MAP 1932 Generál Petr Pavel to zase špatně spočítal! Jeho granáty jsou Putinovi jen pro smích! Bez děl je nebude mít Kyjev čím střílet! Ruská SU-34 začala bombami FAB ničit každé NATO dělo, které se odváží vyrazit na frontu!

Český generál Petr Pavel a jeho věrná kyjevská média se od včera dmou pýchou, že se mu podařilo sehnat sponzory, kteří nakoupí a rychle pošlou Ukrajině 700 tisíc dělostřeleckých granátů, aby měla čím střílet na Rusy. Že není, čím se dmout, jim nikomu nedochází. V dnešní analýze postupně vysvětlíme, proč budou Pavlovy granáty kyjevské armádě k ničemu, a Putinovy leda pro smích. 

Na tomto včerejším ruském videu vidíte naprosto přesný shoz 4 ruských kluzákových bomb FAP-1500 na Ukrajinské pozice. Video si zvětšete, abyste viděli dvě důležité podrobnosti. (1) Všechny 4 ruské bomby dopadnou naprosto přesně ve stejném rozestupu do úzkého pruhu lesa obklopeného poli. Ukrajinská pěchota i dělostřelectvo se v těchto úzkých lesních pásech skrývají, zakopávají, a vedou z nich takřka všechnu svoji bojovou činnost, pokud není v blízku nějaký panelový dům, či bunkr, do kterého by zalezli. (2) Okolní pole, na kterých se takřka nebojuje, jsou poseta obrovským množstvím kráterů od dělostřeleckých granátů. Všechny tyto granáty byly vypáleny Pánubohu do oken, protože byly nepřesné, protože hlavně děl už byly vymleté.  Jak jste právě viděli na vlastní oči – čtyři přesné ruské bomby FAB vykonaly za minutu násobně práce, než tisíce ruských granátů 152 a 122 mm vystřílených na Ukrajince schované v lesním pásu za posledního půlroku. Ukrajinská ( i západní) děla jsou už navíc nejen vymletá, jako ruská, ale většinou už byla zničena, viz dále v analýze. 

Na tomto druhém včerejším videu vidíte naprosto přesný shoz 3 ruských kluzákových bomb FAB-250 do betonového úkrytu u města Uhledar, kde se pokusila skrýt polská samohybná houfnice KRAB i s obsluhou. Polský KRAB je moderní pancéřová samohybná houfnice s dostřelem až 40km všeobecně považovaná za lepší než srovnatelný americký PALADIN, či německá PzH2000. Macronovy “kanónky” Caesar 155mm, které obsluhuje nijak nekrytá osádka, a které z důvodů známých snad jen proradným českým politikům nakoupila AČR, se s Krabem ani nedají srovnávat, a kde se objeví, tam je levné ruské drony ihned snadno zlikvidují i s nekrytými obsluhami. Přesto všechno ani obrněný KRAB na ukrajinském bojišti nijak neexceluje. Polsko dodalo v letech 2022/23 Kyjevu 54 Krabů, skoro všechny, které vyrobilo. Ke včerejšímu dni bylo podle západních zdrojů prokazatelně totálně zničeno 24 Krabů, a nejméně 5 poškozeno. Více jak 50% ztráty nejmodernější západní obrněné dělostřelecké zbraně s dostřelem 40km za jediný rok – (Krabové se do bojů zapojily ve větším měřítku až v létě 2023, kdy dostaly za úkol prostřílet Ukrajincům cestu na Mariupol,) – ukazují na nový fakt – žádné ukrajinské dělo, ať už KRAB, Caesar, PzH2000, nebo M-777, nemá žádnou šanci na ruské frontě přežít, a je i s osádkou okamžitě zničeno, jakmile několika výstřely, nebo přesunem po cestách, prozradí Rusům svoji polohu! 

První, a největší problém ukrajinského dělostřelectva, není nedostatek munice, ale nemožnost přežít ve frontové zóně, ze které musí kvůli svému krátkému dostřelu, vést veškerou svoji bojovou činnost. Frontovou linii do hloubky 30 až 50 km, důrazně na hlavních směrech bojové činnosti, neustále monitorují ruské válečné drony a kontrolují ruské pozemní dělostřelecké radary. Jakýkoli pohyb po silnicích směrem k frontě, nebo střelba ze zakrytých pozic, jsou okamžitě vyhodnoceny, a důležitý cíl je sledován až do svého úkrytu, a v něm i se zásobami munice, PHM a technickým personálem, zničen. Od přelomu let 23/24 Putin nasadil k ničení hlavních zbraňových systémů Ukrajiny dvě nové smrtící zbraně – klouzavé satelity naváděné bomby FAB, a raketomet Tornádo C s dostřelem kazetové munice až 200km. Společně s drony Lancet a modifikovanými civilními drony tak Rusko vytvořilo komplexní systém ničení, kdy bomby FAB ničí pancéřované děla jako KRAB a nejdůležitější cíle, rakety Tornádo C likvidují americké HIMARS, které mají poloviční dosah, a protiletadlové prostředky, a drony ničí nepancéřované cíle, jako tažené houfnice a houfnice namontované na podvozku Caesar. Jakmile v této zóně jakékoli ukrajinské dělo začne střílet, je do několika minut zaměřeno ruským radarem, a na ukrajinské dělo je navedena smečka dronů, a začne ho sledovat a pronásledovat a ničit. Ztráty moderních amerických tažených děl jsou katastrofické – jen od ledna do května 2023 ruská armáda zničila 50 ze 150 nejmodernějších houfnic M-177 155mm, které USA poslaly na Ukrajinu! Ke dnešnímu dni už 80!

Z původního kyjevského dělostřeleckého arsenálu, se kterým Zelensky naivně vytáhnul do boje s Putinem – 750 ks ráže 152mm a 350 ks ráže 122 mm, toho k dnešnímu dni moc nezbylo. Ze ztrát amerických houfnic M-177 na Ukrajině lze usoudit, že Kyjevu zbývá nanejvýš 300 hlavní 152 mm, a 150 hlavní 122 mm, všechny totálně vymleté, a američtí analytici odhadují, že Kyjevu ze všech hlavní dodaných Západem od začátku konfliktu zbylo maximálně 350. Veškerá síla kyjevského dělostřelectva, (včetně obskurních amerických houfnic 105mm ze druhé světové války, které Kyjevu věnovalo NATO, protože už ani ten nejchudší africký stát je roky nechtěl ani zadarmo), se tak odhaduje na nejvýše 800 hlavní. A z  nich je ovšem podle britské rozvědky 1/3 hlavní trvale poškozená a v opravě!

Ukrajina tak nyní disponuje efektivní silou 500 dělostřeleckých hlavní. Délka ukrajinské fronty je 1200 km, na 1 km tak připadá 0.4 ukrajinského, a 3.3 ruského děla. Převaha v dělostřelectvu je 8 ku 1 ve prospěch Ruska. Při pronásledování Němců po krachu operace Citadela měli Rusové převahu v dělostřelectvu 5 ku 1, při operaci Bagration v Bělorusku 10 ku 1. Podle amerických analytiků radících Kyjevu, jak vést moderní válku, se nyní musí zbylé ukrajinské dělostřelectvo skrývat, vystřelit vždy jen několik granátů, a rychle zmizet z palebné pozice do úkrytu. Jinak ho ruská děla vždy rozstřílí díky své početní převaze. Tato stará vojenská pravda, ovšem, jak Američané zapomněli Ukrajincům prozradit, platí pouze, když nepřítel nemá absolutní vzdušnou převahu, a hlavně, když všude nelétají jeho průzkumné a zabijácké drony, a v hlubokém týlu ruské fronty nečíhají Tornáda C, aby na přesunující se nepřátelská děla poslala své vraždící rakety. 

Ruské dělostřelectvo, které je nyní neustále doplňováno nejmodernějšími dalekonosnými obrněnými houfnicemi na světě Koalycija-SV 152mm s dostřelem přes 70km, má podle odhadu z letošního ledna sílu nejméně 4000 bojeschopných hlavní!  

Pro pochopení hlavního rozdílu v nesrovnatelných bojových možnostech ruského a ukrajinského dělostřelectva doporučuji prohlédnout toto další včerejší ruské video. Zatímco Ukrajinci se musí po vypálení několika ran ihned se svými kanóny přemisťovat a schovávat, což je u tažených houfnic složitá operace, na jejíž provedení potřebujete několik zdravých chlapů a pořádné terénní auto, a při které Vás budou ničit ruské drony a bomby, tak ruské video, stejně jako mnohá, které jsem za poslední měsíce viděl, ukazuje partu spokojených ruských dělostřelců v čistých uniformách, kteří po vydatném jídle, vyrazí ze své zemljanky, kde bydlí, do zákopu, ve kterém mají natrvalo umístěné své staré sovětské dělo, odmaskují ho, a začnou střílet na Ukrajince. Žádné rychlé přemístění na palebnou pozici, žádné vystřelení max 5 granátů, a okamžitý úprk i s dělem z bojiště. Bohorovnost ruských dělostřelců znamená jediné – útok dronu nehrozí, odvetná dělostřelba nehrozí, HIMARS nelétají, a bomby nemají Ukrajinci čím házet! 

Základní problém současného ukrajinského dělostřelectva je ovšem vyčerpání životnosti hlavní. Obecně pro soudobé západní i ruské dělostřelectvo platí, že hlaveň vydrží 2500 výstřelů, než při výstřelu vybuchne, a povraždí svoji obsluhu v důsledku svého opotřebování. (US armádní výzkum, strana 31.) Podle další prestižní US  studie (strana 6) navíc vystřelení několika desítek granátů v rychlém časovém sledu a na co největší vzdálenost, tak typické pro nynější kyjevské dělostřelectvo, způsobí nejen násobné snížení živostnosti hlavně, ale i sníží přesnost zbraně o 5 až 7%! Podle závěrů britských analytiků, tak Ukrajina nepotřebuje nyní náboje do svých děl až tak naléhavě, jako potřebuje nová děla!

Generál Pavel sice sehnal granáty, ale nesehnal děla, která by je na Rusy střílela! Ta přitom ani nemusí nikterak složitě hledat, jako hledal granáty. Jediná větší zásoba relativně moderních děl ráže 155mm M198s, která nejsou ve výzbroji žádné NATO armády, se podle satelitních snímků nachází na americké válečné základně Sierra Army Depot v Kalifornii. Děla jsou zde už 20 let uskladněná, a jejich reaktivace by se dala i bez rozšíření zbrojního průmyslu USA lehce zvládnout. Pentagon ovšem tato děla odmítá Ukrajině předat, protože je to jeho poslední válečná záloha. Stavy artilerie NATO jsou nyní tristní – takřka všechny země předáním několika desítek děl úplně odzbrojily svá dělostřelectva. Ukrajinské dělostřelectvo vydrží bez dalších dodávek maximálně pár měsíců, jeho hlavně se brzy začnou trhat. Generál Pavel sehnal necelým 300 ukrajinským hlavním ráže 155mm půlmilionu granátů. Pokud je tato děla vystřílí, už žádné další granáty potřebovat nebudou, i když je ruská armáda nezničí, protože jejich hlavně budou na konci své živostnosti, a začnou se trhat. Kolik děl bude moci Ukrajina místo nich dostat? Proč si myslíte, že Kongres USA neschválil pomoc Ukrajině, protože by se celý svět mohl začít smát, že Pentagon nemá Ukrajině už co poslat! 

Ruský válečný průmysl naproti vojensko-průmyslovému komplexu NATO roste ukrutným tempem. Jen od začátku války nastoupilo do ruských zbrojovek 520 000 nových kvalifikovaných zaměstnanců! Zatímco USA a EU plánují, že v roce 2025 vyrobí 2,5 milionu dělostřeleckých granátů, šéf estonské rozvědky lapal před pár dny po dechu, když mu jeho špioni z Ruska donesli, že Putin už vyrábí 5 milionů granátů ročně, a to se výroba teprve rozbíhá! Tanky, děla, letadla i granáty začínají sibiřské zbrojovky chrlit jako za velké vlastenecké války. Čím dřív válka skončí, tím menší ostudu si NATO uřízne! Jak vidíte na tomto včerejším videu, Kyjev bere vše, co se ve skladech NATO ještě najde, co na tom, že jde jen o pojízdné rakve starší než vojáci, kteří v nich mají padnout!

Frontová svodka: 

Vojska generála Mordvičeva včera dokončila manévr hlavních sil podél frontové linie a přesunula své hlavní síly ze severozápadního Doněcka do jihozápadního, a z něj opět udeřila západním směrem. Strategie je stále stejná – rychle bombami FAB vyčistit koridor po dobrých cestách vedoucí do taktické hloubky ukrajinské obrany, vybudovat v hrotu koridoru obranu, a připravit se k odražení sebevražedné ukrajinské zteče, která je to jediné, co jsou generálové soldatesky zatím schopni vymyslet. 

Generál Mordvičev nyní útočí v předměstských satelitech Георгиевка и Красногоровка. Na tomto videu vidíte, jak včera ruská SU-34 čistila cestu bombami FAB 1500 v Георгиевка, a zde vidíte, jak SU-34 čistila cestu bombami FAB 250 v Красногоровка. Podle hlášení jihoamerických obdivovatelů Kyjevského režimu se Putinovi bohužel za poslední týden podařilo zlikvidovat už i poslední zbytky ukrajinských protiletadlových systémů S-300, a cesta k ještě větším leteckým úderům je tak otevřena. Včerejší úspěšný nálet ruských Šahídů na Oděsu ukázal, jak se Zelenskému nevyplatilo přesunout své protiletadlové systémy na Donbas. Za cenu sestřelení dvou starožitných ruských letadel A-50 přišel o své poslední systémy PVO a ruské drony mohou útočit snadněji na ukrajinská města. Nálety SU-34 klesly ze 100 za den na 60 za den, což je průměrné množství udržované od začátku roku. Zintenzivnily se nálety SU-25, které začaly nad ukrajinskými pozicemi operovat v síle 6 letadel při jediném útoku, místo 2 letadel. Putin vytvořil zvláštní výcvikové středisko pro výcvik nové taktiky SU-34. Podle analytiků budou tato nová SU-34M s novými posádkami vypalovat na Ukrajince rakety vzduch – země GROM Kh-36. Raketa doletí přes 120 km a nese nálož 250 kg trhaviny, podobně jako nejlehčí klouzavá bomba FAB. Ruská letecká síla tak roste, a nic nenasvědčuje tvrzením Ukrajinců, že by letadla SU-34 byla potlačena ukrajinskou PVO. Naopak, ruské letectvo podle hlášení Putinových nepřátel rozdrtilo ukrajinskou PVO! 

Pokud ruská válečná výroba nyní dosahuje 1500 tanků ročně, jak jsme rozebírali v minulých analýzách. Italové slíbili Washingtonu obnovit slávu svého obrněného vojska a po investici 9 miliard EUR plánují, že do roku 2037 vyrobí 132 tanků Leopard 2, a 140 obrněných vozidel na podvozku Leopard 2, tedy že budou vyrábět celkem 19 tanků a obrněných vozidel ročně!!!

 

Na první polovinu mailů jsem odpověděl včera, na zbytek odpovím dnes. Mějte se krásně, a ženám vše nejlepší k MDŽ! 

 Je pátek 8. březen 2024, 04.01.  V úterý 5. března jsme diskutovali s Petrem Hájkem na Protiproudu. Poslední pořady: 21. února s Josefem Skálou najdete zde. 15. února s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde. 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář