MIP 70 Buď se s Ruskem naučíme žít, a nebo se s Ruskem navzájem vyhladíme. Čína nazvala Brusel Titanikem!

Válka na Ukrajině se stává zuřivější každým dnem, a už hrozí, že se politikům současná napjatá situace vymkne z rukou, a podobně jako tomu bylo před začátkem I. světové války, vypukne světový konflikt nebývalých rozměrů. Pokud se tak stane, čeká nás katastrofa. V dnešní analýze se proto podíváme na věc důkladněji.

Před deseti lety (2012) vzbudil ve světě rozruch cambridgeský profesor historie Christopher Clark, který ve svém bestseleru Náměsíčníci popsal rozpoutání I. světové války jako sérii nešťastných kroků hlavních politiků všech zemí, které zbytečně rozpoutaly I. světovou válku. Clark,  za své dílo, které sejmulo vinu za I. světovou válku z Německa, jak byl do té doby obecný koncensus, dostal dokonce od královny šlechtický titul, a kniha Náměsíčníci se stala povinnou četbou všech ministrů ve vládách Angely Merklové. 

Před třemi lety (2019) vzbudil ve světe rozruch Europarlament, který schválil rezoluci, že II. světovou válku společně rozpoutaly Německo a Sovětský svaz.  (Evropský parlament) je hluboce znepokojen snahami současného ruského vedení překrucovat historické skutečnosti a maskovat zločiny spáchané sovětským totalitním režimem, což považuje za nebezpečnou součást informační války vedené proti demokratické Evropě s cílem Evropu rozdělit, a žádá proto Komisi, aby proti těmto snahám přijala rozhodná protiopatření.

Loni v prosinci vzbudil ve světě rozruch Putin, když veřejně varoval Západ, že jakýkoli pokus začlenit Ukrajinu do svazku NATO vyvolá válku. Jako jedno z řešení se navrhovala tzv. Finlandizace Ukrajiny. Návrhy jak Zemana (2014!), tak Macrona (2022, před útokem), byli bojechtivými Pro-Bruselskými médii a Bruselo-Politiky ihned zadupány do země. Západ si prosadil na začátku jediné řešení – Rusko musí ustoupit!

Významný indický profesor  Makarand R Paranjape to na začátku války komentoval slovy: Je tedy zřejmé, že pokud jde o pokračující krizi na Ukrajině, takzvaný svobodný tisk Západu si dovolil stát se hlasem ani ne tak lidu, ale zástupcem vládních zájmů a propagandy USA. Od dob Billa Clintona USA opomíjely, odsouvaly a ponižovaly Rusko a snažily se ho zredukovat na de-industrializovaný a technologicky vyhladovělý a zaostalý region světa, závislý pouze na zásobách ropy a plynu.

Západní média a politici, stejně jako český Respekt a Blesk  se začala dokonce v návalu bojechtivé rétoriky předhánět v tom, kdo dokáže lépe přirovnat  Putina k Hitlerovi. Profesor Christopher Clark, autor Náměsíčníků, se od těchto srovnávání tento týden jasně distancoval slovy: Putin není Hitler. Hitler měl hluboce rasistickou filozofii, kde Němci byli biomasou, která se chystala expandovat po celém evropském kontinentu!

Situace už dospěla tak daleko, že redaktor České televize začal včera veřejně vyzývat k raketovým útokům na Moskvu – sídlo Putina-Hitlera! Jakmile se od tohoto jeho nápadu distancoval poslanec Europarlamentu Jan Zahradil (ODS), odpověděl mu Dorazín: Honzo, vždy jsem Vás považoval za slušného člověka, nehledě na rozdílné názory. Nenuťte mě změnit názor

Bruselská média a politici se stali obětí své vlastní politické zaslepenosti a nenávisti a jsou vinni rozpoutáním války o Ukrajinu! A to tím, že před válkou jednoznačně odmítli jakákoli jednání s Ruskem o potřebách zaručení jeho bezpečnosti. Doslova tak přestali chtít se s Ruskem naučit žít, ale přitom naivně nepočítali s tím, že válku s Ruskem nemůžeme vést, protože bychom se vyhladili. Výsledkem této naivity, zášti a zaslepenosti bruselských politiků a novinářů bude nejspíš konec existence Ukrajiny. Rusko (s podporou Číny, a tolerancí Indie a více než 70% zemí světa) je natolik silné, že je pouze otázkou času, kdy dopochoduje až do Lvova, jak si jeho vojáci přejí. A celou tu dobu ruského pochodu Ukrajinou se musíme každou noc bát, že nějaký fanatický Dorazín vypálí na Moskvu raketu, a ta vyvolá jadernou odvetu. Vypálit raketu na Washington, Moskvu, či Peking znamená jadernou odpověď, protože ten kdo má ruku na červeném tlačítku, nemůže vědět, je-li ta první vypálená raketa na Moskvu, Washington a nebo Peking jaderná a nebo není! Jsme krok od rozpoutání jaderné apokalypsy, a Biden i USA to vědí, proto nedodávají Ukrajině rakety s dostřelem přes 70km. (Zatím a proti vůli různých válečných štváčů) 

Za poslední dobu jsem viděl portrétní fotografie (selfíčka) tisíců padlých vojáků, jak Rusů, tak Ukrajinců. Koukal jsem se jim do očí, když se ještě smáli. Byli to muži, kteří často ani nestihli poznat ženu a mít děti. Byli to také muži, kteří by vzhledem ke svému  věku měli houpat vnoučata na klíně a vyprávět jim, jaký byl život za jejich mládí. Teď jsou nenávratně pryč. Smrtí vše končí a předčasnou zbytečnou smrtí vše skončí několikanásobně bolestněji.

Naše generace (narozen 1964) prožila vesměs šťastné mládí, měla děti, měla slušný a klidný život. To všechno teď končí, pokud se nenajde včas východisko. Nastane bída, hlad, nezaměstnanost a nikdo, když bude v noci usínat, nebude vědět, jestli už ráno nebude sežehnut jaderným plamenem. 

Západní analytici se často ohánějí tím, že Putin nemůže rychle porazit Ukrajinu protože nezmobilizoval armádu. Ruští vojenští blogeři často vyčítají Putinovi, že ještě nezmobilizoval. Jakmile jeden stát zmobilizuje, nezbývá těm ostatním než mobilizovat také. Když Putin zmobilizuje, musí zmobilizovat NATO – to je jednoduchá historická logika. Jakmile jsou armády zmobilizované, jsou jak sud prachu těsně před výbuchem – stačí jediná jiskra a konflikt vypukne.

Putin nezmobilizoval, protože není Hitler, a nechce expandovat Rusy jako biomasu po celé Evropě. A protože na porážku Ukrajiny stačí skrytě doplňovaná část armády, a protože Putin ani Rusko válku s NATO nechtějí. Tento jasný ruský signál západní média i politici ignorují, a kdo volá na Západě po míru, je podle nich Rusofil.

Rusko začalo včera 26.6 raketovými útoky ničit mosty přes Dněpr. (Video z úderu na jeden most.) Tyto nejnovější údery na mosty přes Dněpr ukazují, že došlo k významné změně ruské vojenské strategie. Rusové zatím nechávali celou dobu války tyto mosty stát, ačkoli věděli, že bez těchto mostů Ukrajina nedokáže zásobovat ani posilovat své jednotky na východním břehu Dněpru. Profesor Lindner, německý specialista na Ukrajinu, si dokonce myslí, že tyto nové ruské útoky na mosty přes Dněpr jsou důkazem, že západní dodávky zbraní Ukrajině už plní svůj účel, a donutily Putina, aby mosty zničil, a zabránil tak přesunu čerstvě vyzbrojených ukrajinských posil na východní břeh. Tato přímočará Lindnerova logika je příliš jednoduchá a zcela pomíjí podivnou skutečnost, že mosty Putinovi 110 dní nevadili, a nevyhodil je do povětří, a nechal po nich přesunovat ukrajinské jednotky na východní břeh, aby tam mohly útočit na Rusy u Charkova i pod Záporožím. Proč? Možná proto, že jakmile jsou Ukrajinci na východním břehu, nemohou na západní břeh přes rozbité mosty ustoupit. A ruská armáda je může zničit a obklíčit. V každém případě válka graduje a stává se zuřivější. 

Před pár dny (23.6) oznámil čínský velvyslanec v Paříži, že Čína získá Tchaj-wan do svého područí. Doslova řekl: Nemůžeme nechat Tchaj-wan nezávislý…Dostaneme zpět Tchaj-wan všemi prostředky, včetně vojenských. Pokud nedokážeme znovu sjednotit zemi mírovými prostředky, co jiného nám zbývá?….Američané chtějí ve světě rozpoutat dvě války: jednu v Evropě a druhou v Asii….Tchaj-wan není suverénní stát. Od starověku je nedílnou součástí Číny….

Logika Číny je velmi jednoduchá – Podporovat Rusko v jeho válce na Ukrajině a získat čas pro další hromadění nejnovějších čínských zbraní pro budoucí možný konflikt s USA! Pád Tchaj-wanu by znamenal rychlý konec moderního průmyslu v USA i Evropě – čipy! Čínská blokáda Tchaj-wanu by znamenala totéž!

Včera ve Schloss Elmau v Alpách vyhlásili pohlaváři G7 s velkou pompou , že se rázně postaví čínskému projektu Pásu a Stezky, a ve spřátelených zemích Třetího světa investují v nejbližších letech 600 miliard USD z daní Evropanů, Američanů a Japonců, aby postavili v Angole, a v dalších zemích solární elektrárny, továrny na očkování a další projekty Green Deal a Great Reset.  Číňané se pohlavárům G7 musí smát, protože v projektu Belt and Road už loni investovaly 4 biliony USD, a své investice zvyšují raketovým tempem. Včera večer se Ursula von der Leyen pochlubila, že zachrání Evropany před inflací a drahotou způsobenou vysokými cenami energií – a to tím, že je donutí k úsporám spotřeby energií a zavede všude obnovitelné zdroje energií. Ve svém textu použila hashtag #RePowerEU  ,a dočkala se této vtipné odpovědi: Program pro Elitu: – Soukromé tryskáče  – Luxusní jachty – Letní haciendy u oceánu – Luxusní auta – To nejlepší maso!  Program pro občany:  Cestovat pouze na kole- Bydlet pouze ve sdílené kapsli (ang. Pod, viz foto dole) – Nevlastnit auta  – Jíst jen hmyz – Nic nevlastnit! Dohromady se tomu říká klimatické pokrytectví.

Prezident USA Franklin Delano Roosevelt porazil Hitlera a politiky, kteří pomýšleli na zřízení diktatury v USA, tímto programem: (1) Právo na užitečnou a placenou práci v průmyslu nebo obchodech nebo farmách nebo dolech národa; (2) Právo vydělat si dost na to, aby bylo možné zajistit přiměřené jídlo a oblečení a rekreaci; (3) Právo každého zemědělce pěstovat a prodávat své produkty za výnos, který jemu a jeho rodině zajistí slušné živobytí; (4) Právo každého podnikatele, velkého i malého, obchodovat v atmosféře svobody před nekalou soutěží a nadvládou monopolů doma i v zahraničí; (5) Právo každé rodiny na slušný domov; (6) Právo na přiměřenou lékařskou péči a možnost dosáhnout dobrého zdraví a těšit se z něj; (7) Právo na přiměřenou ochranu před ekonomickými obavami ze stáří, nemoci, nehody a nezaměstnanosti; (8) Právo na dobré vzdělání.

Program pohlavárů G7 je tento – boj s autokraciemi (Rusko, Čína) vyhrajeme tak, že lidem sebereme dobře placenou práci, sebereme jím vlastní domovy, zakážeme jim dobře jíst, dobře se oblékat, a slušně se rekreovat. Zemědělcům zakážeme pěstovat pro lidi plodiny a hospodářská zvířata. Lid se bude stravovat hmyzem a my vybranými lahůdkami. A mohli bychom pokračovat.

Včera v době největší hospodářské krize EU a USA slíbily 600 miliard USD rozdat třetímu světu, jak jsme zveřejnili minule – pro Ukrajinu plánují 1 bilion EUR a na COVID rozdaly 800 miliard EUR jen v EU! Tiskárny dolarů a EUR rotují na plný výkon, aby politici mohli rozhazovat nekrytými bankovkami na své fantasmagorické sliby! Nedivte se, že je potom inflace a drahota. Už Španělé zjistili, že za každou další galeonu naloženou jihoamerickým stříbrem koupí stále méně mušket a děl, protože peníze stejně tak jako stříbro a zlato ztrácejí hodnotu, když je jich víc než lidé potřebují.

Proč je Česko a Slovensko v EU už začíná být na pováženou. Pohlaváři G7 místo toho, aby řešili drahotu a rostoucí bídu v Evropě, začnou vymýšlet, jak by další stovky miliard Vašich daní a nekrytých peněz rozházeli po Africe v nesmyslných projektech. S Evropany se už nepočítá a s Čechy a Slováky dvojnásob. Ani Cent Europomoci. Český předseda vlády dokonce Čechy, Moravany a Slezany vybízí, ať se nebojí žebrat!

Rusové se včera na sítích smáli, že známý příslušník ukrajinského pluku Azov je už denacifikován – už prý nebojuje za Ukrajinu, už prý žije v Polsku jako uprchlík a pobírá tam sociální dávky. Rusové k tomu zveřejnili velmi zajímavé video, ve kterém tohoto potetovaného nacistu soudil ukrajinský soud, a soudce se ani nepozastavil nad tím, že se na soud dostavil v rudém tričku s hákovým křížem přes celou hruď. Jestli je to ruská propaganda, a nebo není, je zhola jedno – Rusové tomu věří a Bruselští politici dělají vše proto, aby Rusové věřili Putinovi stále víc, a Evropané Bruselu stále míň. V každém případě, pokud je tento nacista už v Polsku, bod pro Ukrajinskou armádu, že se ho už zbavila.

Roosevelt porazil Němce, Italy a Japonce s programem zaručujícím, že se Američané budou mít po válce, když nasadí své životy slušně! A Američané se slušně měli. Teď už tomu tak není. Podle statistik se od roku 2015 začala průměrná délka života bílého Američana, který nevlastní vysokoškolský titul zkracovat! Když tuhle informaci zveřejní nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz je to nezpochybnitelné, a taky to nikdo nikdy nezpochybnil. Autoři studie o zkracování života Američanů ve svém sledování vývoje pokračovali a v roce 2021 zveřejnili, Že americký kapitalismus neslouží většině Američanů. Zatímco vzdělané elity žijí delší a prosperující život, méně vzdělaní Američané – dvě třetiny populace – umírají mladší a strádají fyzicky, ekonomicky i sociálně. Biden, Leyen, Fiala a Heger chtějí porazit Putina, tím že se obyčejní Američané a Evropané obětují, omezí, nasadí své životy, a za odměnu budou žít kratší a chudší život, jen proto, aby se jejich úředníci, novináři, neziskovčíci, soudci, politici a skupinka elitních podnikatelů měli ještě lépe, a žili ještě déle. Podle plánu mají asi prostí Evropané a Američané žít 50 let v zimě o o hladu,  a jejich elity 100 let v přepychu a v teple. Tento mazaný plán, pokud dojde naplnění, zase skončí vítáním ruských vojáků šeříkem!

Před pár dny Bruselem pochodovalo 70 tisíc belgických odborářů – aby upozornili vládu, že už drahotu nezvládají. Po Evropě bylo o demonstraci celkem ticho – za to Čína se radovala – významný Pekingský profesor Xu Poling, k demonstracím a drahotě v Evropě poznamenal, že  Evropská inflace je způsobena neomezeným tisknutím nekrytých peněz po pandemii COVID-19, zejména ze strany USA. Záplava nekrytých dolarů tak vyhnala nahoru globální ceny komodit a rusko-ukrajinský konflikt jen zviditelnil problém.  Podle Číňanů Evropa ze všeho nejvíc připomíná Titanic, elity na horní palubě do poslední chvíle tančí a pijí šampaňské, zatím, co ti nejchudší zápasí v podpalubí, aby se přes zamčené mříže dostali k záchranným člunům dřív než se Titanic potopí. 

Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno ještě dříve, než nás všechny utopí!

Pokud se týče ruské fronty – krom toho, že ruské kanály začínají spekulovat o nadcházející nové ruské ofenzívě na dobytí Charkova, nic nečekaného se včera nestalo. Ničení mostů přes Dněpr může být přípravou na odříznutí Charkova od posil. Ruská mapa Charkovského bojiště, dole.

Podrobný rozbor bojových událostí na Ukrajině k datu 26.6.  podle amerického institutu pro studium válek ISW najdete zde: ISW 26/6/22

Děkuji Vám všem za podporu i za pomoc, zejména v této těžké době. V úterý ráno analýza nebude jedu za Petrem, už dlouho jsme se neviděli. Omlouvám se za předchozí výpadky v analýzách, ale zdraví mi trošku haprovalo. Mějte se držte míru palce! A snad Evropa neskončí, jak ten Titanik.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtete. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář