MAP 2017 Washington zuří! US-vládní statistici spočítali, že Rusko začalo letos rychle vytlačovat EU z lukrativních mezinárodních obchodů! Francie trpí ruskou konkurencí nejvíce. Chystá se Putin s podporou Šejků ze zálivu zničit Green Deal?

Ukrajina letos od Putina utrží další nemilosrdnou ránu, varovali před pár dny američtí vládní analytici. Ekonomika Kyjeva je podle nich přímo závislá na exportu milionů tun ukrajinského obilí, a bez miliard dolarů získaných na světovém trhu hlavně z prodeje pšenice Arabům, nebude mít tamní Soldateska napřesrok z čeho platit ani své korupční úředníky, a ani své mobilizační lovce lebek. K tomu všemu ještě západní zbraně na bojišti selhávají stále častěji. Po raketách HIMARS a přesných granátech Excalibur, které už půl roku, Bůh ví proč, létají místo na Rusy, jen pánu Bohu do oken, se nejnověji ukázalo, že protitanková raketa Javelin ani přímým zásahem tanku T-90 Proryv nevyvede jeho osádku z pohody, natož aby jí nebo tanku nějak ublížila. Video natočené přímo uvnitř T-90 při dopadu Javelin si prohlédněte zde. Srovnání schopností západních a ruských tanků přežít na bojišti je pro evropské vojáky varující. Ruské tanky T-90M přežívají útoky z 90%. Západní tanky Leopard-2, Abrams a Challenger jen z 50%.  Ani se schopností Bruselu dále financovat tažení Kyjeva proti Moskvě to nevypadá nijak slavně. Putin za dva roky vytlačil evropské obilí ze všech světových lukrativních trhů, a letošní ruská úroda má dokonce překonat všechny předchozí rekordy. Velká ruská úroda tak podle všeho věští velké farmářské bouře nejen ve Francii!

V Praze právě probíhá výstava Putinův hlad“, kterou společně organizují Rakušanovo Ministerstvo vnitra a Národní zemědělské muzeum v Praze. Cílem výstavy je podle jejích zadavatelů ukázat, jak Rusko devastuje obilnici Evropy, a ohrožuje tím dostupnost potravin i životy lidí, a může tak vyvolat i masovou emigraci. Podle českých mainstreamových médií jsou zase ruské přístavy zavaleny miliony tun obilí, často uloupeného na Ukrajině, které od Putina nikdo nechce kupovat ani se slevou. Že obě tvrzení si ve svém důsledku – buď hrozí hlad, a nebo jsou přístavy zavaleny obilím – protiřečí, jejich fialové propagátory evidentně netrápí. Ostatně podle přiznání US ministerstva zemědělství (USDA)  publikovaného doslova před pár hodinami,  je stejně všechno úplně jinak. Tak, co by se fialoví zbytečně trápili. 

Podle zprávy USDA se “ukrajinsko-ruský černomořský region”, o který se nyní intenzivně bojuje, stal rozhodující obilnicí světa,  (breadbasket), která určuje, nejen světové ceny obilí, ale i skutečnost, zda bude, nebo nebude, ve světě hlad. A Rusko v tomto boji o ovládnutí světového trhu s obilím podle USDA jasně vítězí, a hlad tak nehrozí. Ostrá ruská cenová konkurence dokonce vyřadila ze světového obchodu nejen ukrajinské, ale i rumunské, a dokonce i francouzské obilí. Ruská produkce obilí na export je navíc obrovská. V sezóně 23/24 USDA předpokládá, že Putin vyveze rekordních 54 milionů tun obilí! A i v příštích letech USDA věští, že Putin zůstane světovým lídrem trhu. 

Pro srovnání, celá ČR vypěstuje 7.57 milionu tun obilí ročně, ale Putin jen 54 milionů tun vyveze, a skoro 90 milionů tun vypěstuje. Naopak ukrajinskému exportu obilí se brutálně nedaří. USDA odhaduje, že v sezóně 23/24 poklesne export ukrajinského obilí na nejnižší úroveň za posledních 10 let. Jestli v roce 2019 Ukrajina vyvážela 21 milionů tun obilí, v sezóně 23/24 USDA předpokládá pokles na 13 milionů tun. USDA ve své zprávě nejen nemilosrdně odhalila, že západní mainstream i politici opět Evropanům lhali, když loni svorně tvrdili, že “zrušení černomořské obilné dohody” v důsledků nesplnění ukrajinských recipročních smluvních závazků na umožnění exportu “ruských hnojiv”, nemělo žádný vliv na schopnost Ukrajiny své obilí exportovat. Zpráva USDA jednoznačně tvrdí, stejně jako včerejší přiznání Kyjeva,  že Ruská blokáda pobřeží a útoky na energetickou infrastrukturu způsobily značný propad exportu ukrajinského obilí i proti válečným letům 22/23.

Putin podle zprávy USDA nejen vytlačil takřka všechno “obilí pěstované v EU” z lukrativního trhu v Saudské Arábii. (Pokles exportu evropského obilí do Saudské Arábie ze 2.25 milionů tun v letech 19/20 na 0.75 milionu tun v letech 23/24. Naopak růst ruského exportu obilí z 0 ve 19/20 na 1 milion tun 23/24. Saudská Arábie mezi lety 19 a 24 navíc zvýšila svoji vlastní produkci na uměle zavlažovaných pouštních polích.) Ale Putin stejným způsobem vytlačil i francouzské obilí z jeho tradičního trhu v Alžírsku, EU pokles ze 3.3 milionu tun (2019) na 2 miliony tun (2024), kdežto Rusko nárůst z 0 na 1.8 milionu tun. Tento trend vytlačování evropského obilí levnějším ruským obilím probíhá podle USDA v posledních třech letech po celém světě a zrychluje se. Obdobně klesá i odbyt ukrajinského obilí. Podle USDA Rusko zcela ovládalo zásobování zemí globálního Jihu obilím, a nese mu to obrovské politické výhody.

Ze zprávy USDA tak jednoznačně vyplývá, že to byl Brusel, kdo jediný shrábnul výhody z loňského zrušení černomořské obilné dohody mezi Ukrajinou a Ruskem, protože značná část ukrajinské úrody zůstala uvězněna na Ukrajině, a nedostala se tak na světové trhy. Na nich tak zůstalo volné místo pro prodej evropského obilí, protože ani Putin ještě není schopen nakrmit celý svět, jak plánuje.

Protože hlavní příčina, proč evropské obilí je od roku 2019 tím ruským ze světovém trhu vytlačováno, tkví v jeho náhle nekonkurenční ceně. Je tak jasné, že za náhlou zvýšenou cenou evropského obilí, která před tím neexistovala, stojí nová politika Green Deal, sankcí na ruské energie, a sankcí na uhlí i fosilní paliva obecně. Brusel tak vlastně svými Green nesmysly podříznul větev, na které společně seděli všichni evropští zemědělci, i všichni jejich strávníci. Putin si tak může mnout ruce, jak mu Eurokrati svými nařízeními dláždí cestu vpřed. 

 

Je pátek 14. červen 05.19 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář