronů zatím drtivě prohrávají na celé čáře, útočí na Rusy podle Zelenského utracených finančních sum 10 krát častěji pokročilými zabijáckými drony, a nejméně 50 krát častěji standartními zabijáckými drony, než Rusové na ně?! Kdeže. 

Podle Pentagonu bylo letos Ukrajinci nějakou formou zneškodněno asi 200 tisíc Rusů, včetně zraněných. Podle Zelenského sum bylo na jejich zničení nasazeno 6 400 000 zabijáckých dronů. (Vzhledem k tomu, že je polovina října, počet dronů, vypočtený ze Zelenského sum, je adekvátně snížen.) Na vyřazení 1 ruského vojína jsou tak třeba 32 ukrajinské zabijácké drony, ale zároveň, ani jeden Rus není vyřazen minou, dělostřelbou, nebo palbou z ručních zbraní, obrněných vozidel a tanků!? Absurdní. Jak loni řekl bývalý šéf Bruselské komise Jean-Claude Juncker – Ukrajina nemůže být přijata do EU, protože je zkorumpovaná na všech úrovních své společnosti. (corrupt at all levels of society)

Pokud by někdo pochyboval o korupci při výrobě a nákupu dronů, byl včera zveřejněn i další příklad, tentokráte z nejbližšího okolí kyjevského vůdce. Otec Vladyslava Vlasyuka jednoho ze současných nejdůležitějších poradců Zelenského, který měl vydávat jako vedoucí lékař falešné průkazy o invaliditě, a proti kterému bylo na příkaz “ze shora” zastaveno vyšetřování, si v Kyjevě měl za úplatky pořídit 13 bytů na luxusních adresách, největší šestipokojový o 260 metrech čtverečních, a koupit 3 vozidla Tesla, a nejspíš i několik solárních parků. Poslední 2 dny jsou ukrajinská média včetně banderovských zahlcena rozhořenými výpady proti těmto novým nedotknutelným Zelenského korupčníkům, kteří na vrcholu ukrajinské korupční pyramidy nahradili staré kádry ukrajinských oligarchů. Junckerova slova (corrupt at all levels of society) tak na současnou Ukrajinu sedí jako přibitá i podle ukrajinských konzervativních nacionalistů, i podle proevropských liberálů. Válka je byznys. Jestli byl Afganistán označen za černou díru na americké daně, potom současná Ukrajina představuje pro americké a evropské státní miliardy už samotný Sagittarius A*

(3) Několik tisíc Ukrajinců se tento víkend ocitlo ve 4 ruských obklíčeních. Ruští generálové Lapin, Kuzovlev a Nikiforov slaví úspěchy. 

Zprávy z NATO, z Bruselu, z Washingtonu i z bojiště nevěstí Ukrajině nic dobrého.

Včera se generálovi Nikiforovi, který velí tzv “podivné” operační skupině Západ, podařilo ve vesnici Кругляковкa dosáhnout toku řeky Oskol, a přerušit ukrajinskou logistickou linii z města Kupjansk směrem na Jih. V rozhořčené bitvě, která probíhala od 14. října, kdy Kyjev zasadil do bojů své nejelitnější jednotky tajné služby HUR, nakonec po 5 dnech slavili úspěch ruští motostřelci, a Ukrajince z vesnice vyhnali. Značná část 77. mechanizované brigády Ukrajiny a další jednotky teritoriální obrany se tak dostaly do operačního obklíčení. Jsou zády přitištěny k řece Oskol, a k přehradní nádrži na jejím toku. Všechny mosty a přepravy přes řeku byly už 9. října zničeny. Generál Nikiforov tak provedl Ukrajincům přesně to, co se pokoušeli provést generálu Lapinovi u Kursku, přitisknout jednotky k řece. Ukrajincům zbývá úzký pruh před řekou směrem na Jih, kudy mohou ustoupit na Slavjansk. Jinak budou bojovat v podmínkách, kdy nebude možné na bojiště dopravovat zásoby, a to je sebevražedný boj. Nikiforov podle všeho ještě do boje nezasadil všechny své “silné”, tzv. “podivné” zálohy. Obecně se i na Západě počítá, že Rusové relativně rychle vyženou Ukrajince za řeku Oskol. (Viz mapa dole), a obsadí město Kupjansk. Podle početní hustoty ukrajinské pěchoty na doněckém bojišti se zdá, že k řece Oskol bylo jižně od vesnice Кругляковкa přitištěno 2 až 4 000 Ukrajinců. 

Mapa ze 20. října 2024. Žlutá elipsa = Ukrajinská 77. mechanizovaná a další brigády v operačním obklíčení, přitisknuty zády k řece. Černý pentagon = Město Kupjansk. V obklíčení může být 2 až 4 tisíce Ukrajinců. 

Do dalších velkých obklíčení padli ukrajinští vojáci i na kurském bojišti. Generál Lapin jejich bojovou skupinu severně od města Sudža rozřezává na malá obklíčení. 

Za posledních 14 dnů se Lapinovi podařilo, viz mapa rámeček vpravo nahoře,  zlikvidovat několika set člennou obklíčenou skupinu v černém kruhu, pevně obklíčit pár set Ukrajinců ve žlutém kruhu, a takřka dokončit obklíčení několika málo tisíc Ukrajinců v bílém kruhu. Zdá se tak, že před osvobozením města Sudža, nejprve Lapin zlikviduje ukrajinská vosjka severně od města. Podle současného tempa operací, by měla být Sudža osvobozena v polovině prosince. Jakou sehraje roli počasí, se však zatím neví. 

Generál Kuzovlev včera obklíčil dalších 200 Ukrajinců v polích severně od Kurachova, na mapě ve žlutém kruhu. Po průlomu obrany je fronta označena oranžově. Obklíčeny tak byly poslední zbytky jednotek, které od jara letošního roku ustupovaly od Avdijivky směrem na jihozápad. 

Krom těchto tří obklíčení, generál Mordvičev zároveň obkličuje velkou ukrajinskou posádku ve městě Selidove. 

Včera jsem měl diskutovat v pořadu na TV Bureš s Josefem Skálou, ale bohužel pořad nebylo možné natočit z důvodů na straně TV Bureš, a nový pokus tak bude učiněn někdy po 27. říjnu. Ve středu platí, že budu na Protiproudu s Petrem Hájkem. V pondělí 14. 10. jsem byl Klatovech, pořad najdete zde, ale trošku jsem se přecenil, a horečka se mi vrátila. Proto mám stále zpoždění s odpověďmi na Vaše maily, a analýzu zatím nezvládám každý den. Do čtvrtka 24. 10. se to asi nezlepší. Děkuji za pochopení. Maily klidně piště, čtu je v posteli. A děkuji za ně. Snad mi dnes odpoledne zbude čas na první odpovědi. Dnešní analýza dala zase zabrat.

Je neděle 20. října 05.59 ráno. Jakmile zpracováváte statistky, tak se u analýzy nadřete. Včera nebyla, protože jsem přijel domů až pozdě v noci. Na nevyřízené maily proto budu budu odpovídat až dnes večer. Mějte se. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

MAP 2117 Plán rozpoutání III. světové války! Biden už v Berlíně! Děsivé ztráty Izraele v Libanonu! Biden už vyhrožoval Iránu válkou! Analýza nebezpečí konce světa.

Zelenskyj včera v Bruselu přednesl svůj “geniální” plán, jak rozpoutat III. světovou válku, a v Rusku se okamžitě začaly dít věci, nad kterými laik žasne, a odborník se diví.

(1) Sledovanost projevů Rutte-Zelenskyj musí strašit fialové propagandisty ve snech. Aneb – Ztraceno v překladu. 

Tón ruské rozlícenosti nad Zelenského “genialitou” včera udávali i takové osobnosti ruské žurnalistiky jako letitý komentátor deníku Комсомольская правда, Александр ГРИШИН. Ten včera v článku nazvaném: “Zelenskyj požadoval, aby byli vojáci NATO připraveni k vyslání na Ukrajinu: Západní vojáci musí nahradit ukrajinské ozbrojené síly na bojišti.”, stejně jako další novináři Rusy strašil, že Zelenskyj na briefingu se šéfem NATO oznámil členským státům NATO: “Naše poselství všem zemím: připravte brigády, mohou být zálohou,  a mohou nahradit naše chlapy, kteří jsou unavení, mohou je nahradit na bojišti.“. (Наш посыл всем странам: готовьте бригады, они могут быть резервом и могут заменить наших ребят, которые устали, они могут заменить их на поле боя.)

Rusové byli včera ze všech Zelenského požadavků vůči zemím NATO, z nichž jediný by dozajista rozpoutal III. světovou válku, natolik rozlíceni, že ztratili veškerou soudnost, a jeden ze Zelenského citátů dokonale popletli. Zelenskyj totiž při briefingu s novou hlavou NATO, teflonovým Markem Rutte, velmi špatnou angličtinou pronesl: “To equip brigades this is the best plan what we can have really. So our messages to all the countries: Just equip brigades they can be reserved and they can change our guys who are tired some of them are tired. We need to to change them on the battlefield. That’s why we need this resource well equipped. And this is the signal how to have real plan then. Uh.“.

A to v češtině stejně jako v každém další jazyku znamená:  “Aby země (NATO) vyzbrojili záložní brigády (Ukrajiny), aby ty mohly po vyzbrojení vyměnit ukrajinské frontové brigády, které jsou už vyčerpány. (Naše) Frontové brigády musíme vyměnit, a proto potřebujeme spoustu zbraní a vybavení. A to je podstata, jak (můj vítězný) plán bude fungovat. Uff.”, řekl včera lámanou angličtinou na briefingu po jednání evidentně vyčerpaný Zelenskyj.

Můžeme tedy konstatovat, že aspoň v tomto případě Zelenskyj nehodlá rozpoutat III. světovou válku tím, že by nějaké vojenské brigády zemí NATO byly vypraveny na východní frontu, aby tam nahradily vyčerpaná ukrajinská vojska, a bojovaly tam proti Rusům. (Zelenského projev najdete zde. Zelenskyj mluví od 42:13. O “brigádách” od 1:05:40. Velmi zajímavé je číslo osob, které oficiální přenos a záznam briefingu Rutte-Zelenskyj sledovali. Dnes k 01.07 hodin, včetně mé maličkosti : 2 232 na celém světě. Nedivím se potom, že Foltýna a spol. čeští “dezoláti” tak děsí svojí sledovaností. Měli by si však udělat především pořádek ve vlastních řadách, a více honit fialová individua, aby své hlavní idoly více sledovali.)

(2) Nejvíce o budoucnosti Ukrajiny a Izraele vypoví dnešní schůzka Biden – Scholz – Macron – Starmer.

Joe Biden už v noci přistál v Berlíně,  a po dnešní dopolední formální návštěvě u německého prezidenta Franka-Waltra Steinmeiera, kde bude dekorován velkokřížem “Sonderstufe des Großkreuzes des Verdienstordens der Bundesrepublik”, který za existenci současného poválečného Německa obdržel ze 14 US prezidentů jen Bush starší, se sejde na klíčovém jednání s Olafem Scholzem, Emanuelem Macronem, a Keirem Starmerem. 

Podle zpráv z tiskové konference z paluby Air Force One při jeho letu do Berlína, se účast Zelenského na jednáních vůdců Západu oficiálně neočekává. Protože se neočekává ani účast Italky Meloniové, ani Poláka Tuska, účast Zelenského by byla vůči posledním dvěma jmenovaným mimořádnou diplomatickou potupou. Ta už je i tak značná, protože Bidenův bezpečnostní poradce Jack Sullivan včera v noci hrdě oznámil, že “čtyři lídři – Německo, Francie, Velká Británie a USA – si společně sednou, aby se soustředily, (naschvál píši tvrdé y), na dvě otázky, na válku na Ukrajině a na válku Izraele proti Arabům”. Sullivan doslova mluvil o nutnosti 4 “lídrů/zemí”  Západu se soukromě poradit o Zelenského plánech, o kterých “něco od něj slyšeli”, ale musí se o tom poradit mezi čtyřma očima. Itálie nebyla jako jediný evropský člen skupiny G-7 oficiálně pozvána na jednání 4 vůdců mocností Západu, které se koná v Evropě v Berlíně, a vůdkyně EU Ursula rovněž ne. Zítra odpoledne se dozvíme, zda tato diplomatická urážka Itálie, a bruselské komise, a kyjevského vůdce, bude i oficiálně naplněna. Nebo někdo na poslední chvíli změní oficiální plán jednání.  

Jestli oficiální nepozvání Meloniové a Zelenského na poradu vůdců o budoucím osudu Ukrajiny je zajímavou indicií, jak bude naloženo se Zelenského plánem Vítězství, který včera v Bruselu vytroubil, je rozsáhlá mediální komunikace z Air Force One při jeho včerejším nočním letu nad Atlantikem ještě více odhalující. Naprostá většina komunikace z paluby se soustředila na otázky spojené se včerejší ranní likvidací ukrutného “židobijce” Jahjá Sinvára, vůdce Hamás, a na otázky spojené s nótou Bidena Iránu, podle níž by po vraždě Trumpa nastal mezi USA a Iránem válečný stav. Zelenského včerejší snaha, získat svým válečným plánem pozornost 4 vůdců Západu, se v komunikaci z letadla naprosto ztratila v záplavě důležitých sdělení o podpoře Izraele ze strany USA, včetně potvrzení o “nasazení specialistů rozvědky USA na pomoc Izraelským specialistům”. Porada 4 vůdců tak primárně nebude o Ukrajině, a Zelenského vítězných plánech, ale o nutnosti pomoci Izraeli, aby neprohrál válku se svými nepřátelskými sousedy, jejichž území často nezákonně léta okupuje. 

Proč se 4 vůdci Západu soustřední hlavně na další postup při podpoře Izraele je zřejmé. V roce 2006 vpadnul Izrael do Libanonu se 30 000 vojáky, a za 33 dní bojů padlo 121 vojáků a 20 tanků bylo neopravitelně poškozeno. Letos vpadlo do Libanonu 70 000 vojáků, a za 17 dní bojů bylo už zabito 55 izraelských vojáků a zničeno 20 tanků. Izraelcům v Libanonu dnes čelí mnohem silnější nepřítel, než v roce 2006. Zatím izraelské armádě čelí pouhé stovky bojovníků Hizballáhu, které vedou úspěšně moderní gerilový boj na zdrženou v nepřehledném kopcovitém terénu, a hlavní síly Hizballáhu se teprve chystají Izraelce vyřídit, až postoupí hlouběji do území Libanonu a Sýrie. Neboť výzbroj Hizballáhu je srovnatelná s výzbrojí Ukrajiny při odražení ruského náporu na jaře 2022, je všem analytikům jasné, že tentokráte budou izraelské ztráty na obrněné technice značné, a spotřeba munice a protiletadlových raket extrémní. Podle arabských analytiků navíc včerejší likvidace “židobijce” Jáhjá Sinvára jen dosadí do vedení Hamás mladší, a ještě extrémističtější vůdce z vojenského křídla Hamás. USA přesunuly do Izraele jednu ze 7 baterií raket THAAD, které jsou značně výkonnější, než rakety Patriot. Podle zpráv proti přesunu brojil Pentagon, protože obrana USA tak bude před potenciálním ruským úderem, vyvolaným nějakým nepředloženým ukrajinským šílenstvím, značně oslabena. Rakety THAAD jsou extrémně drahé, a jejich výroba velmi malá. Pentagon se v souvislosti s přesunem domáhal značného zvýšení rozpočtu na jejich náhradu. Zřejmým cílem přesunu baterie THAAD do Izraele bylo získat čas, respektive přesvědčit Izrael, aby s odvetou za poslední iránský úspěšný odvetný raketový útok nepospíchal. Včerejší oslava smrti Sinvára na palubě Air Force One ze všeho nejvíc připomínala oslavu smrti prezidenta Roosevelta (12. dubna 1944) v berlínském doupěti. Washingtonská vládnoucí elita se dnes stejně jako Hitler upíná k pošetilé představě, že smrt jednoho z vůdců úhlavních nepřátel Izraele, dokáže na Blízkém a Středním východě navodit mír, nebo aspoň kýžené příměří.

Padající izraelská a evropské ekonomiky, růst odporu obyvatel Západu k dalšímu financování války na Ukrajině, strach z pomatených slov Zelenského o jakémsi budoucím jaderném vydírání nebo dokonce o nukleárním přepadu Ruska, ve svých důsledcích už zcela změnily logiku titulků v německých médiích. Jestli se německý Bulvár Bild už hrozí dopadů údajných plánů Ukrajiny sestrojit v posledním záchvěvu režimu tamní Soldatesky jadernou bombu, pak německá tradiční média už šíří titulky: Frieden durch DrohungenMír skrze hrozby, a v textech se podivují, že Zelenskyj vydírá Západ, aby mu dal rakety, kterými by mohl ostřelovat Rusko, a přijal Ukrajinu okamžitě do NATO, jinak sestrojí jadernou bombu, a bude jí vyhrožovat Rusku, nebo ji dokonce použije. Velká část obyvatel Západu je už Ukrajinou unavena, a vůči Izraeli nechová o nic lepší sympatie. Náklady na vyzbrojení Zelenského náhradních brigád představují potřebu 1000 tanků, 4000 obrněných vozidel a další techniku za desítky miliard dolarů. Válka s Ruskem má roční spotřebu 2000 tanků, 10 000 obrněných vozidel a tisíce děl, raket a miliony kusů velkorážní munice. Válka Izraele s Araby může být rychle stejně nákladná. USA si mohou dovolit podporovat jen jednoho spojence, a nemusíte hádat, který to bude. Zelenského plán bude odmítnut, je jasné. Zelenskyj pouze dostane  pár tančíků, letadýlek, a postarších raketek, a s tím však moskevského Gosudara nezastaví. Protože Západ nechce ztratit poslední zbytek své pověsti, nebude podepsán žádný další Mnichov, ale Zelenskyj bude ponechán Putinovi na pospas, aby ho donutil podepsat kapitulaci, a umožnil tak Západu hýkat, že žádná nová Mnichovská konference nebyla, ale Ukrajina sama přijala ruské mírové podmínky. To je vše, co bude zítra v Berlíně domluveno. 

V analýze MAP 1950  jsme podrobně vysvětlili, že teflonový Mark Rutte je politikem, který má zvláštní schopnost lehce a prudce změnit kormidla politiky do opačného směru. V dalších analýzách jsme vysvětlili, že právě “teflonové schopnosti” Marka Rutteho způsobily, že ho Bílý dům navzdory evropským politikům letos prosadil místo Estonky Kaje Kallasové a Brita Borise Johsona do čela NATO. A jak jsme předpokládali, včera už Mark Rutte diplomaticky pohřbil Zelenského plán na Vítězství Ukrajiny nad Ruskem. A to je teprve začátek neslavného konce Ukrajiny. 

Protože tuto sobotu budu diskutovat v pořadu na TV Bureš s Josefem Skálou, a ve středu na Protiproudu s Petrem Hájkem, potřebuji se dát zdravotně úplně do pořádku. V pondělí 14. 10. jsem se sice byl Klatovech, protože to bylo dlouho plánované, pořad najdete zde, ale trošku jsem se přecenil, a horečka se mi vrátila. Proto mám stále zpoždění s odpověďmi na Vaše maily, a analýzu zatím nezvládám každý den. Do čtvrtka 24. 10. se to asi nezlepší. Děkuji za pochopení. Maily klidně piště, čtu je v posteli. 

Je pátek 18. října 04.43 ráno. Jakmile zpracováváte statistky, tak se u analýzy nadřete. Včera nebyla, protože jsem přijel domů až pozdě v noci. Na nevyřízené maily proto budu budu odpovídat až dnes večer. Mějte se. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

MAP 2116 Fiala hubitel národa! Orbán globalisty včera veleben a dáván za příklad! Zelenskyj se poprvé vzepřel US jestřábům!

Viktor Orbán se stal hrdinou US liberálních médií. Tuhle překvapivou zprávu přinesla tento týden maďarská média a podle ní, nejprve Trumpův kandidát na US viceprezidenta JD Vance dal rodinou politiku Viktora Orbána za příklad “alternativy k masové imigraci, která může nahradit vymírající americkou populaci”. A vzápětí hlásná trouba globalistů, Wall Street Journal, zvěstovala, že Orbán vydává na rodinou politiku přes 3% HDP, tedy více než na zbraně, a tak se mu podařilo zpomalit vymírání Maďarů, a zvednout porodnost. A navrhla, aby si US politici vzali z Viktora Orbána ponaučení. 

Když se na fialovou rodinou politiku podíváme do Čech, musí se nám udělat špatně. V posledním roce vlády Andreje Babiše 2021 se narodilo 112 tisíc dětí. V prvním roce vlády Petra Fialy už jen 101 tisíc. Loni už jen 91 tisíc. A letos se očekává jen 81 tisíc, a to bude absolutní záporný rekord v celých dějinách ČR. V Maďarsku žije 9.6 milionu obyvatel a letos se tam za prvních 6 měsíců narodilo 44 726 dětí. Česko má 10.9 milionu obyvatel, a za stejnou dobu se tu narodilo jen 41.6 tisíce dětí. Protože ČR má o 14% obyvatel víc než Maďarsko, mělo by tu narodit skoro 51 000 dětí. Rozdíl -9000 nenarozených dětí v ČR ve srovnání s Maďarskem za první polovinu letošního roku je tak krásným vysvědčením pro asociální anti-rodinnou politiku Petra Fialy, i pro americkými liberály nyní vychvalovanou maďarskou pro-rodinnou politiku Viktora Orbána. 

Podle nedávného vyjádření demografa Tomáše Fialy se v ČR v dalších letech očekává propad porodnosti dokonce na pouhých 74 000 dětí. Už teď podle jeho výpočtů klesla míra porodu na jednu ženu na 1,3, z Babišova rekordu 1.83 z roku 2021.  Podle Tomáše Fialy je pokles porodnosti v posledních letech dán zejména problémy se zajištěním stabilního bydlení, protože vlastnické bydlení je drahé a nájemní je u nás spojeno s velkou nejistotou, že se lidé budou muset často stěhovat. Mohou zde také být obavy z nedostatku finančních prostředků nebo z toho, že (zejména ženy) nezvládnou skloubit péči o děti a pracovní kariéru. Příčinou ale mohou být i obavy z rozšíření války nebo z klimatické krize. Pokud spočítáme nenarozené děti za vlády současné koalice (2022/11 tisíc, 2023/21 tisíc, 2024/31 tisíc, a 2025/nejspíš 35 tisíc) dojdeme k číslu 97 tisíc dětí, které se díky politice Petra Fialy a jeho nohsledů nenarodily. Protože odstranit dopady jejich řádění v české ekonomice a veřejných financích nebude jen tak jednoduché, a potrvá, můžete si číslo klidně zdvojnásobit.  

Mladí lidé a děti jsou dnes nesmírně cenný artikl, který si každá normální vyspělá země chrání, a snaží se, aby měli dobré podmínky pro svůj růst, vzdělání, zdraví, i pro přirozenou reprodukci celé národní populace. Bez mladých lidí není budoucnost. Jak dokázali profesoři 44 nejlepší univerzity na světě, imigrace se hrubě nevyplatí. Celkové náklady, které Holandsko za jednoho průměrného imigranta za jeho život zaplatí, převyšují o 5 až 15 milionů CZK, veškeré jeho platby, daně a pojištění, které do veřejných rozpočtů přinese. (Podrobně v MAP 1581) Podle zprávy Českého statistického úřadu z roku 2022 byl počet porodů mezi lety 2011-21 na jednu rodičku ukrajinské národnosti jen 1.19 dítěte, ruské 0.86, slovenské 1.54, české 1.59, moravské 1.72. Je tak vidět, že imigrantky, které se adaptují na prostředí, a zajišťují si nutné sociální zázemí, mají nižší porodnost. Zároveň zpráva popisuje i “Babišův Babyboom”. Zatímco v letech vlád ODS kolem roku 2011 se v ČR rodilo podprůměrně dětí, ČR = 1.43/EU = 1.57, v době Babišovy vlády porodnost narostla z 1.63 na 1.83, kdežto v EU došlo k poklesu na 1.5. Z dnešního pohledu komicky tak po “Husákových dětech” budou sociologové nejspíš za pár let hovořit také o “Babišových dětech”. 

Pokud za Fialovy vlády počet narozených Čechů strmě klesá, v Portugalsku, (10.3 milionu obyvatel), které masivně staví státní a dotuje soukromé byty, a kde mladí lidé v prvních letech po nástupu do zaměstnání platí velmi snížené daně, (podrobně vysvětleno v MAP 2111 a MAP 2113),  porodnost roste. V roce 2023 vzrostla o +2,4% na 85 699 dětí, přepočteno na velikost populace ČR tedy skoro 91 tisíc dětí, stejně jako se narodilo v ČR. Důležitý je ovšem trend. V době stejné energetické krize počet porodů v Portugalsku roste, kdežto v ČR klesá. Proč tomu tak je, ukazují i EU data ceny elektřiny. Zatímco občané ČR platí letos 7 nejvyšší cenu za elektřinu (0.2574 EURO za kWh), a před námi jsou už jen tak bohaté země jako Irsko, Lucembursko, Rakousko, Holandsko, Lichtenštejnsko, a Německo, Portugalci platí jen 0.1823 EURO, a Maďaři jen 0.0861. Podle statistik ERU spotřebuje průměrný Čech kolem 5 752 kWh ročně. Průměrný Čech tak musí za elektřinu ročně zaplatit o 10 800 CZK více než Portugalec, a o 24 600 CZK více než Maďar.  

Do ČR se za Fialy přivalila obrovská imigrační vlna, která nemá v našich moderních dějinách obdoby. Současně Fiala svou bizardní politikou, místo, aby stavěl byty, které hromadně obsadili imigranti, zaříznul jejich výstavbu, a místo, aby zajistil Čechům cenu elektřiny, jakou mají podobně “bohatí” Portugalci a Maďaři, svojí politikou nadělil Čechům elektřinu za ceny, které si mohou dovolit bohatí Němci nebo Rakušané. I Slováci (0.125) a Poláci (0.1065) platí méně než Češi. 

Následky Fialova asociálního čtyřletého hubení vlastního národa ponesou Češi celá desetiletí. Protože se porodnost takto děsivě fialově snížila, bude za dalších 20 až 40 let, kdy bude kulminovat důchodová krize, nedostatek plátců důchodů, a ti budou proto více zpoplatněni, a budou tak mít další ekonomické a sociální problémy rodit a vychovat své děti. “Negativní vlna Fialy – Hubitele Čechů” tak bude českou historií záporně oscilovat ještě celé desítky let. I Zelenskyj si je stejně jako US globalisté vědom, že mladí lidé jsou v dnešní době tak cenní, že jim musí být vytvořeny lepší, doslova orbánovské podmínky, proto, aby mohli rodit a vychovávat další generace. Politika je plná paradoxů. Zelenskyj se tento měsíc rázně vzepřel požadavkům US globalistů, aby nahnal své mladé muže ve věku 18 až 26 let do války proti Rusům. I on, který dosud neváhal bojovat do “posledního Ukrajince”, chápe, že bez mladých mužů a žen nemá Ukrajina žádnou budoucnost. A protože předchozí ukrajinská porodnost oscilovala mezi 1.0 až 1.5 dítěte na ženu, a mladí Ukrajinci nejsou, je hodlá úzkostlivě šetřit. A ti samí US globalisté, kteří oslavovali tento týden Orbána za jeho pro-rodinou politiku, a přemýšlejí, jak by ji v USA využili, aby se rodilo dost Američanů, a USA nepřišly o svoje dominantní postavení, naléhají na Zelenského, aby nahnal své mladé muže do války, a přišel o ně.

Na Fialu však netřeba naléhat, ten svou deformační politikou zařezává budoucí generace Čechů sám, a žádné rozkazy k tomu ani nepotřebuje. Díky jeho pobočnici Černochové, tak budou české nebe “střežit” ty nejdražší stíhačky na světě, ale za obrovskou cenu 100 až 200 tisíc nenarozených českých dětí. USA se bojí zmenšení své populace víc než ruské a čínské armády dohromady, protože je jim jasné, že každé zmenšování, stárnutí a vymírání vlastní populace přináší obrovské ekonomické problémy, a s tím spojený pád z velmocenského postavení bez nějaké války. Těmhle počtům, ale Fiala a jeho nohsledi evidentně nerozumí.

Nač Fiala myslí, včera odhalil bývalý polský premiér Mateuzs Morawiecki, (od 8. prosince 2017, do 13. prosince 2023). Ten novinářům prozradil, kdo ze současných politiků může za přijetí nejnovějšího imigračního paktu. Podle něj nebylo možné v letech 2018 až 2019 imigrační pakt v Bruselu přijmout, protože předsedové vlád ČR, Polska a Maďarska postupovali jednotně, a podporovali polský návrh, podle něhož bylo k přijetí imigračního paktu třeba “jednomyslného souhlasu” členských zemí EU, a nikoli souhlasu “pouhé kvalifikované většiny”. Po změně vlád v ČR a v Polsku se bohužel situace změnila, a nové vlády Fialy i Tuska přijetí imigračního paktu v Bruselu schválily. Předsedou české vlády od 6. prosince 2017 do 17. prosince 2021 byl Andrej Babiš. Podle včerejšího přiznání Mateuzse Morawieckého je tak jasné, že Andrej Babiš nelhal, když tvrdil, že přijetí imigračního paktu bránil, a že to byl Fiala, a jeho vláda, díky nimž je nyní pakt v platnosti. 

Poslední pořady: Poslední pořady:  Na TV Bureš 26. září najdete zde. Na Protiproudu s Petrem Hájkem 18. září najdete zde. S Josefem Skálou 12. září na TV Bureš, pořad najdete zde. V polovině října se chystám do Klatov, termín a místo upřesním

Je středa 16. října 05.49 ráno. Jakmile zpracováváte statistky, tak se u analýzy nadřete. Včera nebyla, protože jsem přijel domů až pozdě v noci. Na nevyřízené maily proto budu budu odpovídat až dnes večer. Mějte se. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu