MAP 1931 Neuralgický bod celé NATO, pravděpodobný cíl prvního ruského raketového odstrašujícího jaderného úderu, je v ČR! Tady přestává sranda, zvlášť, když Černochová kašle na protiraketovou obranu! Kam přiletí první Putinův jaderný pozdrav?

Opakovaně říkám, že Bůh má absolutní smysl pro hořkou ironii, respektive, lidské věci se často nějakou náhodou vyvinou tak, že to vypadá jako “naprostá boží ironie”. Nějakou náhodou nejurputnější český mediální nepřítel Putinova Ruska Dominik Hašek je z Pardubic. Nějakou náhodou je nyní nejkritičtější místo celé konvenční válečné mašinerie NATO i Ukrajiny v Pardubicích. Nějakou náhodou ruská jaderná doktrína předepisuje provést první preventivní jaderné údery, tak aby nepřítel byl odstrašen, a díky narušení své kritické konvenční infrastruktury přestal Rusko pokoušet konvenčně porazit. Nějakou náhodou český prezident Petr Pavel tento týden z hradu svým zbrojnošům vytroubil, že je třeba začít Rusko pokoušet, zda by nešlo nějak konvenčně porazit, třeba i vysláním konvenčních sil NATO na Ukrajinu, které by tam tamní vojáky třeba jen cvičili.  A nějakou náhodou včera Putinovi propagandisté bavili v televizi obyčejné Rusy pořadem – Kam do Evropy by Rusko mělo pro výstrahu své jaderné bomby co nejdřív naházet, aby tamní politici si přestali nekonvenčně myslet, že se dá Rusko konvenčně porazit bez vlastní jaderné likvidace.  Náhod je to dost, včetně té, že Černochová poslala Ukrajincům české rakety PVO, a nové na jejich náhradu, asi v opojení z příletu F-35 až za 10 let, nějak zapomněla pořídit. Ale proč to všechno mají odnést zrovna Pardubice? Pro Boží legrácky opravdu ne! 

Aby granáty, miny a náboje mohly být vystřelovány z hlavní děl, potřebují tzv. prachové nálože. Na vystřelení jednoho granátu 155 nebo 152 mm je třeba až 6 náloží. Nálože se vyrábějí z nitrocelulózy, a ta je v Evropě i v USA absolutně nedostatkové zboží. V EU jsou jen dvě velké prachárny, které nálože vyrábějí – jedna v Akvitánii ve Francii a druhá v Semtíně u Pardubic. Bez jejich produkce není nožné vést ani válku na Ukrajině, natož válku s Ruskem! 

Ani Rusko není nyní schopno uspokojovat svou válečnou spotřebu pachových náplní. Ale Rusko má překvapivě dobré spojence, kteří ho nenechali na holičkách, a potřebnou nitrocelulózu mu celou válku usilovně dodávají. Jedním z hlavních Putinových zásobovačů nitrocelulózou je země českých Tchajwanců Vystrčila, Pekarové – Adamové i Pirátů Hříba s Bartošem. Podle tchajwanských novin 20% vší nitrocelulózy, kterou Putin v letech 2021 až 2023 do Rusko dovezl, mu poslali Tchajwanci! Tchajwanské dodávky se přitom zvyšují, aby nahradili dodávky z Nizozemí, Itálie a Německa. V roce 2021 Tchajwanský export nitrocelulózy do Ruska vzrostl dvojnásobně, loni se dokonce zmnohonásobil! Ruské granáty tak z hlavní vystřeluje na Ukrajince střelný prach vyrobený na Tchaj-wanu, a jak se zdá Pekarové – Adamové a podobným, to kupodivu nevadí!! 

Zatímco Rusko díky svým otevřeným i skrytým spojencům nemá s dodávkami nitrocelulózy pro své granáty žádné potíže, a navíc má svou vlastní mohutnou výrobu. V USA i v EU nastal tento měsíc poplach. Jak přiznal komisař EU Breton, čínské dodávky střelného prachu se před několika měsíci zastavili, a to málo nitrocelulózy, které produkují ČR a Francie, nestačí na pokrytí válečných potřeb Ukrajiny ani z 20%! Macron už dokonce brečel, že může vyrábět granáty, ale nemůže vyrábět prachové náplně nutné k jejich vystřelování. A možná i proto přijel do ČR! Česká mainstreamová média sice zásobují své čtenáře nadšenými hlášeními, jak EU vyrobí pro Ukrajinu milion granátů 155mm, ale o tom, že je nebude čím z hlavní vystřelovat, už raději mlčí, stejně jako mlčí o tom, jací přátelé posílají prachové náplně Putinovi, aby mohl vystřelovat ruské granáty na Ukrajince! Komisaři vymysleli plán, jak za miliardové investice a dotace vyrábět v Evropě skoro 2 miliony granátů ročně, leč jak se ukázalo, nebude je čím vystřelovat! Jak typicky bruselské! 

Pod číslem VII – 66 – e  34/121 CIA eviduje tajný materiál o výrobě nitrocelulózy v ČSR v době první republiky. Výroba nitrocelulózy přitahovala americké špiony odjakživa, neb bez ní, nelze vyrobit žádné prachové nálože granátů ani nábojů. Nitrocelulóza je pro válku nenahraditelná, ale v míru pro její masivní výrobu už díky moderním výbušninám neexistují takřka žádné ekonomické důvody. Je tak propastný rozdíl mezi válečnými potřebami a mírovou spotřebou. Američtí špioni za první republiky do Washingtonu v roce 1930 nahlásili, že v Pardubicích lze vyrábět okolo 5000 tun nitrocelulózy a dalších výbušnin ročně, a současně detailně popsali, jak se český průmysl výbušnin zdárně rozšiřuje. Obdobná hlášení tou dobou posílali US agenti strýčkovi Samovi z celé Evropy. Schylovalo se k válce, a továrny na výrobu nitrocelulózy rostly po Evropě jako houby po dešti, aby za 10 let mohly začít chrlit na lidi ve špatných uniformách svoji zvýšenou válečnou produkci. Evropa, SSSR, Japonsko a USA investovaly miliardy, aby nitrocelulózy na vraždění cizích občanů bylo ve válce dost.

Po rozpadu železné opony bruselští komisaři a vládci zemí EU začali intenzivně přemýšlet, na čem všem by ušetřili, aby jim víc zbylo na  zelené eurodotace a platy euro-úředníků. Až nakonec vymysleli, že nitrocelulóza se bude dovážet z Číny a z Tchaj-wanu, a tak se ušetří. V Evropě nakonec zbyly jen dvě větší továrny na výrobu nitrocelulózy – jedna v Pardubicích, druhá “stoletá” ve francouzském městě Bergerac v Akvitánii.

V srpnu 2022 pár dní po ohlášení zahájení dodávek dělostřelecké munice Ukrajině zeměmi NATO podle francouzského vládního vyšetřování  “řada čistě náhodných výbuchů” vyřadila továrnu Bergerac z provozu. Továrna Bergerac, vlastněná Macronovou státní společností EURENCO, sice v květnu 2023 výrobu obnovila, ovšem ta běží, stejně jako před tím, hlavně díky dodávkám nitrocelulózy z Indie. Předválečná roční výrobní kapacita 230 000 prachových náloží, potřebných k vystřelení 45 000 granátů 155mm na Rusy, se díky bruselským investicím má zvýšit v roce 2026 až na 500 000 prachových náloží. A tak bude v roce 2027 možno už vypálit po Rusech podle Macronových propočtů 95 000 granátů 155mm vyrobených v EU. Pro výrobu těchto prachových náloží má továrna Bergerac v roce 2026 vyrobit 1,2 tisíce tun nitrocelulózy! Stoletá Macronova továrna, jedna ze dvou, které v Evropě zbyly, tak bude mít v roce 2027 jen kapacitu na výrobu pouhých 24% nitrocelulózy, kterou ČSR vyráběla, podle hlášení amerických špionů do Washingtonu, už v roce 1930!!! 

Jediná druhá významná továrna na nitrocelulózu v EU zbyla v Pardubicích. Ta prošla Bruselem financovanou modernizací, takže už před válkou vyráběla 6000 tisíc tun nitrocelulózy, ale pozor – pro mírové (63%), i vojenské použití (37%). Podle některých zpráv se podařilo v Pardubicích už produkci zvýšit o nejméně 10 až 15% před válkou. V každém případě, i pokud by celá produkce směřovala na vojenské využití, což je nepravděpodobné, (nitrocelulóza nachází uplatnění v nitrocelulózových nátěrových barvách a lacích, v lacích na nehty, ale také v automobilových airbazích nebo v jemných filtrech na detekci čistoty vody či ve speciálních membránách používaných např. v těhotenských či HIV testech), bylo by možné z teoretických 9 000 tun pardubické nitrocelulózy vyrobit ročně 4.5 milionu prachových náloží nutných pro odpálení 900 000 granátů 155 mm na Rusy každý rok!! Skutečnost bude ovšem značně nižší –  aktuálně 80 000 granátů, po pánovaných investicích maximálně 200 tisíc granátů. Celoevropská produkce prachových náloží tak pravděpodobně umožní v roce 2007, pokud nedojde k další “řadě nějakých náhodných výbuchů” jako ve Francii, jejichž příčinu generál Koudelka určitě opět brilantně, na rozdíl od neschopných Macronových špionů, odhalí, i s viníky, odpalovat na Rusy 95 tisíc Macronových a 200 tisíc Pavlových  granátů 155mm ročně, ale ani náboj nebo granát či minu žádné jiné ráže navíc! 

Velmi zajímavý je v této souvislosti majetkový vývoj obou hlavních evropských pracháren. Macronova státní prachárna Bergerac Eurenco byla do výbuchu 2022 závislá na dodavateli nitrocelulózy Manuco Bergerac. Macron Manuco před státními investicemi zestátnil a sloučil s Eurenco, které zestátnil. Zisk z výroby prachových náplní placených z peněz států EU a Bruselu, tak poputuje do francouzského státního rozpočtu. V ČR vyrábí prachové náplně do granátů státní podnik Explosia v Pardubicích, vlastnická práva ČR vykonává podle jednoho zdroje Stanjura z ODS, jako ministr financí, podle druhého Síkela ze STAN, jako ministr obchodu. Explosia je závislá při své výrobě prachových náplní na dodávkách nitrocelulózy ze Synthesia Pardubice, a z Macronovy prachárny. Explosia i Synthesia mají podle plánu zvyšovat investice a vyrábět za státní peníze a dotace EU. Na rozdíl do Macrona, když byla loni Synthesia na prodej, tak o ni Stanjura ani Síkela, překvapivě pro její samotné státní manažery, neprojevili žádný zájem, a tak ji Babiš prodal soukromému českému investorovi. Babiš tak ukázal – “nejen, že je pro mír”, ale i, – “že ani netouží bohatnout na ukrajinské válce”! Fiala, Síkela a Stanjura zase celému světu dokázali, že jsou nejen pro pokračovaní války na Ukrajině do posledního českého granátu. Ale i, že rázně preferují, aby všichni obyčejní Češi granáty platili, a jen ti nejlepší Češi je inkasovali. Opět stejný případ jako rozdílné osudy krachujících oceláren Liberty Ostrava a Ilva Tarento

První ruský jaderný výstřel bude odstrašující, aby zamezil nepřípustné eskalaci konvenční války, pokud USA nebo někdo jiný (v žoldu USA) nezaútočí na Rusko dostatečně nebezpečně, aby vyvolal úplnou jadernou reakci Ruska.  Tak Putin nedávno definoval použití jaderných zbraní Ruskem. A z něj je jasné, že Rusko myslí své výhružky prvním omezeným jaderným útokem vážně. Cílem takového to útoku nebudou ani USA, ani Francie ani Británie, protože by mohly útok špatně pochopit, a vyvolat úplnou jadernou válku. Cílem útoku tak bude někdo jiný, kdo je v Rusku zapsán na česné listině největších nepřátel. ČR na ní stojí hned za USA. Útok na ČR je tak logický. Navíc vyřazením výroby střelného prachu v Pardubicích dojde k většímu narušení vojenských příprav NATO na válku s Ruskem než vyřazením jednoho či dvou letišť, rafinerií, či základen. Úder by provedla raketa s taktickou jadernou náloží, tak aby v okolních městech nedošlo k masivním obětem. Pokud se generálové Řehka a Pavel a jejich válečná náčelnice Černochová skutečně domnívají, že jsme na prahu války s Ruskem, jak trvale hlásají, je s podivem, že nerozmisťují u klíčové továrny celé NATO pro výronu munice žádné protiraketové systémy! Pražským politikům zřejmě na osudu obyvatel jiných měst ČR pranic nezáleží! K tomu lze dodat pouze – volte raději realistu Babiše, je nejen pro mír, ale ani nehodlá na válce vydělávat, jak prodejem Synthesie dokázal! A nebo volte další realisty z jiných stran, ve volbách bude na výběr! 

Frontová svodka: 

Ukrajina včera vrhla do protiútoku až 105 batalionů pěchoty, a Rusům je zejména na hrotech úderů generála Mordvičeva horko! (Mapa 1) Tanky M1A Abrams se v Berdiči srazily s ruskými T-72, a nedopadlo to pro ně vůbec dobře – video!  Rusové se potom z Berdiči “takticky stáhli” a Ukrajince, kteří se do vesnice bezhlavě natlačili, zasypali obávanými termobarickými bombami, těžký masakr – video! Dalšího Abramse v Berdiči dostala včera ruská pěchota – video! Samotní Ukrajinci se včera raději ani moc úspěchy své protiofenzívy proti trojzubci generála Mordvičeva nechlubili, a rovnou přiznali, že je Mordvičev opět přelstil, a přesunul svá vojska z Avdijivky do Maryinky, a odtud nečekaně udeřil, a prolomil ukrajinskou obranu na novém místě. (Mapa 2) 

Generál Mordvičev tak manévruje silami podél frontu, proráží slabá místa v ukrajinské obraně a vráží do nich klíny. Proti nim potom ukrajinská generalita žene svá vojska v masivních protiztečích. Mordvičev tak při obraně hrotů ničí ukrajinskou pěchotu na otevřeném poli, a díky své absolutní palebné a vzdušné převaze úspěšně vyčerpává ukrajinskou živou sílu. Protože Mordvičev drží iniciativu, vybírá si místa svých útoků. Protizteče Ukrajinců nyní připomínají ve zmenšeném největší tankovou bitvu světa, která se odehrála v na přelomu června a července 1941 mezi Lvovem a Kyjevem. Tehdy početně slabší von Kleistova 1. tanková skupina prorážela klíny do sovětské obrany, na které Žukov dokázal zaútočit, až když byly hroty německých klínů nasyceny pěchotou a protitankovými zbraněmi, a von Kleistovy tanky už prorážely další klín na jiném úseku fronty.  Žukov tak za měsíc v urputných útocích, které k ničemu nevedly, vyplýtval 10 000 starých tanků,  a 1 000 tanků T-34 a KV 1/2, a zcela zbavil jižní skupinu sovětských vojsk všech tanků. V tom okamžiku se už von Kleist nemusel obávat sovětských tankových protiútoků a rychlými obkličovacími operacemi rozvrátil celou sovětskou obranu,  a jeho čelní jednotky SS nakonec proniknuly až k Rostovu na Donu! Obdobně Mordvičev nyní vyčerpává ukrajinské tankové zálohy i údernou pěchotu a jeho vlastní obrněné a elitní jednotky se čelním srážkám vyhýbají, a vykusují slabá místa ukrajinské obrany. 

 

Dík za maily, mám je přečtené, ale odpovědi až zítra večer.

 Je čtvrtek 7. březen 2024, 04.08.  V úterý 5. března jsme diskutovali s Petrem Hájkem na Protiproudu. Poslední pořady: 21. února s Josefem Skálou najdete zde. 15. února s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde. 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář