MAP 2011 Kyjevská média včera poprvé přiznala krutou pravdu: Rusové za 96 hodin zlikvidují drony 80 z každých 100 mobilizovaných vojáků, které proti nim Zelenskyj nakomanduje.

Na dnešek jsem připravil naprostou lahůdku. Ruský dokumentární film – 27 minut záznamů z bojů o jedno z nejstrategičtějších míst Doněcka tzv. Авдеевский террикон.  Film krásně ukazuje absolutní ruskou převahu na bojišti. Rusové celou několikadenní nelítostnou bitvu o террикон vlastně jen prosedí v bunkrech u počítačů, kde kouří, popíjejí, hodují a smějí se, a přitom svými drony nemilosrdně zlikvidují celou ukrajinskou posádku pevnosti террикон. Do 72 hodin od začátku ruské útočné operace je celá ukrajinská posádka терриконy vybita do posledního vojáka. A rozjaření Rusové konečně nasednou do svých obrněných vozidel, obsadí террикон, a vztyčí na něm svoji vlajku. Dobytí nejvyššího bodu na celé Doněcké frontě proběhlo beze ztráty jediného ruského vojáka, tanku, nebo vozidla. Ukrajinci byli pobiti do posledního.

(Poznámka: Odkaz na film je až na konci analýzy.  Doporučuji si jej raději stáhnout do počítače, a teprve potom přehrát. Je tak lepší zvuk, a neseká se tolik.)

(1) Včera kyjevská média šokovala tamní veřejnost, a poprvé přiznala, že ukrajinská armáda je nyní ruskými vojsky nemilosrdně vyhlazována a drcena. A nezbývá ji, než za cenu obrovských ztrát, pomalu, ale neustále ustupovat. Ruské ztráty jsou prý nyní naopak velmi nízké. 

Včera, poprvé za celé dva roky, co sleduji hlavní ukrajinská média, se v nich objevilo kruté přiznání současné válečné reality. A podle něj Rusové nyní na klíčových místech svých útoků vybíjejí Ukrajince děsivým tempem. Z každých 100 ukrajinských vojáků poslaných na těchto místech klíčových bojů do zákopů, jich do 96 hodin Rusové 80 zabijí, těžce zraní, a nebo zmrzačí. Podle včerejšího šokujícího přiznání dvou přeživších minometníků z úderné roty 710. bezpečnostní brigády Ukrajiny kyjevskému tisku, Rusové takto drony celou brigádu, která bránila vesnici Ивановское střežící z jihu přístup do města Časiv Jar, za 4 dny vybili, a vesnici Ивановское pak obsadili bez bojů a beze ztrát. Rusové prý nyní používají na místech svých hlavních útoků nemilosrdnou vyhlazovací taktiku, při které na každého ukrajinského vojáka, který brání zákop, útočí až 4 drony, a zároveň je ruská dělostřelba na celém úseku útoku 10 krát silnější než ukrajinská, a všechna hlavní ukrajinská opevnění jsou metodicky rozmetána půltunovými kluzákovými bombami FAB. Takovýto soustředěný ruský útok trvá týden až dva, až jsou všichni Ukrajinci vyvražděni, a potom se Rusové bez boje a beze ztrát pomalu posunou vpřed k dalšímu ukrajinskému opevnění, a celý ruský vražedný kolotoč se znovu roztočí na plné obrátky. 

Kyjevská média včera své velení ani trochu nešetřila. Podle dalšího zveřejněného přiznání zdravotníka Oleksije ze 130. brigády teritoriální obrany, která byla nahnána na jatka do bitvy o Časiv Jar, až 90% zraněných Ukrajinců mají na svědomí útoky ruských dronů. Vzhledem k tomu, že zranění způsobená výbušnými granáty, kterými drony obecně útočí, jsou takřka vždy několikanásobně těžší, komplikovanější, a na rozdíl od střelných poranění i mnohačetná, čeká značnou část těchto zraněných vojáků smrt, nebo invalidita. Podle Oleksije jsou drony nebezpečnější než dělostřelectvo, protože jsou extrémně přesné.

Podle včerejšího vyjádření amerického armádního experta na ruské drony a robotické zabijácké systémy Samuela Bendetta pro kyjevská média mají dnes Rusové ve dronech naprostou početní převahu nad Ukrajinci, a tu si nějaký čas bezesporu udrží. Na konečném výsledku současné války dronů však bude podle Bendetta mít rozhodující podíl nejen jejich počet, ale i kvalita jejich operátorů. Bendetta doporučuji sledovat, je to odborník na ruské drony a robotické systémy. Zde jeho X.  

Na závěr svých prvních realistických zpráv z ruské fronty včera kyjevská média přinesla temnou předpověď. Podle ní budou Gosudarova vojska přes zarputilý ukrajinský odpor celý rok pomalu ale jistě postupovat vpřed. A Ukrajinci budou mít velké štěstí, pokud se Putin nerozhodne pro nějaký razantnější útok, nebo ofenzívuBrzy prý padne klíčové město Časiv Jar, a s ním se ukrajinská obrana v nejvýchodnější části bojiště dostane do prekérní situace, a buď budou obránci muset ustoupit, a nebo jim budou hrozit velké logistické problémy a nakonec i obklíčení. 

(2) Analýza současné úspěšné ruské útočné a vyhlazovací taktiky uplatňované na bojišti. Bitva o Авдеевский террикон. 

 

Авдеевский террикон je halda strusky, která se nad okolní terénem tyčí do výše 40m, a na její vrchol vedla z ruské strany jediná přístupová cesta – červené šipky. Velení soldatesky na její vrchol nakomandovalo své elitní vojáky a předpokládalo, že Rusové na haldu, která ovládá celé bojiště, zaútočí ztečí a utrpí zdrcující ztráty a porážku. Rusové však za necelé tři dny Ukrajince zakopané na haldě vyhladili drony, a pak haldu obsadili bez jediné ztráty. Tento nový ruský způsob vedení boje je nyní základem jejich útočné taktiky na všech směrech jejich ofenzívy. A Ukrajinci mu nejsou schopni čelit. 

 

Širší pohled na bojiště vysvětluje důležitost opevněného postavení Авдеевский террикон (vždy v kroužku) pro ukrajinskou obranu Avdijivky. Terrikon byl nejvyšším bodem bojiště, a kdo jej ovládal, mohl z něj řídit palbu děl, proti zásobovacím kolonám, i útočícím, nebo se bránícím vojskům. 17. října 2023 před bitvou se Ukrajinci kasali, že Rusové nemohou kopec dobýt, protože jeho vrchol je tak rozsáhlý, že na něm umístěnou posádku by muselo zničit pouze “i pro Rusy nepředstavitelné množství děl”. A že přímý útok si Rusové zle odnesou. Avdijivku Ukrajinci díky posádce na vrcholu Terrikonu považovali za nedobytnou. S čím Ukrajinci nepočítali, byl příchod na bojiště ruského 114. samostatného úderného praporu, který byl průkopníkem současné mimořádně úspěšné ruské útočné taktiky, a který Terrikom dobyl za 72 hodin bez jediné vlastní ztráty.  (Zdroj obou map.

Celé dobytí ukrajinské pevnosti Авдеевский террикон zachycuje tento ruský dokumentární film. Kdo se nebojí pohlédnout realitě války do tváře, uvidí nejen naprostou bezmoc elitních ukrajinských pěšáků proti neustálým metodickým náletům ruských dronů, ale i jejich postupnou krutou smrt v bezvýchodné situaci. Co by nezvládlo tisíc velkorážných děl ani se vší municí českého generála Pavla, dokázalo pár Rusů za několik hodin, a ještě se u toho náramně bavili, popíjeli a hodovali. Éra válek dronů začala bitvou o Авдеевский террикон, a zdá se, že nejvyšší generálové NATO to stále ještě nedokázali pochopit, a tak dále tupě plánují vyrábět miliony zastaralých a drahých dělostřeleckých granátů a tisíce předražených děl, a naivně si přitom myslí, že tak porazí mnohem inteligentnějšího Vladimíra Putina i s jeho mnohem chytřejšími vojáky. 

Na zbytek nevyřízených mailů odpovím až zítra. Dnes analýza zabrala víc času než obvykle. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je středa 5. červen 04.52 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář