MIP 160 Tajné nouzové plány na zimu unikly na veřejnost! Krize století přichází a potrvá dlouho!

Britská premiérka Líza Trussová, a její ghanský finanční čaroděj Kwasi Kwarteng se zapsali do dějin jako historicky první oběti naprosto nového fenoménu světové ekonomie – zfetovaných bankéřů! Zfetovaní bankéři – je nový ekonomický termín, který se letos v říjnu objevil, a který bude mít pro naše životy děsivé dopady. V dnešní analýze si podrobně vysvětlíme – co jsou ti zfetovaní bankéři zač, a kde se najednou vzali.

Podle světoznámého profesora ekonomie Nouriela Roubini, který předpověděl poslední hospodářskou krizi (2008) už v roce 2006, má být nyní nastupující krize ještě mnohem horší, a delší, než tzv. americká hypotéční krize 2008. Roubini je mistr předpovědí – na rok 2020 předpověděl pád amerických akcií o 30%, a prohru Donalda Trumpa ve volbách, a opět se nemýlil. Nyní Roubini tvrdí, že přicházející krize bude ta nejhorší jakou nyní žijící lidé za svůj život zažili.

Roubini předpovídá na příští rok pád amerických akcií o 40%. Hlavním viníkem krize podle Roubiniho, není Rusko ani Putin, ale extrémní míra zadlužení západních občanů, podniků a států u bankéřů Zatímco na počátku krize 2008 byla celková míra zadlužení na Západě jenom 200% HDP, nyní je už 350%, a v některých zemích i 420% HDP. Roubini ve svých výpočtech tvrdí, že je jedno, jestli je dluh hypotéka občana, půjčka podnikatele, dluh města a nebo státní dluhopis. Podle Roubiniho má každý dluh stejnou vlastnost – v době stagflace (drahoty a nezaměstnanosti) se obtížně splácí protože rostou úroky, rostou ceny a roste nezaměstnanost. A protože současné všeobecné zadlužení je dnes dvojnásobné oproti roku 2008, budou také dvojnásobné důsledky nesplácených úvěrů, a byly to právě nesplácené americké hypotéky, které způsobily minulou krizi 2008, známou také jako krize Lehman Brothers. 

Podle Roubiniho ze současné krize vyjde jako vítěz zcela určitě Rusko, protože jeho poměr všech dluhů vůči HDP je extrémně nízký, pouhých 17,8%!, a jeden z nejnižších na světě.

Americký profesor ekonomie a bývalý guvernér indické národní banky R.G.Rajan to vidí podobně jako Roubini. Rajan si povšimnul rychlého pádu britské premiérky Trussové a jejího ministra financí Kwartenga a vyvodil z něj, že současné banky a bankéři jsou stejně, jako jsou dlouhodobí feťáci zavislí na neustálém přísunu levných drog,  závislí na neustálém přísunu levných peněz. Trussová a Kwarteng chtěli snížit daňovou zátěž Britů po vzoru Margaret Thatcherové a oznámili velké snížení daní. Jakmile svůj plán oznámili, anglický dluhopisový trh se zhroutil a hrozilo, že britské penzijní fondy nebudou mít na výplatu důchodů. Přes zásah Anglické centrální banky se krize rozšířila i do USA a trvala, ačkoli Trussová i Kwarteng své plány na snížení daní veřejně odvolali. Aby se trhy uklidnily, museli dokonce odstoupit.

Profesor Rajan z celé situace v Británii vyvozuje, že od nástupu COVID-19 si bankéři natolik zvykli na neustálý přísun levných peněz – ve skutečnosti nekrytých peněz, které vydávají národní banky jednotlivých států, a které se používají k nákupu státních dluhopisů, že nyní už nejsou schopni bez těchto nových a dalších nekrytých peněz vyplácet své vlastní závazky. Tyto nové levné nekryté peníze bankéři jako mor v posledních letech rozšířili do všech penzijních a soukromých fondů, a ty společně s energo-šmejdy za ně nakupovali elektřinu a plyn na celé roky dopředu, také nakupovaly na kšeft emisní povolenky, půjčovaly podnikatelům i občanům, bez toho aby si zkontrolovaly jejich bonitu a schopnost splácet dluhy. Celý tento nový kolotoč půjčování a spekulací, byl založen na neustálém vládním tisknutí levných nekrytých peněz. Jakmile se stroj na peníze zastaví, a nebo hrozí, že se zastaví, jak plánovali Trussová s Kwartengem, systém se zhroutí. A z toho profesor Rajan vyvozuje, stejně jako Roubini, že krize a inflace a drahota potrvají léta, protože západní banky jsou už jako feťáci závislé na neustálém přísunu nekrytých vládních peněz, které dávají do oběhu mezi lidi, spekulanty i firmy, a tím způsobují stále větší drahotu. Vlády Západu už nemůžou tuto tiskárnu nekrytých peněz rychle zastavit, protože by ihned zbankrotovali banky, státy i občané. Čím více bilionů se natisklo, tím déle potrvá vypnutí tiskáren, tím déle potrvá drahota, je nová Rajanova rovnice západní ekonomie. A ta nám nevěští nic dobrého.

Že je situace vážná dosvědčují tajné vládní přípravy na úplné vypnutí elektřiny v rozsáhlých oblastech Británie. Británie má vlastní plyn, přesto tam uniklo na veřejnost, že britská veřejná televizní a rozhlasová společnost BBC se tajně na rozkaz vlády připravila vysílat na nouzovém rozhlasovém kanále, který má jako jediný v případě zimních výpadků elektřiny fungovat. BBC v rámci těchto tajných příprav dokonce, jak uniklo, předem připravila vysílací schémata a vysílané zprávy, tak aby v případě nutnosti, bylo vše připraveno. V Británii z toho vypuknul skandál a lidé obviňují vládu, že jim zatajuje skutečné nebezpečí, které s nástupem zimy hrozí. Docela by nás zajímalo, co asi tak připravují Fiala s Hegerem, že?

Je sobota 22. října 02.37 ráno a mějte se krásně.  Všem Vám děkuji za pomoc i dary. Gargamelovy analýzy vznikají právě díky Vám. 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář