MAP 2009 Biden včera oznámil, že nechce být zodpovědný za rozpoutání III. světové války s Ruskem, a nebude proto překračovat červené linie, jak požaduje česká vláda. Ta ve čtvrtek ožebračila české důchodce. V pátek slíbila podporu svaté války proti Rusku, až do jeho zničení. A v sobotu už dokonce slíbila Ukrajině desítky miliard, a vyzývala země NATO, aby se masivně zadlužily podle nového Fialova plánu!

John Kirby, viceadmirál ve výslužbě a úřadující poradce Bílého domu pro otázky národní bezpečnosti, včera pozdě večer v televizním vystoupení jasně formuloval, proč Washington zakázal Kyjevu střílet americkými zbraněmi do hloubky ruského území. Kirby řekl, že “Prezident řekl, že nechce být zodpovědný za rozpoutání III. světové války, a že My (USA) nechceme rozpoutat válku s Ruskem ani s jinou nukleární mocností.”. (Originální video v angličtině zde, od času 03.04) (Zkrácený text prohlášení v ruštině zde.)

 

John Kirby při včerejším televizním vystoupení, ve kterém oznámil, že Joe Biden (na rozdíl od Petra Fialy) nechce riskovat, že bude zodpovědný za rozpoutání III. světové války, a že (na rozdíl od Fialovy vlády) nechce vést válku s Ruskem, (a ani do jeho úplného zničení, jak česká vláda požaduje). 

Česká vláda však nyní prosazuje zcela opačnou politiku než Bílý dům. V pátek 31. května oznámil Fialův vládní pověřenec pro vyzbrojování Ukrajiny Tomáš Kopečný u příležitosti summitu NATO v Praze, že Fialova vláda nikdy ani neuvažovala o tom, že by ukrajinské obránce omezila v používání dodávaných západních zbraní a umožnila jim je používat jen tam, kde si to Rusové přejí. Nikdy o tom nebyla ani diskuse, přiznal Kopečný, a doplnil, že Fialova vláda začala zbraně a munici pro Ukrajinu shánět a dodávat už v lednu 2022, tedy měsíc před Putinovou invazí. A že byla první, kdo Ukrajině dodal tanky, děla, obrněná vozidla i munici. Všechny dodávky tzv. “munice generála Pavla” byly prováděny už od ledna 2022 tajně, a Česko už takto utajeně do února 2024 dodalo Ukrajině 1.3 milionů velkorážných dělostřeleckých granátů. Podle Kopečného jsou ale neustálé problémy s platbami za tyto granáty a zbraně, protože jen 5 zemí NATO dosud za tyto zbraně a munici dodávané iniciativou generála Pavla zaplatilo. Nejvíc Fialu zklamaly velké země NATO  Francie, Španělsko, Itálie, Polsko a Británie, které na dodávky munice a zbraní generála Pavla zatím odmítly jakkoli přispět. Tzv. Iniciativa generála Pavla by mohla Ukrajině dodat až 10 milionů granátů, ale nikdo z Aliance nechce na tyto granáty platit. Fialův pověřenec pro vítězství kyjevské branné moci nad silami moskevského Gosudara Kopečný se v době summitu NATO v Praze rozčiloval, že nechápe, proč se státy NATO nyní odmítají masivně zadlužit o desítky miliard EUR, jako v době pandemie COVID, aby Iniciativa generála Pavla mohla nakoupit munici za 8 až 10 miliard EUR, a poslat ji na Ukrajinu. Kopečný fantazíroval, že kdyby se země NATO zadlužili o 200 miliard USD, které utratili za svou porážku v Afganistánu, tak by mohla česká iniciativa generála Pavla konečně vyzbrojit Ukrajinu po zuby tak, aby konečně porazila Rusy. S tím málem peněz, které zatím Češi na vyzbrojování Ukrajiny dostali, se nedá  na světovém trhu moc dobře nakupovat, protože, ceny munice vzrostly od začátku války 4krát, a Putin skládá zálohy a nakupuje munici ve světě rychleji než generál Pavel, a peněz má dostatek. Podle Kopečného nutnost projednat a schválit miliardy potřebné na vyzbrojování Ukrajiny v parlamentech a platit je podle schválených rozpočtových pravidel celé vyzbrojování Ukrajiny neustále brzdí, stejně jako nedostatek politické vůle zemí Západu utrácet stovky miliard USD a EUR za válku Ukrajiny proti Rusku. (O obdobných názorech dalšího Fialova vládního zmocněnce pro konečnou porážku a rozdělení Ruska ve svaté válce Davida Stulíka jsme informovali v MAP 2007.)

Fialova vláda je evidentně plná naprostých šílenců, kteří jsou nejen ochotni rozpoutat III. světovou válku. Ale přitom ani netuší, kde na válku na Ukrajině vzít peníze. A kolik by stála.  Ve čtvrtek 30. května Fialova vláda prosadila v 1. čtení zákon o ožebračení všech budoucích důchodců, a zdůvodňovala jeho přijetí miliardovými schodky mezi příjmy a výdaji českého státního rozpočtu. V pátek a v sobotu ten samý týden už její vysocí představitelé Stulík a Kopečný slibovali vést válku do konečného rozpadu Ruska a žádali, aby se země NATO masivně zadlužily o stovky miliard EUR a USD, jen aby měl generál Pavel za co nakupovat zbraně a munici pro konečné řešení ruské otázky Ukrajinou. Je tak krásně vidět, jací političtí diletanti ve Fialově vládě rozhodují. V EU se nyní vede obrovská diskuse, zda si má Brusel půjčit dalších 700 miliard EUR, které by se ale všechny utratily na pouze modernizaci ekonomiky, vzdělání a výstavbu infrastruktury, protože celá Evropa krachuje a není už schopná konkurovat ani Číně, ani USA. Jediná Fialova vláda místo modernizace ekonomiky, zvýšení výdajů na bydlení i vzdělání, ve dne v noci nepřemýšlí o ničem jiném, než kde by sehnala nějaké miliardy na zbraně a munici pro Ukrajinu. A jejím představitelům je úplně jedno jestli se kvůli tomu ožebračí čeští důchodci, zničí české školství, rozloží české zdravotnictví, zdevastuje český průmysl, vykácí české sady, zpustnou moravské vinice a nebo plevelem zarostou slezská pole, a celá republika se zadluží na stovky let, a mladí lidé bez šance na bydlení nepřivedou na svět žádnou novou generaci. S takovou vládou je třeba se rychle rozloučit!

 

Foto ze včerejšího setkání Donalda Trumpa se slavným ruským bojovníkem MMA Nurmagomedovem, při kterém Trump slíbil, ukončit válku v Gaze. 

Donald Trump včera navštívil zápas v MMA a pozdravil se slavným ruským bojovníkem dagestánského původu Khabibem Nurmagomedovem. Trump na tomto záznamu setkání muslimskému bojovníkovi slíbil, že ukončí válku v Gaze. Válce na Ukrajině se oba taktně vyhnuli. Nurmagomedov je často obviňován západním mainstreamem, že o válce mlčí a neodsuzuje ji a přijímá od Putina milionové dary. Oba přitom navštívili zápas MMA, ve kterém neméně slavný ruský Dagestánec a přítel čečenského Kadyrova, Islam Makhachev po urputném boji porazil amerického bojovníka Dustina Poiriera. Že je Makhaechev na ukrajinské oficiální sankční listině ruských sportovců, kteří aktivně podporují Putina a válku, viditelně Trumpovi, ani vyprodanému hledišti (16 000) v americkém městě Newark v New Jersey, nevadilo. 

Dagestánský bojovník Makhaechev pózuje v době války po zisku titulu v MMA s Kadyrovem. Ukrajinci jej proto zařadili na sankční listinu ruských sportovců, kteří podporují válku na Ukrajině. 

Hlavní velení kyjevské soldatesky včera oznámilo, že množící se videa, která ukazují násilný odchyt Ukrajinců mobilizačními komisaři, aby byl doplněn nízký stav Zelenského sebevražedných komand na ruské frontě, jsou dílem Gosudarových tajných služeb a propagandistů, a natáčejí se na okupovaném území. Míra důvěry ve hlášení nejvyššího velitelství Soldatesky je už ovšem na Ukrajině tak nízká, že dokonce i média z Banderovy Volyně včera publikovala další údajné “Gosudarovo zinscenované video natočené na okupovaném území”, a prohlásila o něm, že bylo s jistotou natočeno v neokupovaném ukrajinském městě Dněpro. Ve videu srocené Ukrajinky s výkřiky: “Fašisté!”, napadají Zelenského komisaře a snaží se osvobodit uloveného Ukrajince.  Po řadě porážek a nezdarů v posledním roce začal kyjevský režim intenzivně hledat viníky, na které vše svede. Zřejmě i s využitím českého manuálu Vrbětice tak byl na Ukrajině o tomto víkendu odhalen viník pádu 20-ti tisícové Avdijivky do ruských rukou. Orgány tajné služby SBU oznámily, že odhalily, že příčinou katastrofální ukrajinské porážky v Avdijivce byla rafinovaná ruská špionka, která si zaznamenávala pozice všech ukrajinských vojáků a zbraní v tomto velkém městě, a každý večer o nich hovořila po telefonu se svou sestrou žijící v Rusku, a sloužící Gosudarovi jako zdravotnice. Špiónka byla dokonce tak mazaná, že uposlechla ukrajinský rozkaz se z města začátkem roku evakuovat, a ve svém novém působišti dokonce vylákala od úřadů nejen byt, ale i sociální dávky. Bdělé SBU se ji ovšem podařilo odhalit a zadržet. Viník pádu Avdijivky tak byl odhalen a bude potrestán, oznámila Zelenského tajná služba. Že žena, která se na ukrajinský rozkaz z města nechala evakuovat dlouho před jeho porážkou, za ni podle zdravého rozumu a logiky nemůže, kyjevské špionské mozky včera nezajímalo. Naopak, varovaly Ukrajince, že jejich zem se teď  jenom Gosudarovými špiony hemží, a že vše neustále sledují a natáčejí, a hlásí do Kremlu. Gosudarova špiónská síť je na Ukrajině opravdu všeobjímající, protože netrvalo ani 24 hodin, a špióni už natočili a zveřejnili, jak ve skutečnosti vypadá Kyjevem tajené  poškození Dněprovské vodní elektrárny a železniční tratě, která po její hrázi vede. Obrovské zničení přitom ukazuje na zajímavou věc – na elektrárnu muselo spadnou něco většího než hlášený Iskander. A to by ovšem znamenalo, že ruské kluzákové bomby už doletí ne 70km, ale aspoň 150km, jak už jsem analyzoval v MAP 1926. Pro Ukrajinu i NATO tak vyvstává zásadní problém. Dosah raket Patriot běžných typů, kterých je vyrobena naprostá většina, je od 120 do 160 km. A lehce se tak může stát, že nové ruské klouzavé bomby s doletem 150km všechny Patrioty snadno pošlou na věčnost! 

Doplnění ke včerejší analýze. Zde si můžete prohlédnout video z útoku ruských raket na letiště Stryj. Video ukazuje následky přesných a zničujících ruských úderů proti novým podzemním bunkrům, které Ukrajinci na tomto v minulosti zrušeném obrovském letišti s délkou dráhy 6 km v roce 2023 tajně vybudovaly. Zdá se tak, že Kyjev letiště připravoval pro ohlášené F-16. 

Dnešní analýza byla opět dlouhá, ale snad pochopitelná. Dala mi více práce, než jsem předpokládal, takže Vaše maily jsem sice četl. ale odpovím až dnes večer. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je pondělí 3. červen 05.08 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář