MIP 73 Bystro! Ruská zima přijde letos nečekaně brzy! Ruský voják se stane štamgastem evropské kavárny!

(Udělal jsem aktuální analýzu, slíbený Čínský díl bude zítra. Tohle má přednost)

Bistro je rychlé občerstvení. Jeho vznik je spojen s koncem napoleonských válek, kdy se do pařížských kaváren navalili vítězní ruští gardoví husaři a atamani kozáků, posadili si ke stolům, a jsa pod dlouhé cestě z Moskvy nedočkaví francouzských lahůdek a vybraných vín začali pohánět francouzskou obsluhu výkřiky Bystro! (Rychle!) A mávali přitom šavlemi a cinkali zlatem. Francouzi se nejprve ruskému spěchu při jídle a pití vysmívali – Východní Barbaři, neumějí si nic vychutnat! Ale brzy pochopili, že mladí ruští důstojníci spěchají, protože je čekají jejich pařížské milenky. A uvědomili si, že na principu rychlého občerstvení se dá vydělat, protože spousta lidí neustále někam pospíchá, ale najíst se potřebuje.  A tak, ač ruští gardoví husaři a kozáci odtáhli zpátky na východ, Bistro, jako první způsob evropského rychlého občerstvení  po nich zůstalo.

Proč to píši. Protože před pár dny se ve vyhlášené kyjevské kavárně setkali významný agent Jejího Veličenstva, a významný agent  tajné služby ukrajinského prezidenta Zelenského. A při tom rozhovoru ukrajinský agent řekl agentu Její výsosti – Na místě, kde sedíš, budou brzy sedět ruští důstojníci. Válku prohráváme. Je to všechno jenom otázka času.

Agent jejího veličenstva, který se účastnil jednání v kyjevské kavárně se jmenuje Frank Ledwige, a krom zpravodajské služby také působí jako profesor válečné strategie na Universitě britského letectva (RAF) v anglickém Portsmouthu. Frank Ledwige má bohaté zkušenosti protřelého rozvědčíka. Za svou karieru působil vždy tam, kde bylo pořádné horko. Nejprve na Balkánu, pak v Iráku, a donedávna Libyi. Dokonce působil i v nejdivočejší Afgánské provincii Helmand, kterou USA nikdy neovládli. A elitní příslušníci britských komand SAS, tamní boje s Talibánem popsali, jako nejbrutálnější, kterých se kdy britská armáda zúčastnila. A jako boje, ve kterých Talibán otestoval způsob války, jakým vyžene USA ze země. (Helmand je mimochodem také baštou pěstování opia!)

Jak vidíte z osobních záznamů agenta Jejího veličenstva Franka Ledwige, schůzky v kyjevské kavárně se zúčastnili zpravodajští profesionálové té nejvyšší třídy. A ti si na rozdíl od politiků a novinářů, sloužících matce Bruxelae, nemusí mezi sebou nic nalhávat. Co tedy rozebrali před pár dny ti nejlepší západní agenti v kyjevské kavárně?

Zelenského agent na schůzce přiznal, že jeho partner “Sergei” řídí ukrajinské vojenské operace na Donbasu. A to bohužel vypadá tak, že celou dobu se on a jeho vojáci schovávají před Rusy v zákopech a bunkrech, a sem tam na ně z hrstky postsovětských zbraní, které mají k dispozici i vystřelí. Už dvě ze “Sergejových” jednotek byly v těchto bojích Rusy kompletně zničeny. “Sergei” by sice bojoval proti Rusům do skonání světa, ale jeho zásoby munice se tenčí, a západní pomoc popsal jako pramínek (trickle – crčení, používá se ve výsměšném označení nedostatku). A navíc označil Západ – za válkou na Ukrajině už znuděný (bored). A chystající se Ukrajinu opustit. Prý to s Kyjevem dopadne jako s Paříží v roce 1941. Jen místo nacistických důstojníků budou nyní (yet) v kavárnách sedět ruští důstojníci. Jediné řešení jak zastavit Putina, na kterém se oba agenti shodli, jsou dodávky těžkých zbraní (tanky, rakety, letadla, dalekonosné houfnice) ne po jednotlivých kusech, ale po stovkách. A také rozsáhlý výcvikový program pro desetitisíce ukrajinských vojáků (v orginále – pro celé brigády). Bez těchto opatření, shodli se na schůzce agenti, bude Putin vítězem, a své vítězství si nenechá sebrat, několika tisíci až desetitisíci mrtvými Rusy!

Na rozdíl od válkami protřelých západních agentů to vidí čeští kadeti Biegleři (viz. Švejk, jednoroční dobrovolník) stále jinak. No a to byl důvod, proč jsem před díl o Číně, vložil tento záznam schůzky z kyjevské kavárny. Ono abychom se nedivili, že v Praze budou lidé brzy zase vítat Rusy. Podle významného rakouského ekonomického institutu WIFO – lze už letos na podzim očekávat po Evropě masové nepokoje vyvolané drahotou. Podle Německého svazu pro nájemní bydlení, jak řekl jeho předseda Lukas Siebenkotten německému Bildu – se jen letos zvedou náklady za energie na jediný byt o 5000 EUR (125 000 CZK)! A protože Česko, díky stále nečinnosti předsedy vlády lidojedů Petra Fialy, stále ještě prodává českou elektřinu do Německa, aby si ji zpět za německé ceny koupilo, a tak plyn i elektřina jsou stejně drahé – očekávejte, co platí v Německu, bude platit i v Česku, a na Slovensku. (PS. Slyšel jsem, že se očekává pád Hegera!)

Že brzy dojde v Evropě k plynové katastrofě, už přiznal i bývalý komisař EU pro energetiku Günther Oettinger. Šéf největšího německého pronajímatele bytů Vonovia (350 tisíc bytů) už oznámil svým nájemníkům, že se s příchodem podzimu začne vytápět už pouze na 17 stupňů! (Zatím!) 

Německá vláda, protože Rusko neposílá do EU od července dojednaný plyn, protože mu Kanada nevrátila opravená čerpadla, poslala do Kanady prosebný dopis, aby Putinovi navzdory sankcím čerpadla vrátili. Naopak Ukrajina poslala do Kanady dopis, aby žádná čerpadla Putinovi nevraceli! Ceny plynu zatím trhají rekordy a říká se, že ho Rusko brzy úplně zastaví! Hlavni politici EU se rozjeli do Afriky, aby místní vládce přesvědčili, aby poslali do EU nějaký ten Africký plyn! Sorosovi lidé zveřejnili požadavky Afrických neziskovek – žádný africký plyn pro EU! Důvod požadavku je prostý – Afričané nechápou proč mají do Evropy posílat své energie, když jich většina ještě nemá ani zavedenou elektřinu. Chtějí svého bohatství využívat sami pro sebe, aby se konečně zbavili chudoby! EU masivně investovala do těžby plynu v Africe (Mosambik – 30 miliard EUR!) Ale proto Evropské firmy tento plyn vyvážely do Číny a Indie! Bruselská licoměrná politika tak praská ve švech – EU zakazuje v Evropě  fosilní paliva, a přitom se Evropské energetické giganty chystají těžit a vyvážet africký plyn na asijské trhy! Evropani mají přitom mrznout a Afričané být bez elektřiny! 

Ostatně proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno, ještě dříve než skončíme bez elektřiny jako Afričané!

Je 05.13 – tak se mějte, a děkuji všem a za všechno, a užijte si slunce, ať se vyhřejete na zimu!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář