MAP 1956 Putin letos zabere zabere celou “Levobřežní Ukrajinu”! Přípravy na největší ruskou ofenzívu od slavného osvobození Prahy finišují! Washington už oznámil, že v žádném případě žádný US soldát nepřijde Kyjevu na pomoc!

Pravoslavné Ikony naplněné trhavinou se měly podle FSB přepravovat z Ukrajiny přes Slovensko a Česko do Litvy a potom do Ruska! Ukrajinská tajná služba s nimi chtěla vyhazovat do vzduchu ruské chrámy i s věřícími!

Občané SSSR se s výjimkou Banderovců a Baltů  celou II. světovou válku těšili, že až dobudou Berlín, chytí Hitlera, zavřou ho do klece, a budou ho vystavovat v moskevské ZOO. Nenávist plodí nenávist, neříká se nadarmo. Včera ruská média zveřejnila, že ukrajinská tajná služba chystala proti ruským civilistům a dětem další zákeřné teroristické útoky. Podle zajištěných důkazů a přiznání zatčených teroristů Ukrajinci plánovali rozmístit v ruských pravoslavných kostelech svaté ikony naplněné trhavinou, a v příhodný okamžik je i s věřícími Rusy odpálit do vzduchu. Současně s odhalením, začalo Rusko požadovat vydání hlavy ukrajinské tajné služby SBU generála Vasilije Maljuka, který se “blbec” veřejně v médiích chvástal, kolik teroristických útoků už v Rusku zorganizoval, a kolik civilistů už nechal vyházet do vzduchu. Pro další vývoj války není až tak důležité, zda ikony nechala vyrobit SBU, aby jimi zákeřně vraždila Rusy, a nebo FSB, aby podle starého manuálu operace Gleiwitz předhodila Rusům důkazy, čeho všeho jsou Ukrajinci schopni. Zveřejnění “zachycení” teroristických ikon SBU ruskou tajnou službou FSB totiž jasně ukazuje na podstatné – Rusové si všechny teroristické útoky, které na ně byly v uplynulých letech z Ukrajiny organizovány, hodlají s “kyjevskými nacisty” nejen tvrdě vyřídit. Ale hlavně jich využít k odůvodnění své nadcházející nemilosrdné letní válečné kampaně, na kterou se právě intenzivně připravují. 

Takřka všichni ruští “miliblogeři” a “gaučoví generálové” se od léta 2022 neustále rozčilovali, že Putin, Šojgu a Gerasimov nejsou schopni rozbořit mosty přes Dněpr, kterých je jako šafránu, a bez nichž by ukrajinská vojska nemohla být na levém břehu Dněpru ani zásobována, ani doplňována, a Rusové by s nimi měli snadnou práci. Západní média a všeobecnou hloupostí vyhlášení generálové NATO zase zasvěceně tvrdili, že Rusové bořit mosty neumí, protože je buď raketami netrefí, a nebo se bojí ztratit drahocenná letadla při jejich bombardování. Takřka nikdo nepochopil, co určitě nejchytřejší generál současného světa Gerasimov s ještě chytřejším Putinem vlastně plánovali. Protože počty ruské armády neumožňovaly v letech 2022/23 provádět masivní operace s cílem ovládnout velké území, soustředila se ruská armáda na zničení ukrajinské armády tam, kde to pro ni bylo nejvýhodnější – na Donbase. A ruské hospodářství zatím šturmovala svou přestavbu na válečnou ekonomiku vyrábějící zbraně v dostatečném počtu, aby početní stavy armády bylo možné navýšit. Hloupí Ukrajinci štvaní ještě hloupějšími západními generály a politiky si naběhli do Gerasimovy pasti a své nejlepší vojáky nahnaly do masové řeže na krátké frontě od Dněpru do Donbasu. Skončilo to přesně, jak učí dějiny. Mnohokrát palebně slabší Ukrajinci dostali výprask, jejich armáda utrpěla drastické ztráty, které malá ukrajinská populace není schopná nahradit. Masivní ztráty Ukrajinců na bojišti, které svým charakterem přesně vyhovovalo Gerasimovým záměrům – pustit Ukrajincům žilou – kyjevskou soldatesku připravily nejen o takřka všechna vlastní děla, tanky a obrněná vozidla, ale i o většinu západních zbraní. Zatímco ukrajinské jednotky vykrvácely v marném boji s  mnohonásobnou ruskou přesilou v palebné síle a ve schopnosti vše zničit, Gerasimov své jednotky trpělivě doplňoval o čerstvou krev, Šojgu zorganizoval stále rostoucí tok tanků, děl a dronů na frontu, a Putin se svými agenty a diplomaty trpělivě připravoval politickou půdu pro konečný úder. Čekalo se na okamžik, kdy západní veřejnost pochopí, že válka je drahá a Západ na ní nemá zdroje, a ukrajinská válečná morálka se v důsledku enormních ztrát utrpěných za dosažení nulového výsledku na frontě rozpadne. A ten okamžik právě nastal! 

Před několika dny se Rusové začali v médiích chválit, že zahájili výrobu klouzavých bomb FAB-3000. Ukrajinská armáda je přitom už teď zpanikařená kluzákovými bombami FAB-1500, 500 a 250, které na ni prší z ruských letadel tempem 100 bomb denně. Podivný je ovšem účel bomb FAB 3000. O polovinu lehčí bomba FAB-1500 váží 1.5 tuny a spolehlivě zničí každý ukrajinský bunkr v přifrontovém pásmu, a jakoukoli betonem chráněnou ukrajinskou turbínu. K čemu tedy dvojnásobnou bombu?!

Britské letectvo už před druhou světovou válkou let usilovně řešilo, jak by Němcům dokázalo rozbombardovat tzv. Ruhrské vodní přehrady, které dodávaly německým ocelárnám elektřinu a vodu, a bez kterých by se ocelové srdce Německy zastavilo. Řešení představovaly bomby o váze 3 až 9 tisíc tun, které ovšem nedokázaly přehradní hráz přesně zasáhnout. Po letech úsilí se podařilo vyvinout po hladině skákající bomby, které do přehrady udeří po hladině, a v roce 1943 se operace zdařila s předpokládaným výsledkem, Německo bylo přišlo o značnou část své produkce oceli.

Vzhledem ke smrti tisíců civilistů při útocích na přehrady byl v roce 1977 přijat k Ženevským úmluvám dodatek k protokolu I, čl.56,  který tyto útoky na přehrady zakazuje! Dodatek má ovšem výjimku, přehrady lze rozbombardovat, jsou-li používány “k významné podpoře vojenských operací druhé strany, která je součástí přímých bojů první strany”. Protože ukrajinské přehrady přes Dněpr se používají zároveň jako silniční mosty a přesuny a zásobování ukrajinských vojsk na levém břehu se odehrávají po jejich hrázích, Rusové je mohou podle vojenského práva zničit, bez ohledu na množství civilních obětí, pouze pokud bude současně v běhu ruská letní ofenzíva směřující k Dněpru! A bomba 3000kg je dimenzovaná přesně podle původních britských propočtů, aby přehradní nádrž zničila, a nedávné ruské útoky bombami FAB 1500 na charkovské elektrárny ukázaly, že 81 let po britské operaci Chastise už netřeba na zničení přehrady po hladině skákacích bomb, protože moderní naváděné klouzavé bomby přehradní těleso spolehlivě zasáhnou. Jak vypadá “velín tepelné elektrárny” po zásahu ruskou bombou si můžete prohlédnout na tomto ukrajinském videu. 80% ukrajinských tepelných elektráren stihnul Putin vypálit za pár dní! 

Existují tak tři relevantní důkazy, že Putin chystá útok na Dněpr a vyhnání soldatesky z jeho levého břehu: (1) Ruská FSB odhalila spolehlivé důkazy, že Kyjevský režim jsou teroristé, a musí být zničeni! (2) Rusko začalo vyrábět bombu FAB-3000, která se hodí k ničení přehrad. (3) Putin vyhlásil, že je třeba vytvořit kolem ruského území spolehlivý sanitární kordón, a ukrajinská armáda je vyčerpaná, a podle všech odhadů se při letní ruské ofenzívě zhroutí. 

Navíc včera US ministr zahraničí Blinken ve francouzské televizi oznámil, že na Ukrajině nebudou rozmístěni žádní američtí vojáci – “Il n’y aura pas de soldats américains”!

A Biden včera telefonicky prosil Xi, aby se Čína zapojila do hledání mírového kompromisu na Ukrajině, a sliboval na oplátku další ekonomickou spolupráci, a oznámil, že konkrétní ekonomické a finanční otázky další mírové spolupráce Číny a USA ihned vysílá do Pekingu vysvětlit jak ministra Blinkena, tak ministryni financí Yellenovou. A ujistil Xi, že USA už v žádném případě nepodporují pokusy Tchajwanců se od Číny odtrhnout a nechtějí ani rozvoj Číny nijak zpomalovat. Krom toho Blinken také oznámil, že USA nepodporují ukrajinské útoky na ruské elektrárny a rafinerie, jimiž se tamní režim v posledních dnech chvástá. 

Zdá se ta jasné, že Pirát Lipavský získal další kandidáty na zápis do svého seznamu “bezpečnostních rizik pro ČR”. A k Babišovi může doplnit – US prezidenta Bidena, a jeho ministry Blinkena a Yellenovou. Putin pak určitě přehodnotí své dosavadní negativní hodnocení české fialové vlády a pověří svého přítele Viktora Medvedčuka, aby nějakým novým, dosud bdělým Koudelkou neodhaleným kanálem,  Piráty a jejich společníky finančně podpořil! 

Je středa 3. duben 2024, 04.55 ráno. Na maily odpovím až ve čtvrtek, dnes jsem opět nestihnul. Poslední pořady – V sobotu 16. března – diskuse Svatoš-Skála na TV Bureš zdeV úterý 5. března pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář