MAP 2016 Šok! Místo bytů pro Čechy se včera česká vláda v Berlíně zavázala štědře financovat masivní výstavbu obecních bytů pro Ukrajince! Českou vládní delegaci na poradě Eurokratů v Berlíně vedl Pirát!

Všechny strany současné fialové vládní koalice před posledními parlamentními volbami svým voličům slibovaly, že nastartují výstavbu levných bytů pro začínající rodiny, a levných obecních nájemních bytů pro zaměstnance, kteří si vlastní bydlení nemohou dovolit, a nebo jsou třeba lékaři, zdravotní sestry, hasiči, učitelé, či třeba policisté, a jejich práce je pro města i obce nenahraditelná, a platy přitom k vykonané práci malé. Jakmile bylo po volbách, parta fialového Petra se svým slibům vysmála, a pirátský náčelník Bartoš, co v koale dostal výstavbu bytů do gesce, ihned proslul jako největší hrobař českého stavebnictví, i bytové výstavby, jaký se v naší zemi bohužel kdy zjevil.

(Jak se nyní staví 300 tisíc levných a obecních bytů v Irsku, protože tamní politici ještě své předvolební sliby berou vážně, jsem podrobně rozebral, a srovnal s výkonností fialového ničitele Bartoše v MAP 1996, a v dnešní analýze se k tomu vracet nebudu. Znalost dat z české i irské výstavby státem financovaných bytů se však k pochopení dnešní analýzy bude náramně hodit.) 

Jak politici bezostyšně manipulují se svými voliči, je krásně vidět na komuniké vedoucího českého vládní delegace na včerejší konferenci o Ukrajině v Berlíně Piráta Lipavského: Ani slovo o obrovské masivní výstavbě levných obecních bytů za peníze zemí EU na Ukrajině, která byla projednána. (Viz poslední platná aktualizace MZV k 11.06.24 čas 16.10.)

Na Ukrajině naopak včera už tamní politici svým voličům z Berlína hlásili, že se mohou těšit na nové dotované a levné obecní byty postavené za evropské miliardy. Jak na konferenci v Berlíně Ukrajincům veřejně slíbil úvěrový manažer banky Evropské Unie EIB, (ČR v bance vlastní podíl ve výši 31.5 miliardy CZK), Grzegorz Hajda, bude se výstavba levných obecních bytů na Ukrajině financovat z mechanismů “EUforUkraine” a “UkraineFacility”, ve kterých je už připraveno 1.25 bilionu CZK, (cca 1/2 státního rozpočtu ČR). 

Prestižní studie americké RAND Corporation vypočítala míru ztrát veřejných peněz způsobených korupcí v EU mezi 1.27% až 7.02% celého HDP. Míra korupce na Ukrajině je ovšem světově pověstná a značně vyšší než nejvyšší míra korupce v EU, která je tradičně dosahována v Bulharsku a v Rumunsku.  1.25 bilionu CZK slíbených na konferenci v Berlíně Ukrajině, tak přinese podle metodiky RAND Corporation tamním korupčníkům čistý zisk něco mezi 125 až 250 miliardami CZK, které budou z obou programů zákonitě ukradeny! (Zdroj Korupce EU. Zdroj Metodika RAND.) Z korupčního potenciálu současné Ukrajiny, a z mnohamiliardových finančních toků z EU na Ukrajinu, tak krásně vyplývá, proč mají určité struktury, zejména v Kyjevě a v Praze, takový zarputilý zájem na prodlužování války za každou cenu.

Z metodiky RAND Corporation vyplývá, že z objemu pomoci slíbené Ukrajině v Berlíně manažerem Hajdou bude ukradena suma odpovídající současné ceně 71 429 průměrných českých bytů. Starosta Charkova Ihor Terechov včera v Berlíně při pohovoru s manažerem Hajdou oznámil, že Charkov potřebuje postavit dotované obecní byty pro 150 tisíc osob. A sliboval, že budou postaveny pouze podle nových bruselských představ, tedy “energeticky úsporné” a “decentralizovaně vytápěné”, asi myšleno – solar, wind, a biomasa.  

Carlo Monticelli (vlevo) byl další, kdo včera v Berlíně za EU smluvně Kyjevu nadělil další evropské i české miliardy na výstavbu nových moderních a levných obecních bytů pro tamní obyvatele. 

Dalších 2.5 miliardy CZK poskytla včera banka Evropské Unie CEB, ve které je ČR opět vkladatelem. Šéf CEB Carlo Monticelli včera v Berlíně podepsal smlouvu zajištění na financování výstavby nových obydlí na Ukrajině. 

Zatímco oba bankéři Hajda i Monticelli, kteří spravují také desítky českých i slovenských státních miliard, které jsou v obou bankách vloženy do jejich základního kapitálu, včera v Berlíně za účasti Piráta Lipavského nadělovali tučné úvěry kyjevskému režimu na stavbu levných a moderních obydlí, v londýnské City bijí tamní bankéři už měsíc na poplach, protože Kyjev se tam domáhá restrukturalizace (odpuštění značné části a posunutí splatnosti) svého dluhu ve výši 20 miliard USD. Kdo bude úvěry nadělené včera v Berlíně splácet, zdá se nikoho ani v české vládě ani v opozici netrápí. 

Na Ukrajině se budou za evropské, české i slovenské miliardy stavět desetitisíce takových to nových levných a dotovaných obecních nájemních bytů. Všechny nové byty musí být podle požadavků Bruselu moderní a energeticky musí odpovídat novým bruselským normám. Má se takto utratit až 50 miliard EUR, 1.25 bilionu CZK. 

Jak už před konferencí v Berlíně oznámila ukrajinská zástupkyně v bance EU EIB Oksana Remiga, země EU už smluvně potvrdily Ukrajině první tranši z výhodné půjčky 5 miliard CZK na výstavbu prvních obecních bytů ve 27 vybraných ukrajinských městech. Podle podmínek financování musí v každém takto postaveném novém obecním domě zůstat 80% bytů vyčleněno pro bydlení sociálně potřebných – jako jsou váleční veteráni, vdovy po padlých hrdinech, městští zaměstnanci, učitelé, lékaři, a úředníci. A zbytek bytů může být komerčně pronajímán podle potřeb města, aby se na nájmu i tak zvaně “nějak vydělalo”. Oksana Remiga všechny Ukrajince ujistila, že těchto prvních 200 milionů EUR je jen začátek a pilotní program, protože Ukrajina bude potřebovat na nové byty desítky miliard EUR. Podle jiného sdělení Remigy se tyto byty nebudou stavět ve městech zasažených Putinovými útoky, jako je Charkov, Cherson a další, ale ve městech, která jsou bezpečná, a mají “dobré komunity” a “veřejná kontrola nad hospodařením měst a obcí je v nich probíhá podle standardů EU”. Zkrátka, kde vládnou neziskovky se bude stavět. Podle studie RAND Corporation, tak Brusel bude spokojen, pokud míra rozkradení financí určených na výstavbu bude okolo 7 až 15%. Na Ukrajině se již první levné nájemní byty přidělují potřebným pomocí losování. Slavná česká “karlovarská losovačka – video záznam“, která jasně rozhodla o vítězi veřejné stavební zakázky, tak určitě najde i zde své uplatnění. Další lokalitou, kde se už za půl miliardy CZK z fondů EU nové byty pro potřebné staví je Lvov. 

Zatímco miliardy EUR potečou i z českých peněženek na Ukrajinu, aby si tam lidé moderně, energeticky úsporně a levně bydleli, v ČR se pirát Bartoš zmohl výstavbu nových a levných bytů pro Čechy i “české Ukrajince” podpořit jen 1 miliardou. Zatímco Irové investují do nového bydlení pro potřebné Iry 500 miliard CZK, Ukrajina dostane na byty 1.25 bilionu CZK, tak fialová vláda plánuje v zemi, kde jsou nejdražší byty i nájmy ne světě investovat jen několik málo miliard. Takovou vládu raději nevolit. 

Pro dnešek vše. Včera jsem u Petra Hájka na Protiproudu rozebíral “na záznam” novinky o válce na Ukrajině. Pořad se na odkazu objeví, až ho sestříhají v jejich novém studiu. Na maily odpovím snad dnes večer, nespal jsem krom dvou hodinových zdřímnutí skoro 36 hodin, nějak to nešlo.   Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je středa 12. červen 05.02 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář