MIP 156 Putinův super kšeft se zbraněmi rozzuřil Washington! Obchod financuje Brusel! Neuvěřitelné!

Včera 15. října se fialový kašpar-ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) chvástal v Blesku, že jsou už díky západní politice Putin a Rusko po celém světě izolovaní. Podle kašpar-ministra Lipavského dokonce  už Rusko stojí samo trošku jako kůl v plotě. A to je zajímavé, protože den před tím oznámil pravý opak bývalý francouzský ministr obrany Charles Millon, a ten tvrdil, že díky chybám euro-amerických politiků, Francie a celý Západ ztrácí v Africe půdu pod nohama, a Rusko přebírá vliv a obchody v jedné africké zemi za druhou. Protože Charles Millon není fialový kašpar-ministr, nevykřikoval hesla, ale pro svá tvrzení snesl důkazy. A my se na ně dnes podíváme podrobněji.

Lipavský včera oznámil, že prosadí v Česku ještě tvrdší sankce na Rusko, než nařizuje Brusel. A to bude zajímavé, jak to potom dopadne s českým průmyslem. Kdo z Vás v osmdesátých letech studoval na střední škole francouzštinu, pamatuje si, že se ji učil z učebnice, ve které se psalo, že Československo do Africké Mali vyváží traktory, stroje, a posílá tam české odborníky, výměnou za suroviny a tropické potraviny. Dnes jsou v Mali jen čeští vojáci pod velením generála Hasaly, a jak dlouho tam budou, je ve hvězdách, protože jak včera napsal Charles Millon – Středoafrická republika (SAR) a Mali právě požádali Francii, aby z obou zemí neprodleně odstranila své velvyslance, a stáhla své vojáky, kteří tam léta bojovali proti džihádistům, a střežili vládní budovy a důležité objekty. Místo nich nyní střeží budovy, a hlavně doly na zlato (Mali), a doly na uran a diamanty (SAR) Wágnerovy Ruské symfonické orchestry. A jak píše Millon – střežení se Rusům vyplatí – jsou královsky placeni ze zisků z vydolovaných surovin.

Typickým příkladem naivní politiky bruselských kašparů je Alžírsko. Brusel s podporou fialové vlády uvalil sankce na levný ruský plyn, a začal ve velkém nakupovat drahý plyn z Alžíru. Bruselští pohlaváři se od minulého měsíce mohli přetrhnout v četnosti svých návštěv Alžíru. Francouzská premiérka Borneová, komisařka pro energetiku Kadri Simsonová, předseda EU Charles Michel a další podepisovali smlouvy na dodávky alžírského plynu. Německý kancléř Scholz před pár dny pomalu vyhrožoval válkou francouzskému Macronovi, protože ten nechce povolit stavbu plynovodu ze Španělska přes Francii do Německa, který má Němcům dodávat alžírský plyn. (Macron chce místo plynovodu postavit rozvody elektřiny mezi Francií a Německem, aby mohl vyvážet jadernou elektřinu, až opraví elektrárny. Obě stavby se nedají finančně realizovat ve stejné době.)

USA z této bruselské politiky dostaly záchvat vzteku. Marc Rubio, mimořádně významný republikánský senátor, měsíc před Euro-Alžírskými plynovými námluvami, odhalil, že díky značnému růstu exportu drahého plynu do Evropy, Alžír podepsal další obrovskou zbrojní zakázku s Putinem. Rusko má Alžíru dodat nejnovější zbraně za 7 miliard USD (1% hodnoty veškerého ročního obchodu mezi Čínou a Evropou.) Alžírsko kupuje 14 SU-57 za 2 miliardy USD. Cena all-in zahrnuje veškerý servis a výzbroj SU-57! (Česká fialová vláda se snaží přesvědčit Čechy, že 24 F-35 bude stát jen 2 miliardy CZK – 25krát míň!) Alžírsko nakupuje tanky T-14 Armata, rakety S-500. (Úplný seznam zde) Senátor Rubio požádal vládu USA a Brusel, aby na Alžír byly vyhlášeny sankce, protože obchoduje s ruskými zbraněmi, a to je sankcemi zakázané. Jak vidíte – Lipavský měl před pár dny možnost se v Praze  projevit, jako zarytý Putinův nepřítel, a na shromáždění Euro-pohlavárů mohl jako jestřáb Rubio požadovat vyhlášení sankcí na Alžír. A jak jste si všimli, asi se lekl, že by mu Ursula umyla hlavu. Oč je Lipavský aktivnější v komickém zakazování ruským hokejistům z americké NHL, aby nesměli hrát v Česku při utkáních mezi US kluby, o to je kupodivu nečinnější, když jde o skutečné sankce, které by Putina bolely!

Mnohem krutější jsou ovšem následky bruselského dealu s Alžírem. Evropa bude nakupovat drahý plyn místo levného ruského. Alžír si namastí kapsy, a za utržené miliardy navíc si nakoupí ruské zbraně a čínské zboží a technologie. Miliardy tak poputují z kapes Evropanů do kapes Rusů, Číňanů a Alžířanů. Kdysi byl zlatým dolem západoevropského amorálního byznysu tzv. zlatý trojúhelník – jeho principem byl vývoz levných korálků do Afriky, tam nákup otroků a jejich přeprava do Ameriky, a odtud dovoz levných surovin do Evropy. Dnes se trojúhelník otočil úplně na ruby – Brusel vysává Evropany o jejich peníze a nakupuje za ně v Africe drahé suroviny a energie. Afričané si za utržené peníze nakupují v Rusku a Číně. Evropa přichází o jeden africký  exportní trh s průmyslovým zbožím za druhým. Kde jsou časy, kdy jsme do Afriky vyvážely ty traktory, že? Co zbyde Bruselu, až Evropanům dojdou úspory – prodávat je jako otroky. Svět se otočil na ruby!

Celá skutečnost je podle ministra Millona ještě mnohem strašlivější. Turecko mobilizuje svůj průmysl a expanduje při výstavbě africké infrastruktury – třeba letiště v Dakaru (Senegal), Čína staví obří továrny na elektroniku v Egyptě i Etiopii. V závěsu za nimi se hrnou do Afriky se svými průmyslovými projekty Pákistán, Brazílie a Indie. Francie je už na tom tak špatně, že Macron zrušil každoroční setkání s Africkými vůdci, a místo nich se vypravil raději na konferenci s africkými studenty. Konec letité tradice privilegovaných setkání prezidentů Francie a Afriky je jen vrcholkem ledovce změn, kterými Afrika prochází. Podle Millona za vše může chybná politika proti Libyi (Sarkozy, Obama). Propaganda Washingtonu a Londýna, která po Africe šíří, že genocidu ve Rwandě vyvolala Francie. Za bojem západních zemí mezi sebou o vliv v Africe stojí obrovské mega-zisky z těžby koltanu a kobaltu, který se těží na území mezi Rwandou, Kongem a SAR. V této oblasti jsou děti, ženy i muži nemilosrdně zotročováni a drženi jako horníci násilím celý život pod zemí, jen aby anglo-americké, kanadské a jihoafrické finanční a těžařské společností dosahovaly mimořádných zisků. Obyvatelé se bouří a pod Ruskou ochranou Wágnerovců do oblasti stále více proniká moderní průmyslová těžba (bez otroků) čínských korporací. Kobalt a Koltan jsou natolik důležité minerály, že se bez nich nevyrobí jediná naváděná střela, počítač a nebo mobil. USA proto tajně uzavřely před lety dohody s Rwandskými, Ugandskými a Konžskými pohlaváry, otrokáři a rebely, a tajně z celé otrokářské těžby profitovaly. Francie byla z oblasti vytlačena, protože podle Millona nebyla stejně krutá jako Anglo-Sasové. Výsledek je ovšem nakonec stejně tristní pro Francii, Evropu i USA – celou oblast převzali pod kontrolu Rusové a Číňané. (Důkaz – hlasování Konga a Ugandy proti návrhu USA na odsouzení ruské anexe ukrajinských území. Důkaz zveřejnil Jan Lipavský – asi mu na ZAMINI nikdo nevysvětlil, proč tyto země takto hlasovaly, že?

Fialoví čeští pohlaváři si myslí, že když umlčí zprávy ze světa, tak porazí Putina. Proto se v Česku tají, že šéf Africké energetické komory NJ Ayuk, (foto) poskytl rozhovor ruskému Sputniku, a v něm tvrdil, že Afrika se rozvádí s Evropou a Francií, a uzavírá nové sňatky s Ruskem. NJ Ayuk už v roce 2020 kritizoval Západ z propadů cen ropy a plynu na pro Afriku nepřijatelnou úroveň, a oznámil pokles těžby v řadě afrických zemí, dokud se ceny nezvednou. Afrika tak podle Ayuka už nehodlá levně prodávat své suroviny za korálky, a v Rusku vidí garanta slušných cen a  vlastní bezpečnosti.

V Praze potupili fialoví politici a euro-pohlaváři katarského vládce Tamím bin Hamad Sáního, tím že ho pozvali na návštěvu, a ne na jednání. Uražený Sání odcestoval na setkání s Putinem, a tam se pochlubil, že je hrdý na své dobré vztahy s Ruskem. Lipavský přitom tvrdí, že kdo v OSN hlasoval pro americkou resoluci proti Rusku, je proti Putinovi. To že Sání nechal hlasovat v OSN pro americkou rezoluci, a zároveň na setkání s Putinem velebil Rusko, chápe Lipavský jako protiruský postoj! Co k tomu dodat?

Na všem je ale nejhorší, že česká vláda chce, aby se Češi chovali jako pštrosi, a strkali hlavu do písku, aby neviděli a neslyšeli, co se ve světě děje. A když už Češi nechtějí strkat hlavu do písku, tak si vláda myslí, že jim to cenzurou nařídí. Pryč s takovou vládou, ještě dřív než nás zotročí! 

Je neděle 16. října 01.53 po půlnoci a já Vám přeji pohodový den.  Všem děkuji za pomoc i dary. Naše analýzy vznikají právě díky Vám. Mějte se krásně a držte míru palce.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář