MAP 2012 Pentagon včera přiznal, že jeho Armáda ztratila důvěru. V novém rozpočtu proto není ani cent pro Ukrajinu, ale 15% zvýšení platů pro nejnižší armádní personál. Slavná teorie profesora Sztompky se tak k nelibosti Kyjeva potvrzuje. Kdo si naopak užívá ohromné důvěry, je Putin!

Než se pustíme do dnešní analýzy opět jedno lahůdkové ruské video. Úderný dron Lancet zaútočil na ukrajinské letiště Долгинцево под Кривым Рогом a zničil jeden SU-25. Nejmenší možná vzdálenost na jakou dron útočil je 100km. Podle praxe byl vypuštěn nejméně 20 km do linie fronty, takže vzdálenost, na kterou nalezl a zničil cíl je ještě mnohem větší. (Video zde.) Útok je zajímavý nejen svou přesností, nutností překonat protivzdušnou obranu letiště i města Kryvyj Rih, a délkou útoku, ale jak pochopíte na konci analýzy i skutečností, že drony Lancet Ukrajinci zásadně neuvádějí do svých statistik útočících a zničených střel, raket a dronů. Protože už před časem jsem zveřejnil obdobný útok Lancetu na tahač přepravující v hloubi Ukrajiny u velkého města po dálnici naložená obrněná vozidla, zdá se jisté, že Lancety představují pro Ukrajince tak velký problém, že o nich raději ani nereferují. (Poznámka k minulému ruskému úderu na letišti Stryj. Pozorný čtenář mi poslal přeměřenou dráhu letiště, o které jsem tvrdil, že měří 6km, a ta je jen poloviční. Děkuji za upozornění. Ruský zdroj, který jsem citoval, zřejmě sčítal délku obou ranvejí.) 

22. října 2023 jsme v MAP 1812 analyzovali, že proti malým válečným dronům existuje levná, jednoduchá a snadno dostupná zbraň – lovecká brokovnice. A střelec, nejlépe myslivec, zvyklý lovit kachny a bažanty, který střeží s brokovnicí několik dalších vojáků. Od té doby uplynulo 230 dní. A hle, co se stalo – Ukrajinští operátoři dronů si včera začali hlasitě stěžovat své Soldatesce, že každý 4 Rus je už na bojišti vyzbrojen brokovnicí a sestřeluje malé drony, ještě dřív než na ně zaútočí. A co víc – Ukrajinci se včera zlobili, že Putin rozdal svým vojákům brokovnice, ale Zelenskyj svým ne. Nejchytřejší generálové a politici NATO, kteří ve dne v noci nemyslí na nic jiného, než jak rozpoutat III. světovou válku a porazit Rusko, tak opět selhali. Neb jen hlupák může chtít střílet na Rusko dalekonosné rakety, a chtít ho srazit na kolena, a nepřijít přitom na to, že proti malým dronům se musí aspoň vojákům rozdat obyčejné lovecké brokovnice, aby měli aspoň malou mizernou šanci tuhle jejich hnusnou válku přežít. 

Ukrajinci nyní díky nepřetržitým ruským útokům drony trpí děsivé ztráty. (Viz MAP 2011.) Den po té, co jsme tuto skutečnost analyzovali, vystoupil před západními novináři samotný moskevský Gosudar, a přiznal, že jeho vojska trpí nevratné ztráty 5000 vojáků měsíčně, ale že vojska kyjevské Soldatesky ztrácí 25 000 chocholů měsíčně. Podle Putina činí nevratné ztráty na obou stranách konfliktu 50% mrtvých, a 50% zmrzačených. To odpovídá ročně zabití 150 000 Ukrajinců a 30 000 Rusů. Stejné počty vojáků jsou potom na obou stranách zmrzačeny. Putin dlouho mlčel o svých ztrátách, a dá se tak usuzovat, že teprve letošního roku se ruským vojskům podařilo masovým používáním dronů natolik vychýlit vzájemný poměr mrtvých a zmrzačených v jasnou Gosudarovu politickou a vojenskou výhodu, a Putin tak už mohl bez obav vyjít na veřejnost s přenými čísly. 

Se ztrátami ve středu zveřejněnými Putinem je to vůbec komické. Český mainstream se tématu oklikou vyhnul, a celý den raději hlásal ukrajinské fantasmagorie o půl milionu nenávratně ztracených Rusech. A jedno tzv. české vlastenecké médium dokonce raději tvrdilo, že Putin “odmítnul ztráty zveřejnit, dokud válka neskončí.”. A že bez bližších podrobností řekl, že ukrajinské ztráty jsou přibližně 5 krát vyšší než ruské.“. Téma ztrát, které Gosudar ve středu odpoledne přiznal, vyděsilo i domácí ruské vlastenecké telegramové blogery, a ti raději také podivně mlčeli, ač jindy řičí nad neschopnými generály i vojenskými úředníky, a dávají jim všechny ruské neúspěchy za vinu. Oslavovat 5ti násobné ničení nepřítele v poměru k vlastním ztrátám, se zdá tak být v Rusku nevlastenecké. Pro Putinovo strojové účetní válečnictví, ve kterém má konečný výsledek zajistit brutální fyzická likvidace nepřátel a jejich ekonomiky, bez vlastních zbytečných ztrát, a ne brilantní a hrdinské armádní útočné a obkličovací operace, při kterých se na bezejmenných výšinách a budovách vztyčují vítězné vlajky, aby přehlušily pocity marnosti z vlastních ztrát, nemají vlastenci ani kolektivní Západ kupodivu společně pochopení. Vlastenci totiž nemají v sociálních sítích, co oslavovat, a ukazovat. A Západ se bojí, že do jeho armád přestanou nastupovat nové ročníky profesionálních vojáků na nejnižší pozice pěšáků, protože ani idiot nehodlá být rychle a nemilosrdně zabit dronem v nějaké další nové strojové účetní válce, kterou se Západní politici pokoušejí neustále vyvolávat.

Konkrétní dopady Putinovy strojové účetní války jsou už vidět i za Atlantikem. Pentagon včera doručil na Kapitol první verzi vojenského rozpočtu na příští rok, a jednak v něm poprvé po dlouhé době chybí vojenská pomoc Ukrajině, a jednak se v něm razantně zvedají platby za nejnižší žoldnéřské pozice o 15%, a všechny ostatní o 4.5%. Armáda USA totiž není schopná nabírat mladé vojáky na nejnižší pozice, a tento dlouhodobý propad se dramaticky urychlil v letech 2022 a 2023. Armáda sociologické údaje, proč se jí v posledních dvou letech nábor nedaří, úzkostlivě tají, Ale na veřejnost proniklo šokující zjištění, že jedna z hlavních cílových náborových skupin, tzv. “svobodní bílí muži bez rodinných závazků, kteří dlouhodobě nepracují” se najednou začali dramaticky vyhýbat vojenským kontraktům, aniž by přitom více propadli drogám, nebo začali pracovat. Odpověď na otázku, zda je armáda přestala přitahovat, pro potenciální rychlou a jistou smrt od nepřátelského dronu, vojenští náboráři, asi pro jistotu, ani nehledali. Nicméně z historie ukrajinské mobilizace je zřetelné, že nástup masových vraždících dronů na ruské straně, vyvolal ještě masovější snahu se za každou cenu vyhnout mobilizaci. Každodenní videa z dronů vraždících Rusy, se kterými Ukrajinská vládní média neustále masírují své obyvatele, aby pozvedla jejich klesající morálku, sehrávají vlastně opačnou úlohu, protože de facto lidem pravdivě ukazují onu pověstnou špičku ledovce, a všichni Ukrajinci přitom podvědomě tuší, že ten ruský ledovec složený z Putinových dronů je na rozdíl od toho ukrajinského opravdu hodně a hodně vražedný. Podle některých odborníků armáda USA nyní není schopná rekrutovat dostatečný počet nejnižších žoldnéřů, protože ztratila jejich důvěru. Podle teorie profesora Piotra Sztompky, která je v USA standartní, je důvěra definována jako “sázka na budoucí náhodné činy druhých.” Člověk tak v podstatě důvěřuje, pokud vidí smysl v zajištění své budoucnosti. Neúspěch nynějšího náboru amerických žoldnéřů je tak projevem jejich nedůvěry ve schopnost Armády USA zajistit jejich budoucnost. Teorie profesora Sztompky zároveň dokonale vysvětluje jak neúspěch současné ukrajinské mobilizace, tak i naopak úspěšných nábor ruských dobrovolníků. Zatímco Ukrajinci nevěří, že jim sázka na Zelenského iracionální chování přinese jinou budoucnost než utrpení, bídu a smrt. Tak Rusové věří, že jim Putinovy racionální kroky jejich budoucnost zajistí. Proto Putin mohl přiznat nemalé ruské ztráty, a proto mainstream o tom raději pomlčel. 

Ruské vojenské technologie jsou nedostižné. Včera vyšel západní výsledek ruských raketových útoků na strategické ukrajinské cíle za duben 2024. Vystřeleno: 10 raket Iskander-M, ani jedna nesestřelena. Vystřeleno 10 střel Kinžál, ani jedna nesestřelena. Vystřeleno 36 střel S-300 upravených na balistické rakety, ani jedna nesestřelena. Vystřeleno 160 kusů různých starších typů křižujících střel, a z nich 121 sestřeleno. Ze 286 iránských dronů Shahed, 258 zničeno. Výsledek je tristní, žádnou ruskou moderní údernou zbraň nebyly schopny Patrioty, ani další západních anti-rakety sestřelit. Staré ruské typy byly zničeny jen ze 75%, a to ještě věřte ukrajinským hlášením. Pro jadernou válku katastrofa. Jen konvenční ruské balistické rakety a moderní střely zcela zničily turbíny všech ukrajinských tepelných a velkých vodních elektráren. Oprava bude trvat až do příštího roku, a pokud nepřiletí další Iskander nebo Kinžál. Ukrajina bude v zimě bez elektřiny, a už se z nejvyšších míst energetiky země začaly ozývat další hlasy, že takhle se ve válce pokračovat nedá. Ihor Syrota, ředitel státní Ukrhydroenergo včera prohlásil, že Ukrajina spěje k energetické katastrofě. A odhadl délku nejnutnějších oprav na 6 až 16 měsíců. 

Omlouvám se za výpadek, ale ukrutně mě tři dny trápila pravá horní stolička. V úterý příští týden budeme s Petrem Hájkem na Protiproudu rozebírat novinky o válce na Ukrajině, tak krom analýz budu pro pořad připravovat i nějaké zajímavé postřehy a novinky. Na většinu mailů tak odpovím až ve středu. Nicméně můžete mi poslat, co Vás k tématu nejvíc zajímá. Maily čtu, ač nemám čas odpovědět hned. Děkuji za ně i za podporu.  Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je pátek 7. červen 05.26 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář