MAP 2026 Plán “Velký Izrael – Malá Ukrajina” ihned po zahájení své realizace torpédován. Cui bono?

Zdá se, že plán “Velký Izrael, Malá Ukrajina”, který jsem poprvé podrobně načrtl 5.3.2024 u Petra Hájka na Protiproud TV, (video zde), začíná nabývat prvních reálných kontur. Před třemi dny ruská vláda přidělila na zajištění živobytí palestinských uprchlíků v Rusku” 57.6 milionu rublů, při maximální denní dávce 1328 rubl/uprchlík/den, (359 CZK). Na území Ruska byl už přemístěn první tisíc palestinských uprchlíků, a pro letošek už Gosudarstvo schválilo importní kvótu na dalších 42 tisíc Palestinců. Už v dubnu 2024 vydala vláda Ruska nařízení jednotlivým Gubernátorům, aby připravili podmínky pro přijetí Palestinců. Uprchlíci mají být podle přílohy nařízení rozmísťováni po 500 osobách do vybraných oblastí Ruska. Řízení velké části imigrace Palestinců do Ruska dostal na starosti Magomed Megomedov, zástupce Ministra vnitra Dagestánu, který osobně zajišťuje vydávání ruského občanství a dalších dokladů těmto lidem.

První Palestinky z Putinovy letošní kvóty na přijetí celkem 43 tisíc palestinských uprchlíků už obdržely ruské doklady. (Zdroj foto

Jednotlivé gubernie ubytovávají první Palestince v hotelech, sanatoriích, léčebnách a rekreačních zařízeních. Území, na kterém Putin zatím Palestince nařizuje ubytovávat, se dá popsat jako střední a dolní tok řek Volha a Don, a Severní Kavkaz.  V Čečensku dostávají Palestinci navíc zvláštní příplatek 100 000 rublů na hlavu, (27 000 CZK), a místní vůdce Kadyrov už pro ně v Grozném nařídil okamžitě postavit novou čtvrť “zahradních domků”. 

CIA dlouhodobě považuje ruskou závislost na zahraničních dělnících ze Střední Asie a Kavkazu, většinově muslimského vyznání, za slabost, která by se dala využít. A jí zřízené organizace pravidelně doporučují Rusům, že jim nezbývá, než aby tuto imigraci urychlili, a šíří do Ruska narativy, že Rusko jinak vymře, respektive, že zbude jen 67 milionů Rusů. 67 milionů je přitom jen nejpesimističtější předpověď ruských demografů pro rok 2100, která byla publikovaná loni. Nejoptimističtější předpověď ze stejné publikace je ovšem růst populace na 210 milionů ke stejnému datu

Rusku se loni narodilo 1.42 dítěte na ženu, a to je považováno za obrovský úspěch, protože zároveň klesá vlivem stárnutí silných populačních ročníků počet žen v plodném věku. Dokonce ani válka na Ukrajině, tento trend nedokázala tak negativně ovlivnit jako v EU. Pro srovnání, v ČR došlo za stejnou dobu k poklesu porodnosti z 1.83 na 1.5 porodu na ženu. Průměrná porodnost v EU byla loni 1.5,  ve východní Asii 1.49, a na Ukrajině jen 1.28. Putinův recept je přitom prostý – silná finanční podpora velké rodiny, (nejméně 3 děti).

V Rusku se začalo díky Putinovým opatřením rodit velké množství třetích dětí. Na třetí dítě se vyplácí jednorázová dotace 122 000 CZK, která je určená na splátku hypotéky. Protože průměrný nový byt se nyní v Rusku prodává za 52 000 CZK za m2, kdežto v ČR za 117 000CZK, musela by česká vláda vyplácet 274 500 CZK na splátku hypotéky každé rodině, které se narodí třetí dítě. Toto Putinovo opatření zabírá hlavně v okrajových a v zemědělských částech Ruska, a ruští demografové předpokládají, že brzy zvedne ruskou porodnost na 1.6 dítěte. Putin má ještě ambicióznější plány, a před měsícem vyhlásil, že na konci jeho vlády, bude ruská rodina se třemi a více dětmi standardem.

Podle ruské vicepremiérky Golikové využilo už  nová opatření “splátky hypotéky” za třetí dítě 696 tisíc rodin. ČR by po přepočtu na počet obyvatel a cenu bytu musela na podobné opatření vynakládat 16 miliard korun ročně, a to je s Fialou, Bartošem a Černochovou ve vládě nemyslitelné, protože by nezbylo na zbraně a Ukrajinu. Rusové ale tímto opatřením slaví úspěch, stejně jako s dalšími platbami za první a druhé dítě. Věk prvorodičky v Rusku se tak snížil  na 26 let, a vláda plánuje jej srazit na 24 let. V ČR se naopak zvýšil věk prvorodiček z 28 za Sobotky a Babiše, na skoro 30 za Fialy a jeho poskoků.

Z dlouhodobého hlediska tak Putin začíná obracet trend, kdy se v EU rodilo více dětí než v Rusku. Pro soupeření mezi EU a Ruskem se tak vytváří nová situace, která bude pro Západ značně nepříznivější. Putinovi hraje do karet i průměrná délka života. V Rusku aktuálně muži 67 a ženy 77 let, EU průměrně muži 78, ženy 83. Rusové jsou tak matematicky průměrně o 7 let (10%) mladší než Evropané. A to znamená, že jich je více v produktivním věku, méně jich musí pečovat o přestárlé a sešlé věkem, jsou objektivně nižší výdaje na důchody a zdravotnictví, a je nižší spotřeba personálu pečujícího o staré osoby. To jsou nezanedbatelné ekonomické výhody, které se budou díky Putinovým opatřením zaměřeným na porodnost zvyšovat. Evropský trend dovážet neevropské uprchlíky, problém přirozené obnovy vlastní populace jen zhorší, protože bude ještě méně bytů, narodí se ještě méně dětí, a bude se nepřizpůsobivým uprchlíkům vyplácet ještě více sociálních dávek. V Rusku naopak neexistují nepřizpůsobiví imigranti na sociálních dávkách, jak je běžné v EU. A i CIA přiznává, že imigrant musí v Rusku pracovat, nebo se na něj okamžitě zaměří státní orgány a deportují ho do vlasti. Podle CIA jsou Středoasijské republiky závislé na exportu pracovních sil do Ruska, a jejich vládnoucí elity bohužel (!) trpí ruská imigrační pravidla, a odmítají prosadit, aby se Kreml choval k imigrantům stejně rozšafně jako Brusel. 

Většina Rusů 54% je proti imigraci, zejména pak v Moskvě a na Dálném východě 70%. Putin zatím úspěšně lavíruje mezi potřebami “dovozu pracovních sil” a “udržení protiimigračního sentimentu ruských nacionalistů” v rozumné míře. Těsně po teroristickém útoku na moskevský Krokus ruská média i členové Putinovy administrativy vyzývali ke klidu, a slibovali zpřísnění postupů proti nepřizpůsobivými imigrantům. V neděli ovšem v Dagestánu došlo k brutálním teroristickém útokům, při kterých zemřeli jak pravoslavní kněží, tak i obyčejní ruští policisté. Útok provedli synové místního pohlavára okresní úrovně, který několik let úspěšně kryl jejich příslušnost k islamistickým teroristům. (Dole na fotce Pohlavár v modrém kolečku.) (Videa z přestřelek zde.)

Ruské vlastenecké telegramové kanály vedou v posledním roce neustálou kampaň proti imigrantům v Rusku. Dá se tak říci, že usilovně torpédují Putinovu ekonomicky úspěšnou politiku imigrace, která ruské ekonomice umožnila rychlý přechod na zvýšenou válečnou výrobu. Ve složení jejich zpráv se dá vysledovat zajímavý trend. Pokles exklusivních zpráv z bojiště, který je způsoben rostoucí vládní kontrolou nad “válečnými videi” i snížením počtu vojáků, kteří používají aktivně mobil v zóně bojových operací, aby se nestali terčem odvetného útoku zaměřeného na mobil, se snaží tyto kanály kvantitativně vynahradit jiným zajímavým objemem. Zatímco “pro-Putinovští vlastenci” tento objem ztracených zpráv z bojiště vynahrazují válečnými událostmi z Gazy a z činnosti ruského sboru v Africe, “nezávislí vlastenci” jej nahrazují videi dokládajícími trestnou činnost nepřizpůsobivých imigrantů. Zda je tento trend vyvolán ruskou mediální realitou, či někým přiživován zatím je nejasné. V každém případě v neděli 16. června došlo ke vzpouře islamistů ve vězení v Rostove na Donu, a o týden později v neděli 23. června k teroristickým útokům v Dagestánu. Útok v Rostově byl zvláštní. Zadržení islamisté neměli být podle ruských pravidel na jedné cele. A video ze zásahu ukázalo, že zabití teroristé měli pouta na rukou. Útok ruských speciálních sil zaměřený na osvobození rukojmích v Rostově žádný vzbouřenec nepřežil. Obdobně se vyvíjí i situace v Dagestánu.

Kdo za těmito útoky stojí, je stále záhadou. Eskalace národnostního napětí na Kavkaze, je to poslední, co by si nyní Putin nyní přál. Navíc ohrožuje další přítomnost palestinských uprchlíků na ruském území. 

Děkuji za maily k rubínové svatbě, odpovím na všechny až dnes večer. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli, moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je úterý 25. červen 01.37 ráno. Poslední pořady: S Petrem Hájkem na Protiproudu  ke shlédnutí zde.  S Petrem Burešem na TV Bureš najdete zde.

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář