MIP 107 Veto Miloše Zemana rozzuřilo hlásnou troubu Koalice Marie Antoinetty!

Naši dnešní analýzu si můžete pustit na tomto odkaze MAP 1237. Kdo chce k pořadu diskutovat, může na tomto odkaze, kde je analýza rovněž nahrána MAP 1237 diskuse. Pokud nemáte ve svém zařízení instalován program Telegram bude Vám nabídnuto si ho stáhnout. Bez jeho instalace není možné video spustit.

Dnes 24.8. se pustila hlásná trouba vlády Marie-Antoinetty v Česku Seznam.cz do prezidenta Miloše Zemana za to, že se rozhodl vetovat zákon o zdravotním pojištěním, protože přijetí tohoto zákona by mělo negativní dopad na kvalitu a dostupnost zdravotní péče. Není divu, že hlásná trouba Fialovy Koaly útočí na prezidenta Zemana za to, že Vetem chce zachovat občanům Česka dostupnou zdravotní péči, protože to je proti politice Bruselu. Posuďte sami, jaké následky pro české zdravotnictví má členství Česka v EU. 

Nejlépe o tom, jak se Česku a Slovensku členství v EU “vyplatí”, svědčí údaj o počtu zlikvidovaných nemocničních lůžek. Česko vstoupilo do EU v roce 2004, a za tu dobu bylo podle vlastních údajů EU/OECD  v Česku úspěšně zlikvidováno 12 075 nemocničních lůžek pro léčení pacientů. To představuje 5,7 nemocnic velikosti pražského Motola! Nebo si to můžete představit jako zmizení města o velikosti Mariánských lázní (12 237 obyvatel, a tedy 12 237 postelí), Boskovic u Brna (11 661), či Uničova (11 066). Na Slovensku bylo za stejnou dobu zlikvidováno 6 765 nemocničních lůžek. Naproti tomu v Německu se lůžka takřka nelikvidovala. V Německu nyní připadá 7,8 lůžek na 1000 Němců, v Česku jen 6,5 lůžka na 1000 Čechů a na Slovensku 5,8 lůžka na 1000 Slováků. Naproti tomu Japonsko a Jižní Korea mají už celá desetiletí stále více jak 12 lůžek na 1000 pacientů. Československo mělo ještě před rozpadem 10 lůžek na 1000 pacientů, ale od té doby lůžka v nemocnicích klesají, úměrně tomu, čím více se za zdravotní pojištění platí, a čím více se EU integruje. Čím více občané Česka stárnou, a čím více cizinců se do Česka přichází léčit, tím měně lůžek ve skutečnosti je. Taková je protilidová politika Bruselu. Plať, ale čekej rok, jestli zbude čas na tvoji operaci. 

Tato likvidace veřejného zdravotnictví je patrná zejména na Řecku. Od začátku Řecké dluhové krize bylo v Řecku zlikvidováno 8 040 nemocničních lůžek a chudé Řecko tak má už jen 4 lůžka na 1000 obyvatel – tedy polovinu jako Němci nebo Rakušané. Český prezident Miloš Zeman vetoval Fialův zákon, který chce obrat české zdravotnictví jenom letos o 14 miliard korun, a to se Bruselu nelíbí. O prezidentově Vetu se bude brzy hlasovat a vy tak uvidíte, kdo v Česku chce zase rušit další nemocniční lůžka – ODS, NETOP-22, Piráti, STAN a KDÚ-ČSL, tedy celá koalice Marie*Antoinetty. Ti všichni chtějí, aby jste platili, ale aby Vás nebylo kde léčit.

5.srpna 2022 nařídil bruselský komisař Janez Lenarčič, (foto) aby se všechny země EU okamžitě zapojily do podpory léčení ukrajinských pacientů, protože Ukrajina už raketově rostoucí náklady na léčení svých nemocných nezvládá, a do EU bylo okamžitě přivezeno prvních 1000 ukrajinských pacientů, kteří potřebují náročnou specializovanou léčbu. Jen v Dněpropetrovské oblastní nemocnici I.I. Mechnikova leží 100 těžce zraněných ukrajinských vojáků, pro které Ukrajina nemá potřebné léky na srážení krve, třeba konkrétně Octaplex (Pro srovnání cena Octaplexu v Indii je 10 000 CZK za jediné balení, a tam bude Octaplex levný.), a tito pacienti bez nich pravděpodobně zemřou. Nemocnice Mechnikova je přitom už od roku 2019 zařazena do elitního programu NATO na léčení ukrajinských vojáků – a i tak nemá na léky! Léčení válečných pacientů je extrémně drahá záležitost, a každý, kdo podporuje válku by si měl uvědomit, že náklady na léčení válečných pacientů jsou astronomické. Je zvláštní, že v době, kdy Brusel nařizuje, aby každá země EU přispěla k léčení ukrajinských pacientů, česká vláda, která válku proti Putinovi podporuje, snižuje platby do českého zdravotnictví, když je jasné, že kvůli válce na Ukrajině musí být naopak zvýšeny, jinak nezbude na péči o české pacienty!

Proto příště nevolte ty, kteří chtějí místo Vás léčit cizince. Japonsko a Jižní Korea mají 12 lůžek na 1000  obyvatel. V obou zemích se díky tomu takřka neumíralo na COVID. Obě země mají také společnou  protiimigrační politiku. V EU není ani polovina lůžek na 1000 obyvatel jako v Koreji a Japonsku. EU na vlastní občany trvale kašle! Česká vláda jakbysmet! 

Pomáhat s léčením ukrajinských vojáků je lidské. Léčit ukrajinské pacienty na úkor vlastních pacientů je nelidské. Válka je drahá. Nedělejme haury, když na to nemáme.

Všem moc děkuji za pomoc. Držte se a mějte se. Gargamel 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář