MIP 155 Ve službách Putina! Washington včera nečekaně zepsul Fialu, Hegera a spol. Prý způsobí krach našich zemí!

Při poslední krizi v roce 2008 se propadla Česká ekonomika o -4,7% HDP, nezaměstnanost vzrostla na 7,28%, počet občanů, na které byly uvaleny exekuce, se zvýšil ze 300 tisíc na 1 milion ročně, a česká vláda, na návrh Ivana Langra (ODS), zaplatila každému cizinci, který ztratil práci, 500 EUR na ruku a letenku, aby se dobrovolně vrátil domů. Celá operace “Dobrovolný návrat” stála Česko asi 60 milionů CZK. Celá americká hypotéční krize trvala od roku 2008 do roku 2013 a řadě lidí úplně zničila život. 

Příští rok se situace bude opakovat. Včera, v pátek 14. října, vystoupil ve Washingtonu na tiskové konferenci, ředitel Evropské divize Mezinárodního měnového fondu Alfred Kammer, a šokovaným novinářům sdělil děsivou prognózu MMF pro tzv. rozvíjející se země Střední Evropy (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko). Podle analýz ústředí globalistů MMF se naše ekonomiky příští rok propadnou o -3%, a inflace bude vyšší, než 12%. Pokud se ovšem neobnoví tok ruského plynu do Evropy, a nebo bude úplně zastaven současný, (zatím teče přes Ukrajinu a přes Turecko) dojde podle Kammera k další “bouři” inflace (v originále bout of inflation)

Ředitel Kammer potom zašel ještě dál, a požadoval, aby naše vlády bedlivě sledovaly “zdraví našich bank”, protože bude ohroženo krizovou expozicí vůči “oslabení příjmů domácností a firem”. Požadoval po vládách přísnou fiskální disciplínu (nezadlužovat se!), protože vysoké veřejné dluhy už po předchozím utrácení COVID-19 neumožňují se dále zadlužovat, a varoval, že vládní politika podpory nízkých cen energií (zastropování cen) je dlouhodobě neudržitelná, a povede k enormnímu nárůstu dluhů. Podle Kammera si vlády Střední Evropy mohou dovolit pouze dotovat ceny energií pro 20% nejchudších občanů (cena = 0,4% HDP ročně, 14 miliard CZK), nebo 40% (cena = 1% HDP ročně 70 miliard CZK), ale ne pro všechny občany. Pokud budou vlády pokračovat v této rozhazovačné politice dotací pro všechny, brzy jim dojdou peníze a zkrachují, řekl Kammer. Dále Kammer varoval, že bez ruského plynu a modernizace ekonomiky se vytvoří napětí na pracovních trzích. (Nezaměstnanost!)

Kammer hovořil řečí bankéřů, ale jeho vize je chmurná a prostá – bez ruského plynu čeká Střední Evropu ekonomická krize, a jedinou cestou, jak odvrátit státní bankroty a krachy bank a firem a nezvládnutelnou nezaměstnanost je – dotovat ceny energií pouze chudým lidem a firmám. Bohatí – podle Kammera 60% obyvatel regionu – se musí uskromnit a snížit svoji spotřebu! Jak tuhle vizi MMF naplní Fiala s Hegerem je otázkou, protože Fiala musí podle MMF přestat dotovat energie svým voličům, a musí je dotovat pouze voličům Babiše a Fica. Vznikla tak paradoxní situace – dotace mají podle Washingtonu dostávat hlavně prorusky orientovaní voliči, a plné ceny za plyn a elektřinu mají zaplatit hlavně protirusky orientovaní voliči! Brzy se tedy ukáže, jak moc jsou v Česku odpůrci Putina připraveni poslechnout Pekarovou-Adamovou, a navléknout si svetry, a otevřít své peněženky. Podle Fialovy rozhazovačné politiky to vypadá, že na to připraveni nejsou, a že společně s Fialou raději zruinují český stát! Úhlavní čeští nepřátelé Putina tak evidentně pracují v jeho službách na rozvratu Česka i Slovenska! 

Celou tiskovou konferenci ředitele divize MMF pro Evropu najdete zde. (v angličtině).

 

Je 01.53 po půlnoci a přeji všem krásnou sobotu 15.října. Všem Vám moc děkuji za pomoc a dary, i přes současnou drahotu. Naše analýzy vznikají právě díky Vám, Vašemu zájmu, a Vaší pomoci.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář