MIP 43 Světová válka o obilí – Brusel by bez drahého obilí a potravin zkrachoval, potvrdili Švýcaři!

(Pokračování analýzy MIP 41)

Válka o obilí graduje. Číňané začali v obrovských množstvích skupovat světovou produkci pšenice a uskladňují si ji ve svých obrovských skladech – na očekávané “horší” časy! Vláda USA nedávno přiznala, že Číňané tímto tempem brzy nahromadí 69% celosvětových zásob  kukuřice, 60% rýže a 51% pšenice. Podle nedávné analýzy japonské burzy Nikkei už Čína nahromadila zásoby pšenice, které jí vystačí  pro všechny Číňany na 1,5 roku. Čína přitom svou vlastní produkcí pokrývá 90% své spotřeby. Efektivně tedy Číňané, bez mimořádné neúrody, vydrží se svými současnými zásobami bez omezení 15 let! Číně tyto zásoby ovšem nestačí, a masivně skupuje obilí, kde se dá. Jenom v dubnu 2022 Čína nakoupila o 525% více pšenice než obvykle z Austrálie, o 180% více než obvykle z Francie, a uzavřela nové obrovské nákupní smlouvy s Ruskem, které se ještě loni podílelo pouze 0,5% na celkových dovozech pšenice do Číny! 

V této souvislosti působí naprosto směšně vláda českých lidojedů Petra Fialy. Včera se její vysoký úředník Pavel Švagr, ředitel Správy Státních Hmotných Rezerv (SSHR), pochlubil u Moravce v České televizi, že Česko má zásoby potravin na 1,3 dne, a že vláda lidojedů mu slíbila 0,5 miliardy, aby mohl nakoupit dalších potraviny do zásob. Tímto nákupem se zásoby potravin v Česku zvýší na 2 dny. (Jeden den zásob má hodnotu asi 0,8 miliardy CZK.)  Švagr přiznal, že na navýšení zásob potravin na 15 dní, které ještě loni nařídila Babišova vláda, nyní nejsou peníze – Lidojedy by to stálo 12 miliard! 

Lakotu vlády Česka pochopíme ve srovnání s Čínou. Jenom čínské zásoby pšenice mají hodnotu 1450 CZK na jednoho Číňana. Číňané k tomu skladují ještě kukuřici, rýži, sóju, fazole, ječmen, žito, maso, ryby, oleje, cukr a kde co. Veškeré České zásoby potravin po navýšení o 0,5 miliardy korun Fialou mají hodnotu jen asi 1,6 miliardy korun, a to je 160 korun na jednoho Čecha! Čínské zásoby jenom pšenice mají přitom hodnotu 1450 korun na jednoho Číňana! Fiala a jeho lidojedi nemají 12 miliard, abychom měli v Česku uskladněné zásoby potravin aspoň za 1360 korun na Čecha! – Když už Číňané mají uskladněnu jenom pšenici za 1450 KČ na jednoho Číňana! Hlavně, že má Fiala miliardy na zbraně, nepotřebné bruselské úředníky a neziskovky a korespondenční volby! (Výpočty a zdroje dat, na konci článku)

Čína přijala drastická opatření na podporu domácí zemědělské produkce a čínská vláda zakázala přeměňovat jakoukoli zemědělskou půdu na jiné způsoby využití! V Česku podle bývalého ministra životního prostředí Ladislava Mika zemědělská půda stále, i přes všechny vládní sliby, doslova mizí před očima a mění se ve sklady a další stavby! 

Česká média do omrzení opakují, že za zdražování potravin může Putin. Zcela přitom ovšem zatajují analýzy předních expertů na potraviny. Podle materiálů švýcarské finančně-analytické skupiny AgFlow, napojené na Brusel, ze 13. května letošního roku, je to ovšem EU, kdo nutně potřebuje letošní enormní zdražení pšenice. Největší evropští vývozci pšenice, jako je Francie, se totiž od roku 2021 začaly na světových trzích neúspěšně potýkat s rostoucí konkurencí nových vývozců levné pšenice – Ruska a Ukrajiny. Francie a další západoevropské země tradičně vyvážely obrovská množství drahé pšenice do Alžírska, Maroka, Egypta a řady dalších severoafrických zemí.  V posledních letech ale byly evropské země z těchto trhů takřka úplně vytlačeny Ruskem a Ukrajinou, protože nedokázaly konkurovat jejich cenám. Ruská pšenice dodávaná na tyto trhy byla už před válkou o 8% levnější. Vysoká cena evropské pšenice byla přitom už před válkou způsobena bruselskou politikou. Hlavní složky v konečné ceně pšenice představují hnojiva, energie, a náklady na dopravu. Hlavní položkou při výrobě hnojiv je zase energie. Brusel svou politikou Green Deal a drahých energií, zdražil evropskou produkci obilovin natolik neúměrným způsobem, že pro rok 2022 dokonce věštili světoví analytici, že evropská pšenice bude neprodejná, a bude ležet na skladech, protože je drahá! Neprodat pšenici by ve Francii způsobilo ekonomickou katastrofu podobnou neprodané Ukrajinské pšenici. Naštěstí přišla válka a sankce na Rusko. Cena pšenice vzrostla, díky výpadku ukrajinských dodávek. A Francie pro svou drahou pšenici našla konečně kupce – budete se divit, ale Číňany! Francie vyvezla letos už asi 2,5 milionu tun pšenice, z toho 1,2 milionu do Číny. Na Ukrajině leží 20 milionů tun, které není možné vyvézt. Rusko podle analytiků letos sklidí absolutně rekordní úrodu pšenice a jeho produkce bude rok od roku stoupat. Na světe bude díky euro-maoistické politice Bruselu dvojí pšenice – levná, vypěstovaná levnými energiemi a hnojivy, a – drahá, evropská pšenice Green-Deal. Jakmile válka skončí, ceny pšenice padnou dolů, a evropská pšenice bude neprodejná!! Evropští farmáři zkrachují! Díky Bruselu! Švýcaři světovým financím rozumí a jejich analýza je přesná – Brusel a Francie potřebují dlouhou válku na Ukrajině, jinak se vzbouří krachující farmáři, a to jsou Žluté vesty! 

Včera Francouzský ministr  pro evropské záležitosti Clément Beaune oznámil Ukrajincům, že se nestanou členy EU nejméně 15 až 20 let! Asi už chápete, proč nemohou západoevropští zemědělci přijmout ukrajinské zemědělce do EU – ukrajinští a ruští zemědělci ničí evropský export potravin i bez dotací, stačí jim na to levné energie a levná hnojiva! Vláda českých lidojedů na české zemědělce kašle. Asi je chce nechat zkrachovat a donutit, aby místo na polích museli pracovat v montovnách! Čechům pak nezbyde než na věky kupovat Bruselem zdraženou mouku!

USA se pokusily mazaně tento víkend zabít dvě mouchy jednou ranou. Jejich tajní vyjednávači prý zamířili do Běloruska, aby tam přesvědčili vůdce Lukašenka, že by měl povolit převoz ukrajinské pšenice vlaky přes své území do litevského přístavu Klajpeda. Na oplátku měly USA Lukašenkovi navrhovat, že zařídí ukončení bruselských sankcí na vývoz běloruské potaše do EU a USA. Ukrajina by tak mohla přes širokorozchodné železnice vyvážet vlaky pšenici až do přístavu Klajpeda, a Lukašenko by tam mohl zase vyvážet sankciovanou potaš, bez které se v USA ani v EU nemohou vyrábět skoro žádná hnojiva. Že majitelem veškeré běloruské potaše je ruská firma patřící Putinovým přátelům v tomto případě asi nevadí. (Viz MAP 1085.) Obdobně 17.5 navrhoval zrušení sankcí na ruskou potaš Putinovi i generální tajemník OSN. Brazilský prezident Bolsonaro už na začátku sankcí proti ruské a běloruské potaši oznámil, že bez ní, Brazílii nezbývá, než vykácet veškerý zbylý amazonský prales! A jak řekl, tak se pustil dom kácení! Samozřejmě, že Bolsonara náležitě v jeho úsilí vykácet prales, kvůli Bruselským sankcím na ruskou potaš, podporují hlavně Severoameričané, kteří se chystají na vykáceném území podnikat. Jak je vidět, Brusel myslí záchranu světa před oteplováním, ale opravdu upřímně, že paní Kontrolorko Jourová!

Brusel se rozhodl před pár dny v rámci záchrany brazilského pralesa před vykácením zakázat dovoz brazilské sóji do EU. Podle Bruselu jsou na vině kácení amazonského pralesa Evropané, protože jedí španělské vepřové! To je vykrmováno brazilskou sójou! Nebudou-li španělská prasata, nebude vykácen amazonský prales, vymysleli před pár dny bruselští maoisté své nové heslo, které má Evropany připravit na to, že nebudou smět jíst maso. Že se většina brazilského pralesa kácí kvůli sankcím na ruskou potaš Brusel nezajímá. Brusel ani nezajímá, že Evropa dováží z Brazílie jenom sóju za 2 miliardy USD ročně, kdežto Čína za 21 miliard USD, Turecko za 0,8 miliardy USD a Thajsko za 0,9 miliardy USD. Evropský dovoz se na brazilském vývozu sóji podílí necelými 7%. Brusel tedy prales nezachrání, zákazem výkrmu španělských a holandských prasat. Brazílie převzala roli světového vývozce a producenta sóji od USA. Když EU zakáže dovoz levné brazilské sóji, bude muset dovážet americkou. Vepřové opět zdraží, a to je o co tu Bruselu zase jde. Čína má největší chov prasat na světě a čínská vláda se snaží, aby Číňané mohli jíst maso a pít mléko. Brusel místo toho prosazuje přechod Evropanů na vegetariánskou stravu bývalých čínských kuliů! Celé nařízení o zákazu dovozu brazilské sóji do EU se má projednávat pod taktovkou českého předsednictví EU – Lidojedové Petra Fialy tak budou mít brzy příležitost, ukázat svoji servilitu bruselským maoistům a prosadit další zdražení vepřového masa pro Čechy! 

Proč musí být všechny potraviny v EU tak drahé – protože čím jsou dražší tím víc miliard Brusel z peněženek Evropanů vytahá na daních a může rozdělit mezi své věrné nohsledy – neziskovky. Miliardy EUR tak putují na nejpodivnější projekty, které si ani nedovede představit, dokud se nedozvíte, za co zase všechno bruselští úředníci utráceli. 

Brusel například v listopadu 2021 vyplatil 22 000 EUR na školení 38 nebinárních mladých lidí ve věku 18 až 38 let. Tito mladí nebinární lidé, bývalí muži, se za bruselské peníze školili, jak se převlékat za ženy, jak chodit na vysokých podpatcích, a jak se líčit. Součástí školení byla i tato reklamní fotografie, která byla za bruselské peníze šířena médii:

Dalších 62 000 EUR vyplatila Bruselská komise 70 dalším LGBTQ příznivcům, aby si v Německu mohli v roce 2021 uspořádat letní tábor! Další desítky tisíc EUR putovaly na obdobné akce do Rakouska, Španělska, Slovinska atd. Program na vzdělávání mladých Evropanů Erasmus vyčlenil loni 135 000 EUR na tzv Queer Imigranty. Dalších 435 000 EUR bylo přiděleno na podporu propagace životního stylu LGBTQ mezi školní mládeží! 

Jak vidíte Brusel potřebuje každou Vaši korunu, aby mohl rozvíjet své aktivity a nasytil neziskovky! Pokud nebudou všichni bruselští úředníci a neziskovky odstaveni od veřejných peněz, budou potraviny a energie stále dražší a dražší! 

Hrůzně děsivý příběh se odehrál 18. května v německém městě Meßstetten. Tamní prokuratura zatkla afgánského imigranta, povýšeného před časem do funkce člena ostrahy v uprchlickém azylovém domě pro Ukrajinské matky s dětmi. Afgánský imigrant podle sdělení německé prokuratury využil příležitosti, a v době, kdy matky chodily po úřadech, zneužil dvě nezletilé imigrantky ve věku 6 a 7 let. Obdobné útoky od imigrantů ze Somálska a dalších zemí zažívají Ukrajinky i ve Švédsku. Tamní veřejnoprávní média o nich už začala i informovat, což je velký průlom proti minulosti. Slova Ukrajinky, že se ve Švédsku necítí bezpečně vypovídají o celé politice Bruselu to podstatné – nikdo se už v Evropě díky Bruselu nemůže cítit bezpečně – ostatně jak jsme informovali i současné Švédská premiérka nedávno přiznala, že za vlnou obrovské násilné kriminality ve Švédsku stojí imigrantské kriminální gangy. 

Proti vší této maoistické Bruselské politice uspořádal minulý týden konferenci Viktor Orbán! Hlavní řečníci na konferenci byli Orbán, Trump (telemostem) a Václav Klaus st. osobně. ODS nedorazila a je už jasné, že je pod usurpací Pirátů, STAN a TOP-09. Začínám mít takový pocit, že Václav Klaus starší zraje jako víno, čím je starší tím je lepší. U Miloše to bohužel platí naopak! O Orbánově konferenci budeme informovat někdy příště. Mějte se a držte míru palce!

Víc se do analýzy nevešlo – i tak jsem ji skončil v 06.10.

Na četné dotazy odpovídám, že zatím nemám čas analýzy namlouvat – teď jsou hodně složité na důkazy a já nestíhám. Až se vyspím tak se ji pokusím namluvit na svůj FB profil. Snad to stihnu. Omlouvám se věrným posluchačům a prosím ještě pár dní vydržte…

(Čínská roční spotřeba pšenice. Současná cena pšenice za bushel. Zásoby na 1,5 roku, viz odkaz Nikkei. Čínská populace 1,4 miliardy. Bushel pšenice – převod na kg.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Je velmi zajímavé, že ve zprávě nebyly zaznamenány útoky o kterých jsme informovali – a to znásilnění ukrajinských školou povinných dívek afgánským členem ostrahy ubytovny pro … (18.5.2022, MIP 43), či útoky na Ukrajinky, členy imigrantských gangů ve švédských […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář