MIP 59 Lekce z mezinárodní politiky – Kdo se směje naposled, ten směje se nejlíp. Zatím je to Vladimír!

Dobrý den vítejte u ranní analýzy z 8.června. Až pořad namluvím, najdete ho na tomto odkazu: MAP 1188

Tento týden ukázal, že Putin nejspíš vyhrál The Great GameNelítostnou bitvu, která od roku 1830 nepřetržitě zuří mezi Anglosasy a Rusy! Většina z Vás zná slavnou ságu Hra o trůny, a ta je ničím před  geostrategickým soubojem Le Grand Jeu, než se k vysvětlení  Great Game dostaneme tři aktuality, které se dnes staly, a jsou nesmírně důležité – aktualita první – dnes dopoledne hlavní představitel Evropy, tzv. prezident Evropy, komisař Charles Michael, oznámil všem všem Europoslancům, že Ukrajina naléhavě potřebuje 5 miliard EURO každý měsíc jinak nebude. 5 miliard EUR je 125 miliard korun. To je obrovská suma, větší než Česko dostane v příštích několika letech z Bruselu na celý Green Deal, tedy na všechny nové elektrárny, továrny, a rekvalifikace pro nezaměstnané, kteří ztratí v automobilkách práci. Ukrajina tu sumu má dostávat z Bruselu každý měsíc, jak přiznal Michel a Česko ji má dostat na několik let! Tohle vymysleli bruselští úředníci, a ti jsou tak pitomí, že dnes odpoledne přeložili slova Charlese Michela – Ukrajina naléhavě potřebuje každý měsíc 5 miliard EUR, jako Ukrajina naléhavě potřebuje každý měsíc 100 miliard EUR. Tedy český bruselský úředník s platem několika tisíc EUR měsíčně ani neumí překládat z angličtiny do češtiny! Česká televize se smála Babišově Schillerové, že neumí anglicky, jsem zvědav jak se bude dnes smát Česká televize, že český úředník placený Bruselem neumí anglicky a překládá nesmysly a Brusel je potom v češtině šíří. Na michalapetr.com  máte odkaz na úřední překlad Michela do češtiny a můžete se bavit je to zde ve  12 minutě projevu 

 

Druhá   aktualita Ruská duma začala na návrh poslance Fedorova projednávat zákon o připojení Litvy k Rusku. Podle Fedorova a dalších ruských poslanců je Litva nezákonně vzniklý stát, který je nacistický a ničí hroby sovětských osvoboditelů. A protože Litva nesplnila podmínku uznání své samostatnosti ze strany Ruska a neprovedla referendum o vystoupení Litvy z SSSR, je Ruské uznání samostatnosti Litvy neplatné a protože je Rusko právním nástupcem SSSR, je Litva součástí Ruska. Takový je plán poslance Fedrovo a dalších ruských poslanců. Je třeba tuhle zprávu doručit do Řeporyjí, aby místní starosta svolal domobranu a ministryně Černochové, aby vyhlásila pohotovost svých vojáčků. Protože až Putin umře, jak tvrdí západní média, že to bude brzy, tak s Fedorovem a jemu podobnými teprve nastane zábava. Aktualita druhá – Green Deal a zákaz automobilů zatím nebude, protože dnes ráno si v evropském parlamentu vjeli do vlasů maoisté s polomaoisty. Polomaoisté chtěli Evropanům zdražit energie na návrh své vůdkyně von der Leyen jen o dalších 90% a tak rozčílili maoisty, kteří se drží původního plánu komisaře Timmermanse, přezdívaného Prase, zdražit o 100%. Ze zdražování tak zatím naštěstí nic nebude, protože maoisté úplně zablokovali Evropský parlament. Jinak řečeno Green Deal nebude dokud se maoisté nedomluví s polomaoisty. Zbytek poslanců EU – tzv. realisté -, jako je třeba David a Blaško z SPD, Vrecionová, Vondra a Zahradil z ODS, a kupodivu taký poslední komunistická skautka Konečná, je tak malý, že na výsledek hádek mezi maoisty a polomaoisty v Evropském parlamentu nemá žádný vliv. Proto až půjdete k volbám nevolte maoisty a polomaoisty, jinak se bude zase zdražovat. Maoisté a polomaoisté prosazují opakování tzv. Maových velkých skoků, a proto jim tak říkáme.

Celý minulý týden ohlašovalo ukrajinské velení a západní média velkou ofenzívu na Cherson. Ofenzíva skutečně i začala, a ukrajinské jednotky opravdu na Rusy i zaútočily, a dokonce i úspěšně na dvou místech překročily řeku Malý Inhul. Rusové se nejprve ukrajinské ofenzívě přezíravě vysmívali a chlubili se kolik tanků a pěchoty jim zničili. O víkendu, ale Rusové nejprve zvážněli, a začali hovořit o těžkých bojích, a pak spěšně vyslali do oblasti Davidova Brodu, kde ofenzíva probíhala, posily. V tom okamžiku se začali smát zase Ukrajinci. A snad poprvé od začátku konfliktu začali šířit videa ruských vojenských blogerů, kteří sami nevěřícně kroutili hlavami, co že to jejich ruská armáda posílá do boje proti Ukrajincům za starožitnosti. Na Ukrajince se totiž od Chersonu k Davidovu Brodu vypravily ruské tanky T-62! Ukrajinci se smáli, že Rusům už došly jejich zásoby tanků 72, 80 i 90, a tak jim nezbylo, než ze skladů vytáhnout tanky 62, které se vyráběly v letech 1961 až 1975. A ruští blogeři zuřili nad neschopností vlastního velení poslat do boje moderní zbraně. Leč tanky T-62 přijely na místa bojů, a světe div se, Ukrajina po dvou dnech jejich nasazení včera 7.6. oznámila, že Rusové bohužel překazili příznivé podmínky pro ukrajinskou ofenzívu v oblasti Chersonu. A současně Rusové spustili obvyklý vychloubačný kolovrátek, kolik to zase ukrajinských tanků i pěchoty na Malém Inhulu u Davidova Brodu zničili.

A teď se podívejte na fotografii těch tanků t-62 a povšimněte si zvláštní kadibudky, která je jako umělohmotný altánek z prodejny potřeb pro zahrádkáře přivařena na jejich věži. Účel kadibudky je jasný – jakmile na T-62 vypálí Ukrajinci Javelin – tak ten zaútočí na střechu kadibudky, protože Javelin útočí vždy na svrchní pancíř věže, v tomto případě – na střechu kadibudky. Javelin vybuchne na střeše kadibudky a strop věže tanku snadno absorbuje sekundární účinky výbuchu skoro metr nad věží. Tanky T-62 na bojiště přijely z továrny. S největší pravděpodobností je tam Rusové modernizovali pro Syrskou armádu, které modernizované T-62 z ruských skladů nakupuje. Protože Ukrajinci se najednou přestali chlubit zničenými ruskými tanky raketami Javelin – buď jim došli, a nebo kadibudka funguje. Pokud kadibudka funguje – jsou Javeliny, i drony Bayraktar, které také útočí ze shora k ničemu. Pro NATO i Ukrajince to může být velmi nepříjemná zpráva. Pokud se potvrdí, ruští tankisté budou mít díky kadibudce nejen příjemný chládek a stín na bojišti, ale i vyšší šanci na přežití.

Krom toho si všimněte přídavných zvedacích pancéřových štítů v zadní a (přední?) části tanku. Ty eliminují starší typy raket, které útočí na tank v horizontálním letu a absorbují jejich výbuch před vlastním pancířem. Starý T-62 se tak proměnil v jakési samohybné dělo, které sice nemůže bojovat se současnými tanky, protože jeho drážkovaný kanón 115 mm si se současným pancířem neporadí, ale s pěchotou s protitankovými raketami zatočí natotata a bez vlastních ztrát. Pokud se konstrukce osvědčí, dostalo NATO lekci v tom, že i staré zbraně se vyplatí skladovat, protože mohou být překvapivě účinné a hodit se. Efektivitu T-62 Kadibudka teprve ukáže čas – jasné však je, že ofenzíva u Davidova Brodu prokázala staré rčení, kdo se směje naposled, směje se nejlíp. Tím ovšem netvrdím, že to budou Rusové, kdo se bude smát poslední.

Předevčírem se smála americká Biden administrativa. Ta svolala do Los Angeles jednání organizace všech amerických států, a z jednání organizace předem vyloučila Kubu, Nikaraguu a Venezuelu, protože nesplňují US-podmínku, aby se mohly jednání účastnit – a to nepřetržitý demokratický režim. Smích US-Američanům včera zamrznul na rtech. Biden chystal v Los Angeles velkou oslavu své vlády, které měli dodat lesku všichni aplaudující Jihoameričtí prezidenti, mimo tří nepozvaných darebáků. A oslava velikosti Bidena v Los Angeles měla nepokrytě pomoci Demokratům získat hlasy vlastních Latino-Američanů v nadcházejících doplňovacích volbách, protože všem je jasné, že Demokrati dostanou historický výprask! Leč, včera ráno promluvil mexický prezident Manuel Obrador, a oznámil, že na žádnou konferenci do USA nepojede, protože USA tam nepozvaly jeho kamarády z Venezuely, Nikaragui a Kuby! A hned se ukázalo, že obdobně se chystají zachovat i další Jihoamerické země, a dokonce i poslední věrný US spojenec v oblasti, Kolumbie, prý také asi nepřijede. Většina zemí prý pošle na oslavu velikosti Bidena do Los Angeles jen zástupce druhé a třetí kategorie. US-Američané se tak přestali smát, tím spíš, že radostný chechot vypuknul v Pekingu! Tamní vlčí válečníci z KS-Číny začali vytrubovat, že Latinská Amerika už není zadní dvorek USA, a že nastal konec neokolonialistické Monreovy doktríny. Kdo se bude smát nakonec se sice ještě ukáže, ale už teď je jasné, že sláva USA v Latinské Americe zapadá stejně rychle, jako mizí vliv Velké Británie v jejím společenství bývalých ostrovů anglických otrokářů. Smutné je, že jak vliv Evropy a Západu mizí, tak rychleji roste vliv Číny. Kde jsou skvělé Československé vztahy s řadou těchto zemí, které zajišťovaly práci pro naše zaměstnance. Padly na obětní oltář nenasytné Bruxelae!  

I v Bruselu se včera smáli, protože se dnes bude hlasovat o zákazu výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2035, a podle Bruselských výpočtů maoisté zvítězí a výroba aut bude dnes zakázána. Aby maoistická média úsilí EURO-maoistických poslanců podpořila, začala už minulý oslavovat čínské vedení, a tvrdit, že i Číňané oznámili, že zrychlí přechod k zelené energetice, a že i oni brzy splní bruselský Velký skok, a přestanou používat fosilní paliva. 

Co na tom, že Čína ve skutečnosti oznámila, že zpomaluje přechod k Zelené energetice z 66% na 50%! Že bude pokračovat ve výstavbě uhelných elektráren! A že čínský přechod k zelené energetice, neznamená zavírat žádné elektrárny na fosilní paliva a nebo na uran, ale jen a pouze stavět nové elektrárny v mixu 50% obnovitelné zdroje a 50% neobnovitelné zdroje! Podle střízlivých odhadů bude schválení Bruselského plánu znamenat 500 tisíc nezaměstnaných navíc! A jak jsme zveřejnili v minulých dílech MIP 44 – mají se automobilky podle Bruselu zavírat hlavně ve východní Evropě, protože Brusel očekává, že východní Evropané budou už až tak chudí, že si už nová auta kupovat nebudou. A tak se mají vyrábět pouze v západní Evropě!

Naopak smějí se Rusové – dnes v noci bylo oznámeno, že Pákistán a Rusko uzavřou dohodu o novém Pakistánském plynovodu, který bude distribuovat ruský zkapalněný LNG plyn po PákistánuProjekty vyjednal Lavrov před dvěma týdny. Rusko bude vlastnit 26% akcií a Pákistán 74% akcií 1100 km dlouhého plynovodu z přístavu Karáčí do provincie Pundžáb. Projekt od roku 2015 zakazovaly USA, ovšem jak je vidět, jejich sláva upadá po pádu Trumpa nejen v Latinské Americe! Rusové, kteří navíc v 70 letech minulého století postavili největší Pákistánské ocelárny chystají další projekty. Jak vidíte i Pákistánci budou jezdit auty, mít levnou energii a vyrábět ocel. Škoda Plzeň postavila kdysi největší Pákistánskou zbrojovku. Plány od ní si před pár lety z Plzně odvezli Číňané (odvysílali jsme v roce 2019), a už zbrojovku modernizují! Pákistán byl kdysi hlavní základnou mudžáhidů, kteří vyhnali SSSR z Afganistánu. Talibánci, kteří loni vyhnali USA, včera oznámili, že do Ruska na letošní prý velkolepé Petrohradské ekonomické fórum vysílají svého mluvčího, a že Talibán uznává Krym za ruské území, a že Talibán hodlá s Ruskem budovat přátelské vztahy. Nová osa Moskva-Kábul-Islámábád  je neslavným koncem politiky The Great Game, která byla od roku 1830 zaměřena na zamezení pronikání Ruska (SSSR) do oblasti Indického oceánu a Perského zálivu! Pád Kábulu, před necelým rokem, otevřel Rusům cestu k historickému úspěchu, a cestu k němu dláždí Ruské suroviny, energie a potraviny! Co zbude z Evropy a USA po Rusko – Čínské invazi do celého světě – vybydlená města – jako města amerického rezavého pásu – Detroit a nebo Chicago. Čemu chtěl Trump zabránit, to Biden a Brusel zpackají do konce letošního roku!

Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno, ještě dříve než nás požere svou rzí!

(Vysvětlení citátů o Bruxelae, na které se ptáte – Bruxelae je starý římský výraz pro oblast města Brusel. Citát ostatně proto soudím, že Kartágo musí být zničeno, který používám, pochází od římského politika Cato staršího, který jím končil každou svoji řeč v římském Senátu. Bruxelae se v češtině vyslovuje jako Bruksele, což evokuje Brusel + sele (prase). A sele evokuje představu líného úředníka na výkrmu (prase). Tak si to dejte dohromady s tím, že hlavní komisař pro zelené maoistické velké skoky  Timmermans má přezdívku Prase, a jste asi v obraze, proč to říkám.)

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář