MIP 84 Brusel zakazuje péct chleba a housky! Abychom nezmrzli, máme vyhladovět! Po úterní schůzce v římské vile Zeffirelli následovala v Kremlu sabráž!

Brusel včera oznámil členským zemím EU, které mají v zásobnících na zimu uskladněný plyn, že jim ho zabaví, když se nepodřídí jeho novému plynovému rozdělovníku! Podle rozdělovníku se plyn v Evropě už nemá používat k pečení chleba a housek, a pekárny se mají okamžitě odstavit, a zakonzervovat. Pekaři mají na náhradu ušlých zisků dostat od svých států odškodné, a od Bruselu dotace. Podle nové bruselské logiky, tak abychom v zimě nezmrzli, nebudeme od letošního léta péct chleba, housky a koláče! Tento nový bruselský plynový rozdělovník přikazuje všem zemím EU okamžitě snížit spotřebu plynu o  15%. A jak oznámil komisař Frans Timmermans, kdo se nepodřídí nové povinné bruselské solidaritě, bude podroben článku 122 smlouvy o EU, a plyn mu bude Bruselem zabaven. A rozdělen těm zemím, které se Bruselu dobrovolně podřídí! Podle Bruselu – cituji: To vše se navrhuje ve jménu kampaně solidarity EU s Ukrajinou. Podle bruselského nařízení se už rozjela úřední byrokracie, a provozovatelka největší pekárny v Mnichově, která zaměstnává tisíc pekařů, už dostala oznámení, že bude první, koho úředníci odpojí od plynu. Aby lidé nezmrzli! Úředníci své rozhodnutí provozovatelce odůvodnili tím, že její pekárna je největším spotřebitelem plynu v Mnichově! Ať, žije Marie Antoinetta! Jezte dorty! 

Proti Bruselskému povinnému omezování spotřeby plynu se už naštěstí postavily první evropské země!

V luxusním římském sídle Villa Zeffirelli na Via Antica se v úterý sešli na obědě vlivní hráči italské politiky, a nad vybranou pochoutkou – mečounem – začali plánovat konec italské vlády, a změnu kurzu Itálie. Už před pozdní večeří z vily Zeffirelli vyrazili první poslové, aby oznámili Mariu Draghimu, že je konec jeho vlády, aby byl ve středu ráno připraven podat demisi. A v noci už bylo i rozhodnuto i o novém kurzu Itálie – Konec imigrace (Ne Bruselu)! Výstavba jaderných elektráren (Ne Bruselu)! Konec přerozdělování (Ne Bruselu)! Daňová amnestie (Ne Bruselu)! Všechny účastníky schůzky ve vile Zeffireli hostila vybranými lahůdkami 33-letá paní domu Marta Antonia Fascinová – druhá tajemnice vojenského výboru Italského parlamentu. Fascinová je novou přítelkyní 85-letého Silvia Berlusconiho, a ten už od května 2022, nějakou náhodou s úporností sobě vlastní, všem Italům opakovaně připomíná, že to byl on, kdo v roce 2002, zorganizoval, přes odpor EU, slavnou schůzku Bushe mladšího s Vladimírem Putinem na vojenské základně Pratica di Mare (foto), která formálně ukončila studenou válku a nepřátelství Ruska a USA!

V Rusku je Silvio velmi populární a ruská média ráda připomínají jeho náklonnost k Rusku a Putinovi, i v současné době. Italská vláda začala mít první potíže při summitu NATO v Madridu – jak symbolické – (viz summit NATO v Pratica di Mare 2002), a první potíže byly – dodávky zbraní Ukrajině, se kterými se část levicových vládních poslanců nedokázala smířit, a nakonec vládu i svrhla! Bez pomoci a zákulisních vyjednávání, která hostila Fascinová, a která přiměla pravicové poslance hlasovat proti Draghimu, by se ovšem Draghi, za podpory prezidenta Mattarella a Bruselských eurokratů udržel do příštího roku u moci jako šéf úřednické vlády. Jedinou cestou bylo svázat hlasování o vládě s rozpuštěním parlamentu, a tím využít ustanovení italské Ústavy, že do 70 dnů musí být uskutečněny nové volby! Berlusconiho taktika slavila úspěch. Ještě toto úterý se hlavní evropský komisař pro zahraniční věci Josep Borrell vysmíval Kremlu, že slaví šampaňským (sabráž) pád hlavního evropského protiruského jestřába Draghiho předčasně. Inu Borreell opět neměl, jako Rusové, ty správné zákulisní informace o probíhajících hostinách u tajemnice vojenského výboru Itálie Fascinové! Nový směr Itálie, tak bude proti bruselským levičákům, a vyjednávání o míru s Ruskem. Politika prostá – Italy First! (Itálie především!) V Bruselu už vládne panika. Ostatně v den pádu Italské vlády – Evropská centrální banka zvedla úrokové sazby – a tím zvýšila splátky Itálie za svůj státní dluh na míru, které se už blíží okamžiku, kdy bude muset Itálie vyhlásit bankrot, a nebo vystoupit z EURO-UNIE! Konec Bruxelae se blíží přátelé! V Itálii se opět potvrdilo, že stále platí, že stavět se na odpor Henri Kissingerovi, skončí v lepším případě, rychlou politickou smrtí! A to i v případě chráněnce Rockefellerů a Bruxelae! Nějakou náhodou totiž Silvio Berlusconi nejprve přijal myšlenky Henriho Kissingera o tom, že současná protiruská hysterie Bruselu vede Západ do nebezpečné sebevražedné izolace od zbytku světa a je třeba uznat řadu ruských požadavků, a potom odstavil od moci, hlavního evropského jestřába, který je prosazuje. 

Řecká pomsta Bruselu a Berlínu! Před sedmi lety žadonil v Berlíně tehdejší řecký premiér Tsipras, aby EU a Německo odpustili v duchu evropské solidarity Řecku aspoň některé jeho dluhy! Krizí 2008-12 zbídačené Řecko, se v roce 2015 dočkalo odpovědi, že solidarita nesolidarita, bída nebída, platit do Berlína a Bruselu se bude i s úroky. Řekové trpěli. Životní úroveň se propadla. Důchodci neměli ani na léky, ani na jídlo! Taková je bruselská solidarita, když jde o Východ EU!

A teď přišel čas odplaty! Jakmile Brusel oznámil, že ty země, jako Řecko, které mají plyn našetřen, a dodávky smluvně ošetřeny, okamžitě sníží spotřebu o 15-20%, aby se ušetřené přebytky mohly uskladnit, a potom poslat do Německa a do Bruselu. Tak se Řecko vzbouřilo a oznámilo – solidarita nesolidarita poškozovat ekonomiku si nenecháme! Žádné omezování řecké spotřeby plynu ve prospěch Bruselu a Berlína nebude! Navíc Řecko oznámilo ústy ministra Kostase Skrekase, že navrhne nové evropské řešení ceny elektřiny, tak aby nebyla v EU stanovována podle tržní ceny plynu, jak vyhovuje Berlínu! A to se 70% plynu dováženého Řeckem se používá k výrobě elektřiny! Předseda české vlády Fiala tvrdí, že ceny elektřiny se snížit a změnit nedají – jak to, že to, co udělá Řecko, udělalo Slovensko, nejde v Česku! Je snad Petr Fiala už předseda nějaké protektorátní vlády?!

Joao Galamba portugalský státní tajemník pro energetiku oznámil, že žádné nařízení Bruselu, aby od srpna 2022 do března 2023 Portugalsko snížilo spotřebu plynu o 15%, Portugalsko neuznává! A že Portugalsko se nebude podřizovat žádnému bruselskému diktátu, tím spíš, že Portugalska se nikdo z Bruselu předem ani na nic neptal!

Vláda Petra Fialy (ODS, TOP-09, STAN, Piráti a KDÚ-ČSL) škube Čechy jako slepice. Cena 1 MWh! elektřiny prodávané polostátní firmou ČEZ už je 7500 KČ, a Fiala a spol. tvrdí, že s tím nejde nic dělat! Omyl je pravdou. V Portugalsku se dokonce cena elektřiny už přiblížila jejím loňským cenám, (na odkaze použijte nastavení 1Y). A to Portugalsko vyrábí většinu elektřiny z plynu. A to protože Portugalsko provedlo státní regulaci ceny elektřiny! Regulaci dokonce schválil Brusel. Cena elektřiny v Portugalsku už klesla na 142 EUR (3550 CZK) za 1 MWh! Jak je to možné! Prostě! Portugalsko dotuje cenu elektřiny! Peníze (2,1 miliardy EUR, 52 miliard CZK) na dotaci platí Portugalský stát, a POZOR – vybírá je jako zvláštní daň za přenos prodané elektřiny z Portugalska do EU, a jako zvláštní daň a pokuty od nejrůznějších překupníků, kteří mají z drahých energií zisky! Česko vyrábí elektřinu z uhlí a z jádra – má ji tedy několikrát levněji vyrobenou než Portugalsko, ale vláda Petra Fialy, současného předsedy Evropy, se bojí poslat do Bruselu stejnou žádost jako Portugalsko, aby mohlo Česko zdanit českou elektřinu prodávanou přes českou přenosovou soustavu do Německa mimořádnými daněmi, jako to udělaly Portugalsko a Španělsko! Komu slouží Fiala – Čechům a nebo Berlínu a Bruselu – co jde v Portugalsku a Španělsku a schválil Brusel nejde v Česku – ale pane říšský protektore, proč lžete Čechům, že to nejde! Podobnou cenovou regulaci používá i Španělsko!

Rusko a Ukrajina podepsaly, každý včera každý zvlášť dohodu s OSN pod garancí Turecka o bezpečném vývozu ukrajinského obilí z přístavu Oděsa! Leč ďábel se skrývá v detailu, říká se.

Dohody jsou dvě –

První, o obilí, umožňuje lodím, aby nerušeně vpluly do ukrajinského přístavu Oděsa, pokud před tím projdou ruskou kontrolou, že tam nevezou zbraně. A po kontrole mohou tyto lodě v Oděse naložit ukrajinské obilí, a odplout s ním, kam chtějí! Jakmile byla včera dohoda o obilí podepsána – Ukrajina oznámila, že žádnou dohodu s Ruskem nepodepsala, a,  že zaútočí na každého ruského vojáka, který by na lodích prováděl kontrolu! A Rusko oznámilo,  že už vycvičilo a vyzbrojilo Jiho-Ukrajinské vlastence, a ti v nejbližších dnech  zahájí ofenzívu z Chersonu, aby osvobodili Oděsu od ukrajinských okupantů! Z obou prohlášení vyplývá, že to s vývozem obilí nebude tak horké, jak se říká v médiích!

Druhá dohoda je ve skutečnosti to oč Rusku včera šlo. Druhou dohodu podepsalo Rusko s OSN, která zastoupila USA i EU. Dohoda nově umožňuje Rusku oficiálně obcházet sankce a nerušeně z Ruska vyvářet obilí, potravin a hnojiva do celého světa. A dostávat za tento vývoz platby i v dolarech a eurech! Jak vidíte mazaný Putin zase přelstil hloupé evropské politiky. Lodě naložené ruskými potravinami a hnojivy vyrazily, i z obsazeného/osvobozeného území, jakmile oschnul inkoust na podpisech druhé dohody. A z Moskvy vyrazil i Lavrov na velké turné po Africe – jeho zastávky – Egypt, Kongo, Uganda a Etiopie – všechno země, kam míří velká část ještě včera embargovaného zboží, za které neměly jak Rusům zaplatit! Inu Vladimír zase přelstil bruselské politiky. Není divu, že je Kissinger nazývá největšími hlupáky v dějinách!

 

Přeji všem krásné a příjemné léto. Děkuji za pomoc i za podporu, a děkuji všem, kdo si na mne tento měsíc přes všechnu tu drahotu vzpomněli. Mějte se moc krásně. Na další maily, odpovím až zítra. Je 03.58. Michal-Gargamel.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář