MIP 40 TRUMP: Kritizoval 40 miliard USD pomoci USA Ukrajině v době, kdy v USA není k sehnání kojenecká výživa.

  • USA – Američané zuří vzteky ze zdražování, které posměšně nazývají BidenInflace! Benzín v USA stojí nyní průměrně, pro Američany, neuvěřitelných 1,2 USD za litr (28 CZK!). Ještě před rokem Američané platili za litr benzínu pouze  1 USD (Tehdy 21 CZK). O takových cenách benzínu si v Česku můžeme nechat jenom zdát. Za litr benzínu nyní v Česku platíme 44,80! Rozdíl v ceně benzínu v USA a Česku je dán hlavně výší daně, kterou tzv. harmonizuje EU! 16,80 CZK, které platíme z litru benzínu oproti Američanům navíc, bychom platit nemuseli, kdybychom se dokázali zbavit nenasytných bruselských a českých úředníků a neziskovčíků. USA jsou už na tom díky BidenEkonomice letos tak špatně, že po celých Státech už pár týdnů neseženete obyčejnou kojeneckou výživu, a musíte si pro ni zajet do Mexika. Dění v USA tak už začíná nápadně připomínat rozpad SSSR, kdy najednou také bylo normální, že v krámě neseženete normální zboží. Významní republikáni označují nedostatek kojenecké výživy v USA za nehorázný skandál!  Není potom divu, že republikáni rozpoutali v Senátu obstrukci, a nejméně na několik dní zastavili tzv. pomoc Ukrajině za 40 miliard USD! Hlavním argumentem části republikánů je, že není možné podporovat 40 miliardami Ukrajinu, bez kontroly nad osudem těchto peněz (Afganistán!) A v době, kdy obyčejní Američané nemohou ani sehnat pro své novorozence kojeneckou výživu, jak řekl Trump!
  • USA – Ministryně financí Yellenová včera přiznala, že USA jsou už nejspíš zasaženy Stagflací. Stagflace je nejhorší druh ekonomické krize, kdy současně klesá výroba a sní roste nezaměstnanost, ale také rostou ceny. Tato stagflační krize je noční můrou všech ekonomů a morem pro obyčejné občany. Na krizi reagují už i akcie. Klíčové indexy hodnot amerických akcií od začátku roku dramaticky propadly. Dow Jones o více než 14 %, Nasdaq o téměř 28 % a S&P 500 o 18,2 %. Propad amerických akcií se přitom zrychluje.
  • USA, Brusel – Yellenová dále včera na poradě v Německu oznámila, že USA nemohou zabavit Rusku 300 miliard USD, které jsou v důsledku sankcí zmraženy, protože to zákony USA nedovolují, a protože by to narušilo důvěru zahraničních investorů v důvěryhodnost dolaru a amerických státních dluhopisů! Jinak řečeno – Číňané, a další země by se mohli začít masivně zbavovat US vládních dluhopisů, protože by si mysleli, že jim je stejně USA zabaví, jako Rusku. A to by vyvolalo neschopnost USA si půjčovat peníze na svůj neustále rostoucí státní dluh. Yellenová proto uvedla, že se musí najít nějaký jiný způsob, jak by Rusko zaplatilo za obnovu Ukrajiny, a hlavně vyzvala Brusel a jeho vazaly, aby pořádně šáhly do kapes svým občanům, a zvýšili pomoc Ukrajině. Podle Světové banky Rusové na Ukrajině každý týden zničí majetek za 5 miliard dolarů a dalších 5 miliard dolarů potřebuje Ukrajina dostat každý měsíc v hotovosti, aby nezkrachovala.
  • USA, Rusko, Ukrajina – Neslavně včera skončily americké houfnice M-777, které měly Ukrajině pomoci vyrovnat se aspoň trochu ruským dělostřelcům. Jak si můžete prohlédnout na tomto videu – Na houfnice, jakmile přijely na bojiště, zaútočily nejprve ruské bojové drony CUBE, a potom je dorazily dalekonosné raketomety Smerch. Přeživší Ukrajinci rychle prchli, aby se zachránili. Stalo se tak přesně, co jsme v minulých analýzách předpokládali – tažené houfnice M-777 jsou na dnešním bojišti archaická zbraň vhodná tak na obranu nějaké základny proti teroristům s kulometnými džihádomobily, někde v Africe a nebo v Iráku. A to jsme ještě netušili, že USA před předáním houfnic M-777 Ukrajině z nich odstranily digitální zaměřovače a digitální propojení s GPS a s velitelsko-průzkumnými systémy a radary. Takto degradované houfnice trefí cíl na každý 10 granát. Ovšem s dokonale vycvičenou obsluhou. S rychlostí s jakou Ukrajinci od napadených houfnic prchali, to vypadá, že zase nějaký ukrajinský vojenský byrokrat sehnal několik zmobilizovaných civilistů, poslal je do války, a spokojeně nahlásil do Kyjeva, že rozkaz byl splněn. Za této situace nakupovat pro českou armádu francouzské houfnice podobného typu může jenom naprostý diletant, a nebo možná úplatkář. Pokud se má česká armáda bránit Rusku, potřebuje nejnovější samohybné houfnice, a ne staré harampádí.
  • Ukrajina, Česko, Polsko, Slovensko, Rusko – Stejně neslavně dopadly na ukrajinském bojišti i tanky 72 dodané Ukrajině. Včera se jich několik desítek s doprovodem bojových vozidel pěchoty vyřítilo na ruské pozice jižně od Záporoží. Video: Útok skončil rychlým masakrem. (Konec videa je už v barvě, začátek je na termokameru.) Na bojišti v mžiku shořelo nejméně 26 nových ukrajinských T-72 a zbytek Ukrajinců se rychle rozprchnul. Česká armáda mohla dodat Ukrajině nanejvýš 150 tanků T-72, z nichž pouze 30 bylo aspoň trošku zmodernizováno! Podle německých vládních údajů lze očekávat, že Česko bude muset zaplatit Německu za nákup každého Leopardu objednaného Fialou obvyklou cenu 375 milionů KČ. V posledních několika letech Česko utratilo miliardy za modernizaci 30 tanků T-72. Teď se Fiala vychloubal, že nakoupí 50 nových Leopardů, jen neřekl, že za tenhle počet Leopardů si Němci obyčejně účtují 20 miliard! Navíc Leopardy utrpěly zahanbující porážku v bitvě se silami islámského státu ISIL o Al Bab u syrského Aleppa. Islamisté vyzbrojení 20 let starými ruskými protitankovými raketami Kornet v bitvě o al Bab hravě zničili nejméně 10 Leopardů. Jeden Kornet Rusové vyprodávají ze skladů za 520 000 CZK. Ve skladech jich před válkou na Ukrajině měli desítky tisíc, a Rebelové jimi nyní pravidelně “odstřelují” ukrajinské vojáky v zákopech. Další známá vada Leopardů je ovšem na pováženou – Leopard se může pohybovat pouze východně od Labe, protože západně od Labe nejsou mosty, které by Leopardy unesly. Zesílení mostů, aby se Leopardy a Abramsy mohly pohybovat i po územích bývalé Varšavské smlouvy bude ovšem stát podstatně víc, než samotné tanky. Jak je vidět, ekonomika Fialovi nic neříká. Že se blíží Stagflace, jak přiznává US ministryně Yellenová, a jak jsme předpovídali už loni na podzim,  zřejmě ještě neslyšel. Životnost 50 českých Leopardů na bojišti, bude podle posledních ukrajinských zkušeností jeden útok! Sami Rusové nyní přecházejí k polo-robotickým tankům, které mají plně robotizovanou věž. Leopard je historicky archaický koncept bojového tanku. Němci tak shrábnou české daně a budou se mít dobře. Češi budou mít další staré harampádí s novou fasádou, aby se nějak vysvětlilo Ovčanům, že na pomoc Čechům v krizi nezbude!

Víc se nevešlo. Omlouvám se.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář